Életív - Közép-Európai Részvény Forint
Az alap árfolyama
Dátum | '25.05.14 | '25.05.15 | '25.05.16 |
---|---|---|---|
Árfolyam | 3,9661 | 3,9726 | 3,9545 |
Az Alap múltbéli hozamai*
Időszak | napi** | féléves | éves |
---|---|---|---|
Hozam | -0,46% | 23,60% | 29,69% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételLehetséges eszközösszetétel:Magyarországi és közép-kelet európai gazdálkodó szervezetek tőzsdén jegyzett részvénye, tulajdonviszonyt megtestesítő értékpapírja; részvényekkel kapcsolatos származékos és egyéb instrumentumok; hasonló eszközökbe fektető befektetési alapok befektetési jegye; a származékos ügyletekhez kapcsolódó kamatozó instrumentumok; bankbetét; rövid távú állampapír; pénzpiaci befektetési alap jegye; deviza.
Befektetési politika: Az eszközalap célja, hogy aktív befektetési politikával, magas kockázat vállalása mellett lehetőséget adjon vezető hazai és közép-kelet-európai részvényekbe történő befektetésre. Az eszközalap devizája forint. A biztosító az eszközalapot azon ügyfelek számára ajánlja, akik a kockázatmentes befektetéseknél tartósan magasabb hozamot szeretnének elérni hosszú távon, és cserébe vállalják az akár erőteljes rövid távú árfolyam-ingadozásokat. Az eszközalap részvényhányada átlagosan 85%, de a részvénykitettség a piaci folyamatokhoz igazodva a likviditási célú eszközökön felül az 50-95%-os sávban mozoghat. Az eszközalap magas régiós részvénykitettsége miatt a befektetők extra hozamban részesülhetnek az EU-hoz felzárkózó régiós piacok felértékelődéséből.
Az eszközalap a szükséges likviditás biztosítása érdekében az eszközértéke 10%-ának mértékéig fektethet rövid távú befektetési eszközökbe, például bankbetétbe, illetve pénzpiaci befektetési alapba. A rövid távú kockázatmentes befektetésekhez viszonyítva magasabb várható hozamszint realizálása hosszú távú befektetést igényel, ezért az ajánlott befektetési időtáv legalább 5-7 év. A biztosító az eszközalapban elhelyezett megtakarításokra garanciát, tőke- vagy hozamvédelmet nem vállal.
Számszerűsíthető kockázatok:
Piaci árváltozás kockázata: 6
Kamatkockázat: 1
Kibocsátói/hitelezési kockázat: 2
Devizaárfolyam-kockázat: 1
Egyéb kockázatok: Politikai tényezők; Nemzetközi hatások és külső befektetői megítélés; Infláció; Likviditási; Koncentrációs; Származékos ügyletek; Partnerek.
Általános befektetési kockázat: 6
Ajánlott időtáv: 5-7 év
Benchmark: Az eszközalap benchmarkja 68%-ban a húsz vezető közép-európai részvényből álló CETOP 20 index, 17%-ban a hazai vezető részvényekből álló BUX index, 15%-ban a 3 és 12 hónap közötti hátralévő futamidejű magyar állampapírok árfolyamváltozását jelző RMAX index.
Az alap árfolyama
Dátum | '25.05.14 | '25.05.15 | '25.05.16 |
---|---|---|---|
Árfolyam | 3,9661 | 3,9726 | 3,9545 |
Az Alap múltbéli hozamai*
Időszak | napi** | féléves | éves |
---|---|---|---|
Hozam | -0,46% | 23,60% | 29,69% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételA Budapesti Közlekedési Zrt. visszautasít minden korrupciógyanút
A Budapesti Közlekedési Zrt. (BKV Zrt.) 2019-ben lezajlott informatikai és üzemeltetési feladatok elvégzésére kiírt közbeszerzési eljárása szabályosan, a jogszabályi előírásoknak megfelelően történt, a cég visszautasít minden korrupciógyanút - közölte a cég vasárnap az MTI-vel.
Folytatódik a változékony, hűvösebb idő
A jövő héten is folytatódik a változékony, az átlagosnál hűvösebb, szeles, záporos-zivataros idő. A hét elején a többórás napsütés mellett 20-25 Celsius-fok lesz a legmelegebb órákban, de pénteken ismét visszaesik a hőmérséklet és mindössze 13-21 fok várható délután. A szél egész héten élénk, olykor erős lesz, és a záporok, zivatarok esélye is csak a hétvégére fog csökkenni - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Román elnökválasztás - Magas a részvétel a döntő fordulóban
Magas a részvétel a romániai elnökválasztás második fordulójában vasárnap, amelyben a két versenyben maradt jelölt, George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje és a független Nicusor Dan közül választja meg Románia következő elnökét az ország 19 millió szavazópolgára.
A magyarok 86 százaléka hisz a lélekvándorlásban
A magyar lakosság 86 százaléka hisz a lélekvándorlásban – derül ki egy friss, országos reprezentatív kutatásból. A vizsgálatot Dr. Gyurok János szociológus, politológus és filozófus vezette, a felmérés eredményeit pedig a Bharata Kultúrtér podcastjában ismertetik.
Régóta várt jogszabály-módosítás javítaná az egészségpénztár használhatóságát
Egy 2025. május 13-án benyújtott törvénymódosítási javaslat számos ponton tenné könnyebbé az egészség- és önsegélyező pénztárak tagjainak életét. Ha a parlament elfogadja a javaslatot, akkor Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint jobban járhatnak például az iskolás gyermeket nevelő szülők, a lakáshitelüket egészségpénztárból törlesztők, valamint azok is, akik gluténentes élelmiszereket vásárolnak.
Milliárdok sorsa a tét az önkéntes nyugdíjpénztári tagoknál
Az éves szja-bevallási határidő közeledtével érdemes figyelni a nyugdíjpénztári befizetésekkel kapcsolatos nyilatkozatra is, hiszen ennek hiányában akár 150 ezer forint visszatérítéstől is eleshetnek a pénztártagok – hívta fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A befizetések utáni visszatérítések összege évről évre egyre magasabb, tavaly már megközelítette a 20 milliárd forintot.
Lengyel elnökválasztás - Megnyíltak a szavazóhelyiségek
Megkezdődött vasárnap reggel az elnökválasztás első fordulója Lengyelországban. Felmérések szerint a tizenhárom jelölt közül a kormánypárti jelölt, Rafal Trzaskowski varsói főpolgármester, valamint a legerősebb ellenzéki párt, a Jog és Igazságosság támogatásával pályázó Karol Nawrocki a két fő esélyes.
Bitcoin befektetés: "Vásárolj, tartsd meg, ne add el" - üzeni Robert Kiyosaki
„Tarts ki, vásárolj, ne add el!” – Kiyosaki forradalmat hirdet a „marxista jegybankok” ellen. Robert Kiyosaki, a világhírű Gazdag papa, szegény papa könyv szerzője ismét élesen bírálta a központi bankrendszert, és újabb lendülettel állt ki a Bitcoin mellett.
Roham az ingyen 11 millió Ft-ért - Te is kaphatsz ha 1990-2007 közötti években születtél
A Babaváró hitel egy államilag támogatott, kamatmentes kölcsön, amelyet házaspárok vehetnek igénybe gyermekvállalási célzattal. Szabadon felhasználható, nem szükséges hozzá ingatlanfedezet, és akár meglévő hitelek kiváltására vagy lakásvásárlásnál önerőként is használható.
Sárga csekket ne vigyél többé a Postára, más van helyette!
2024. április 1-jétől minden magyarországi magánszemély és vállalkozás lehetőséget kap arra, hogy pénzügyi tranzakcióit fizetési kérelem elfogadásával és arra reagálva azonnali átutalás indításával bonyolítsa le – ennek ellenére sokan még nem is hallottak erről az újdonságról. Felmerül a kérdés: van-e még értelme sárga csekkel sorban állni a postán?
Mi lesz a nyugdíjakkal ha Magyarország bevezeti az eurót a forint helyett?
Magyarország euróövezeti csatlakozása régóta napirenden van, de a gazdasági és politikai feltételek miatt eddig nem valósult meg. Az euró bevezetése nemcsak monetáris kérdés, hanem jelentős hatással lenne a nyugdíjrendszerre is. A szlovák és horvát tapasztalatok alapján megvizsgáljuk, milyen következményekkel járhatna az euró bevezetése a magyar nyugdíjasok számára.
Az elektrosokk ellen tüntettek az ország pszichiátriai központja előtt
Az ország pszichiátriai központja előtt tüntettek civilek május 16-án, hogy a pszichiátriai elektrosokk betiltását követeljék. A szervezők szerint ez az ellentmondásos kezelés még mindig használatban van Magyarországon, bár ismert, hogy maradandó károsodást okozhat.
Indul az egyéni gazdaságok összeírása
Országszerte 340 településen több mint 16 ezer nem kiemelt és mintegy 5 ezer kiemelt jelentőségű egyéni gazdaság összeírását végzi el 2025. május 15-e és június 15-e között a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az alap árfolyama
Dátum | '25.05.14 | '25.05.15 | '25.05.16 |
---|---|---|---|
Árfolyam | 3,9661 | 3,9726 | 3,9545 |
Az Alap múltbéli hozamai*
Időszak | napi** | féléves | éves |
---|---|---|---|
Hozam | -0,46% | 23,60% | 29,69% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva