Növekedési vegyes eszközalap (Ft)
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.10.28 | '25.10.29 | '25.10.30 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,9861 | 1,9930 | 1,9853 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,39% | 12,89% | 7,32% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételAz aktívan kezelt vegyes eszközalapok előnye elsősorban abban rejlik, hogy különösebb befektetési vagy értékpapír-piaci ismeretek nélkül is könnyen és egyszerűen hozzáférhetővé teszik a befektető igényeinek leginkább megfelelő összetételű portfóliót. Az eszközalapok elsődleges célja, hogy közép illetve hosszú távon stabil növekedést biztosítva részesüljenek a hazai és a fejlődő országok kötvénypiaci folyamataiból, valamint a világ vállalatainak részvénypiaci teljesítményéből. A Növekedési vegyes eszközalap stratégiája szerint 25%-ban fektet közvetlenül vagy közvetve kötvényekbe, 70%-ban fejlett és fejlődő piaci részvényekbe, illetve 5%-ban likvid, pénzpiaci eszközökbe. Ez az eszközallokációs mix elsősorban a mérsékelten kockázatvállaló befektetők számára kínál megfelelő portfolió-összetételt, vagyis az eszközalap várhatóan a tiszta részvényportfoliókhoz képest mérsékeltebb árfolyamingadozás mellett nyújthat dinamikusan növekvő teljesítményt. Az eszközalap befektetési stratégiája benchmarkkal rendelkezik, azonban az egyes részpiacokon pozitív trendek valószínűsítése esetén a vagyonkezelőnek lehetősége van arra, hogy a befektetési politikának megfelelő mértékben (és a kockázatokat szigorúan szem előtt tartva) eltérjen az eszközalap referencia indexétől, vagyis az eszközalap aktívan kezelt. A vagyonkezelő a főbb fejlett és fejlődő piaci régiókat (Észak-Amerika, Európa, Japán, Ázsia, Latin-Amerika), és országokat (USA, Németország, Japán, Egyesült Királyság, Oroszország, Kína) folyamatosan monitorozza pozitív trendek keresése céljából. A pozitív trendek keresése mellett a vagyonkezelő folyamatos piacelemzéssel és az egyes piaci eseményekre történő reakcióival törekszik az optimális portfólió kialakítására, melyben széles körű diverzifikáció szolgál a kockázatok csökkentésére.
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.10.28 | '25.10.29 | '25.10.30 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,9861 | 1,9930 | 1,9853 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,39% | 12,89% | 7,32% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételTovább csökkennek a szőlő- és bortermelők adminisztrációs terhei
Az Agrárminisztérium elkötelezett a magyar szőlő- és bortermelők helyzetének javítása mellett, ezért új, egyszerűsített előírásokkal támogatja a tárca az ágazat szereplőit. Ezek célja, hogy a szabályozás jobban igazodjon a szőlő- és bortermelés gyakorlati sajátosságaihoz, egyszerűsítse a hatósági eljárásokat és csökkentse a gazdák adminisztrációs terheit - közölte az Agrárminisztérium (AM) vasárnap az MTI-vel.
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül. Ismét megjelennek a gyenge hajnali fagyok, a hőmérséklet csúcsértéke 12-17 Celsius-fok között alakul, de a tartósan borultabb tájakon ennél hidegebb várható - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Ezekről a kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump
Az orosz-ukrán háború ügye, illetőleg a Magyarország és az Amerikai Egyesült Államok közötti valamennyi gazdasági, hadiipari, energetikai együttműködéssel kapcsolatos kérdés is napirendre kerül, így az orosz energiahordozók felhasználásának kérdése is ott lesz az asztalon - közölte a miniszterelnök politikai igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában Orbán Viktor miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök közelgő washingtoni találkozójáról szólva.
A Hedera továbbra is a 0,20 dolláros ellenállás alatt: a Digitap ($TAP) átlépi az 1 millió dollárt a Visa cashback programmal
A Hedera (HBAR) nehezen tud áttörni a kulcsfontosságú 0,20 dolláros árfolyami ellenálláson, még annak ellenére is, hogy a várva várt ETF bevezetése sem győzte meg a befektetőket. Azok a csalódott befektetők, akik októberre jelentős árfolyam-emelkedést reméltek az ETF hatására, most veszteségeik minimalizálása érdekében kiszállnak a projektből.
Terjeszkedik Közép- és Kelet-Európában a Genius Automotive magyarországi érdekeltsége
Megkezdte a terjeszkedést a közép-kelet-európai régióban az Omoda és Jaecoo autómárka magyarországi importőre, a Genius Automotive Europe Kft.: október végén elindította a romániai piacon a kínai Chery Group két márkájának forgalmazását, decemberben pedig Bulgáriában vezeti be őket - tájékoztatta a társaság az MTI-t.
Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton.
Újra vásárolnak az Ethereum-bálnák – de vajon túlélik a közelgő „halálkeresztet”?
Az Ethereum (ETH) november elején csendes optimizmussal indított: az árfolyam közel 1%-ot emelkedett, és 3 875 dollár körül stabilizálódott. A legnagyobb befektetők – az úgynevezett „bálnák” – ismét növelni kezdték pozícióikat, ami bizalomra utal a közeljövőben.
Magyarországon is egyre több cég kér átmeneti vezetői támogatást
A Market Report Analytics friss elemzése szerint az interim menedzsment szolgáltatások globális piaca dinamikus növekedésen megy keresztül. A trend mögött elsősorban az átalakuló vállalati struktúrák, a digitalizáció felgyorsulása és a szakemberhiány áll. A Tribound Management tapasztalatai szerint ez a tendencia már Magyarországon is érzékelhető: egyre több közép- és nagyvállalat keres ideiglenes, magas szintű vezetői támogatást a kritikus időszakok sikeres áthidalásához.
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.10.28 | '25.10.29 | '25.10.30 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,9861 | 1,9930 | 1,9853 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,39% | 12,89% | 7,32% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva