Beruházási hitelboom a Széchenyi Kártya Programban – a kamatcsökkentés új lendületet ad a hazai vállalkozásoknak

A kormány mindent megtesz a magyarországi kis- és középvállalkozások termelékenységének növelése, méretugrásuk elősegítése és beruházásaik támogatása érdekében. A Széchenyi Kártya Programban bevezetett alacsonyabb kamatszintek látványosan felpörgették a magyarországi vállalkozások beruházási kedvét: az év első hét hónapjában a programban részt vevő bankok 10.081 beruházási hiteligényt fogadtak be 310,7 milliárd forint értékben. Ez darabszámban 34%-kal, a kért hitelösszeg tekintetében pedig 18%-kal haladja meg az egy évvel korábbi szintet. A program jelentősen hozzájárul a hazai kkv-k versenyképességének erősítéséhez és a gazdasági növekedés ösztönzéséhez, ebben kiemelt szerepet játszik, hogy a beruházási hitelek kamatszintje a Demján Sándor Program 2024 novemberi indulása óta két lépcsőben 5-ről évi 3 százalékra csökkent.

Beruházási hitelboom a Széchenyi Kártya Programban – a kamatcsökkentés új lendületet ad a hazai vállalkozásoknak

Az év első hét hónapjában a vállalkozások soha nem látott mértékben éltek a kedvező feltételekkel, különösen a beruházási célú konstrukciók esetében. Idén eddig 10.081 beruházási hiteligényt fogadtak be a programban részt vevő bankok 310,7 milliárd forint értékben. Ez darabszámban 34%-kal, a kért hitelösszeg tekintetében pedig 18%-kal haladja meg a tavalyi azonos időszak eredményeit. Különösen látványos volt az előrelépés júliusban: a beruházási hitelek iránti érdeklődés az előző év azonos hónapjához képest mind az igények száma, mind azok értéke tekintetében közel megháromszorozódott.

„Az idei júliusi adatok azt mutatják, hogy a nyári szezonalitás okozta visszaesés idén elmaradt, a kedvező kamatok még a megszokott uborkaszezonban is képesek mozgásban tartani a gazdaságot” – állapította meg Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár.

A hónap kiemelkedő sztárja az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ volt: 5,1 milliárd forintos igényelt hitelösszege duplája a júniusinak, miközben az ügyletek száma is 26%-kal nőtt. Emellett a Széchenyi Mikrohitel MAX+ és a Széchenyi Lízing MAX+ termékek esetében is 3%-os darabszám-növekedést mértek júniushoz képest.

A beruházási típusú hiteleket legtöbben eszközparkjuk bővítésére vagy cseréjére veszik igénybe. Ágazati bontásban a szerződő partnerek 19%-a a kereskedelem, gépjárműjavítás területéről, 17%-a a mezőgazdaságból, 16%-a az építőiparból, 12%-a pedig a szállítás, raktározás ágazatból kerül ki. Mindezek mellett a feldolgozóiparból és a szolgáltató szektorból is jelentős számú igénylés érkezik.

A likviditási hitelek frontján szintén látványos a fellendülés: 2025 júliusában az igények száma 69%-kal, az igényelt hitelösszeg pedig 95%-kal haladta meg a 2024. júliusi szintet.

Mindez egyértelműen alátámasztja, hogy a Széchenyi Kártya Program kamattámogatott konstrukciói nem csupán a vállalkozások azonnali finanszírozási igényeire adnak választ, hanem hosszú távon is hozzájárulnak a hazai kis- és középvállalkozások növekedéséhez, technológiai fejlődéséhez és versenyképességének erősítéséhez.

A kormány továbbra is a vállalkozások számára legmegfelelőbb konstrukciók kialakításával támogatja a hazai kkv-k beruházásainak megvalósítását, ezáltal elősegítve méretugrásukat és termelékenységük növelését. A kormány célja változatlanul az, hogy a magyarországi kkv-k hazai és nemzetközi szinten is versenyképesek legyenek.

Jó sok gázt fogyasztanak Romániában

Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában - írja a profit.ro a Transgaz adatai alapján.
2026. 01. 21. 01:00
Megosztás:

A kormány újabb százmilliárd forintos programot jelentett be

Hat lépésből álló intézkedéscsomagot fogadott el a kormány a hazai vendéglátás megsegítésére, a nemzetgazdasági miniszter bejelentése szerint mintegy százmilliárd forint rendkívüli támogatással segítik az éttermeket - írta a Magyar Nemzet kedden Nagy Márton Facebook-oldalára hivatkozva.
2026. 01. 21. 00:30
Megosztás:

Két körözött magyar bűnözőt fogtak el külföldön

Hollandiában, illetve Ausztriában fogtak el kábítószer-kereskedelem, és más bűncselekmények miatt körözött magyar bűnözőket - közölte a rendőrség honlapján kedden.
2026. 01. 21. 00:05
Megosztás:

5,5 millió XTZ vásárlásával lépett szintet a TenX – Stakelési bevételekre hajt a Tezos blokkláncon

A blokklánc-infrastruktúrára specializálódott TenX Protocols újabb lépést tett a stakingalapú bevételszerzés irányába: a vállalat 5,5 millió Tezos (XTZ) tokent vásárolt stratégiai partnerség keretében. A cél nem más, mint stabil, visszatérő bevétel generálása saját validátori tevékenységgel – miközben a decentralizáció, megbízhatóság és transzparencia a fő értékei maradnak. De miért pont Tezos, és mit jelent ez az iparág számára?
2026. 01. 20. 23:30
Megosztás:

Ismét több ezer gazda tüntetett Strasbourgban

Ismét több ezer gazda tüntetett az Európai Parlament előtt az uniós agrártámogatások elvonása, az elhibázott kereskedelempolitikai lépések és a jogbiztonság hiánya miatt - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 20. 23:00
Megosztás:

Top 5 passzív jövedelmet kínáló lehetőség: Miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptó 2026-ra?

A passzív jövedelmi lehetőségek a kriptovilágban soha nem voltak ennyire elérhetők. A piac ma már olyan staking hozamokat kínál, amelyek messze meghaladják a hagyományos megtakarítási számlák kamatait. Ez az összeállítás olyan projekteket emel ki, amelyek erős fundamentumokat ötvöznek valós hozamtermelő potenciállal.
2026. 01. 20. 22:00
Megosztás:

Románia lakosságának hetven százaléka nem bízik az igazságszolgáltatásban

Romániában a lakosság 70 százaléka kevéssé, nagyon kevéssé vagy egyáltalán nem bízik az igazságszolgáltatásban, ugyanakkor 92 százalékuk fontosnak tartja az igazságszolgáltatás függetlenségét - derül ki az INSCOP Research kedden ismertetett felméréséből.
2026. 01. 20. 21:30
Megosztás:

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
2026. 01. 20. 21:00
Megosztás:

Németországban és az euróövezetben is javultak a gazdasági várakozások januárban

Januárban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
2026. 01. 20. 20:30
Megosztás:

Legjobb kriptós előértékesítés 2026-ban? Miért teljesít jobban a Digitap ($TAP) 4 millió dolláros tőkebevonása, mint a 1,76 dolláros SUI?

Vegyesen indult az új év a kriptopiac számára, számos altcoin küzd a lendület megtartásáért. Például a Sui (SUI) az év első két hetében erősödni tudott, azonban második jelentős hálózati leállását követően a token értéke erőteljesen visszaesett.
2026. 01. 20. 20:00
Megosztás:

Négyszáz új munkavállaló felvételére toborzást indít Debrecenben az EVE Power Hungary

Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója - jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
2026. 01. 20. 19:00
Megosztás:

OTP Bank: a világban nincs recessziós helyzet az amerikai vámháború ellenére

A makrogazdaság helyzete kedvező, a világban nincs recesszió, az amerikai vámháború ellenére; az európai gazdaság pedig ebben az óriási ellenszélben "becsületesen teljesít" - mondta Tardos Gergely, az OTP Bank Elemzési Központjának vezetője háttérbeszélgetésen kedden Budapesten.
2026. 01. 20. 18:30
Megosztás:

12 év után „felébredt” egy Bitcoin-bálna – 84 millió dollár mozdult meg a blokkláncon

Képzeld el, hogy egy régi matrac alól előkerül egy 2013-as lottószelvény, amely ma 84 millió dollárt ér. A legtöbben azonnal cselekednének – vagy legalábbis biztonságosabb helyre tennék. Valami nagyon hasonló történt most a Bitcoin hálózatán.
2026. 01. 20. 18:00
Megosztás:

Kiváló minőségű lemezgarázsok – tartós megoldások átgondolt kivitelben

A lemezgarázs választása már tudatos döntés. Nem pusztán tárolási kérdésről van szó, hanem olyan szerkezetről, amely hosszú éveken át szolgálja a mindennapi használatot, miközben illeszkedik az ingatlan környezetéhez és funkciójához. A kiváló minőségű lemezgarázsok egyik legfontosabb ismérve a megbízhatóság: stabil szerkezet, időtálló alapanyagok és következetes gyártási szemlélet. Ezek együttese határozza meg, hogy a garázs mennyire marad értékálló és problémamentes a használat során.
2026. 01. 20. 17:30
Megosztás:

Eltérő pályán a panelpiac: Budapesten még nőnek, országosan már csökkennek az árak

A Duna House ingatlantranzakciós adatai alapján 2025 végére országos szinten korrekció indult a lakásárakban. A nominális lakásárindex 13 pontos csökkenéssel 387 pontra esett vissza 2025 utolsó negyedévében, miközben a panel- és téglaárindexek többségében is lefelé mozdulás volt tapasztalható. Egyetlen markáns kivételt a budapesti panellakások jelentettek, ahol az árnövekedés 2025 végén is fennmaradt.
2026. 01. 20. 17:00
Megosztás:

Kína továbbra is kész együttműködni az Egyesült Államokkal

Az elmúlt évben a kínai-amerikai kapcsolatok több kihívással szembesültek, összességében azonban megőrizték stabilitásukat - közölte Kuo Csia-kun, a kínai külügyminisztérium szóvivője kedden, a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
2026. 01. 20. 16:30
Megosztás:

Hazai megújuló energia piac: trendek és félreértések 2026-ban

A hazai megújuló- és energiapiac 2025-ben sem volt eseménytelen, és a trendek alapján 2026-ban sem várható nyugalom: a hazai PPA szegmens élvonalbeli szereplője, a Green Cloud, a tavalyihoz hasonlóan idén is meghatározott 3 olyan tényezőt, amelyek döntően befolyásolják a vállalatok energiaellátását és annak piacát. A trendek mellett a cég összesítette a TOP3 félreértést is a zöld átállással kapcsolatban.
2026. 01. 20. 16:00
Megosztás:

A hongkongi értékpapíros szakma ellenáll a szigorúbb kriptóengedélyezési szabályoknak

Hongkong értékpapírpiaci szereplői egyre határozottabban tiltakoznak a kriptóeszközökre vonatkozó engedélyezési szabályok szigorítása ellen. Az iparági vélemények szerint a tervezett változtatások éppen azokat a hagyományos vagyonkezelőket riasztanák el, akiket a város a digitális eszközök piacára szeretne bevonzani.
2026. 01. 20. 15:30
Megosztás:

A Telekom 2g forgalma a Yettel hálózatára költözik

A Magyar Telekom és a Yettel megállapodása értelmében 2026. január 20-ától a Telekom fokozatosan áttereli ügyfeleinek 2G forgalmát a Yettel országos rádiós hozzáférési hálózatára. A lépéssel a Telekom ügyfelei továbbra is a megszokott minőségben használhatják a 2G szolgáltatást, illetve a változás semmilyen formában nem érinti a Yettel ügyfelek kiszolgálását. A megállapodás célja, hogy a cégek észszerűsítsék a rendelkezésre álló frekvenciák használatát, valamint az együttműködésnek köszönhetően bővíthetik 4G/5G kapacitásukat is.
2026. 01. 20. 15:00
Megosztás:

Ötéves mélyponton a vezérigazgatók bevételi várakozása

Az elmúlt öt év legalacsonyabb szintjére esett vissza a vezérigazgatók bevételnövekedéssel kapcsolatos várakozása, miközben a legtöbb vállalat azzal küzd, hogy a mesterséges intelligenciába (AI) tett befektetéseit kézzelfogható megtérüléssé alakítsa. A vállalatvezetők 42%-a attól tart, hogy lemarad a technológiai alkalmazkodás tempójában, miközben a vám- és kiberkockázatok is felerősödtek. Tegnap mutatták be a PwC 29. Globális Vezérigazgató Felmérésének eredményeit a davosi Világgazdasági Fórumon.
2026. 01. 20. 14:30
Megosztás: