Brüsszel és Magyarország folyamatosan tárgyal a pénzek folyósításáról
Varga Judit az EU-tagországok általános uniós ügyekkel foglalkozó minisztereinek ülését követően magyar újságíróknak nyilatkozva azt mondta, amíg az Európai Parlament politikai nyomásgyakorlást folytat Magyarországgal szemben, addig a jogállamisági eljárás keretében úgy a tagállamok, mint az uniós bizottság a megoldást keresik.
Közölte: az Európai Parlament ideológiai alapú intézmény, politikai többség alapján működik. Ameddig az EP-nek liberális-baloldali többsége van, addig mindig elítélő véleménye lesz Magyarországról. Az EP-nek az európai polgárok valódi problémáival, a mindennapi kihívások megoldásával kellene foglalkoznia ahelyett, hogy boszorkányüldözést folytat egyes országokkal szemben.
A magyar kormány intézkedéseit bíráló hazai véleményekkel kapcsolatban, amelyek szerint a magyar jogszabálytervezetek nem lennének elégségesek az uniós aggályok eloszlatására, az igazságügyi miniszter azt mondta: magyar baloldali hagyomány, hogy külföldön sem Magyarország érdekeit képviselik. "Ilyen helyzetben sincs nemzeti minimum a baloldal részéről, képviselőik nem hajlandók együttműködni a magyar emberek védelmében" - fogalmazott.
Az uniós szintű döntések alapszerződések szerinti egyhangúságot igénylő megszavazásával kapcsolatban Varga Judit azt mondta, az uniós szerződések a vétóról nem szólnak, ugyanakkor a konszenzus kultúrájára összpontosítanak. Fontosnak nevezte, hogy az olyan méretű országok számára, mint Magyarország, legyen egy végső menedék, mely biztosítja a legalapvetőbb nemzeti érdekek érvényesülését. Az európai döntéshozatal ereje a konszenzusban rejlik. Konszenzus esetén születhet olyan döntés, melyet mindenki teljes szívvel tud támogatni - tette hozzá az igazságügyi miniszter.