Csökkenő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Csökkenő forgalom mellett emelkedett a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 46 645,41 ponton zárt pénteken, 205,27 ponttal, 0,44 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Csökkenő forgalomban emelkedett a BUX a héten

A részvénypiac heti forgalma 38,95 milliárd forint volt az előző heti 46,19 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában közölte, hogy pénteken relatív alacsony forgalom mellett iránykeresés jellemezte a BUX-index mozgását. Ez nagyjából elmondható a nyugat-európai és a régiós tőzsdékről is, így "nem lógtunk ki a sorból".

Ezt megelőzően a héten, szerda kivételével emelkedéssel zárt a BUX-index.

Arra is kitértek, hogy kedden tartott kamatdöntő ülést a Magyar Nemzeti Bank (MNB), a várakozásoknak megfelelően nem változtak a kamatkondíciók. A kamatdöntést követő háttérbeszélgetésen kiderült, hogy a bankok számára előírt kötelező tartalékrátát 5 százalékról 10 százalékra emeli az MNB április 1-től, mely jelentős likviditás-szűkítést jelent.                              

A héten a vezető részvények közül a legnagyobb mértékben, 3,64 százalékkal a Mol erősödött, a papír 2788 forinton zárt pénteken, 6,13 milliárd forintos heti forgalom mellett.

A Richter árfolyama 0,24 százalékkal emelkedett. A részvény 8240 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 5,39 milliárd forint volt.

Az OTP jegyzése 1,06 százalékkal gyengült, a részvény a héten 25,22 milliárd forintos forgalmat ért el, pénteken 11 250 forinton zárt.

A Magyar Telekom 1,07 százalékkal csökkent a héten, pénteken 370 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 1,21 milliárd forint volt.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3666,30 ponton zárt a héten, ami 10,49 ponttal, 0,29 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.

Újabb remek napja volt a hazai kötvény- és devizapiacnak

Miután dugába dőltek a hétvégén a közel-keleti békéről szóló tárgyalások és 10%-ot közelítő mértékben emelkedtek az olajárak a fejlett kötvénypiacokon, érdemi eladási nyomással indult a kereskedés, de később a tárgyalás újraindulásáról szóló hírek némi nyugalmat hoztak. Végül az olajárak csak 2-3%-os emelkedéssel zártak, így az amerikai kötvényhozamok kissé tovább estek, a tíz éves 5 bázisponttal 4,3% alá. Az euróövezeti kötvényhozamok emelkedtek kissé, így a német tíz éves meghaladta a 3,05%-ot. A dollár tovább gyengült, az EURUSD 1,175 körül jár.
2026. 04. 14. 10:00
Megosztás:

A Wall Street-i indexek határozott emelkedéssel kezdték a hetet

A Wall Street-i indexek határozott emelkedéssel kezdték a hetet. Az S&P 500 1%-kal, a Dow Jones 0,6%-kal, a Nasdaq Composite 1,2%-kal emelkedett. Ezzel az S&P 500 ledolgozta a háború kitörése óta elszenvedett teljes esést. A befektetők egyelőre átnéztek a hétvégi amerikai-iráni tárgyalások eredménytelensége felett.
2026. 04. 14. 09:30
Megosztás:

A nyugat-európai részvénypiacok mérsékelten csökkentek

A közel-keleti hírek árnyékában a nyugat-európai részvénypiacok mérsékelt csökkenéssel kezdték a hetet. A STOXX 600 0,2%-kal, a DAX és a CAC 40 0,3%-kal, az FTSE 100 0,2%-kal került lejjebb.
2026. 04. 14. 09:00
Megosztás:

A Lava Network új szintre emeli a Bitcoin Cash infrastruktúráját

A decentralizált fizetések jövője új lendületet kapott: a Bitcoin Cash hivatalosan is elérhetővé vált a Lava Network rendszerében. Az integráció nem csupán technikai fejlesztés, hanem egy fontos mérföldkő a skálázható, megbízható blokklánc-alapú fizetések irányába.
2026. 04. 14. 08:30
Megosztás:

Erősödött a forint reggelre

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 14. 08:00
Megosztás:

Februárban pozitívra fordult az ország fizetési képessége a külfölddel szemben

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn kiadott havi fizetési mérleg adatai szerint februárban pozitívra fordult az ország fizetési képessége a külfölddel szemben.
2026. 04. 14. 07:30
Megosztás:

A bankszövetség kiszámíthatóságot és növekedést vár az új kormányzattól

A Tisza Párt egyértelmű győzelme új fejezetet nyithat az európai integráció, benne a magyar gazdaság fejlődése számára - áll a Magyar Bankszövetség hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében, amelyben gratulálnak a győztes politikai erőnek.
2026. 04. 14. 06:00
Megosztás:

Ki a választás legnagyobb vesztese nemzetközi viszonylatban?

A magyar parlamenti választások legnagyobb vesztese a nemzetközi szintéren Donald Trump amerikai elnök kormányzata - értettek egyet orosz politológusok a magyar politikai erőpróbáról a Rosszija Szegodnya médiacsoport moszkvai székházában megrendezett kerekasztal-beszélgetésen.
2026. 04. 14. 05:00
Megosztás:

Az uniós jog megsértésével vádolta meg az Európai Tanácsot az orosz központi bank

Hatásköri túllépéssel, valamint az uniós jog és eljárások megsértésével vádolta meg az orosz központi bank az Európai Tanácsot abban a keresetében, amelyben az orosz kintlévőségek befagyasztását támadta meg az EU Bíróságán - közölték hétfőn orosz hírügynökségek.
2026. 04. 14. 04:30
Megosztás:

TISZA 2/3: megmarad a 3%-os hitel, hogyan változhat a piaci lakáshitelkamat?

Kétharmados, rendkívül erős győzelmet ért el a Tisza a 2026-os választásokon. Gyökeres változások következhetnek Magyarországon, melyek közül most a támogatott hitelezés, valamint a piaci lakáshitelek várható jövőjét foglaljuk össze. Mindemellett kitérünk arra, hogy a korábban felvett támogatott hitelek esetében bekövetkezhet-e változás.
2026. 04. 14. 04:00
Megosztás:

Energetikai, űrkutatási és gyógyszeripari együttműködésről tárgyalt az orosz és az indonéz elnök

Az energetika, az űrkutatás, a mezőgazdaság, az ipari együttműködés és a gyógyszeripar területén való együttműködésről tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz és Prabowo Subianto indonéz elnök hétfőn a Kremlben.
2026. 04. 14. 03:30
Megosztás:

Törvényi döntés született! A egészségi problémával élők anyagi segítséget kapnak

A súlyos egészségi problémával élő, fogyatékos emberek részére nagy segítséget jelentenek azok a kedvezmények, amelyek kiadásaikat csökkenthetik. A kedvezmények egy része független az esetleges keresőtevékenységtől, más részük a munkajövedelemhez kötődik. Releváns jogszabályok: 1995. évi CXVII. törvény a személyi jövedelemadóról, 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről és 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet a rokkantsági járadékról.
2026. 04. 14. 03:00
Megosztás:

Ekkor vezetjük be az eurót Magyar Péter szerint

A magyar euróbevezetés kérdése időről időre visszatér a gazdaságpolitikai viták középpontjába, de 2026. április 13-án ismét nagyon aktuálissá vált.
2026. 04. 14. 02:00
Megosztás:

Így alakulhat 1 kWh áram ára 2026-ban

A magyar lakossági villamosenergia-árak 2026-ban is egy sajátos, Európában ritkának számító rendszerben működnek.
2026. 04. 14. 01:00
Megosztás:

Solana árfolyam nyomás alatt: FUD és piaci félelem taszíthatja 70 dollár közelébe

A Solana (SOL) árfolyama egyre nagyobb nyomás alá kerül, miközben a piacon terjedő bizonytalanság (FUD – fear, uncertainty, doubt) és az általános kockázatkerülő hangulat gyengíti a befektetői bizalmat. Bár a hálózat működése stabil, a narratívák ereje ismét bebizonyítja, hogy a kriptopiacot nemcsak a fundamentumok, hanem a pszichológia is mozgatja.
2026. 04. 14. 00:01
Megosztás:

Életbe lépett az Egyesült Államok által meghirdetett blokád

Életbe lépett az Egyesült Államok által az iráni kikötők ellen meghirdetett blokád hétfőn - közölte Donald Trump.
2026. 04. 13. 23:30
Megosztás:

Politikai áttörés: Nigel Farage 2 millió fontért vásárolt Bitcoint képviselőként

Új korszak kezdődhet az Egyesült Királyság kriptopiacán: Nigel Farage, a Reform UK vezetője történelmet írt azzal, hogy hivatalban lévő parlamenti képviselőként nyilvánosan 2 millió font értékben vásárolt Bitcoin-t. A lépés nem csupán pénzügyi döntés, hanem erős politikai üzenet is, amely tovább mélyíti a hagyományos politika és a digitális eszközök közötti kapcsolatot.
2026. 04. 13. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter: újjáépítjük a magyar-lengyel kapcsolatokat

Miniszterelnökként Magyar Péter első külföldi útja a lengyel fővárosba vezet majd - erősítette meg a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján, hangsúlyozva, hogy újjáépítené a magyar-lengyel kapcsolatokat.
2026. 04. 13. 22:30
Megosztás:

Andrej Babis csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert

Csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert Andrej Babis cseh kormányfő abban a levélben, amelyben a választási sikeréhez gratulált. A kormányfő egyebek mellett erről tájékoztatta az újságírókat hétfőn Prágában a cseh kabinet ülése utáni sajtótájékoztatón.
2026. 04. 13. 22:00
Megosztás:

Kriptoóriás lépett színre: egy cég kezében az Ethereum közel 4%-a

Megdöbbentő adat látott napvilágot az Ethereum piacán: egy tőzsdére készülő vállalat közel 4%-át birtokolja az összes valaha kibocsátott ETH-nak. Ez nemcsak intézményi szinten számít példátlannak, hanem komoly hatással lehet az árfolyamokra és a piaci dinamikára is. Mutatjuk, mit jelent ez a befektetők számára, és miért figyel most mindenki erre a szereplőre.
2026. 04. 13. 21:30
Megosztás: