Csúcson a BUX! Hogyan tovább?
Április óta egy higgadt emelkedő trendet láthatunk az indexben (+13 százalék), melynek során néha visszatér a 20-30 napos mozgóátlaghoz, majd elrugaszkodik onnan. A vezető részvény bizonyos értelemben a Richter, ami az egyetlen olyan részvény, mely idén — mégpedig februárban — új csúcsra emelkedett.
Az OTP pedig hajszálnyira van a 2021 novemberében elért 19.590 forintos csúcsától. Szóval ezt a két részvényt tekinthetnénk vezetőnek. Ugyanakkor nem szabad elfeledkezni a Magyar Telekomról sem, amely főnixmadár módjára, hamvaiból támadt fel a múlt év során, s azóta is jönnek a jó hírek.
Egyrészt eldőlt, hogy az MTel számára megszűnik az extraprofitadó (~36 milliárd forint; ~ 37 forint részvényenként), másrészt vizsgálják a tornyok leválasztásnak és külön cégbe való kiszervezésének lehetőségét, ami szintén értéknövelő tényező lehet — ha másképpen nem, — a pénzügyi flexibilitás növekedésén keresztül.
Szóval az MTel olyan régen járt ilyen magasságokban, hogy szintén vezetőnek tekinthető. Pláne, ha az osztalékokat is figyelembe vesszük az egyes részvényeknél. (A BUX total return index, míg a részvények árfolyama nincs kiigazítva az osztalékokkal.)
A múltkor írtunk a részvény célárfolyamok által indukált potenciális BUX célértékekről. Továbbra is igaz, hogy a várakozások alapján 80.000 pont fölötti érték teljesen reális az idei év végére. Pláne, ha az elmúlt 20 év értékeltségét nézzük. (Lásd: lenti ábra.) Ugyanis továbbra is a BUX a legalacsonyabbra értékelt index a régióban P/E alapon az idei eredményvárakozásokkal számolva. S a világ legtöbb indexéhez képest is olcsónak tekinthető.
A régiós és a vezető indexek értékeltsége
Forrás: Bloomberg, Erste
Még egy fontos tényező. Az elmúlt időszak emelkedő optimizmusában a nemzetközi jó hangulaton túl talán az is szerepet játszik, hogy a kormánytól várt költségvetési kiigazítás megtörtént. Így egy félelemforrás, egy bizonytalanság megszűnt. Ugyanakkor a vezető részvények értékeltsége még a kirótt teherrel számítva is attraktív.