Devizabetétekre ilyen kamatokkal versenyeznek a bankok

A Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) befektetők döntéshelyzet elé kerültek, illetve kerülnek ezekben a hónapokban, mivel a megtakarításaik kamatozása rekord magasságból rekord mélységbe vált. Azok számára, akik a devizaárfolyamok stagnálásában, netán emelkedésében bíznak, a devizabetét is előnyös lehet diverzifikálásra – írja a BiztosDöntés.hu.

Devizabetétekre ilyen kamatokkal versenyeznek a bankok

Rengeteg PMÁP állampapír sorozat áll még kamatfizetés előtt

A Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) befektetők 2025. január 20. óta kapják a különféle befektetési ajánlatokat a pénzükre a sajtón és a reklámfelületeken keresztül. Ez az állapot egészen nyárig eltart majd.

2025. február 20 és 23 között 6 darab PMÁP állampapír sorozat érkezik kamatfizetési fordulónaphoz, melyek közül egy sorozat le is jár (2025/I), a többi pedig a kamatprémiummal együttesen évi 18,35 vagy 19,1 százalékos, inflációt meghaladó kamatozásról évi 4,45 illetve 5,2 százalékos kamatra vált. Az idén összesen még 18 PMÁP sorozat érkezik el a kamatfizetési fordulónaphoz, melyből 3 sorozat le is fog járni.

Azok a befektetők, akik elégedetlenek az új kamatszinttel, a papírjaik futamidő előtti visszaváltásával új befektetési lehetőségek után nézhetnek. A visszaváltás a tőkéjük 1 százalékába kerül, ezt a veszteséget azonban a magasabb hozammal később kompenzálhatják.

Mivel az eddigi, mintegy 18 százalékos hozam a kockázatmentes pénzpiacon idén egészen biztosan nem várható, ezért az állampapírjukból kiszálló megtakarítók kockázatosabb, de cserébe akár magasabb hozamot biztosító befektetések után is nézhetnek.

A devizabetét lehet az egyik kiugrási pont

A kisebb kockázatú befektetések közül az egyik megoldás lehet például a devizabetét, mondja Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

A deviza banki betétek kétségkívül hordoznak kockázatot, ez pedig az árfolyamkockázat. A devizabetétesek azonban az emelkedő devizaárfolyamokból akár extra haszonra is szert tehetnek.

A szakértő szerint a betéteseknek érdemes megfontolt döntést hozniuk az árfolyamkockázattal kapcsolatban, illetve megosztaniuk a megtakarításukat többféle, más kockázatú befektetés között (azaz diverzifikálniuk).

Ebben az esetben a devizabetét egy jó befektetés lehet az állampapírból kiszállóknak.

A forint piacról már ismerős bankok kínálják a legjobb devizabetéteket is

Euróban a Gránit Bank Egyszerű lekötött betét konstrukciója kínál 1 hónapra évi 0,95 százalékos, 3 hónapra évi 1,25 százalékos, 6 hónapra évi 1,75 százalékos, 12 hónapra évi 2,75 százalékos betétkamatot.

A MagNet Bank Prizma EUR betétje 3 hónapra évi 1,7 százalékos, 6 hónapra évi 2 százalékos lekötött betétkamatot nyújt.

Amerikai dollárban az Erste Bank Ismétlődő devizabetétje 6 hónapra évi 0,4 százalékos, 12 hónapra évi 0,7 százalékos kamatot fizet.

A Gránit Bank Egyszerű lekötött betétje 1 hónapra évi 2,5 százalékos, 3 hónapra évi 2,75 százalékos, 6 hónapra évi 3 százalékos, míg 12 hónapra évi 3,5 százalékos kamatot fial.

A K&H Bank K&H lakossági lekötött betétje 1 hónapra évi 2,13 százalékos, 2 hónapra évi 2,46 százalékos, 3 hónapra évi 2,79 százalékos, 6 hónapra évi 3,3 százalékos, 9 hónapra évi 3,09 százalékos, míg 12 hónapra évi 3,35 százalékos lekötött betétkamatot kínál.

Svájci frankban a Gránit Egyszerű lekötött betét 1, 3, 6 és 12 hónapos futamidőre évi 0,2-0,3 százalékos betétkamatot nyújt.

Angol fontban a Gránit Egyszerű lekötött betét 1 és 3 hónapra évi 1 százalékos, 6 és 12 hónapra évi 1,25 százalékos kamatot fizet.

A K&H Bank K&H lakossági lekötött betétje 1 hónapra évi 0,78 százalékos, 2 hónapra évi 0,73 százalékos, 3 hónapra évi 0,69 százalékos, 6 hónapra évi 0,6 százalékos, 9 hónapra évi 1,51 százalékos, míg 12 hónapra évi 2,92 százalékos betétkamatot fial.

A feltüntetett devizakamatokat 15 százalékos személyi jövedelemadó és 13 százalékos szociális hozzájárulási adó (szocho) terheli.

Állampapírban is lehet devizában takarékoskodni

Az állampapír befektetők a jelenlegi állampapír kínálatból is választhatnak deviza alapú megtakarítást. Az Euró Magyar Állampapír 3 éves futamidejű konstrukció, melynek éves kamata jelenleg 2,704 százalék. A kamat 3 havonta változik a European Money Market Institute (EMMI) által közzétett 3 havi EURIBOR alapján.

Az állampapír kamatát semmilyen állami elvonás nem terheli.

Jutalékmentes befektetés – valóság vagy csak marketing?

Az a gondolat, hogy Apple-részvényeket, S&P 500 ETF-eket vagy bitcoint vásárolhatunk egyetlen fillér jutalék nélkül, csábítóan hangzik. És pontosan ezzel az ígérettel operál ma a legtöbb, Magyarországon elérhető brókercég. Csakhogy minden vállalatnak valahogyan pénzt kell keresnie — és ha nem fizetünk jutalékot, máshol fizetünk. Ez az elemzés azt vizsgálja, hogyan működnek konkrétan a Magyarországon jelenlévő négy fő platform — XTB, eToro, Pepperstone és Plus500 — üzleti modelljei, hol rejtőznek a valós költségek, melyik áll a legjobban, és hogy a „díjmentes befektetés" strukturálisan fenntartható modell-e, vagy inkább korlátozott élettartamú marketingeszköz.
2026. 02. 12. 10:48
Megosztás:

A vártnál kedvezőbbek lettek a januári munkapiaci adatok az USA-ban

A Nasdaq és a Dow enyhén csökkent szerdán, míg az S&P 500 lényegében nem mozdult el egyik irányba sem.
2026. 02. 12. 10:30
Megosztás:

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a STOXX 600

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a páneurópai STOXX 600. A DAX 0,5%-kal, a CAC40 0,2%-kal mérséklődött, miközben az FTSE 100 1,1%-kal erősödött. Az emelkedő olajárak mellett az energiaipari részvények vezették az erősödést, a szektorindex 3,8%-ot ugrott. A technológiai és a médiaipari részvények viszont lemaradtak, 1,8%-kal, illetve 2,6%-kal estek.
2026. 02. 12. 10:00
Megosztás:

A Yettel és a 2Connect nagykereskedelmi megállapodást kötött vezetékes szélessávú szolgáltatásokra

A 2Connect gigabit-képes vezetékes infrastruktúráján nagykereskedelmi szélessávú hozzáférést biztosít a Yettel Magyarország számára a felek által kötött megállapodás értelmében. Ennek köszönhetően az év második felében a Yettel előfizetők számára is elérhetővé válik a vezetékes internetszolgáltatás.
2026. 02. 12. 09:30
Megosztás:

BÉT: Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés

Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 880,33 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 129 447,89 ponton zárt szerdán.
2026. 02. 12. 09:00
Megosztás:

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás:

Síszezon: százezrekbe kerülhet egy vészhelyzet, ha nem készülünk tudatosan

Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a több mint félmillió aktív hazai síelő közel 90 százaléka külföldön hódol kedvenc téli sportjának. A havas pályák és hegyi utak azonban nemcsak élményeket, hanem komoly kockázatokat is rejtenek. Egy síbaleset vagy útközben az autó műszaki meghibásodása több százezer forintos, nem várt kiadással járhat. Az Europ Assistance tavalyi felmérése szerint a külföldi utazások során váratlan eseményt elszenvedő magyarok közel kétharmadának 100 és 500 ezer forint közötti összeget kellett kifizetnie egy ilyen jellegű vészhelyzet megoldására.
2026. 02. 12. 05:00
Megosztás:

Merékpáros szervezetek véleményezték az új KRESZ tervezetét

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket. Szerdán a kerékpáros szervezetek javaslatainak áttekintésével folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása - közölte a tárca az MTI-vel.
2026. 02. 12. 04:30
Megosztás:

Januárban új lendületet kapott a lakásárak és a kínálat növekedése

2026 elején új lendületet kaptak a lakásárak, és az eladási kedv is fokozódott. Miközben az áremelkedés a januári hónapokra jellemző dinamikus tempóra kapcsolt, az éves lakásdrágulás ezzel szemben lassuló tendenciát mutat. Mindezzel párhuzamosan a kínálat is jelentősen bővült, és már több mint 135 ezer eladó lakás és ház hirdetéséből válogathatnak a vevők - derül ki az ingatlan.com januári árindexéből.
2026. 02. 12. 04:00
Megosztás:

Bitcoin 67 ezer dollár alá csúszott, miközben az amerikai tőzsde emelkedett

A kriptopiac és a részvénypiac közötti korábbi együttmozgás ismét megbomlott: miközben az amerikai részvényindexek erősödtek a vártnál jobb munkaerőpiaci adatok hatására, a Bitcoin árfolyama 67 ezer dollár alá esett. A jelenség arra utal, hogy a digitális eszközökbe vetett befektetői bizalom még nem állt teljesen helyre az idei jelentős árfolyamesések után.
2026. 02. 12. 03:30
Megosztás:

Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V.

A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria jelenlegi vezérigazgatója lesz a CETIN International vezérigazgatója.
2026. 02. 12. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így alakul a nyugdíjkorhatár Magyarországon

Mikor mehetsz nyugdíjba Magyarországon? A szabályok, amelyek mindent eldöntenek.
2026. 02. 12. 02:00
Megosztás:

Az új üzleti területek hajtják a növekedést a CECONOMY-nál – rekord ügyfél-elégedettség és online részesedés

A CECONOMY AG (CECONOMY) és a MediaMarkt erőteljes rajtot vett az új pénzügyi évben: a Black November és a karácsonyi időszak által meghatározott első negyedév (azaz 2025.október-december) kiemelt jelentőséggel bír az üzletfejlesztés szempontjából, és a Csoport ebben az időszakban is folytatta sikeres növekedési pályáját.
2026. 02. 12. 01:30
Megosztás:

Ezeket az autómárkákat ne vedd! Visszatekerték a kilométerórákat!

Megbízható használt autót vásárolni nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk – a használtautó-piacon kínált egyes járművek futásteljesítménye nem feltétlenül tükrözi a valóságot. A tisztességtelen eladók olykor a kilométeróra visszatekerésével próbálják mesterségesen növelni az autó értékét. Ennek eredményeként az új tulajdonos nemcsak a jármű valós értékénél magasabb árat fizet, de később jelentős javítási költségekkel is szembesülhet.
2026. 02. 12. 01:00
Megosztás:

Az okoseszközök miatt romlik a gyerekek fizikai és mentális állapota

Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. 02. 12. 00:30
Megosztás:

Így tűnik el a pénz a házépítések Bermuda-háromszögében

Milliós többletköltséget okozhat, ha nem egyértelmű a kommunikáció az építtető, a tervező és a kivitelező között – figyelmeztet Bogdán Attila, a Platánplán Mérnöki Iroda ügyvezetője. A félreértett vagy utólag módosított tervek újraszámolást, bontást és csúszást eredményezhetnek. Különösen igaz ez az előregyártott faépületeknél, ahol minden elem előre legyártott. A szakember szerint a gondok többsége megelőzhető lenne, ha a szereplők a kezdetektől közösen, pontosan egyeztetnének.
2026. 02. 12. 00:01
Megosztás:

A MEXC berobbant a globális élmezőnybe: 2025-ben duplázott és már a 3. legnagyobb kriptotőzsde

Látványos előretörést produkált 2025-ben a MEXC. A dinamikusan növekvő kriptotőzsde a harmadik helyre lépett elő a globális centralizált platformok rangsorában, miközben éves szinten közel megduplázta spot kereskedési volumenét. A siker mögött agresszív zéró díjas (zero-fee) stratégia és kifejezetten a lakossági (retail) felhasználókra építő üzleti modell áll.
2026. 02. 11. 23:30
Megosztás: