Egy garzonlakás árát is elkérnék egy SUV-garázs bérléséért

Átlépték a garázsok az elmúlt időszakban a 9 millió forintos átlagos eladási árat országszerte, a kiadó kocsihelyekért pedig átlagosan 34 ezer forintot kértek a tulajdonosok októberben – derül ki a zenga.huingatlankeresési- és hirdetői oldal adataiból. Mindez azt jelenti, hogy egy év alatt 17 százalékkal drágultak a fedett autóbeállók, de Budapest központjában a fővárosi átlagár többszörösét is elkérhetik egy garázsért.

Egy garzonlakás árát is elkérnék egy SUV-garázs bérléséért

A hideg és nyirkos idő megjelenésével egyre többen keresnek eladó vagy kiadó garázst, és úgy tűnik, hogy növekszik azoknak a száma is, akik kocsibeállót hirdetnek meg – derül ki a zenga.hu ingatlankereső portál adataiból. Igaz, a keresőknek rossz hír, hogy az elmúlt három hónapban megemelkedtek a garázsok átlagárai, olyannyira, hogy augusztusban átlépte, októberben pedig tartotta a 9 millió forintos határt az átlag eladási ár országszerte. A kiadó kocsihelyekért pedig átlagosan 34 ezer forintot kérnek a bérbeadók – derül ki a zenga.hu ingatlankereső oldal adatbázisából.

A garázskiadás az elmúlt években jó befektetésnek bizonyult. A tavalyi év hasonló időszakához képest a garázsok eladási ára 17 százalékkal, a havi bérleti díj pedig több mint 20 százalékkal nőtt.

A főváros egészét tekintve és a vármegyeszékhelyeken nincs jelentős különbség az árakban, ám Budapest kerületein belül igencsak eltérnek az eladók és bérbeadók által meghirdetett összegek. A külvárosi kerületekben olcsóbban lehet hozzájutni zárt autóbeállókhoz: a zenga.hu ingatlankereső portálon egy IV. kerületi kisebb garázs már 4,5 millió forintért elérhető, egy átlagos állapotú IX. kerületi, 12 négyzetméteres garázst pedig 6-7 millió forintért hirdetnek. Ugyanígy az országos átlagnál olcsóbban, havi 30 ezer forintért lehet bérelni zárt garázst.

Ugyanakkor Budapest központjában az egekben jár az eladási ár és a bérleti díj is. „A belvárosban nagyon kevés garázshelyet hirdetnek meg eladásra vagy kiadásra, azt is általában új építésű házak mélygarázsaiban, teremgarázsaiban. Ehhez hozzájárul még, hogy az elmúlt hónapokban egyre több hír jelent meg arról, hogy több kerületben is megváltoznak a parkolási szabályok, zónák és díjak. Így nem ritka, hogy a központi kerületekben 12-13 millió forintot is elkérnek egy-egy kocsibeállóért, de augusztusban 18 millió forintért is hirdettek teremgarázshelyet” – mondta Lipták Zsuzsa, a zenga.hu ügyvezetője.

Ugyanezen okok miatt kétszer, sőt egyes kiemelt körzetekben – irodaparkok közelében, a Parlament környéke, vagy a XII. kerület – akár háromszor annyiba is kerül a havi bérleti díj, mint a külső kerületekben. Például a III. kerület Kolossy tér környékéhez közeleső részén annyiba kerül egy garázs havi bérleti díja, mint 5-6 éve egy albérlet, azaz 50 ezer forintba. Míg a II. és XII. kerület frekventált részein 75-80 ezret is elkérnek havonta egy kiadó garázsért. A zenga.hu adatbázisában a legdrágább kiadó garázs bérleti díja 90 ezer forint, igaz ez elektromos SUV-ok töltésére is alkalmas.

A Dyson bemutatja legvékonyabb, ultrakönnyű és higiénikus nedves-száraz tisztítóját, a PencilWash™-t

A könnyed irányíthatóságra és higiénikus nedves tisztításra tervezett új, 38 mm-es PencilWash™ gyorsan száradó felületet hagy maga után, miközben hatékonyan távolítja el a kiömlött folyadékokat és a makacs foltokat.
2026. 02. 19. 16:45
Megosztás:

Aki kivárt, lemaradt: hetek alatt elkapkodták a keresett kategóriákba tartozó ingatlanokat

A tavalyi év második felében látványosan felgyorsult az ingatlanpiac: a jó állapotú, megfelelően árazott lakások – különösen a panellakások – akár napok vagy hetek alatt gazdára találtak.
2026. 02. 19. 16:30
Megosztás:

Felújították az SZTE Petőfi épületét

Felújították a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Petőfi épületét, az uniós támogatással és az egyetem saját forrásaiból megvalósult, több mint 1,2 milliárd forintos beruházást csütörtökön adták át.
2026. 02. 19. 16:00
Megosztás:

Megállt az élet? Mi történik most a használtautó piacon?

Januárban a DataHouse előzetes adatai szerint alig több, mint 69 300 használt személygépkocsi adásvétele zajlott Magyarországon, ami 12 százalékkal marad el a tavaly januári 78 800-as szinttől.
2026. 02. 19. 15:00
Megosztás:

Bitcoin-alapú hitelezés közérthetően: mennyi a kamat a BTC fedezetű hitelre?

A Bitcoin-fedezetű hitelezés lényege egyszerű: nem eladod a BTC-det, hanem fedezetként letétbe helyezed, és cserébe dollárhoz (vagy stabilcoinhoz) jutsz hitel formájában. Ez sokaknak azért vonzó, mert így likviditást kapnak, miközben a BTC-pozíciójuk megmarad (és ha az árfolyam emelkedik, továbbra is “benne ülnek” a növekedésben). Ugyanakkor ez egy kockázatos, árfolyamérzékeny konstrukció, amit érdemes a részletek szintjén megérteni.
2026. 02. 19. 14:30
Megosztás:

Középkorúak, kisebb jövedelemmel: ők tervezik meg legjobban a kiadásaikat

Az Árukereső.hu friss adatai alapján jól kirajzolódik, hogy kik azok, akik a leginkább megfontoltan kezelik a pénzügyeiket: a középkorú, átlagos vagy annál alacsonyabb jövedelműek. Ők azok, akik vásárlásaik során tudatosabban mérlegelnek, és jobban tervezik a kiadásaikat.
2026. 02. 19. 14:00
Megosztás:

Kastélyt már csak napelemmel? – Új korszak a történelmi ingatlanoknál

A magyarországi kastélyok és kúriák piacán a romantikus elképzeléseket felváltotta az üzleti logika. A vevők már nem csak történelmi hangulatot, hanem fenntartható és működtethető ingatlanokat keresnek. A külföldi vásárlók szerepe az utóbbi években folyamatosan csökken, a keresletet egyre inkább a tőkeerős hazai magánszemélyek és vállalkozások határozzák meg.
2026. 02. 19. 13:30
Megosztás:

Jelentősen javult az Air France-KLM pénzügyi eredménye 2025-ben

Az Air France-KLM nyilvánosságra hozta a 2025-ös pénzügyi eredményeit, az adatok jelentős javulást mutatnak az előző évihez képest.
2026. 02. 19. 13:00
Megosztás:

Bitcoin-fedezetű kötvények: új korszak nyílik a kriptovaluta-finanszírozásban

A kanadai Ledn 188 millió dollár értékben értékesített Bitcoin-fedezetű kötvényeket, ami mérföldkő lehet az intézményi kriptopiaci integrációban. A tranzakció nemcsak a digitális eszközök iránti bizalmat erősíti, hanem új hidat is képez a hagyományos tőkepiacok és a blokkláncalapú finanszírozás között.
2026. 02. 19. 12:30
Megosztás:

Inflációt meghaladó hozamot értek el a nyugdíjpénztárak 2025-ben

Tavaly is folytatódott az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztári tagok által megtakarított vagyon növekedése és tovább emelkedett a taglétszám is, a nyugdíjpénztárak által elért hozam ismét jelentősen meghaladta az éves átlagos inflációt - közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 02. 19. 12:00
Megosztás:

Hárommillió forint alatti volt a legtöbb tartozás tavaly

Javult az adósok tudatossága és a fizetési hajlandóság Magyarországon: tavaly 18 százalékkal kevesebb fizetési meghagyást indítottak, mint 2024-ben, és nőtt az ellentmondások aránya is. A 404 138 fizetési meghagyás 84 százaléka hárommillió forint alatti tartozás miatt indult, de több mint húszezer esetben 10 és 30 millió forint közötti összegeket is ezzel az egyszerű és gyors, pereskedés nélküli eljárással próbáltak visszaszerezni azok, akiknek tartoztak.
2026. 02. 19. 11:30
Megosztás:

Szabadesésben a Bitcoin – egy Fed döntés mindent átírhat?

A Bitcoin újra reflektorfénybe került – ezúttal azonban nem az emelkedés, hanem egy drámai korrekció miatt. A világ legnagyobb kriptovalutája mintegy 40%-ot esett legutóbbi csúcsáról, kulcsfontosságú technikai szintek alá csúszott, miközben a piacok egyre komolyabban árazzák annak lehetőségét, hogy Kevin Warsh lehet a következő amerikai jegybankelnök. A helyzetet Szitás Lóránt, a Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB piaci elemzője tekintette át.
2026. 02. 19. 11:00
Megosztás:

Már elérhető a Vállalkozói Ügysegéd

Csütörtöktől, a sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd - jelentette be az MTI-nek küldött közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 19. 10:30
Megosztás:

Az emelkedő nemzetközi trend ellenére idehaza tovább estek a hozamok

Miután a vártnál erősebb lett a tegnap közzétett amerikai konjunktúramutatók többsége, az ipari termelés gyorsan bővült, a tartós cikkek megrendelései kisebb mértékben csökkentek a vártnál és érdemben megugrott az új lakásépítések száma is.
2026. 02. 19. 10:00
Megosztás:

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 19. 09:30
Megosztás:

Enyhe csökkenéssel nyithat a tőzsde

Enyhe csökkenéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.
2026. 02. 19. 09:00
Megosztás:

Pluszban zárt a Wall Street is, újra az NVIDIA és az MI lett a húzóerő

A Wall Street indexei is emelkedtek szerdán, amit az Nvidia, az Amazon és más technológiai nehézsúlyúak árfolyamának erősödése fűtött a mesterséges intelligenciával kapcsolatos aggodalmak után. Az NVIDIA 1,6%-kal került feljebb, miután a világ legértékesebb vállalata bejelentette, hogy többéves megállapodást írt alá jelenlegi és jövőbeli mesterséges intelligencia chipjeinek több millió dolláros eladásáról a Meta Platformsnak. A Meta részvényei 0,6%-os pluszban fejezte be a kereskedést. Az Amazon szerdán 1,8%-kal, az Alphabet pedig 0,4%-kal emelkedett. A Sandisk, a Western Digital és a Seagate Technology Holdings részvényei egyaránt 1,7% és 4,3% között emelkedtek, amelyet a tárolási technológiájuk iránti, mesterséges intelligenciával kapcsolatos hatalmas kereslet táplált. A PHLX chipindex 1%-kal ugrott meg.
2026. 02. 19. 08:30
Megosztás:

A BUX volt szerdán a régió éllovasa

A BUX volt szerdán a régió éllovasa. Pluszban zárt a Wall Street is, újra az NVIDIA és az MI lett a húzóerő. Ismét felröppent az EKB-elnök idő előtti távozásának híre. Az emelkedő nemzetközi trend ellenére idehaza tovább estek a hozamok; a forint maradt 380 alatt az euróval szemben. A mai nap az euróövezetből munkaerőköltség index és fogyasztói bizalom, a tengerentúlról heti munkanélküliségi és havi lakáspiaci adatok érkeznnek.
2026. 02. 19. 08:00
Megosztás:

Közbeszerzési Hatóság: már mélyépítés kategóriában is megszerezhető az ezüst fokozatú minősített ajánlattevői státusz

A Közbeszerzési Hatóság tavaly kezdte meg az ajánlattevők minősítési rendszerének megújítását, melynek célja, hogy a hazai vállalkozások számára egyszerűbbé, hatékonyabbá és gyorsabbá tegye a közbeszerzési eljárásokban való részvételt. Ennek részeként immár a mélyépítés kategóriához kapcsolódóan is elérhető az ezüst fokozatú ajánlattevői minősítés – hívta fel a figyelmet Dr. Kovács László, a Hatóság elnöke a Közbeszerzési és Versenyügyi Konferencián, Debrecenben.
2026. 02. 19. 07:30
Megosztás:

Lex Wexner milliárdos vállalkozót is meghallgatták az amerikai kongresszusban az Epstein-ügyben

Lex Wexner milliárdos vállalkozót, a Victoria’s Secret fehérneműgyártó egykori vezérigazgatóját is meghallgatta az amerikai kongresszus alsóházának Epstein-botrányt vizsgáló felügyeleti bizottsága szerdán.
2026. 02. 19. 07:05
Megosztás: