Egyre vonzóbbak a kínai részvénybefektetések
Sokan tudják, hogy az elmúlt időszak nem a prosperitásról szólt, hanem a folyamatos negatív hírekről és a tech cégek korlátozásáról, vagy a helyi ingatlanfejlesztők bukásáról. Most viszont lehet, hogy újabb kiemelkedő lehetőségeket találunk Ázsia legnagyobb piacán.
A Pekingből érkező pozitív hírek ismét reményt kelthetnek, legalábbis a külföldi befektetők körében. A központi bank ismét enyhítésre utaló jeleket ad, még akkor is, ha a közgazdászok megosztottak abban, hogy milyen lépéseket hajlandó megtenni a mélyebb visszaesés elkerülése érdekében. Eközben a kormány pedig arra törekszik, hogy megkönnyítse az tőkeemelési szabályokat a szétvert ingatlanfejlesztők számára, megerősítve a kisvállalkozások pénzügyi támogatását.
Számos pozitív hírt tettek közzé, kezdve a játékengedélyek esetleges újraindításáról a Didi azon tervéig, hogy újraindítsa alkalmazásait. Az iskola utáni korrepetálási engedélyekről is több pozitív hír érkezett. Természetesen a kínai vállalatokra továbbra is hatalmas árrésnyomás nehezedik, a termelői árak növekedése 26 éves csúcson van, először a nyersanyagár-rali, majd az energiaválság okozta termeléscsökkentés miatt. A fogyasztói infláció azonban kezd élénkülni, az első jel, hogy a termelők kezdik áthárítani a költségeket a fogyasztókra, ami pozitív lenne a haszonkulcs és az eredmény szempontjából.
Nem kétséges, hogy a hatalmas esést követően olcsók a kínai részvények. A globális társaikkal összehasonlítva az MSCI China Index csak 13-as 2022-es P/E-n forog, szemben az MSCI World Index 20-as értékével. A fent említett pozitív hírek hatására a Goldman Sachs, a BNP Paribas, a BlackRock és a UBS is pozitív kommentárokat tett közzé a kínai részvényekkel kapcsolatosan.