Egyszámjegyű kamatok a személyi kölcsönöknél!

A karácsonyi időszakra 3 bank is 10 százalék alatti személyi kölcsön kamatokkal fordult rá, ezzel szemben a lakáshitel-piacon kamatemelésekről szól a december – jelzi Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

Egyszámjegyű kamatok a személyi kölcsönöknél!

Ellentétes irányú változásokkal készült a lakossági hitelpiac a karácsony előtti időszakra. Míg a személyi hitelpiacon számottevő kamatcsökkentésekről szól az év utolsó hónapja, addig a lakáshitelek esetében inkább kamatot emelnek a bankok – hívta fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. 

Kamatvágások a személyi hiteleknél

December második felétől immár 10 százalék alatti kamatot is kínál az UniCredit Bank: a Prémium Aktív Extra Plusz kamatkedvezményre jogosult ügyfelek 7 millió forintot meghaladó kölcsönösszeg felett 9,79 százalékos kamaton kapják a hitelt – ehhez a feltételek szerint havi minimum 450 ezer forintos jóváírás és a Generali Biztosítóval kötött csoportos hitelfedezeti Biztosítás is szükséges. 

Az UniCredit egyébként a Prémium Aktív és Aktív Plusz kedvezményeknél 100-181 bázisponttal emelte meg a kamatkedvezmény mértékét és csökkentette így 10,02-11,99 százalékra a kamatait, míg a Prémium Aktív Extra és Prémium Aktív Extra Plusz kamatkedvezmények további 0,3-0,8 százalékpontos emelkedésével alakult ki a kedvezménycsomag 9,79-11,9 százalékos sávja. 

Az 10 százalék alatti kamatot kínáló bankok közül a Cofidis 9,9 százalékos kamattal versenyez: a hitelintézetnél a kedvezményes kamat elég kötött: az ügyfélnek 3 millió forintot kell 60 hónapra igényelnie, a jövedelem elvárás a banknál a kölcsönhöz szintén minimum nettó 450 ezer forint. 

A Provident a karácsonyi időszakra időzítette Téli varázs kölcsönét: ezt új ügyfelek igényelhetik december 19-ig. Az ügyfelek itt 250–600 ezer forint közötti összeget igényelhetnek 14 hónapos futamidőre. A kamat ugyanakkor a piacon jelenleg elérhető legalacsonyabb, 9,52 százalék, ami azt jelenti, hogy a Providentnél a teljes hiteldíj mutató (THM) is 10 százalék alatt van (9,9%) – ám csak akkor, ha az ügyfél egyéb szolgáltatást (otthoni szolgáltatás, előrelátó csomag) nem vesz igénybe a kölcsönhöz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter. 

A személyi kölcsön kamatcsökkentési versenybe új szereplőként szállt be december elején az Erste. Az, aki vállalja, hogy az Ersténél bankol és minimum havi 300 ezer forintot a számlára érkeztet, a korábbi kamatszintekhez képest a hitelösszegtől függően 0,3-1,5 százalékpont kamatkedvezményt kaphat a Most Személyi Kölcsönhöz, amelynek köszönhetően 3 és 8 millió forint közötti hitelfelvételnél 12,99, 8-12 millió forintos hitel esetében 12,79 százalék a kamat. 

Az Erste Most Extra Személyi Kölcsönnél 400-500 ezer forintos jövedelemvállalás esetén 11,49 és 10,99 százalék a kamat attól függően, hogy 3-8 vagy 8-12 millió forint közötti hitelt igénylünk. Ha a bankhoz havonta érkeztetett jövedelmünk az 500 ezer forintot is meghaladja, akkor 3 és 8 millió forint között 10,99, afelett viszont 10,79 százalékos kamattal számolhatunk – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.huhitelszakértője. 

A Raiffeisen Banknál 10,99 százalékos kamaton kaphatnak személyi kölcsönt az ügyfelek – itt már 450 ezer forintos jövedelem is elég – viszont feltétel az, hogy az ügyfél a Raiffeisennél vezessen számlát.

Felfelé tartanak a lakáshitel-kamatok

Míg a személyi kölcsönöknél lefelé, a lakáshiteleknél felfelé mennek a kamatok – jelzi a BiztosDöntés.hupénzügyi szakértője.

Az MBH Banknál december 9-től a piaci feltételű lakáshitelek kamatai 10 éves kamatperiódusra 20, a végig fix hitelek esetében 50 bázisponttal emelkedtek.10 éves kamatperiódusra így a legkedvezőbb kamat 6,89 százalék, de ehhez legalább 30 millió forintot kell igényelni és kk3-as minősítési osztályban kell lenni – amihez minimum havi 700 ezer forint bankhoz érkeztetése szükséges. (Az energiatakarékos, zöld lakásokra kínált Eco hitel további 25 bázispont kedvezményt kínál – ott tehát 30 millió forint felett 6,64 százalék a kamatozás alja – jelzi Gergely Péter.)

Az MBH Banknál egyébként december elsejétől a korábbi 55 millió forintos felső határt kitolták, és így már akár 100 millió forintos hitelt is igényelhetünk. Ehhez a hitelösszeghez az MBH Bank standard, szuperkedvezményes 6,89 százalékos kamatával 30 éves futamidőre havi 657 500 forint a törlesztőrészlet, s az igényléshez az MNB hitelfék szabályai alapján legalább 1,1 millió forintos nettó és 1,7 millió forintot közelítő bruttó bér kell – hoz példát a BiztosDöntés.hu szakembere.

Emelt lakáshitel kamatain a Raiffeisen Bank is. Decemberben az előző hónap 6,59-7,24 százalékos kamatszintje helyett 20 bázispontos emelést követően 6,79-7,44 százalékon kaphatnak lakáshitelt az ügyfelek. A Raiffeisennél december 3-tól bevezetésre kerültek a 15 és 20 éves futamidejű végig fix kamatozású hitelek – ezek kamata 7,09 és 7,74 százalék között mozog.

A banknál a kamatkedvezmények 0,35-0,6 százalékpont között vehetőek igénybe annak függvényében, mennyi a havi jóváírás összege.

Agrometeorológia: visszatérnek az éjszakai fagyok, eső a jövő hét közepén érkezhet

Az Alföldön égető szükség lenne csapadékra, ez legkorábban a jövő hét közepén érkezhet - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. 10. 16. 14:00
Megosztás:

Kiderült, hol tájékozódunk az ingatlanpiacon

A Duna House reprezentatív ingatlanpiaci kutatása szerint azoknak, akik az elmúlt 3 évben adtak el ingatlant, legnagyobb arányban ingatlanirodán keresztül érkezett a vevőjük.
2025. 10. 16. 13:30
Megosztás:

Határidőre kézbesítette a nyugdíjas élelmiszer-utalványokat a Magyar Posta

A magyar kormány megbízásából a Magyar Posta a tervezett határidőre, október 15-re kézbesítette a nyugdíjas élelmiszer-utalványokat a több mint 2,3 millió jogosult részére - közölte a posta csütörtökön az MTI-vel.
2025. 10. 16. 13:00
Megosztás:

London szankciókat vezetett be a Rosznyefty és a Lukoil ellen

Szankciókat jelentett be szerdán két orosz olajipari óriásvállalat, a Rosznyefty és Lukoil ellen a brit kormány.
2025. 10. 16. 12:30
Megosztás:

Súlyos és tartós károkat okozott a brit gazdaságnak a kilépés az EU-ból

A brit pénzügyminiszter szerint súlyos és tartós károkat okozott a brit gazdaságnak Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból (Brexit).
2025. 10. 16. 12:00
Megosztás:

Még kedvezőbb feltételekkel igényelhető az országosan elérhető Otthonfelújítási Program

Több jelentős módosítás is életbe lép a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) koordinációjában megvalósuló, európai uniós társfinanszírozású Otthonfelújítási Programban (KEHOP Plusz 4.1.7-24 és KEHOP Plusz-1.4.8-24). A maximálisan igényelhető finanszírozási összeg 6 millió forintról 10 millió forintra nő és ezen belül a vissza nem térítendő támogatási rész akár 5 millió forintra emelkedik. Az összesen 73 milliárd forintos keretösszegű programok esetében az önerő mértéke egységesen 5%-ra mérséklődik, ugyanakkor a lehívható szállítói előleg 75%-ra nő.
2025. 10. 16. 11:30
Megosztás:

Az amerikai 10 éves hozam lényegében nem változott, miközben az európai hosszú hozamok estek

Tegnap átmenetileg 4%-ig is leszúrt a tízéves amerikai kötvényhozam, de a lényegében egyéves mélypontról végül visszapattant és pár bázisponttal ezen szint felett zárt, részben a New York állam feldolgozóipari indexének jelentős javulása miatt.
2025. 10. 16. 11:00
Megosztás:

Többnyire emelkedtek a Wall Street vezető indexei

A szerdai kereskedés során az amerikai részvénypiacok az enyhén csökkenő Dow Jones index kivételével mérsékelt emelkedést mutattak, amit elsősorban a nagybankok kedvező gyorsjelentései és az AI-szektor iránti megújult optimizmus hajtott. A Morgan Stanley részvényei 4,7%-kal emelkedtek, miután a bank a vártnál jobb harmadik negyedéves eredményeket közölt, míg a Bank of America 4,4%-os pluszban zárt, szintén az erős negyedéves eredményének köszönhetően.
2025. 10. 16. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak tegnap a mértékadó nyugat-európai indexek

Vegyesen zártak tegnap a főbb európai részvénypiacok. A francia piac jelentősen emelkedett, miután Sebastian Lecornu újra kinevezett miniszterelnök bejelentette, hogy a nagy társadalmi ellenállást kiváltó, de Emmanuel Macron programjának fontos elemét jelentő nyugdíjreformot a 2027-es választások utánra halasztják.
2025. 10. 16. 10:00
Megosztás:

Minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén

Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján. A vendégek zöme a hoteleket és az apartmanokat keresi, és 2-3 éjszakás pihenést terveznek a legtöbben - közölte a szállásfoglaló portál csütörtökön az MTI-vel.
2025. 10. 16. 09:00
Megosztás:

Rekordszinten az arany és az ezüst ára

Történelmi csúcsra erősödött az arany és az ezüst jegyzése unciánként a New York-i tőzsde fémrészlegében (Comex) csütörtökön kora reggel.
2025. 10. 16. 08:40
Megosztás:

Elkezdődtek az Erdélyt Moldvával összekötő autópálya legnehezebb szakaszának előmunkálatai

Elkezdődtek az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya legnehezebb, a székelyföldi Gyergyóditró és a moldvai Gerinces (Grinties) közötti hegyvidéki szakaszának előmunkálatai - tájékoztatta az MTI-t szerdán a Hargita megyei önkormányzat.
2025. 10. 16. 07:00
Megosztás:

Az amerikai szenátus ismét elutasította az átmeneti költségvetést,

Az amerikai szenátus szerdán ismét elutasította az átmeneti költségvetést, ami lehetővé tenné a szövetségi kormányzati intézmények működésének újraindulását.
2025. 10. 16. 06:00
Megosztás:

Felavatták a Stihl nagyváradi üzemét

Felavatták a Stihl nagyváradi üzemét szerdán - írta az economedia.ro.
2025. 10. 16. 05:30
Megosztás:

Ezekkel a beállításokkal lesz tökéletes a játék a tévén

A játékélmény minősége messze nem csak a konzolon múlik: ha a tévé nincs megfelelően beállítva, a kép késhet, a mozgás elmosódhat, a sötét részek láthatatlanok maradhatnak, és a színek sem adják vissza pontosan az alkotók grafikai elképzelését. Pár percnyi időráfordítással viszont könnyedén finomhangolhatjuk a tévénket: az LG szakértői összegyűjtötték azokat a beállításokat, amelyekkel a különféle játékműfajokban a lehető legjobb lesz a gaming élmény.
2025. 10. 16. 05:00
Megosztás:

A magyar vállalkozások stratégiai alkalmazkodással és fejlesztésekkel válaszolnak egy nehéz év kihívásaira

A piaci bizonytalanságok komoly tehertételei minőségi fejlődésre késztetik a vállalkozásokat - ezt az ösztönzőt a piaci verseny sikeresen erősíti fel. A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Vállalkozáskutatási Műhelyének kiadványa, a Jelentés a magyar vállalkozásról 2025, több mint 2000 vállalkozás válaszai alapján részletesen bemutatja, hogyan reagálnak a cégek a gazdasági nyomásra és milyen jellemzők különböztetik meg a versenyben a sikeres és a követő vállalatokat.
2025. 10. 16. 04:30
Megosztás:

Élénkül a kereslet az építőiparban – a támogatások hatása már érezhető

A Mapei Kft. harmadik negyedéves adatai igazolták a nyári várakozásokat: a vállalat 14,4 százalékkal növelte belföldi forgalmát az előző évhez képest, így szeptember végére 29,0 milliárd forintos árbevételt ért el. A vállalat szerint a támogatások élénkítik a piacot, ugyanakkor a kereslet fokozatosan erősödik.
2025. 10. 16. 04:00
Megosztás:

Új kommunikációs vezető a Novartis Magyarországnál

A vezetői pozíciót 2025. október 15-től Smid Beáta tölti be. A svájci központú világcég stratégiai pillérként tekint a kommunikációra és a betegközösségekkel történő együttműködésre, hiszen ezek kulcsszerepet játszanak a bizalom erősítésében, a partnerkapcsolatok fejlesztésében és az egészségügyi környezet alakításában. Az új vezető feladata az lesz, hogy mindezt még hangsúlyosabbá tegye Magyarországon a két terület összehangolt működtetésével.
2025. 10. 16. 03:30
Megosztás:

Első lakás az Otthon Startból: erre is érdemes nagyon figyelni!

Az Otthon Start Program elindulásával egyre többen vágnak bele első lakásuk megvásárlásába, jellemzően hitelből. A kölcsön feltételeként lakásbiztosítást is kell kötni, ám sokan nincsenek tisztában azzal, hogy az alapbiztosítás nem mindig nyújt elegendő védelmet egy komolyabb káresemény esetén.
2025. 10. 16. 03:00
Megosztás:

London szankciókat vezetett be a Rosznyefty és a Lukoil ellen

Szankciókat jelentett be szerdán két orosz olajipari óriásvállalat, a Rosznyefty és Lukoil ellen a brit kormány.
2025. 10. 16. 02:00
Megosztás: