Együttműködési megállapodást kötöttek a szervezők a jövő évi PÉNZ7 megvalósítására
A 2025. március 3-7. közötti témahét indítását is jelentő együttműködési megállapodás aláírásán Balatoni Katalin, a Belügyminisztérium (BM) köznevelési helyettes államtitkára kiemelte, a pénzügyi tudatosságra nevelés a tanév rendjében is helyet kapott, és sikeres programként működik a PÉNZ7 témahét.
Ismertette, hogy az előző tanévben 1290 iskola, 203 ezer diák és 2045 pedagógus csatlakozott a PÉNZ7 programhoz.
Túri Anikó, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közigazgatási államtitkára hangsúlyozta, a tizenegyedik alkalommal megszervezett PÉNZ7 rendezvénysorozatra a tárca kiemelt fontosságú eseményként tekint, amely lehetőséget ad a fiatalokhoz eljuttatni a pénzügyi tudatosság, a vállalkozás fontosságát.
Az államtitkár elmondta, saját vállalkozás indítására bíztatják a fiatalokat, és utalt arra, hogy a kkv-stratégia kiemelt figyelmet fordít a fiatal vállalkozásokra.
Túri Anikó elmondta, a március 3-7. közötti PÉNZ7 keretében a befektetések, a kiberbiztonság kerülnek a pénzügyi témakör középpontjába, a vállalkozói témakörben pedig a "gondolkozz és vállalkozz" lesz a fókusztéma.
Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium (PM) makrogazdasági és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára utalt arra, hogy a magyar PÉNZ7 program résztvevője a European Money Week, illetve a Global Money Week programnak is.
A PM államtitkára a pénzügyi tudatosság jó példájaként említette a Babakötvény programot.
Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára elmondta, hogy az idei évtől kidolgozásra kerülő kiberbiztonsági tananyag három korosztály számára dolgozza fel az aktuális témát, azt, hogy hogyan vigyázzunk a pénzünkre a kibertérben.
Musákné Gergely Orsolya, a Junior Achievement Magyarország Alapítvány ügyvezetője elmondta, hogy mostantól jelentkezhetnek az iskolák a programba, az önkéntesek pedig januártól csatlakozhatnak.