Elkaszálta a tőzsdéket James Bullard - de kicsoda is Ő és mit csinált?
Így márciusra egyre valószínűbb az 50 bázispontos, míg a következő két ülésen a 25-25 bázispontos emelés. A hozamoknak se kellett több, az amerikai 10 éves egészen 2,05 százalékig szaladt, így picit az 1,955 százalék körüli ellenállás szint fölé emelkedett. Ezzel több, mint kétéves csúcson állt egy darabig, de mára visszaesett a technikai szint közelébe (1,96 százalék).
Az európai 10 éves is újra 0,25 bázisponton áll, amit egy kis időre meg is haladt. Az érdekesség az, hogy a hosszú hozamok újabb emelkedésére egyelőre elfogadható reakciót láthatunk megint, hiszen a technikai korrekció amúgy is benne volt a levegőben, hiszen a DAX a 200 naposnál, a Nasdaq a 30 naposnál, az S&P500 szintén a 30 napos mozgóátlagnál volt, ahonnan lefordult és a dinamikus indikátorok is inkább csökkenés irányába mutattak, mutatnak.
Ahhoz képest, hogy két tényező is negatív a piacok számára, a reakció normálisnak mondható az USA-ban, és visszafogottnak Európában. Különben az amerikai infláció egyre nagyobb részéért a szolgáltató szektor és a termékárak felelősek az üzemanyagárak mellett. A Fed a szolgáltató szektorra tud hatni, míg az áruk árának inflációja nagy részben valószínűleg az ellátási zavaroknak tudható be. Mindenesetre szinte mindenhonnan árrobbanást láthatunk. A maginfláció is 6 százalékra emelkedett a korábbi 5,5 százalékról.
Itthon is elszállt az infláció, amiben jelentős szerepet játszik az élelmiszerárak 10,1 százalékos megugrása. Mivel ebben a termékkörben az alapvető élelmiszereknél jelent meg most fajsúlyosan az áremelkedés, ezért a február 1-től érvényes árbefagyasztás valószínűleg érzékelhető lesz a februári adatban.