Eredményes dohányültetési-szezont zárt a Continental Dohányipari Csoport

Sikeresen zárult a dohánypalánta-nevelési és -ültetési időszak a Continental Dohányipari Csoporthoz tartozó, a hazai dohánytermesztés mintegy harmadáért felelős DOFER Dohányfermentáló Zrt. termőterületein. Az idei tavaszt a megszokottnál hidegebb, illetve fényszegényebb időjárás jellemezte, ennek ellenére a társaság által megtermelt és elültetett palántamennyiség teljes mértékben fedezi a 2022. évi szerződések keretében leszerződött területek palántaigényét.

Eredményes dohányültetési-szezont zárt a Continental Dohányipari Csoport

A Continental Dohányipari Csoport tevékenysége – a családi tulajdonban lévő dohányipari vállalatok között európai szinten is unikális módon – vertikálisan integrált, azaz a dohánytermesztéstől kezdve, a dohánytermékek legyártásán át a kereskedelemig terjed.

A cégcsoporton belül a dohánytermesztésért, illetve feldolgozásért felelős DOFER Dohányfermentáló Zrt. az idei évben 934 hektárnyi, nagyrészt a Nyírségben található dohányterületre vonatkozóan kötött dohánytermesztési és -értékesítési szerződést. A szerződött területek legnagyobb részén, közel 90 százalékán mesterséges szárítású Virginia dohányt termeszt a társaság.

A palántanevelés és -ültetés

A dohánytermesztés egyik meghatározó technológiai művelete a palántanevelés, amelyet ma már hidrokultúrás módszerrel végeznek a termelők – ennek során a növények a talaj helyett mesterséges közegben növekednek és tápanyaggal dúsított víz táplálja őket A március elejétől május végéig tartó palántanevelési időszakban a szakszerű tápanyagellátási- és növényvédelemi technológiának köszönhetően a termelők többször megnyírt, homogén fejlettségű, edzett és egészséges palántákat ültetnek ki a területekre.

A palántanevelési és -ültetési időszak idén a megszokottnál hidegebbnek és szárazabbnak bizonyult. Ennek ellenére, bár a kiültethető palánták aránya elmaradt a szokásostól, a talajnedvesség elegendő volt ahhoz, hogy biztosítsa a palánták növekedését, illetve a megfelelő ültetvény-beállottságot, azaz a termőterület optimális kihasználtságát. A kedvezőtlen időjárást a termelők, különösen a gyengébb szerkezetű homoktalajokon, a dohányterületek ültetést megelőző beöntözésével és az ültetés megkezdésének egy-két hetes átütemezésével ellensúlyozták – utóbbi az ültetés május végi befejezését nem befolyásolta.

Az ültetés sikeresen zárult, hiszen a DOFER termőterületein megtermelt palántamennyiség összességében fedezte a társaság által szerződések keretében előzetesen lekötött dohányterületek palántaigényét. A termelők a továbbiakban a talajnedvesség megőrzése érdekében folyamatos növényápolási munkákat végeznek.

„Az idei ültetési szezon a száraz időjárás miatt jelentős szakmai kihívást jelentett, amelyet ugyanakkor sikeresen abszolváltak a termelők, illetve a DOFER munkatársai. A felek a továbbiakban is szoros együttműködés mellett dolgoznak majd – társaságunk szakértői figyelemmel kísérik a termesztési körzetekben folyó agronómiai munkákat, valamint szaktanácsadást nyújtanak a termelőknek, ilyen módon biztosítva a termesztés további részfolyamatainak eredményességét” – mondta el Orosz Tibor, a DOFER Dohányfermentáló Zrt. fejlesztési vezetője.

„Az energiaköltségek és a nyersanyagárak emelkedése a dohányiparban is érezhető külső hatások, amelyek megoldandó feladatokat állítanak elénk. Ezt ugyanakkor társaságunk hatékonyan kezeli, amelyet az idei palántanevelési és -ültetési szezon eredményessége is bizonyít. Emellett fontosnak tartjuk, hogy a dohánytermesztés, magas kézimunkaerő-igénye miatt továbbra is meghatározó szerepet tölt be a kedvezőtlen termőhelyi adottsággal rendelkező termesztési körzetekben élő lakosság foglalkoztatásában, a vidék népességmegtartó erejének fenntartásában” – tette hozzá Füzi Csaba, a szintén a Continental Dohányipari Csoporthoz tartozó, a DOFER által megtermelt és feldolgozott dohányt elsődlegesen felhasználó, a sátoraljaújhelyi dohánygyárat tulajdonló Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatója.

Újabb 120 busz érkezik, ezzel már félezer vadonatúj jármű erősíti a VOLÁN-buszflottát

Tavaly forgalomba állt az első 400 autóbusz, 2026-ban március végégig újabb 120 modern jármű áll munkába, amelyeket az év végéig még 180 követ - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 01. 25. 21:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 25. 20:00
Megosztás:

Lefelé korrigált a BUX, történelmi csúcson zárt az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 135,4 pontos, 0,11 százalékos csökkenéssel, 125 061,81 ponton zárt pénteken.
2026. 01. 25. 19:00
Megosztás:

Rekordot döntött az Ethereum: közel 3 millió tranzakció egyetlen nap alatt, minimális díjakkal

Miközben a legtöbb blokklánc küzd a skálázhatósággal és a tranzakciós díjak elszállásával, az Ethereum új mérföldkövet ért el: 2026. január 16-án rekordnak számító 2,88 millió tranzakciót bonyolítottak le a hálózaton, méghozzá meglepően alacsony költségek mellett. A Layer 2 megoldások hatékonysága, valamint az új Fusaka frissítés meghozta gyümölcsét – az Ethereum lassan, de biztosan átalakul a moduláris pénzügyi infrastruktúra gerincévé.
2026. 01. 25. 18:00
Megosztás:

Miért fontos a gabonaszárító teljesítménye?

A gabonaszárító és tároló telepek manapság rengeteget segítenek. Elég csak a klíma változására gondolni, aminek hatására az egész szárítási folyamatot, szakmát teljesen újra kellett gondolniuk a szakembereknek. A hazai gazdáknak megfizethető, jól működő és a változó körülményekhez igazodó megoldásokra van szükségük.
2026. 01. 25. 17:00
Megosztás:

Ajándékozz okosan: tech eszközök egy új megközelítésben

Az ajándékozás művészete sokunk számára okozhat fejtörést, de a technológiai szektorban ez különösen igaz. Eszedbe jutott már, hogy milyen érzés kapni egy olyan ajándékot, amit a napi valóban használni tudsz, és amin keresztül a márka üzenete is veled marad minden alkalommal, amikor ránézel?
2026. 01. 25. 15:00
Megosztás:

Stílusos ajándékok, amik elkápráztatnak

Képzeld el, hogy ajándékot keresel valakinek, ami nemcsak hogy örök emlékként szolgál, de anélkül válik otthonod díszévé, hogy valaha is befonna az idő homálya. A frissességét évekig megőrző rózsaboxok pontosan ilyen meglepetést kínálnak. Egyre többen fordulnak az időtálló dekorációk felé, hiszen egy örök életű ajándéktárgy, mint a rózsabox, a hagyományos csokroknál sokkal tovább őrzi meg szépségét és jelentését.
2026. 01. 25. 14:00
Megosztás:

Arthur Hayes: 2026-ban robbanhat a Bitcoin – de előtte még jön a vihar

Miközben a piac jelenleg inkább lefelé kacsingat, Arthur Hayes, a BitMEX alapítója merészen állítja: a következő nagy Bitcoin-bika piac 2026-ban már elkerülhetetlen. A makrogazdasági háttér lassan, de biztosan kedvezni kezd a kockázatos eszközöknek – és ha a Fed úgy lép, ahogy Hayes sejti, akkor a Bitcoin nemcsak új erőre kaphat, hanem egész ökoszisztémáját magával húzhatja.
2026. 01. 25. 13:00
Megosztás:

Saylor figyelmeztet: A Bitcoin legnagyobb ellensége önmaga lehet

A Bitcoin jövője forog kockán – legalábbis Michael Saylor, a MicroStrategy vezetője szerint, aki újfent megszólalt a protokollváltozások körüli egyre élesedő vitában. A kriptopiac egyik legismertebb hangja szerint a Bitcoin értékajánlatának legfontosabb eleme, az változtathatatlanság (immutability) kerülhet veszélybe az egyre hangosabb fejlesztői és aktivista nyomás miatt. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, miért gondolja Saylor, hogy ez a legnagyobb fenyegetés, amellyel valaha is szembe kellett néznie a Bitcoinnak.
2026. 01. 25. 12:00
Megosztás:

Az online rendelés egyszerűsége: Időt spórolhatsz

Valószínűleg te is érezted már, hogy a mindennapi rohanás közepette nehéz időt találni arra, hogy elmenj vacsorázni vagy megszervezz egy irodai összejövetelt. Ilyenkor az online rendelés új távlatokat nyithat. Ha jól használod ki az internet lehetőségeit, sokkal könnyebben elérheted, hogy minden időben és frissen érkezzen, akár egy baráti találkozóra, akár egy munkamegbeszélésre keresel megoldást.
2026. 01. 25. 11:00
Megosztás:

Egy év legrosszabb hetét zárták az amerikai spot Bitcoin alapok

Egy év óta nem látott gyenge hetet produkáltak az amerikai spot Bitcoin ETF-ek, miután négy kereskedési nap alatt összesen 1,33 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki a befektetők. A csúcson lévő eladási nyomás, a hirtelen megváltozott piaci hangulat és az Ethereum ETF-ek párhuzamos gyengülése újabb figyelmeztető jel lehet a kriptopiac számára – még akkor is, ha néhány altcoin, mint például a Solana, továbbra is ellenáll a trendnek.
2026. 01. 25. 10:00
Megosztás:

Csak a személyi kölcsön és a lakáshitel iránt van érdeklődés a bankoknál

Eddig példátlan mértéket ért el 2025 első tizenegy hónapjában a lakáshitelek és a személyi kölcsönök részesedése a lakossági hitelpiacon: összeg szerint már 82,5 százalékot képviselnek, miközben a többi hitelkonstrukció mindössze a fennmaradó valamivel több mint 17 százalékon osztozik – emeli ki Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Hozzáteszi: öt évvel ezelőtt ez az arány még csak valamivel 60 százalék felett alakult.
2026. 01. 25. 09:00
Megosztás:

Rangos üzleti iskola integrálásával erősíti meg vezetőképző portfólióját a Corvinus

Január 1-től szorosabbra fűzi együttműködését a SEED Executive School és a Budapesti Corvinus Egyetem. Ezzel Magyarország legnagyobb egyetemi vezetőképzője jön létre azzal a céllal, hogy néhány éven belül Közép- és Kelet-Európa meghatározó executive üzleti iskolájává váljon.
2026. 01. 25. 08:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban már csaknem tízezer légijáratot töröltek a rendkívüli téli időjárás miatt

Az Egyesült Államokban szombaton elérte a tízezret a törölt légijáratok száma az ország jó része fölött átvonuló téli vihar miatt, amely havazással, erős széllel és rendkívüli hideggel érkezett pénteken.
2026. 01. 25. 07:00
Megosztás:

ONYPE: a nyugdíjasok üdvözlik a januári rezsistopot

A magyar nyugdíjasok üdvözlik a januári rezsistopot, fontos segítség volt a számukra, hogy "az elmúlt években Európa legalacsonyabb energiaárát" fizették Magyarországon - közölte szombat este az MTI-vel az Országos Nyugdíjas Polgári Egyesület (ONYPE).
2026. 01. 25. 06:00
Megosztás:

Fontos változások az Otthontámogatásnál - bővül a jogosultak köre!

Tovább bővül a közszolgálati otthontámogatásban (Otthontámogatás) részesülők köre, és meghosszabbítják a bejelentési határidőt is, ami azoknak adhat plusz időt, akik lakáshitelük törlesztésére kívánják fordítani az akár egymillió forint összegű, vissza nem térítendő támogatást. A változások miatt a bejelentési határidőt is újranyitják.
2026. 01. 25. 05:00
Megosztás:

Az átlagkeresetből kimaxolhatók a hazai személyi kölcsönök, csupán a futamidő hossza lehet kérdés

Tavaly novemberben bruttó 756 400, illetve nettó 525 900 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma publikált adataiból. Mindez azt jelenti, hogy a bruttó átlagkereset 8,9%-kal, a nettó átlagkereset 10,2%-kal, míg a reálkereset 6,2%-kal múlta felül az egy évvel korábbit.
2026. 01. 25. 04:00
Megosztás:

MÁV: márciusra készül el a Diósjenő és Balassagyarmat közötti szakasz felújítása

A Vác-Balassagyarmat vasútvonal második, Diósjenő és Balassagyarmat közötti részének "emelt szintű" felújítási munkálatai a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt egy hónapos késéssel zárulhatnak, így március elején indulhat újra a forgalom ezen a szakaszon - tudatta a MÁV-csoport honlapján pénteken.
2026. 01. 25. 03:00
Megosztás:

Mi a tökéletes vérnyomásérték egy 40, 50, 60, 70, 80, 90 éves nőnek és férfinak?

Egy adott életkorban a megfelelő vérnyomásérték számos tényezőtől függ, például az illető nemétől, életkorától, egészségi állapotától és genetikai adottságaitól. Általánosságban elmondható, hogy az életkor előrehaladtával a vérnyomás is változhat. Nézzük meg, hogyan!
2026. 01. 25. 02:00
Megosztás:

Összeroppan a magyar nyugdíjrendszer? Volt már rá példa!

A „nyugdíjrendszer összeomlása” a hétköznapokban több dolgot jelenthet egyszerre: (1) az állam tartósan nem tudja előteremteni a kifizetések fedezetét, ezért drasztikus csökkentések jönnek; (2) a rendszer működik, de csak úgy, hogy közben adót emelnek, eladósodnak, vagy más kiadásokat vágnak meg, ami társadalmi és gazdasági feszültségeket okoz.
2026. 01. 25. 01:00
Megosztás: