Erős eredményt közölt az OTP ma
Ez annak köszönhető, hogy a második negyedévben is erőteljesen növekedett a hitelállomány, s így csoportszinten 8 százalék volt a növekedés az első félévben, miközben a nettó kamatmarzs is javult (3,16 százalék). A bank különben éves szinten 10 százalékos bővüléssel számol az orosz és az ukrán operáció nélkül, amibe valószínűleg a szlovén Nova KBM bankot is beszámítja, ez az üzlet lezárása után a harmadik negyedévben kerülhet konszolidálásra.
A mostani 21,7 százalékos tőkemegtérülés éves szinten 18 százalék lehet a tisztított eredmény tekintetében. Az ukrán operáció esetében nem bocsátkozik jóslatokba a bank. Oroszország esetében viszont a második negyedéves 12 milliárd forintnál kisebb, de pozitív eredményt várnak az elkövetkező negyedévekben. Ukrajnában különben enyhe pluszban zárt a leányvállalat (0,1 milliárd forint).
Az extraprofit adó a társasági adó levonása után 68 milliárd forint lett, ami az egész idei évre vonatkozik. Így jelentősebb leírásokra elvileg már nem kell számítanunk az elkövetkező negyedévekben. Az egy részvényre jutó saját tőke 11.315 forint, s mivel a tőkemegtérülés magas, 18 százalék lehet, ezért még a jelenlegi magas tőkeköltség mellett is elvileg ezen érték felett kellen forognia a részvénynek. Viszont azt látjuk, hogy a hasonló jó teljesítményt nyújtó bankok, pl. az Unicredit vagy a Raiffeisen esetében a nagyon erős gyorsjelentést követően lelassult vagy megállt az árfolyamnövekedés a jövőtől való félelem, az abban rejlő kockázatok miatt.
Az OTP esetében az árfolyam tegnap egy résbe érkezett, amelynek a teteje 9.726 forintnál van, ami természetes ellenállást képezhet. Éppen ezért egy időre megállhat itt az árfolyam. A kockázatok későbbi, fél-, egyéves remélhető csökkenésével aztán bepárásodhatnak a jelen pillanatban várható jó teljesítmények. (forrás: Erste)