EXIM: átlépte a befogadott kérelmek összege a 100 milliárd forintot a Demján Sándor Programban

Január 6-a óta már 194 hazai vállalkozás kérelmét fogadták be az EXIM Magyarország Demján Sándor Program keretében meghirdetett új finanszírozási lehetőségek valamelyikére, összesen 108,5 milliárd forint értékben. A befogadott kérelmek összege 74 százalékban euró alapú finanszírozásra szól.
A hazai vállalkozások legnagyobb arányban beruházási céllal veszik igénybe az EXIM termékeit, amelyek túlnyomó többsége feldolgozóipari fejlesztésekhez, ingatlanügyletekhez és villamosenergiát termelő napelemes fejlesztésekhez kapcsolódik. A bank kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a hitelbírálati folyamat a lehető leggyorsabban végbemenjen, ezzel is támogatva a mihamarabbi folyósítást.
„Az igénylések üteme és volumene világosan mutatja, hogy a magyar vállalkozások felismerték a Demján Sándor Program kínálta lehetőségeket. Az EXIM feladata, hogy ezt a bizalmat gyors, hatékony bírálati folyamattal, valamint a források mielőbbi rendelkezésre bocsátásával viszonozza. Mindezzel hozzájárulunk ahhoz, hogy a hazai cégek megerősödve léphessenek ki a nemzetközi piacokra.” – mondta Dr. Berta Adrienn, az EXIM Magyarország közelmúltban kinevezett vezérigazgatója a termékek népszerűsége kapcsán.
Az EXIM Magyarország január 6-án összesen 350 milliárd forintos keretösszeggel indította el négy kiemelt termékét, amelyből 100 milliárd forintot kifejezetten a zöld beruházások támogatására különített el. A Jövő Exportőrei Beruházási Hitel, a Zöld Beruházási Hitel, valamint az Exportélénkítő Beruházási és Lízing konstrukció mind az EXIM pénzügyi partnerein keresztül érhető el.
A Programban szereplő termékek sora március elején egy új, célzott finanszírozási lehetőséggel bővült, Jövő Exportőrei Lízing néven. Ez a konstrukció kifejezetten azoknak a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak kínál támogatott, fix kamatozású, kiszámítható finanszírozási megoldást, amelyek versenyképességük további erősítését tervezik. A lízingkonstrukciót szintén az EXIM pénzügyi partnereinél igényelhetik az ügyfelek.
A Demján Sándor Program keretében elindított gazdaságélénkítő intézkedések elsődleges célja a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások exporttevékenységének erősítése, a fenntartható gazdasági növekedés előmozdítása, valamint a külföldi befektetések finanszírozásának támogatása.
Az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv fontos pillérét képező Demján Sándor Program összesen 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalatok versenyképességének és fejlesztési törekvéseinek elősegítéséhez. A program stratégiai célkitűzése, hogy hatékony, célzott finanszírozási megoldásokat biztosítson a magyar vállalkozások számára, támogatva ezzel a hazai és nemzetközi beruházások megvalósítását, valamint hozzájáruljon a kis- és középvállalkozások méretének és piaci szerepének jelentős növeléséhez.