Félmilliónál is több a csak mobilügyfél a digitális ügyfélkör túljutott a háromnegyedmillión a K&H-nál

Egy év alatt 15 százalékkal nőtt a csak mobilbanki ügyfelek száma a K&H Banknál, így már 510 ezer kliens csak mobilon keresztül intézi pénzügyeit. A digitálisan aktív ügyfelek (e- vagy mobilbankolók) száma 775 ezer, a mobilon is aktív ügyfelek száma pedig 702 ezer.
Az egyre növekvő ügyfélkör kimagaslóan jónak értékeli a mobilappot: az iStore és a Google Play felhasználói is egyaránt 4,7-re értékelik a K&H alkalmazását.
Kate, az első hazai hangvezérelt pénzügyi asszisztens pedig nemcsak technológiai újdonság és a mai napig egyedülálló a magyar piacon, hanem valódi ügyfélsegítő megoldás is, amit egyre többen ismernek és használnak: több mint 60 százalékkal növekedett 2024-ben az aktív ügyfelek száma, már 81 ezren használják aktívan, indulása óta pedig 471 ezren próbálták már ki.
„A digitális bankolás fejlődése szervesen halad az e-banktól a mobilbankon át a pénzügyi digitális asszisztensekig, miközben folyamatosan javul az ügyfélélmény és egyre egyszerűbbé válik az ügyfélút, vagyis egyre gyorsabban és kényelmesen lehet bankolni” – tette hozzá Németh Balázs, a K&H Bank innovációs vezetője.
A felhasználói visszajelzések kiemelkedően pozitívak: az ügyfelek gyorsnak, egyszerűnek és menőnek tartják Kate-et, és különösen nagyra értékelik a hangalapú kommunikáció lehetőségét. A leggyakrabban intézett ügyek közé tartozik az egyenleglekérdezés, az utalás és a bankkártya letiltása – vagyis a mindennapok bankolása, Kate pedig az online vásárlásokat egyszerűsítő bankkártyaszám, CVC-kód és bankkártya lejáratát is meg tudja már adni.
Az egyre bővülő szolgáltatási kör Kate növekvő autonómiájával is együtt jár: már az ügyek 65 százalékát önállóan képes intézni. Ahhoz, hogy Kate a megfelelő válaszokat adja, és megértse az ügyfeleket, rengeteg adatra van szüksége: kérdések, információk tesztelésére, elemzésére, amiben a mesterséges intelligencia használata elengedhetetlen.
A K&H célja, hogy tovább erősítse Kate szerepét a napi bankolásban a már meglévő 320 funkción is túl – újabb ügytípusokkal, még személyesebb kiszolgálással és olyan digitális élménnyel, ami az ügyfelek életét érezhetően megkönnyíti.
„Az ügyfelek ma már nem külön termékeket vagy szolgáltatásokat akarnak, hanem helyzetekre szabott megoldásokat. Ha például valaki a nem túl távoli jövőben Győrből Budapestre akar utazni, Kate, a digitális pénzügyi asszisztens nemcsak fizet, hanem megszervezi az utat, jegyet vesz, javaslatokat tesz, sőt, informál akár a taxi rendszámáról is.
Ez az ökoszisztéma-gondolkodás, ez a jövő, amely felé tartunk, ahol a digitális asszisztensek nemcsak pénzügyi tranzakciókat végeznek, hanem teljes körű szolgáltatást nyújtanak az ügyfelek számára, túllépve a hagyományos banki kereteken, más iparágakat becsatornázva az ügyfélélmény javítása érdekében” – fogalmazta meg a bank jövőképét Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.