Felvételi programot indít az SAP az ukrán menekülteknek

Speciális toborzási programot jelentett be az SAP, hogy az Ukrajnából érkező menekülteknek a globális irodahálózatán keresztül álláslehetőséget biztosítson. A kezdeményezés célja, hogy az Ukrajnából származó képzett menekülteknek megfelelő munkalehetőséget kínáljanak az SAP-nál Németországban, Csehországban, Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Lengyelországban vagy Szlovákiában.

Felvételi programot indít az SAP az ukrán menekülteknek

 A program részeként az SAP külön erre a célra indított egy online felületet, ahol az Ukrajnából érkező menekültek számára releváns szabad álláshelyeket hirdeti. Az oldalon az érdeklődők nem csak tájékoztatást és választ kaphatnak a leggyakrabban felmerülő kérdésekre, hanem lehetőség van arra is, hogy gyorsított eljárásban pályázzanak. Ezt megtehetik adott esetben a végzettséget és a referenciákat igazoló dokumentumok hiányában is, így a felvételi folyamat jelentősen felg yorsul.

A felkínált állások többek között a szoftverfejlesztés, az értékesítés, a tanácsadás, valamint az operációt támogató funkciók – például a HR és a pénzügy – területéről származnak. A németországi állásoknál lehetőség van részmunkaidős, illetve határozott időtartamú szerződéses munkaviszony választására is.

Az SAP "Pledge to Flex" kezdeményezésének megfelelően az alkalmazottak rugalmasan dolgozhatnak. A háború miatt lakóhelyüket elhagyni kényszerülő ukrán alkalmazottak a felkínált állás mellett a beilleszkedést segítő anyanyelvi mentorálást, egészségügyi és lelki segélynyújtást, nyelvoktatást, és szükség esetén gyermekgondozási támogatást is kaphatnak, országonként változóan. Bizonyos esetekben munkabér-előleg is kérhető.

„Az ukrán háború a régió minden SAP tagvállalatának dolgozóját megérintette. Ahogy a pandémia esetében is, a mostani humanitárius válságban is rendszerszintű megoldást igyekszik kínálni a vállalat. Az üres álláshelyek betöltésére felállított gyorsított eljárásrenddel és a munkavégzéshez szükséges biztonságos feltételek kialakításával valódi, előremutató segítséget tud kínálni az SAP. Emellett saját fejlesztésű szoftvereket is felajánlottunk humanitárius szervezeteknek, hiszen az SAP megoldásai a menekültek regisztrálásában, az önkéntes erők koordinálásában és a se gélyek beszerzésében is segítségükre lehetnek” – mondta el Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója.

Természetesen a speciális állásportál nem az egyetlen módja az SAP által nyújtott segítségnek, hiszen az SAP a konfliktus kirobbanása óta több módon is támogatta már a háború elől menekülőket: a régió országaiban működő SAP leányvállalatok eddig mintegy 4000 menekült elhelyezésében működtek közre szállás biztosításával.

Azokat, akik szeretnék kihasználni a kezdeményezést, arra kérik, hogy látogassanak el a https://jobs.sap.com/content/Stand-with-Ukraine/ weboldalra.

Mit hoz az Európai Unió új F‑gáz rendelete a hűtőipar és a hűtéstechnika számára?

Jelentős változások várhatók a hűtőipar és a hűtéstechnika területén az Európai Unió új F-gáz szabályozása miatt. A rendelet célja egyértelmű: a magas globális felmelegedési potenciállal rendelkező hűtőközegek fokozatos kiváltása alacsonyabb környezeti terhelésű alternatívákkal. Az intézkedések a következő években egyre szigorúbb követelményeket vezetnek be a hűtő- és klímatechnikai rendszerekben felhasznált fluorozott üvegházhatású gázokra és azok alkalmazási feltételeire. A változások érintik az iparág szereplőit, a berendezéseket üzemeltető vállalatokat, valamint a klímát vagy hőszivattyút használó magánszemélyeket is. Miért volt szükség az új szabályozásra, milyen változások várhatóak és mindez mit jelent a hűtőipar és a hűtéstechnika számára?
2026. 04. 15. 12:30
Megosztás:

Magyar Péter: minden jó intézkedést megtart a Tisza-kormány

Minden eddigi jó intézkedést megtart a Tisza-kormány, ez benne van a 240 oldalas programjukban is - jelentette ki az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje szerdán. Magyar Péter a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című, valamint az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában arról is beszélt, kormánya megalakulása után megtartják és kibővítik a rezsicsökkentést, hazahozzák az uniós forrásokat, új médiatörvényt fogadnak el és felfüggesztik a közmédia hírszolgáltatását.
2026. 04. 15. 11:30
Megosztás:

Hét éve nem törlesztettek ennyien támogatott lakáshitelt

Látványosan megugrott, és 14 ezerrel nőtt 2025. negyedik negyedévében az érvényben lévő, támogatott lakáshitel-szerződések száma, ami egyértelműen az Otthon Start hitel szeptemberi megjelenésével magyarázható – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A piaci feltételű hitelszerződések száma viszont még minimálisan csökkent is ugyanebben az időszakban, ami jól szemlélteti az új támogatott konstrukció jelentőségét.
2026. 04. 15. 11:05
Megosztás:

Éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 04. 15. 10:30
Megosztás:

Békereményekre estek a hozamok, gyengült a dollár

A béketárgyalások újrakezdésébe vetett bizalom miatt tegnap az energiahordozók árai 5-7%-kal estek. Ennek megfelelően a kötvényhozamok csökkentek a fejlett piacokon, a tíz éves amerikai 4 bázisponttal, 4,25% környékére, a tíz éves német 6 bázisponttal, közeledve a 3%-hoz.
2026. 04. 15. 10:00
Megosztás:

A tárgyalások újra indulásának esélyére növekedtek az európai tőzsdék, tegnapi emelkedése után korrigált a Bux

A befektetőket világszerte megnyugtatták a közel-keleti de-eszkalációra utaló jelek, a keddi hírek szerint ugyanis az Egyesült Államok és Irán újraindíthatja a tárgyalásokat, miután Washington lépéseket tett a Hormuzi-szoros tengeri blokádjának bevezetésére. Jelenleg egyeztetések folynak egy újabb tárgyalási forduló megtartásáról a két hetes tűzszünet lejárta előtt, és beszámolók szerint a megbeszélésekre Pakisztánban kerülhet sor. Mindeközben az immáron amerikai fél által is blokkolt szoroson több Iránhoz köthető tankerhajó is áthaladt, ugyanakkor ezek nem Iránban kötöttek ki, így feltehetően nem vonatkozott rájuk az Irán külkereskedelme ellen irányuló blokád.
2026. 04. 15. 09:00
Megosztás:

Mit tegyünk ingatlaneladás előtt? Ezek a legfontosabb lépések

Egy ingatlan sikeres eladásához nem elég meghirdetni a lakást. A megfelelő időzítés, a reális árképzés és a tudatos előkészítés legalább ennyire fontos. Mire érdemes figyelni, mielőtt piacra visszük az otthonunkat?
2026. 04. 15. 08:30
Megosztás:

A Tisza a városokban, a Fidesz a kisebb településeken erősebb

Markáns különbség figyelhető meg a Tisza Párt és a Fidesz támogatottsága között a településszerkezetet tekintve - állapította meg a vasárnapi parlamenti választás eredményei alapján készített kutatásában a Republikon Intézet.
2026. 04. 15. 08:00
Megosztás:

António Costa: a ciprusi EU-csúcs a geopolitikai helyzetre adni szükséges válaszokkal foglalkozik majd

A tagállami vezetők a jelenlegi, kihívásokkal teli geopolitikai környezettel és Európa erre adandó válaszával foglalkoznak majd, valamint politikai iránymutatást adnak a 2028-2034 közötti többéves pénzügyi kerettel (MFF) kapcsolatos munkához az április 23-24-re tervezett informális uniós csúcstalálkozón - tájékoztatott António Costa, az Európai Tanács elnöke, az uniós csúcsértekezletre szóló, a tagállami vezetőknek küldött meghívólevelében kedden.
2026. 04. 15. 07:30
Megosztás:

Politikai elemző: Túl szép, hogy igaz legyen...

"Túl szép, hogy igaz legyen", hogy az új kormányzati többség egyszerre képes lesz a családi adókedvezmények megtartására, a családi pótlék növelésére, az anyáknak járó adómentesség fenntartására, az áfa csökkentésére, a nyugdíjasoknak SZÉP-kártya osztogatására – jelentette ki Nagy Attila Tibor politikai elemző az M1 aktuális csatorna 48 perc című műsorának keddi adásában.
2026. 04. 15. 07:00
Megosztás:

Közvéleménykutatók: a választási eredmény egyik oka a Fidesz politikai vaksága volt

A Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény egyik oka a Fidesz politikai vaksága volt, az, hogy elhitték a párthoz közel álló kutatóintézetek által közölt adatokat - hangzott el Republikon Intézet keddi konferenciáján, amelyen közvélemény- és társadalomkutatók értékelték a választások eredményét.
2026. 04. 15. 06:00
Megosztás:

Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal

Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a "következő két nap folyamán" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.
2026. 04. 15. 05:30
Megosztás:

Márciusban rákapcsoltak a lakbérek, de záródik az „árolló”

Élénküléssel zárta a márciust a magyarországi albérletpiac. A KSH–ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adatai szerint országosan 1,6 százalékkal nőttek a lakbérek februárhoz képest, Budapesten pedig ugyancsak 1,6 százalékos a havi szintű növekmény. Éves összevetésben országosan 7,3 százalékos drágulás következett be, ami 6,4 százalékos emelkedés kísért a fővárosban.
2026. 04. 15. 05:00
Megosztás:

Magyarország első Miyawaki-minierdő konferenciáját rendezi meg a 10 millió Fa

Április 21-én a 10 millió Fa Alapítvány az ELTE EKSZ-szel együttműködésben megrendezi Magyarország első Miyawaki-minierdő konferenciáját. Az egész napos szakmai esemény célja, hogy közös gondolkodásra és párbeszédre hívja mindazokat, akik a városi zöldfelületek jövőjét nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is formálni akarják.
2026. 04. 15. 04:00
Megosztás:

Erős március, megújuló ingatlanpiac: 11 500 feletti tranzakció és 74%-os hitelezési növekedés

Kettős kép rajzolódik ki a hazai ingatlanpiacon a 2026 első negyedévére vonatkozó tranzakciós adatok alapján. A Duna House friss elemzése szerint bár a kereslet visszafogott maradt, a tranzakciószámok és az árak újbóli emelkedése már élénkülést jelez. A piac ezzel maga mögött hagyta a 2025 végén látott korrekciót, ugyanakkor az új egyensúly még nem alakult ki teljesen.
2026. 04. 15. 03:30
Megosztás:

Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért

A pásztorok állatokat tartanak és terelnek; sokszínű kulturális örökség, helyi és őshonos tudás őrzői, világszerte hozzájárulnak az ökoszisztémák fenntartásához, és kulcsszerepet játszanak abban, hogy emberek millióit lássák el élelemmel. De vajon a tavaszt is ők hozzák el? Egy tradicionális magyar esemény, a Böszörményi csergetés szerint igen.
2026. 04. 15. 03:00
Megosztás:

A Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát - jelentette ki Alekszandr Lihacsov, az orosz nukleáris energetikai állami vállalat vezérigazgatója keddi kairói sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 15. 02:30
Megosztás:

NAV közleménye - Ingatlan után fizetendő adó 2026, a bútor is adózik!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában egy olyan, lakásértékesítéshez kapcsolódó szabályra hívta fel a figyelmet, amely sok esetben elkerüli az érintettek figyelmét. Ingatlan eladásakor ugyanis nem csupán a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha a tulajdonos külön megállapodás keretében adja el a bútorokat vagy egyéb berendezési tárgyakat. A hivatal szerint sokan nincsenek tisztában ezzel, így könnyen hibázhatnak az adóbevallás elkészítésekor.
2026. 04. 15. 02:00
Megosztás:

9 órás iskolakezdés Magyarországon - erre senki sem számított!

Az utóbbi években újra és újra felbukkan egy kérdés, ami heves vitákat vált ki szülők, pedagógusok és szakértők között: mi lenne, ha nem reggel 8-kor, hanem csak 9 órakor kezdődne a tanítás? A téma különösen 2025–2026 körül került ismét reflektorfénybe – de vajon van-e esély valódi változásra?
2026. 04. 15. 01:30
Megosztás:

Így lehet biztosan 3 találatod az ötöslottón

Az ötöslottó kapcsán nagyon sokan keresnek rá arra, hogy létezik-e olyan lottó kalkulátor, nyerő lottó számok kalkulátor vagy ötöslottó szám kalkulátor, amely megmutatja, hány szelvényt kell feladni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább egy 3 találatos mező.
2026. 04. 15. 01:00
Megosztás: