Globális hálózatának bővítéséről és csökkenő éves bevételről számolt be a DACHSER

A DACHSER német logisztikai vállalat 2023-ban befektetések, számos felvásárlás és vegyesvállalat révén révén bővítette hálózatát, a gyenge globális logisztikai kereslet miatt csökkenő éves bevétel mellett - tájékoztatta a cég az MTI-t csütörtökön.

A közleményben kiemelték, hogy a DACHSER számára is gyenge globális logisztikai kereslet jellemezte a pénzügyi évet a légi és tengeri áruszállításban tapasztalt jelentős túlkapacitás és meredeken csökkenő árak miatt. A vállalat bevételei ezért az előző évhez képest 12,5 százalékkal mintegy 7,1 milliárd euróra csökkentek. A szállítmányok mennyisége 4,6 százalékkal mintegy 77,4 millió küldeményre, az árutömeg pedig 6,5 százalékkal mintegy 40 millió tonnára csökkent.

A DACHSER 2023-ban jelentősen bővítette globális hálózatát: stratégiai akvizíciók történtek és vegyesvállalatok jöttek létre Hollandiában (Müller Fresh Food Logistics), Ausztráliában és Új-Zélandon (ACA International), Japánban (50 százalékos DACHSER Japan vegyesvállalat), Olaszországban (80 százalékos DACHSER & Fercam Italia vegyesvállalat), Dél-Afrikában (a DACHSER South Africa részvényeinek 100 százalékos átvétele) és Svédországban (Frigoscandia). A 2023-as bevételi adatok csak az év első felének hollandiai és óceániai akvizícióit tartalmazzák - áll a vállalat közleményében.

A 2024-re vonatkozó óvatos gazdasági előrejelzésekre tekintettel a DACHSER továbbra is alacsony volumenre és csak enyhe bevétel-növekedésre számít.

A DACHSER 2023-ban több mint 244 millió eurót fordított beruházásokra, 2024-re pedig több mint 500 millió euróra tervezi növelni ezt az összeget. A közlemény az üzletágak eredményeit részletezve hozzátette: a Road Logistics üzletág, amelyben a DACHSER az ipari és fogyasztási cikkek (European Logistics), valamint az élelmiszerek (Food Logistics) szállítását és raktározását egyesíti, 2023-ban 1,8 százalékkal, 5,8 milliárd euróra növelte bevételét.

A European Logistics üzletág a 2022-es rekordévhez képest szinte változatlan, 4,4 milliárd eurós árbevételt hozott. A Food Logistics üzletág is sikeres pénzügyi évet zárt 2023-ban, bevétele 9,7 százalékkal 1,4 milliárd euróra nőtt. 

Az Air & Sea Logistics üzletágra negatívan hatott a gyenge kereslet és ennek következtében a légi és tengeri áruszállítási kapacitások kihasználatlansága. A szállítási díjak erőteljes csökkenése a bevételek 46,3 százalékos, 1,3 milliárd eurós csökkenéséhez vezetett 2022-hez képest.

A szállítás, raktározás és ügyfélspecifikus értéknövelt szolgáltatások kombinációjaként megvalósuló Contract Logistics üzletág 2023-ban is nagymértékben bővült.      A közlemény szerint Burkhard Eling, a DACHSER vezérigazgatója bejelentette, hogy a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektetnek a Road Logistics és az Air & Sea Logistics üzletágak egybevonására, ugyanis az elkövetkező években jelentős növekedési lendületet fognak adni az Európán kívüli piacok.

A DACHSER alkalmazottainak száma több mint 1100 fővel, mintegy 34 000 főre emelkedett 2023-ban, ami az értékesítési és IT-csapatok bővülésének, valamint a Müller Fresh Food Logistics és az ACA International felvásárlásának köszönhető.

Hollandia nincs felkészülve a heves esőzések következményeire

A korábbi intézkedések ellenére Hollandia még mindig nincs felkészülve a szélsőségesen nagy mennyiségű csapadék által okozott biztonsági kockázatokra, miközben a heves esőzések egyre gyakoribbá válnak az országban - közölte a Holland Biztonsági Tanács (OVV) jelentését ismertetve az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 01. 22. 16:00
Megosztás:

Megnyitotta első romániai boltját a német drogérialánc, a BIPA

Január 22-én megnyitotta első romániai boltját a német drogérialánc, a BIPA - írja a profit.ro.
2026. 01. 22. 15:30
Megosztás:

Magyar cég erősíti meg Európa versenyképességét a drónszektorban

Miközben a kínai gyártók uralják a globális drónpiacot, az ABZ Európa vezető kihívójaként pozícionálja magát a nagy teherbírású szegmensben. Mindeközben európai gyártású alternatívát kínál, ellátásilánc-biztonsággal és adatbiztonság. A magyarországi, dinamikusan fejlődő robotikai klaszterben működő cég versenyképes árú hardvert ötvöz egy teljeskörű európai autonómia platformmal, hogy a drónok valódi automatizálási eszközökké váljanak. Az ABZ drónjait már több mint 25 országban használják, erős jelenléttel az Egyesült Államok piacán is.
2026. 01. 22. 15:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint Magyarország pénzügyei rendezettek

Magyarország pénzügyei rendezettek. Így a kormány 2025-ben is minden szükséges forrást előteremtett az olyan családokat, nyugdíjasokat, fiatalokat és vállalkozásokat támogató programokhoz, mint a fix 3 százalékos Otthon Start program, a fix 3 százalékos kkv-hitel, a családi adókedvezmény megemelése, a háromgyermekes anyák szja-mentessége, a nyugdíjasok 30 ezer forintos élelmiszer-utalványa, vagy a Demján Sándor Program - írta az államháztartás úgynevezett központi alrendszerének tavaly év végi helyzetéről csütörtökön kiadott részletes tájékoztatójában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 01. 22. 14:30
Megosztás:

Újabb kerület tiltaná be az airbnb-zést Budapesten

Szigorítana az airbnb szabályokon a főváros első kerülete, ahol akár be is tilthatják a rövid távú lakáskiadást. Elsőként a VI. kerületben lépett érvénybe ilyen szigorítás, ahol a kiadó lakások átlagos bérleti díja 1 százalékkal csökkent egy év alatt.
2026. 01. 22. 14:00
Megosztás:

Hogyan változtatja meg a weboldal sebessége fizikailag a látogatók agyát és a bevételedet

A digitális gazdaságban a weboldal sebességét gyakran csupán technikai kényelmi funkciónak tekintjük. Egy "jó, ha van" tényezőnek, ami boldoggá teszi a Google algoritmusait. Az ember-számítógép interakció területén végzett legújabb kutatások azonban rávilágítanak, hogy a késleltetés (latency) sokkal több, mint egy technikai mérőszám: ez egy pszichológiai trigger, amely alapvetően megváltoztatja a felhasználó kognitív állapotát. Amikor egy potenciális ügyfél megérkezik az oldaladra, nem csupán információt keres. Egy kognitív munkafolyamatba lép be. Az weboldal válaszideje pedig eldönti, hogy az agya fókuszált állapotban marad-e, vagy átvált a stressz és a szkepticizmus állapotába.
2026. 01. 22. 13:30
Megosztás:

Baj van? Miért zuhan ilyen meredeken a Netflix részvény árfolyama?

A Netflix nehéz hónapokon van túl: az amerikai streamingóriás árfolyama több mint 30%-kal esett vissza a csúcsértékéhez képest, és a vállalat 2025-ös negyedik negyedéves eredményeinek közzététele után a Wall Street még intenzívebben kezdte eladni a részvényeket. Az okokat és a várható tendenciákat a globális, Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB szakértői járták körbe.
2026. 01. 22. 13:00
Megosztás:

Törvényt sértett a Megasztár két adása

Megközelítőleg 17 millió forint bírságot szabott ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a TV2 Zrt.-re a klasszifikációs rendelkezések megsértése miatt. A testület továbbá egy, az ATV-n sugárzott burkolt kereskedelmi közlemény közzétételét is szankcionálta.
2026. 01. 22. 12:30
Megosztás:

Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében 2025-ben

A szél- és a napenergia együtt 2025-ben termelt első alkalommal több villamos energiát az Európai Unióban, mint a fosszilis tüzelőanyagok. A fordulatot elsősorban a napenergia gyors bővülése hozta, miközben a szén szerepe történelmi mélypontra esett, az EU ugyanakkor továbbra is jelentős mértékben támaszkodik a földgázra - derül ki az Ember energetikai agytröszt honlapján csütörtökön publikált elemzésből.
2026. 01. 22. 12:00
Megosztás:

Százezreket érhet idén a lakáshiteleseknek a minimálbér-emelés és az egészségpénztár kombinációja

A 2026-os minimálbér-emelés nem várt helyről hoz segítséget a lakáshiteleseknek: az egészségpénztári megtakarításokból törleszthető havi keretösszeg 11 százalékkal emelkedett. A BiztosDöntés.hu szakértői szerint egy házaspár így évente már közel 233 ezer forintot kaphat vissza „ajándékba”, csupán a tudatos pénztárhasználat révén.
2026. 01. 22. 11:30
Megosztás:

Emelkedéssel zártak a főbb amerikai indexek, miután Trump elállt az Európát sújtó újabb vámok bevezetésétől

Az amerikai részvénypiacok jelentősen erősödtek tegnap, miután az európai zárást követően Donald Trump elállt az Európát célzó újabb vámok bevezetésétől, mivel állítása szerint megszületettek a Grönlanddal kapcsolatos megállapodás keretei. A piacok már Trump korábbi, davosi beszéde után emelkedésnek indultak, mivel az elnök kizárta a katonai erő alkalmazását, a vámfenyegetések visszavonása azonban tovább erősítette a kockázatvállalási hangulatot.
2026. 01. 22. 11:00
Megosztás:

Vegyesen zártak tegnap a főbb európai tőzsdék Donald Trump davosi beszéde után

Az európai részvénypiacok vegyesen zárták a tegnapi kereskedést, miután Donald Trump amerikai elnök a davosi Világgazdasági Fórumon elmondott beszéde felerősítette az EU–USA kereskedelmi háborúval kapcsolatos aggodalmakat. A Stoxx Europe 600 index a nap végére stagnálás közelében zárt, korábbi veszteségeit ledolgozva, miközben az egyes ágazatok eltérően teljesítettek.
2026. 01. 22. 10:30
Megosztás:

Erősen kezdték a csütörtököt az európai tőzsdék

Indexemelkedéssel kezdtek az európai tőzsdék csütörtökön.
2026. 01. 22. 10:00
Megosztás:

Vegyesen alakult, alig változott reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult, kevéssé változott csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 22. 09:30
Megosztás:

Japán előrehozott választásra készül

Japán mindössze október óta hivatalban lévő miniszterelnöke január 23-án feloszlatja a parlament alsóházát, amit február 8-án előrehozott választások követnek majd. A lépés közel sem kockázatmentes, azonban a kormányzó Liberális Demokrata Párt a várakozások szerint jó eséllyel akár növelheti is a mandátumainak számát, és megerősített választói felhatalmazással folytathatná a növekedéspárti fiskális politikáját. Erre válaszul két ellenzéki párt közös platformra lépve indul majd a választáson, és hogy az új párt vitorlájából kifogja a szelet, Sanae Takaichi az élelmiszerek forgalmi adójának átmeneti csökkentését lebegtette meg. Mindez bár jó fogadtatásra találhat az árak emelkedése miatt aggódó szavazóknál, azonban ahogy az utóbbi napokban a japán hosszú kötvényhozamok emelkedésén is tetten érhető volt, a piaci szereplők egyáltalán nem tűnnek nyugodtnak az új intézkedés esetleges finanszírozásával- és összességében a japán fiskális fegyelemmel kapcsolatban.
2026. 01. 22. 09:00
Megosztás:

Háromnapos sztrájkot hirdetett a spanyol mozdonyvezetők szakszervezete

Háromnapos sztrájkot hirdetett a spanyol mozdonyvezetők szakszervezete (Semaf) szerdán az elmúlt napok halálos vasúti szerencsétlenségei miatt, követelve a biztonság garantálását a dél-európai ország teljes vasúti hálózatán.
2026. 01. 22. 08:30
Megosztás:

Zord idők járnak a Netflixnél

A Netflix vártnál kicsit jobb negyedéves eredménye, és annak megfelelő bevétele kevés volt a befektetőknek, így a szerdai kereskedést 5 százalékos eséssel kezdheti meg a részvény. A befektetők elsősorban a megugró tartalomgyártási költségek és a Warner Bros. körüli, jelentős pénzügyi kockázatot hordozó felvásárlás miatt aggódnak.
2026. 01. 22. 08:00
Megosztás:

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben - jelentette ki szerda este Donald Trump amerikai elnök a davosi Világgazdasági Fórum helyszínén Mark Rutte NATO-főtitkárral tartott egyeztetését követően Truth Social közösségi oldalán.
2026. 01. 22. 07:30
Megosztás:

Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV-nál

Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 22. 06:30
Megosztás:

Hogyan használják a befektetők a kriptovalutákat a kereskedésen túl?

A kriptovaluták régóta nem csupán spekulatív eszközök. Bár sokan még mindig kizárólag az árfolyam-ingadozások kihasználására fókuszálnak, a kriptoeszközök mögött meghúzódó technológia és lehetőségek jóval szélesebb spektrumot kínálnak.
2026. 01. 22. 06:00
Megosztás: