Luxuscikké váltak a nyaralók
Visszafogottabbá vált a kereslet a nyaralóövezetekben lévő lakóingatlanok, nyaralók iránt. A nyaralók iránti kereslet az emelkedő hitelkamatokkal ellentétes irányban mozog. A Balaton környékén 39-51 százalékkal, a Tisza-tó partján 9-58 százalékkal, a Velencei-tó mellett lévő településeken található ingatlanok esetében 37 és 28 százalékkal csökkent a kereslet az idei első negyedévben tavalyhoz képest. A keresletcsökkenés nem látszik a kínálati árakon. A siófoki ingatlanok például 49 százalékkal drágultak egy év alatt. Balatonfüreden 47 százalékos, Balatonalmádiban 8 százalékos áremelkedés ment végbe. A Velencei-tónál Gárdonyban 23, Velencén 26 százalékos volt a növekedés. A Tisza-tó mellett lévő települések közül például Abádszalókon 27 százalékkal nőttek az árak.
Rémálommá válhat az álomlakás, ha menet közben megugranak a kamatok
Miután a jegybanki kamatemelés hatására lassan már hetente kényszerülnek a lakáshitel kamataik emelésére a bankok, az ingatlant vásárlóknak fontos lehet, hogy bankjuk meddig tartja hitelajánlatát és az abban szereplő kamatot. A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshiteleknél egy negyedévig biztonságban lehetünk, a piaci hiteleknél ugyanakkor bankonként nagyon eltérő, hogy meddig él az ajánlat – hívják fel a figyelmet a money.hu szakértői.
Brüsszel támogatást nyújt az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól való függőség csökkentésére
Az Európai Bizottság technikai támogatást nyújt 17 európai uniós tagállamnak - köztük Magyarországnak - ahhoz, hogy fokozatosan megszüntessék az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól való függőségüket, összhangban a megfizethetőbb, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiára vonatkozó uniós tervvel - közölte a brüsszeli testület szerdán.
Új raktárcsarnokot adtak át a Modine Hungária Kft. gyöngyösi telephelyén
Közel kétmilliárd forint értékű beruházás-sorozat részeként, jelentős állami támogatással új raktárcsarnokot épített a járműipari alkatrészek előállításával foglalkozó Modine Hungária Kft. Gyöngyösön - jelentette be az épület szerdai átadó ünnepségén a Külgazdasági és Külügyminisztérium polgári hírszerzésért felelős államtitkára.
Emelkedett a kereskedelmi ingatlanok beruházási volumene Közép- és Kelet-Európában tavaly
A világjárvány okozta zavarok ellenére tavaly a kereskedelmi ingatlanok beruházási volumene elérte a 11,07 milliárd eurót a közép- és kelet-európai régióban, ez éves szinten 6 százalékos növekedés, ugyanakkor 20 százalékkal alacsonyabb, mint 2019-ben - közölte a Colliers az MTI-vel szerdán.
Vegyes forintmozgás reggel
Vegyesen mozgott a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a nemzetközi bankközi devizapiacon csütörtök reggel szerda kora estéhez képest: az euróhoz és a dollárhoz viszonyítva gyengült, a frankkal összevetve ugyanakkor erősödött.
Sok család igényelte az otthonfelújítási támogatást
Több mint 125 ezer család igényelte az otthonfelújítási támogatást, eddig több mint 205 milliárd forint támogatást ítéltek oda az igénylőknek - közölte Zsigó Róbert, a Miniszterelnökség családokért felelős államtitkára szerdán a Facebook-oldalán megosztott, a kormany.hu-n megjelent közleményben.