60 millió európai munkahelyet veszélyeztet a COVID-járvány
Súlyosan érintette az Európai Unió gazdaságát a koronavírus-járvány az Intrum reprezentatív, fogyasztói fizetési jelentése alapján, és a válaszadók többsége nem is számít idén javulásra. A magyarok pénzügyi jóléte a felmérés szerint az európai átlagnál nagyobb mértékben csökkent, ennek ellenére az optimistábbak között vagyunk.
A fenntartható kapitalizmus - létezik olyan?
2019 nyarán az USA legfontosabb vállalatvezetőiből álló Business Roundtable megkérdőjelezte az évtizedek óta uralkodó dogmát, mely szerint egy vállalat kizárólag a részvényeseinek tartozik felelősséggel, és az érintettek érdekeinek képviselete mellett szállt síkra. Ez mindeddig puszta szándéknyilatkozatnak tűnt, de a Fidelitynél úgy gondolják, a helyzet most változni fog. A globális cégek nem remélhetik, hogy a tevékenységüket (és profitjukat) érintő egyre szigorúbb nyilvános ellenőrzés közepette változatlan formában folytathatják a működésüket, miközben a tágabb gazdaság a túlélésért küzd.
Már elérhető a Bútorok második élete, az IKEA használt bútorok visszavételét célzó szolgáltatása
Az IKEA újabb lépést tesz a körkörös működés felé, és június 15-én Magyarországon is elindítja a Bútorok második élete elnevezésű használt bútor szolgáltatását. A lehetőség mindenki számára nyitott, hogy visszavigye használt, de biztonságos és jó állapotban lévő IKEA bútorait. A kezdeti időszakban a soroksári IKEA áruház fogadja és értékesíti majd a lakberendezési termékeket.
Az egészségügy új korszaka – globális robbanás a távgyógyításban
Az elemzők korábban azt várták, hogy a globális e-egészségügyi piac 2022-re 308 milliárdosra nőhet, melyen belül a távorvoslást 37 milliárd eurós üzleti területként határozták meg. A koronavírus-járvány azonban a telemedicina és az online konzultációk terén forradalmi gyorsaságú változást idézett elő, így a prognosztizált 36 milliós távgyógyítási esetszám helyett idén 200 millió kapcsolattal számolnak. A Forrester Research szerint az Egyesült Államokban a virtuális egészségügyi interakciók száma az év végére elérheti az 1 milliárdot. Márciusban hazánkban is nagyot ugrott az online konzultációk száma, június elején pedig a kormányzat kihirdette, hogy törvényben fogják rögzíteni a távgyógyászat szabályait.
10-es, 30-as vagy 50-es? Ugye Te sem tudod, hogy mit jelent a naptejen lévő szám?
Mikor ott állunk a boltban a naptejes-napolajos polc előtt, számos kérdés vetődik fel bennünk: hányas faktorszámú naptejet vegyünk? Melyik a jobb a krém, a lotion vagy spray típusú? Melyik napolaj márkát válasszam? Mi a naptej védelem (faktorszám) jelentése? 10-es, 20-as, 30-as vagy inkább 50-es napolajat válasszak?
Online tartják meg a Semmelweis Egészségnapot
Tíz nap múlva, online tartják meg a koronavírus-járvány miatt márciusban elmaradt Semmelweis Egészségnapot, amelyen a felnőttkori betegségek gyermekkori megelőzésének fontosságára hívják fel a figyelmet - közölte az egyetem II. számú Gyermekgyógyászati Klinikájának egyetemi tanára hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Megugrott a bankkártyás fizetések száma
A bankkártyákkal az első negyedévben belföldön lebonyolított vásárlási forgalom a múlt év azonos időszakához képest darabszámban 13 százalékos, értékben pedig 23 százalékos emelkedést mutatott, és 1754 milliárd forintot ért el. Az online kártyás vásárlások darabszáma 38 százalékkal, értéke pedig 50 százalékkal nőtt - állapította meg hétfőn közzétett jelentésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Németország részesedést vásárol egy oltóanyagfejlesztő cégben
Részesedést vásárol a német szövetségi kormány a CureVac nevű biotechnológiai cégben, amely az elsők között kezdett hozzá az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) elleni oltás kifejlesztéséhez, a gazdasági minisztérium hétfői közleménye szerint 300 millió euróval (105 milliárd forint) szállnak be a vállalkozásba.
Belgiumban tovább csökkent az új megfertőződések száma
Belgiumban tovább csökkent az új esetszám, az elmúlt 24 órában 71 ember esetében lett pozitív a koronavírus-teszt. Hollandiában a fertőzöttek száma több mint egy hete lényegében azonosnak mondható. A luxemburgi egészségügyi minisztérium harmadik hete nem jelentett a koronavírushoz köthető halálesetet.
Ezeknek a dohánytermékeknek az ára változott mától
A NAV hivatalos honlapján rendszeresen közzéteszi a hivatalos kiskeredelmi árakat, azaz azokat az árakat melyeket mi fogyasztók fizetünk az adott cigarettáért, dohányért vagy épp szivarért a Nemzeti Dohányboltokban. Az árak 2020. június 15-én is váltiztak, cikkünkben azokat a termékeket tüntetjük fel, ahol árváltozást történt.
Már kétmilliárd forintot fektettek be a magyar virtuális startup-piactéren
Kétmilliárd forintnyi befektetés érkezett startupokba az április elején elindult első magyar virtuális startup piactéren, az EMVITIS-en, és további 15, előzetesen értékelt és minősített projekt vár befektetőre. Az eddigi kedvezményezettek között egészségügyi, állategészségügyi, egészszégprevenciós, valamint a digitális transzformációt elősegítő vállalkozások és ötletek vannak. A piactérre került startupok júniustól egy virtuális pitching keretében már akár közvetlenül is bemutathatják ötleteiket a legnagyobb hazai tőkealap-kezelőknek és befektetőknek.
Így alakult a forint árfolyama
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon hétfőn: az euróhoz képest enyhén gyengült, míg a dollárral, a svájci frankkal és a japán jennel szemben erősödött.
Beköszöntött az e-kereskedelem aranykora
Az online vásárlások megerősödéséről számolnak be az európai vállalkozások. Mindezt alátámasztja a Nielsen 2020 áprilisi legfrissebb jelentése is, miszerint az online rendelt termékek mennyisége a következő eloszlás szerint alakult: 80 százalékkal többet költöttek italvásárlásra, 67 százalékkal többet élelmiszervásárlásra, 63 százalékkal többet háztartási termékekre, 50-50 százalékkal többet gyógyászatra és kézápolásra, 42 százalékkal többet testápolásra, 33 százalékkal többet egészséggel kapcsolatos termékekre, 21 százalékkal többet ruhaneműre és 9 százalékkal többet elektronikai eszközökre.