Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul. A hét végén csökken a csapadék valószínűsége és kissé visszaesik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvéthétfőn általában sok napsütés és száraz idő várható kevés gomolyfelhő és fátyolfelhők mellett, de délután egy-egy helyen futó zápor nem kizárt, késő estétől pedig nyugaton fordulhat elő zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, a csúcshőmérséklet 22 és 27 fok között lesz.

Kedden is sok lesz a napsütés, de ezt fátyolfelhők szűrik, illetve erőteljessé válik napközben a gomolyfelhő-képződés és több helyen alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Az északi, északnyugati szél időnként megélénkül, zivatarok idején megerősödik. A hőmérséklet hajnalban 7 és 14, délután 21 és 26 fok között valószínű.

Szerdán sok lesz a napsütés, de ismét több helyen lehetnek záporok, zivatarok. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, zivatarok idején átmenetileg megerősödhet a szél. A hőmérséklet hajnalban 8 és 15, délután 20 és 25 fok között várható.

Csütörtökön erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, amelyből többfelé várható zápor, zivatar. A változó irányú szél többnyire mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban 7 és 14, délután 18 és 25 fok között alakul.

Pénteken is erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, amelyből többfelé várható zápor, zivatar. Az északi, északkeleti szél időnként megélénkül, zivatarok idején átmenetileg megerősödik. A hőmérséklet hajnalban 8 és 14, délután 17 és 25 fok között valószínű.

Szombaton többnyire közepesen vagy erősen felhős időre van kilátás, elszórtan előfordulhat zápor, esetleg zivatar. Az északi, északkeleti szél megerősödik. Hajnalban 7-14, délután 15-20 fok lesz.

Vasárnap napos, gomolyfelhős idő várható, csapadék nélkül. Az északkeleti szél néhol időnként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 7, a legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul.

Innováció a terepen: digitalizálta helyszíni ellenőrzéseit a NAV

A papíralapú jegyzőkönyvezés már a múlté, új korszak kezdődött a NAV helyszíni eljárásaiban: élesben működik a HEDI, a hivatal digitális eljárási alkalmazása. Az újítással a helyszíni adóellenőrzések és egyes vámeljárások papírmentesen, gyorsabban és kevesebb adminisztrációval zajlanak.
2026. 03. 11. 08:30
Megosztás:

A MÁV vezérigazgatója cáfolja a Budapest-Belgrád vasútvonal biztonságát megkérdőjelező állításokat

A Budapest-Belgrád vonal biztonságát megkérdőjelező állításokat és sugalmazásokat határozottan cáfolom; a vasúti közlekedés csak és kizárólag a szabályok maradéktalan betartásával indul - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon kedden.
2026. 03. 11. 08:00
Megosztás:

Energiajogász: üzemanyagár-védelem kell az olajpiaci feszültségek miatt

Az üzemanyagokra bevezetett védett ár az egyetlen biztos eszköz a nem működő Barátság kőolajvezeték és az iráni konfliktus okozta olajárrobbanás negatív hatásainak ellensúlyozására – mondta Tóth Máté energiajogász az M1 aktuális csatorna 48 perc című hírháttérműsorában kedden, amelyben Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója az ukrán "aranykonvoj" hátterét elemezte.
2026. 03. 11. 07:30
Megosztás:

A közel-keleti konfliktus a kibertérben is érezteti hatását – nőhet a kibertámadások száma

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni katonai csapásai után a kibertérben is fokozódott az aktivitás. A Sophos kiberbiztonsági vállalat szakértői szerint az ilyen geopolitikai feszültségek rendszerint a hacktivista csoportok és az állami hátterű kiberműveletek erősödésével járnak.
2026. 03. 11. 06:00
Megosztás:

Új korszak a retail ingatlanpiacon: a Westend teljesen digitalizálja a speciális területek bérbeadását

A Westend Magyarországon elsőként vezetett be olyan proptech alapú digitális megoldást, amely a bevásárlóközponti reklámfelületek és promóciós területek bérbeadását teljes mértékben digitális alapokra helyezi. Az új foglalási felület a mindennapi online foglalási rendszerek logikáját ülteti át a kereskedelmi ingatlanpiac működésébe.
2026. 03. 11. 05:30
Megosztás:

Lakhatási válságra keres megoldást az Európai Parlament

Plenáris ülésének keretében ajánlásokat fogadott el az Európai Parlament az uniós lakhatási válság megoldására, amelyben az EP-képviselők uniós kezdeményezésekre szólítanak fel, hogy az építkezések és felújítások támogatásával segítsék a növekvő árak és a lakáshiány problémáján - tájékoztatott az uniós parlament kedden.
2026. 03. 11. 05:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban emelkedett a munkahelyek száma a legfrissebb, négyheti adatok szerint

Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 15 500-zal nőtt a február 21-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
2026. 03. 11. 04:30
Megosztás:

Megérkezhet a lakáspiaci irányváltás: lassulhat az ár-dinamika, felpörögnek az építkezések

Az MBH Bank Elemzési Centrumának friss Lakáspiaci Kitekintője szerint 2025 végére több kulcsterületen is megjelentek a fordulat jelei a magyar lakáspiacon. Idén már várhatóan mérséklődik a korábban látott áremelkedés üteme, és egyre nagyobb számban jelennek majd meg újépítésű ingatlanok a kínálatban. Hitelezés terén kitart a lendület: 2026-ban akár 2000 milliárd forint fölé is emelkedhet a kihelyezett lakáscélú hitelek összege.
2026. 03. 11. 04:00
Megosztás:

Minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton, így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik - közölte a BKK az MTI-vel kedden.
2026. 03. 11. 03:30
Megosztás:

Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, de országosan is mérséklődött a drágulás üteme

A fővárosban jelentős változást hozott a február: havi szinten -0,5 százalékkal mérséklődtek a lakásárak a januári majdnem 3 százalékos emelkedés után. Éves szinten a drágulás üteme a januári 20,3 százalékról 14,6 százalékra esett vissza.
2026. 03. 11. 03:00
Megosztás:

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége: a magyar parlament Ukrajnát érintő döntései semmisek

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége szerint a magyar parlament Ukrajnát érintő keddi döntései semmisek, azokat politikai döntéseknek tekintik.
2026. 03. 11. 02:30
Megosztás:

Döntött a kormány! Magasabb hitelkiváltás jön

A magyar kormány döntése értelmében: márciustól magasabb hitelkerettel és hitelkiváltási lehetőséggel érhető el a fix 3%-os kkv hitel. Nézzük a részleteket érthetően.
2026. 03. 11. 02:00
Megosztás:

Meglepő lehetőség a villanyszámlában: így válthatsz áramkereskedőt és spórolhatsz pénzt

Sokan még ma sem tudják, hogy a villanyszámlájuk nem feltétlenül „kőbe vésett”. A magyar szabályozás lehetővé teszi, hogy a fogyasztók – bizonyos feltételek mellett – szabadon válasszanak villamosenergia-kereskedőt, és akár kedvezőbb ajánlatra váltsanak. A folyamat neve kereskedőváltás, és sok esetben egyszerűbb, mint azt elsőre gondolnánk.
2026. 03. 11. 01:00
Megosztás:

Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei jövőre

Az Országgyűlés keddi döntése alapján jövőre bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladatköre, ezzel csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 03. 11. 00:30
Megosztás:

70 ezer dollár fölé ugrott a Bitcoin bányászat költsége – egyre drágább BTC-t termelni

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Bitcoin-bányászati iparág: az átlagos költség, amely egyetlen BTC kibányászásához szükséges, már meghaladta a 70 000 dollárt. A növekvő energiaköltségek és az infrastruktúra fenntartásának drágulása egyre nagyobb nyomást helyez a bányászokra, miközben a profitabilitás egyre érzékenyebbé válik a Bitcoin árfolyamának ingadozásaira.
2026. 03. 11. 00:01
Megosztás:

António Costa: Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak

Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak, mivel az energiaárak emelkedése és a nemzetközi figyelem elterelődése gyengíti Ukrajna helyzetét - jelentette ki António Costa, az Európai Tanács elnöke az uniós nagykövetek előtt kedden Brüsszelben elmondott beszédében.
2026. 03. 10. 23:30
Megosztás:

Minden második felújítandó lakást befektetők visznek el Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják - derült ki a Duna House friss adataiból. Budapesten minden második ilyen lakást profi vásárlók vesznek meg, hogy felújítás után haszonnal értékesítsék. A nagy kereslet miatt a fővárosban a rosszabb állapotú ingatlanokért is átlagosan egymillió forint feletti négyzetméterárat kell fizetni.
2026. 03. 10. 23:00
Megosztás:

Madárinfluenza miatti megfigyelési körzetet oldott fel a Nébih az Alföldön

Feloldotta a madárinfluenza miatti korlátozó intézkedéseket a Nébih egy nagyobb, összefüggő alföldi területen. Békés, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyében jelentősen csökkent a korlátozott terület nagysága, míg Jász-Nagykun-Szolnok vármegye a feloldást követően mentesül a korlátozó intézkedések alól. A madárinfluenza veszélye továbbra is fennáll, a járványvédelmi intézkedések betartása kiemelten fontos.
2026. 03. 10. 22:30
Megosztás:

Spanyolország 9 millió eurós humanitárius segélyt nyújt Libanonnak

Spanyolország 9 millió eurós (3,4 milliárd forint) humanitárius segélyt nyújt Libanonnak - jelentette be az ország külügyminisztere a kormány keddi ülését követően Madridban.
2026. 03. 10. 22:00
Megosztás:

A NAV és a fogyasztóvédelem ellenőrzi az üzemanyagok védett áron történő értékesítését

Utasítottam a NAV-ot és a fogyasztóvédelmet, hogy teljes körűen ellenőrizze - például próbavásárlássokkal - az üzemanyagok védett áron történő értékesítését - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedd esti Facebook-bejegyzésében.
2026. 03. 10. 21:30
Megosztás: