Húsvétra 17 százalékkal nőttek az előfoglalások az előző évhez képest

A húsvéti, négynapos hosszú hétvégére 17 százalékkal nőttek az előfoglalások az előző évhez képest - közölte saját adatai alapján a Szallas.hu pénteken az MTI-vel.

Húsvétra 17 százalékkal nőttek az előfoglalások az előző évhez képest

Hozzátették, akadnak olyan népszerű szállások, amelyek már most teltházasak az ünnepi időszakra, de bőven vannak még szabad szállások. A foglalások 29 százaléka apartmanba, 27 százaléka hotelbe, 25 százaléka vendégházba, 14 százaléka panzióba és 5 százaléka egyéb típusú szálláshelyre szól. Egy embernek éjszakánként átlagosan 11 540 forintot kell fizetnie, ami csaknem 19 százalékos drágulás tavalyhoz képest - ismertette közleményében a szállásfoglaló oldal. Kiemelték, hogy Eger, Gyula, Hajdúszoboszló, Pécs és Nyíregyháza a magyarok legkedveltebb úti célja a tavaszi szünetben. Továbbá Hévíz, Szeged, Zalakaros, Sopron és a főváros ajánlatai a legkeresettebbek a Szallas.hu oldalán.

Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője a közleményben arra is kitért, hogy tavaly május elseje vasárnapra esett, így nem tudják pontosan összehasonlítani az idei foglalási szintet az előző évivel, de egy átlagos tavalyi májusi hétvégéhez képest is számottevő, 3,5-szörös a növekedés. Május végén a pünkösd is utazásra kínál lehetőséget, a tavalyi pünkösdi előfoglalások több mint dupláját rögzítették már a vendégek. Már a nyári vakációval is foglalkoznak az utazók, az eddig beérkező foglalásoknál 40 százalékos a növekedés a 2022 hasonló időszakáig megtett előfoglalásokhoz képest.

Kelemen Lili a közleményben megjegyezte, azok a partnerek, amelyek a rezsi emelkedése miatt a télre bezártak, de korábban egész évben nyitva voltak, már szinte mind újra üzemelnek márciusban. Közülük csak azok a szállodák nem nyitottak még ki, amelyek nagyobb beruházást valósítanak meg. A felújítók zömében modernizálták a szobákat és a közösségi tereket, sokan energetikai korszerűsítést hajtottak végre és számos helyen a wellness-részleg is megújult az elmúlt hónapokban - tette hozzá a sajtószóvivő. A kezdetektől 2019-ig Szallas.hu Kft.-ként működő cég 2019 márciusától Zrt.-ként folytatja tevékenységét, 6 leányvállalatát összefogva. Szallas Group márkanév alatt 16 terméket működtet 5 országban, 6 irodában. 2021 őszén bejelentették a Szallas Group eladását, a tranzakció zárultával a lengyel Wirtualna Polska lesz a cégcsoport tulajdonosa.

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.
2026. 04. 21. 07:30
Megosztás:

Az erdélyi és a magyarországi magyarok más-más tapasztalatok alapján döntöttek a választáson

Az erdélyi magyarok más tapasztalatok alapján alkottak véleményt az anyaországi országgyűlési választáson, mint a magyarországi választók. Erdélyből nézve más volt a kormányzati teljesítmény érzékelése, és ebből fakadóan a megítélése is - írta hétfőn a magyarországi választások eredményeiről a Facebookon Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
2026. 04. 21. 07:00
Megosztás:

A feltörekvő piacokon a sokszínű történetek ellenállóképességet építenek

Majdnem egy évvel a "felszabadulás napi" vámok bevezetése után a közel-keleti konfliktus újabb sokkot okozott a gazdaságoknak. Bár a befektetők aggódhatnak a feltörekvő piacokra gyakorolt hatások miatt, vannak olyan vállalatok és ágazatok ezekben a régiókban, ahol a hosszú távú fundamentumok továbbra is ígéretesnek tűnnek. Fidelity idei Elemzői Felmérésében a korábban uralkodó témák, mint például az amerikai dollár gyengébb kilátásai vagy a monetáris politika lehetséges lazítása, a közel-keleti konfliktus miatt megkérdőjeleződtek. Helyettük a magasabb olajárak, az inflációs aggodalmak és a globális kereskedelem logisztikájával kapcsolatos megújult aggodalmak jelentek meg.
2026. 04. 21. 06:30
Megosztás:

Péntektől felfüggesztik a Otthonfelújítási Programban a támogatási kérelmek beadását a leghátrányosabb régiókban

Péntektől már a leghátrányosabb régiókban, így Észak-Magyarországon, Észak- és Dél-Alföldön, valamint a Dél-Dunántúlon sem lehet támogatási kérelmet benyújtani az Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához című felhívásra - közölték a palyazat.gov.hu oldalon.
2026. 04. 21. 06:00
Megosztás:

A Contitech cég adminisztrációs hibával magyarázza, hogy rendezetlenné vált a szakszervezeti titkár tb-jogviszonya

A makói Contitech Fluid Automotive Hungária Kft. egyszeri adminisztrációs hibával magyarázza, hogy rendezetlenné vált a gumiipari szakszervezeti titkár társadalombiztosítási jogviszonya; az eset miatt az összes mukavállaló jogviszonyát ellenőrzik az adóhatóság segítségével.
2026. 04. 21. 05:30
Megosztás:

A fagyok és a szárazság együtt nagyon odaütött a gazdáknak: a legtöbb érintett gazdaságban a termés fele már odaveszhetett

Az áprilisi fagyok ismét komoly kockázatot hoztak a magyar mezőgazdaság számára: több egymást követő éjszakán fagypont alá csökkent a hőmérséklet, miközben a csapadékhiány és az alacsony páratartalom tovább erősítette a káros hatásokat. A virágzás időszakában érkező hideg miatt egyes ültetvényekben már most jelentős terméskieséssel számolnak, ez idén ismét komoly piaci következményekkel járhat.
2026. 04. 21. 05:00
Megosztás:

Egyre többeket érint: a májbetegség már a negyedik leggyakoribb krónikus halálok Magyarországon

A májbetegségek előfordulása világszerte és Magyarországon is növekvő tendenciát mutat, miközben sok esetben hosszú ideig tünetmentesek maradnak. Hazánkban évente 4000-5000 ember veszti életét májbetegségek miatt, ami rávilágít a korai felismerés fontosságára. A május 19-i Máj Világnap kapcsán az Affidea szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy rendszeres szűrővizsgálatokkal és tudatos életmóddal a súlyos szövődmények nagy része megelőzhető lenne.
2026. 04. 21. 04:30
Megosztás:

Döntő fordulat előtt a hitelkamatok?

Erre a kérdésre a válasz a BIRS-kamatmutatóban keresendő. A választásokat követően látványos hozamcsökkenés indult a magyar pénzpiacon, amely egyértelműen megjelent a hosszabb lejáratú BIRS-szintekben is. A 10 és 20 éves referenciák néhány nap leforgása alatt körülbelül 150 bázispontos csökkenést produkáltak, ami drámai mozgás a lakáshitelezési piac szempontjából.
2026. 04. 21. 04:00
Megosztás:

Már nem elég a fizetés: a munkavállalók lakhatása lett az új versenytényező a cégek között

A vállalatok eredményessége ma már nem kizárólag a bérezésen múlik, mutatnak rá nemzetközi kutatások. A Deloitte 2024-es Global Human Capital Trends felmérése szerint azok a szervezetek teljesítenek jobban, amelyek tudatosan foglalkoznak munkavállalóik jóllétével, ami egyre inkább az ESG-megfelelés kulcsterületévé is válik. A jóllét azonban nem értelmezhető csak a munkahely falain belül: a dolgozók életkörülményei, különösen a lakhatás minősége és megfizethetősége, közvetlen hatással vannak a teljesítményre.
2026. 04. 21. 03:30
Megosztás:

Zacher Gábor egy percben megtanít életet menteni

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány (OMSZA) Életmentő Egypercesek címmel indított kampányt, amelyben Zacher Gábor rövid, pontosan egyperces videókban mutatja be az alapvető életmentő teendőket. A kezdeményezés célja, hogy laikusok is felismerjék a kritikus helyzeteket és segítséget tudjanak nyújtani az első percekben. A program az adó 1 százalék felajánlásához is kapcsolódik, és a lakosság egészségügyi edukációját erősíti. A kampány online felületeken érhető el, ahol különböző vészhelyzetek kezelését lehet elsajátítani.
2026. 04. 21. 03:00
Megosztás:

Ő lehet Orbán Viktor utódja - Meglepő nevet dobott be a szakértő

A közélet egyik legforróbb kérdése lett, hogy ki irányíthatja a Fideszt a 2026-os választások után, ha Orbán Viktor hátrébb lép egyet.
2026. 04. 21. 02:30
Megosztás:

Jöhet a 340 forintos euró?!

A parlamenti választások után bekövetkezett, váratlan kétharmados kormányváltás hatására a forint az elmúlt négy év legerősebb szintjére kapaszkodott fel az euróval és a dollárral szemben.
2026. 04. 21. 02:00
Megosztás:

Májusi nyugdíj kifizetések - friss közlemény a nyugdíjról

A nyugdíj folyósításának pontos időpontja minden hónapban kiemelten fontos a jogosultak számára, hiszen sokan ehhez igazítják a mindennapi kiadásaikat, számláikat és egyéb költségeiket. A mostani bejelentés ezért megnyugtató: nem várható sem késés, sem változás. De mégis, mire kell most kiemelten figyelni?
2026. 04. 21. 01:00
Megosztás:

Szlovén kormányalakítás - Nincs megállapodás a miniszterelnök-jelölt személyéről

Szlovéniában egyelőre egyik miniszterelnök-jelölt mögött sincs meg a kormányalakításhoz szükséges parlamenti többség, ezért Natasa Pirc Musar köztársasági elnök hétfői bejelentése szerint folytatja a konzultációkat a pártokkal.
2026. 04. 21. 00:30
Megosztás:

A holland kormány közel 1 milliárd eurós energiacsomagot jelentett be

Közel 1 milliárd euró értékű gazdasági és energiapiaci intézkedéscsomagot jelentett be holland kormány a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak enyhítésére, ezzel az ország az olajválság-kezelési terv első szakaszába lépett - írta az NL Times hírportál hétfőn.
2026. 04. 20. 23:30
Megosztás:

Vendéglátóhelyeket és népszerű élelmiszertermékeket ellenőrzött a fogyasztóvédelmi hatóság

Összesen 240 vendéglátóhelyet ellenőrzött, valamint 600 élelmiszerterméket vizsgált a tavaszi időszakban a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve, az eljárások eredményeként több mint 21 millió forint bírságot szabtak ki és 345 kilogramm terméket vontak ki a forgalomból.
2026. 04. 20. 23:00
Megosztás:

Hogyan működik a modern munkaerő-közvetítés?

A modern munkaerőpiac gyorsan változó környezete új kihívások elé állítja mind a munkáltatókat, mind az álláskeresőket. Ebben a dinamikus közegben a munkaerő-közvetítés kulcsszerepet játszik abban, hogy a megfelelő szakemberek és a megfelelő pozíciók egymásra találjanak. A hagyományos módszerekhez képest ma már jóval összetettebb, technológiailag támogatott folyamatról beszélünk.
2026. 04. 20. 22:50
Megosztás:

Magyarországi napenergia-hasznosítási és energiatárolási beruházáshoz nyújt finanszírozást az EBRD

Magyarországi napenergia-hasznosítási és energiatárolási beruházáshoz nyújt finanszírozást az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
2026. 04. 20. 22:30
Megosztás:

Zelenszkij szeretné megvitatni Magyar Péterrel az ukrán bank elkobzott pénzének visszaadását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szeretné megvitatni Magyar Péter leendő magyar miniszterelnökkel azoknak az értékeknek a visszaszolgáltatását, amelyeket március elején a magyar hatóságok - Kijev szerint jogellenesen - lefoglaltak az Oscsadbank ukrán állami pénzintézet pénzszállító járműveiből. Erről az államfő egy televíziós nyilatkozatában beszélt hétfőn.
2026. 04. 20. 22:00
Megosztás:

Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik

Vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik, meg kell mutatni, hogy hogyan tudnak méltóságteljes, becsületes, tisztességes munkával, egymást tisztelve törvényeket alkotni minden magyar érdekében, "minden frakció együtt" - mondta az Országgyűlés elnökének jelölt Forsthoffer Ágnes, a Tisza Párt első frakcióülése után tartott budapesti sajtótájékoztatón, hétfőn.
2026. 04. 20. 21:30
Megosztás: