Ide menekülnek a magyarok télből a nyárba

Egy ideje már a magyarok körében is egyre nagyobb divat, hogy télen rövidebb-hosszabb időre valamilyen “melegebb éghajlatra” utazunk nyaralni és így próbáljuk feldobni a hideg hónapok itthoni zordságát. A vírushelyzet miatt idén télen egyelőre általánosságban nem akkora a kereslet, mint korábban, azonban az a néhány úticél nagyon népszerű, ahová különösebb korlátozások nélkül beutazhatunk vagy egyszerűen csak elérhető közelségben vannak hozzánk. Összegyűjtöttük az idei télből nyárba kalandok legkedveltebbnek tűnő desztinációit.

Ide menekülnek a magyarok télből a nyárba

 A pandémia miatt több környező ország szigorított, így sok közkedvelt téli úticél nem fogad vendégeket. A síelésről, bár nagy számban le kell mondanunk idén télen, a tengerpartról nem feltétlenül: számos egzotikus helyszín tárt karokkal várja az utazókat ezekben a hónapokban is. De melyek a legkedveltebbek és miért?

Maldív-szigetek

A Maldív-szigetek volt a legnépszerűbb úti célpontja a magyaroknak a pandémiás időszak alatt. Nem is csoda, hiszen földi paradicsomként is emlegetik. A Maldív-szigetek ciklonmentes övezetbe tartozik, így egész évben kiegyensúlyozott idő van, 30-32 fok. A levegő hőmérséklete ritkán esik hajnalra 27 fok alá, vagy emelkedik nappal 32 fok fölé, a páratartalom magas. Az óceán hőmérséklete 28 és 31 fok között mozog. A legkevesebb csapadék pedig éppen január és április között hullik.

A felmelegedni vágyó utazókat itt nem zavarja meg semmi, száz százalékban a kikapcsolódásé és a passzív pihenésé a terep. Ha valaki csak pihenni szeretne és el se akar mozdulni a hófehér parttól, akkor ez az a hely, ami álmaid úticélja lehet. Csodás hotelek, bungalós elrendezéssel a víz fölött, mint megannyi fotón vissza köszönő képek, melyet már 10 óra repülési idővel is elérhetsz (átszállási idő nélkül). Könnyítés, hogy a Maldív-szigetekkel megállapodást kötött Magyarország, így kölcsönösen elismerjük a vakcinaigazolásokat.

Bahama-szigetek

Ki ne hallott volna a Bahamák csodálatos szigeteiről, melyek igazi paradicsomi környezetet kínálnak az odaérkezőknek? Floridától délkeleti irányban, az Atlanti-óceán ölelésében találjuk a képeslapra illő szépségű Bahama-szigeteket. Területe rendkívül tagolt, hiszen 690 szigetet – ezek közül csak 29 lakott - és több ezres nagyságrendre rúgó korallszirtet foglal magában.

Az ország éghajlata szubtrópusi monszun, vagyis egész évben 28-30 °C átlaghőmérséklet jellemzi. A tökéletes nyaralásra vágyók számára leginkább a téli időszakban lehet vonzó, mivel ekkor szárazság és nyugodt időjárási viszonyok uralkodnak. A Bahamáknál - előnyös fekvéséből adódóan - keresve sem találhatnánk jobb úti célt a hideg, szürke hétköznapok elől való elmeneküléshez! Elérhető 11 óra repülési idővel, az átszállásokat nem számolva. A beutazáshoz Bahamai Utazási Egészségügyi Vízumot kell igényelni.

Kanári-szigetek

A harmadik népszerű, télen is meleg úticélunk a Kanári-szigetek. Spanyolország legdélebbi autonóm közösségének meglátogatásáért még az Európai Uniót sem kell elhagynunk. Télen az átlagos levegő hőmérséklet 20-24 fok, bár a hőérzet a napon sokkal melegebb, és csak nagyon ritkán esik az eső a déli, naposabb részen. Tökéletes időjárás ahhoz, hogy koktélozzunk a medence partján, megmártózzunk az Atlanti-óceánban, megnézzük a hagyományos kanári városokat, falvakat, vagy akár felfedezzük a vulkáni tájakat. A Kanári-szigetek legszebbje Tenerife, ami a napsütéses időjárása mellett arról is híres, hogy igazi paradicsoma az aktív nyaralóknak.

“Szinte kimeríthetetlen természeti látványosságokban, hihetetlen mennyiségű program lehetőség várja a turistákat földön, vízen, levegőben és csodás történelmi városrészekben is bővelkedik. Ezek mellett a szigeten található a világ egyik legszebb állatkertje és az egyik legjobb vízividámparkja, mely már kilencszer kapta meg a Tripadvisor-tól, a világ legjobb vízividámparkjának járó elismerést. Így biztos választás, ha valaki nem szeret unatkozni” - mondta Sajtos Gábor tenerifei utazásszakértő, a Holiday in Tenerife.EU tulajdonosa, aki feleségével, Visnyei Krisztinával közösen a Tenerife titkai útikönyv szerzője is.

A Tenerifén élő utazásszakértő hozzátette: a téli időszakban szinte minden hónapban legalább egy nagyobb ünnepet tartanak a szigeten, ahol utcai felvonulások és érdekes tradíciók részesei is lehetnek az utazók. A sziget hihetetlenül változatos óceánpartokkal várja a kikapcsolódókat és a sportolni vágyókat egyaránt. Az eljutás könnyű: Budapestről rendszeres közvetlen repülőjárat indul Tenerifére, aminek mindössze 4,5 - 5 óra a menetideje. Beutazás EU-s oltási igazolvánnyal, gyógyultsági igazolással, utazás előtt 72 órán belül végzett PCR teszttel vagy 48 órán belül végzett antigén teszt negatív eredményével lehetséges.

Te melyik szigetet választanád?

Nagy esésben zártak az amerikai részvények csütörtökön

Nagy esésben zártak az amerikai részvényindexek csütörtökön. Az S&P 500 1,5%-kal, a Dow Jones 1,6%-kal, a Nasdaq Composite 1,8%-kal került lejjebb. Az energiaiparon (+1%) és a defenzívnek számító alapvető fogyasztási cikkek (+0,1%) és közművek (+0,7%) szektorán kívül az S&P 500 minden szektora veszteséget könyvelt el. Az esés mögött elsősorban az iráni háborúval kapcsolatos kedvezőtlen hírek állhattak.
2026. 03. 13. 08:00
Megosztás:

Közép- és Kelet-Európa a geopolitikai bizonytalanság korában: Kitekintés 2026-ra

A Grayling globális Public Affairs és PR tanácsadó vállalat közzétette CEE Outlook 2026 című jelentését, amely azokat a politikai, szabályozási és gazdasági folyamatokat elemzi, melyek a következő évben Közép- és Kelet-Európát alakítják.
2026. 03. 13. 07:30
Megosztás:

Megjelent a minősített klasztermenedzsment szervezetek támogatását célzó új pályázat

A Nemzetgazdasági Minisztérium új pályázati felhívással támogatja a hazai klaszterek működését és fejlődését. A 2026. március 12-én megjelent GINOP Plusz-1.1.6-25 „Minősített klasztermenedzsment szervezetek támogatása” című felhívás keretében az iparági vagy innovációs minősítéssel rendelkező klaszterek klasztermenedzsment szervezetei 20 millió és 120 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak. A támogatás maximális intenzitása 85 százalék, amelyhez 25 százalék előleg is igényelhető, a projektek megvalósítására pedig legfeljebb 36 hónap áll rendelkezésre.
2026. 03. 13. 07:00
Megosztás:

Felpörgött a hitelezés tavaly az Ersténél

Lendületesen bővült tavaly a lakossági- és a vállalati hitelezés is az Ersténél. Az újonnan kihelyezett lakossági hitelek volumene 2025-ben 55 százalékkal haladta meg az előző évit, míg a vállalkozások esetében a növekedés 70 százalékos volt. Szépen gyarapodtak a megtakarítások is. A magyarországi Erste-csoport által kezelt lakossági befektetések és betétek összértéke az év végére 14 százalékkal 7453 milliárd forintra nőtt.
2026. 03. 13. 06:00
Megosztás:

Mit kezdjünk az okostelefonokkal az iskolában?

A digitális eszközhasználatról szóló pedagógiai kutatások hosszú ideig szinte kizárólag az előnyöket emelték ki. A 2020-as évekig a hangsúly azon volt, hogyan képesek ezek a készülékek segíteni a tanulást és a tanítást. A Covid-járvány vége azonban fordulópontot jelentett: egyre többet tudunk meg arról, milyen árnyoldalai vannak a folyamatos online jelenlétnek, és miért van szükség a korlátozásra.
2026. 03. 13. 05:30
Megosztás:

Élénkülő forgalom és stabil hitelpiac: az állami támogatások és a kislakások húzzák az ingatlanpiacot

Az ingatlanpiaci forgalom a januári megtorpanás után februárban ismét élénkült, miközben a hitelpiaci volumen tartósan magas szinten stabilizálódott. A piaci dinamikát vidéken az állami támogatások, a fővárosban a befektetési kedv határozza meg.
2026. 03. 13. 05:00
Megosztás:

Szigorodó EPR ellenőrzések, fókuszban az adatszolgáltatás és a nyilvántartások

A 2026. évi országos hulladékgazdálkodási ellenőrzési terv alapján idén átfogó hatósági vizsgálatokra számíthatnak azok a vállalkozások, amelyekre a kiterjesztett gyártói felelősségi (EPR) rendszer kötelezettségei vonatkoznak. A Deloitte Magyarország szakértői szerint az ellenőrzések középpontjában a nyilvántartásba vételi, nyilvántartás-vezetési, adatszolgáltatási és díjfizetési kötelezettségek teljesítése áll majd.
2026. 03. 13. 04:00
Megosztás:

Új szintre lép Kelet-Magyarország intermodális logisztikája

Új szintre emeli a térség intermodális logisztikai kapcsolatait az East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt. (EWG) és az A.P. Moller - Maersk együttműködése. A vállalatok képviselői a fényeslitkei EWG terminálon, ünnepélyes keretek között mutatták be azt a megállapodást, amelynek keretében a világ egyik vezető integrált logisztikai vállalata konténerdepó- és dry port szolgáltatást indít a terminálon, erősítve a térség szerepét a globális ellátási láncokban és az intermodális áruszállításban. Ezzel az EWG a világ szárazföldi intermodális termináljainak abba a mintegy 10 százalékába kerül, amely infrastruktúrája és működési feltételei alapján alkalmas szárazkikötői funkció betöltésére.
2026. 03. 13. 03:30
Megosztás:

Londoni elemzők: lekerült a napirendről a márciusi brit jegybanki kamatcsökkentés

Londoni elemzők egybehangzó csütörtöki előrejelzései szerint lekerült a napirendről a piaci szereplők által eddig széleskörűen várt márciusi brit jegybanki kamatcsökkentés az iráni konfliktus miatt megugrott olajárak és az ebből eredő, várhatóan újjáéledő inflációs nyomás miatt. Az új elemzői prognózisok ugyanakkor tartósan magas olajárak esetére enyhe idei világgazdasági recessziót sem zárnak ki, bár ennek csekély valószínűséget tulajdonítanak.
2026. 03. 13. 03:00
Megosztás:

Török ügynökség: az ország turizmusa zavartalanul működik

A közel-keleti régió egyes részein zajló konfliktusok nem érintik Törökországot, az ország turisztikai szolgáltatásai minden desztinációban a megszokott rendben, fennakadás nélkül működnek - tájékoztatta a Török Turizmusfejlesztési és Promóciós Ügynökség (TGA) csütörtökön az MTI-t.
2026. 03. 13. 02:30
Megosztás:

Házasság nélkül éltek együtt, élettársként? Komoly bajban lesztek így

Még ma is sokan bizonytalanok az élettársak közötti vagyonjogi szabályokkal kapcsolatban, noha becslések szerint jelenleg körülbelül egymillió magyar él élettársi kapcsolatban. Egy friss kutatás szerint, amelyet a Magyar Országos Közjegyzői Kamara készíttetett, az ilyen kapcsolatban élőknek csak kis része tudja pontosan, milyen jogi előírások vonatkoznak rájuk. Cikkünkben most összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
2026. 03. 13. 02:00
Megosztás:

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről - közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
2026. 03. 13. 01:30
Megosztás:

Sokk az 5-ös lottónál: bizonyos számok eltűntek

Vajon léteznek „szerencsésebb” lottószámok? Több ezer magyar ötöslottó sorsolás adatainak elemzése után meglepő statisztika rajzolódik ki. Bár a lottó elvileg teljesen véletlen, az eddigi húzások mégis azt mutatják, hogy bizonyos számok feltűnően gyakran, míg mások megdöbbentően ritkán kerültek ki a sorsológömbből.
2026. 03. 13. 01:00
Megosztás:

Aranytoll díjjal ismert el sajtómunkatársakat a NAV

Harmadik alkalommal adta át a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a NAV Aranytoll díjat a magyar sajtó napja alkalmából csütörtökön azoknak a médiaszakembereknek, akik munkájukkal segítik a hivatal üzeneteinek eljuttatását az adózókhoz - tájékoztatták az MTI-t.
2026. 03. 13. 00:30
Megosztás:

Spanyolországban 47 éve nem volt olyan csapadékos az év első két hónapja mint idén

Spanyolországban 47 éve nem volt olyan csapadékos az év első két hónapja, mint idén - közölte a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) csütörtökön Madridban.
2026. 03. 12. 23:30
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 11. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 03. 12. 23:00
Megosztás:

Veszélyes termékek kiszűrése – hatodik helyen Magyarország az uniós rangsorban

2025-ben minden eddiginél több, összesen 4671 figyelmeztetést regisztrált az uniós termékbiztonsági riasztási rendszer. A magyar hatóságok 2025-ben 317 veszélyes termékről küldtek riasztást a Safety Gate rendszerbe, ezzel Magyarország a 6. helyet szerezte meg az európai országok között, többek között olyan országokat megelőzve, mint Lengyelország, Ausztria vagy éppen Románia.
2026. 03. 12. 22:30
Megosztás:

Sztrájkba lépett a szlovén rendőrszakszervezet

Sztrájkba lépett csütörtökön a nagyobb szlovén rendőrszakszervezet (PSS): a munkabeszüntetés kezdetén mintegy kétszáz rendőr tüntetett a ljubljanai kormánypalota előtt jobb munkakörülményeket követelve.
2026. 03. 12. 22:00
Megosztás:

Hollandia álláspontot nyújt be a hágai bíróságnak az Izrael elleni népirtási ügyben

Hollandia álláspontot kíván benyújtani a hágai székhelyű Nemzetközi Bíróságnak a Dél-Afrika által Izrael ellen indított, népirtás gyanújával kapcsolatos ügyben - közölte csütörtökön a holland külügyminisztérium.
2026. 03. 12. 21:30
Megosztás:

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 12. 21:00
Megosztás: