Idén is keresik a kiváló hazai vállalatokat

Megkezdődött a jelentkezés a 2025-ös Best Managed Companies (Kiválóan vezetett vállalatok) programra. A Deloitte Private globális vezető üzleti mentorprogramját immár negyedik alkalommal hirdették meg Magyarországon. A kezdeményezés célja a hazai magántulajdonban lévő és kiváló teljesítményét nyújtó vállalatok elismerése és szakmai támogatása.

Idén is keresik a kiváló hazai vállalatokat

A Deloitte Best Managed Companies programja 1993-ban indult Kanadában, és mára világszerte több mint 48 országban működik, többek között az Egyesült Államokban, Európa legtöbb országában, valamint Dél-Amerikában és Ázsiában is. A Magyarországon a negyedik alkalommal meghirdetett kezdeményezés célja, hogy elismerje, bemutassa és támogassa a legkiválóbb magyarországi vállalatokat, valamint elősegítse a szakmai közösség építését is. A programban résztvevő vállalatok vezetői betekintést nyerhetnek a globális vezető gyakorlatokba, valamint magasan képzett, elismert szakmai mentorok segítik őket a program különböző fázisai során. A résztvevők nem csak megerősítést kaphatnak a vállalatuknál alkalmazott gyakorlatok megfelelőségéről, hanem a potenciális fejlesztendő területeikre vonatkozóan is.

„A Best Managed Companies program nem csupán egy elismerés, hanem egy fejlődési lehetőség is a vállalatok számára. A résztvevők hozzáférhetnek nemzetközi szintű üzleti tudáshoz, mentoráláshoz és egy olyan szakmai közösséghez, amely támogatja növekedésüket” – mondta dr. Kóka Gábor, a Deloitte Private közép-európai vezetője.

Az előzetes feltételeknek megfelelő vállalatok bekerülnek a mentorprogramba, amely a Best Managed Lab nemzetközi keretrendszerén alapul. A program négy kulcsterületre terjed ki: stratégia, képességek és innováció, vállalatirányítás és pénzügyek, valamint kultúra és elkötelezettség.

„A program során az összes résztvevő új szintre emelheti üzleti működését. A mentorálás és a szakértői visszajelzések minden vállalat számára értéket teremtenek, a program résztvevői még akkor is jelentős fejlődésen mennek keresztül, ha végül nem nyerik el a Best Managed minősítést” – emelte ki dr. Bálint Gergely, a hazai program operatív vezetője.

2024-ben 21 magyarországi vállalat kapta meg a független, szakértői zsűri döntése alapján a Best Managed Companies minősítést, ezzel csatlakozva a nemzetközi elismerésben részesült cégek közösségéhez.

A programra olyan magyarországi központtal rendelkező magántulajdonú vállalatok pályázhatnak, amelyek minimum 20 millió euró éves árbevétellel rendelkeznek, legalább 5 éve működnek és több mint 50 főt foglalkoztatnak. A programmal kapcsolatos további információ a bestmanaged.hu oldalon érhető el.

Hol, mennyiért vehetünk nyaralót 2026-ban?

Ahogy megérkezik a jó idő, egyre többen kezdenek el játszani a gondolattal, milyen lenne egy saját nyaraló a vízparton. A legtöbbek fejében ilyenkor automatikusan a Balaton képe ugrik be, de Magyarország ennél jóval több lehetőséget kínál azoknak, akik vízparti kikapcsolódásra vágynak. A zenga.hu adatai alapján megnéztük, mely vízparti települések voltak a legkeresettebbek 2025-ben és 2026 eddigi részében, és azt is, hol, mennyibe kerül ma egy ilyen álom.
2026. 04. 18. 05:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 04:00
Megosztás:

Változnak a nyugdíjak, de változik-e a teljes nyugdíj rendszer is Tisza Kormánnyal?

A nyugdíjrendszer kérdése a szűkös magyar költségvetés és a mind inkább indokolttá váló korhatáremelés árnyékában az egyik legérzékenyebb politikai területnek számít. Felmerül a kérdés: milyen kézzelfogható változásokat hozhat a Tisza-kormány programja a jelenlegi és a jövőbeni nyugdíjasok számára?
2026. 04. 18. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíj korhatárról döntöttek

A nyugdíjkorhatár nem pusztán egy szám a törvényekben – sokkal inkább a társadalom, a gazdaság és a politika lenyomata. Magyarországon az elmúlt évtizedekben többször is átalakult, és minden változás mögött komoly gazdasági kényszerek, demográfiai folyamatok és politikai döntések álltak. Nézzük meg, honnan indultunk, hol tartunk ma, és mit mondanak a friss, hatályos szabályok.
2026. 04. 18. 02:00
Megosztás:

Használt autó adásvétel 2026 – már szinte semmi sem kell hozzá

Forradalom zajlik a használtautó-piacon! Ami korábban napokig tartó papírmunkát, sorban állást és idegeskedést jelentett, ma már akár a kanapéról, egyetlen mobiltelefon segítségével elintézhető. 2026-ra a magánszemélyek közötti autóadásvétel gyakorlatilag teljesen digitalizálódott – de mit jelent ez a gyakorlatban?
2026. 04. 18. 01:00
Megosztás:

Egy rosszindulatú daganatos elváltozás, amely sok férfit érint

A prosztatarák az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a férfiak körében, különösen idősebb életkorban. Magyarországon is évente több ezer új esetet diagnosztizálnak, ami azt jelenti, hogy rengeteg férfi érintett a problémában.
2026. 04. 18. 00:01
Megosztás:

Megfordult az eredmény a nyírbátori választókerületben

Megfordult az országgyűlésiképviselő-választás eredménye Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye 6. számú, nyírbátori székhelyű egyéni választókerületében is: a külképviseleteken és átjelentkezéssel szavazók szavazatainak összeszámlálása után Barna-Szabó Tímea, a Tisza Párt jelöltje szerzett mandátumot.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

Spanyolország egy nap alatt több mint tízezren kezdeményezték illegális státuszuk rendezését

Spanyolországban több mint tízezren kezdeményezték illegális helyzetük rendkívüli rendezését aznap, amikor az erről szóló rendelet hatályba lépett - közölte a befogadásért, szociális biztonságért és bevándorlásért felelős minisztérium pénteken.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

A hitelminősítők az ősszel vizsgálhatják felül Magyarország adósságbesorolását

A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 17. 22:00
Megosztás:

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani szombat délután a fővárosban - hívta fel a figyelmet a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 04. 17. 21:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 17. 20:05
Megosztás:

A KOPINT-TÁRKI 2 százalékos GDP-növekedést valószínűsít 2026-ra

A GDP 2 százalékkal nőhet, az infláció 3,5 százalékra gyorsulhat az idén a KOPINT-TÁRKI elemzői szerint - mondta Palócz Éva vezérigazgató pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 04. 17. 19:00
Megosztás:

EURASIAN BUSINESS EXCELLENCE AWARD 2026: MI A KÖZÖS A MAI ÜZLETI VEZETŐKBEN

Éveken át a növekedés határozta meg a sikert a globális üzleti világban. A vállalatok agresszíven terjeszkedtek, új piacokra léptek be, és a gyorsaság mentén versenyeztek. A méret volt a fő jelző.
2026. 04. 17. 18:30
Megosztás:

Döntött a kormány! A benzin és a dízel ára a jövőben...

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. 04. 17. 18:00
Megosztás:

Kétszámjegyű növekedés a hazai piacon, duplázódó kínai részesedéssel

Jelentős mértékben bővült a hazai autópiac 2026 január és március között. A kishaszonjárművek terén azonban éppen ezzel ellentétes folyamatok zajlottak le a Datahouse adatai szerint. „A magyarok figyelme egyre jobban a távol-keleti márkák felé fordul, ami megerősít bennünket abban, hogy érdemes volt belevágni április elején a Geely értékesítésébe” – emelte ki Schiller Márk, a Schiller Autó Család schtratégiai & marketing igazgatója.
2026. 04. 17. 17:00
Megosztás:

OTP-elnök: korrekt együttműködésre törekednek a Tisza-kormánnyal

Korrekt együttműködésre törekednek a Tisza-kormánnyal, ami a magyar gazdaságnak és a vállalkozásoknak is az érdeke, a bank aktivitása nem csökken Magyarországon - mondta Csányi Sándor az OTP Bank Nyrt. igazgatóságának elnöke a pénzintézet közgyűlésén, majd a sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten kérdésre elmondta: hamarosan egyeztetni fognak az új kormánnyal a bankszektort érintő kérdésekről.
2026. 04. 17. 16:30
Megosztás:

Az Agrárminisztérium a tavaszi fagykárok bejelentésével kapcsolatos tájékoztatót tett közzé

Az április elején tapasztalt tavaszi fagy a már virágzó, vagy a terméskezdeményekkel rendelkező gyümölcsösökben károkat okozhatott, közölte az Agrárminisztérium pénteken, egyúttal felhívta a kárenyhítési rendszerben tag, vagy tagságot most kezdeményező termelők figyelmét a kárbejelentéssel kapcsolatos teendőkre.
2026. 04. 17. 16:00
Megosztás:

A Pirelli árat emel és csökkenti a költségeket

A Pirelli olasz gumiabroncsgyártó elindítja egy úgynevezett "kárenyhítő terv" végrehajtását a közel-keleti válság hatásainak mérséklésére - jelentette be a társaság csütörtökön a honlapján.
2026. 04. 17. 15:30
Megosztás:

Egyre többen hagyják ott biztos állásukat - de mit csinálnak akkor?

A hazai munkaerőpiacon egyre többen döntenek úgy, hogy feladják a korábban stabilnak hitt állásukat, és új szakmába kezdenek. A jelenség mögött a kiégés, a megváltozott gazdasági környezet és a rugalmasabb karrierutak térnyerése áll. A szakértők szerint a karrierváltás ma már nem kockázatos kitérő, hanem tudatos alkalmazkodás egy gyorsan változó világhoz.
2026. 04. 17. 15:00
Megosztás:

Ilyen még nem volt: több mint 50 ezer személyi kölcsönt szórtak ki két hónap alatt a bankok

Két hónap leforgása alatt több mint 51 ezer új személyihitel-szerződést kötöttek a bankok, amire korábban még nem volt példa – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ez az év egészére is rendkívül erős keresletet vetít előre, miközben folytatódhat az átlagos hitelösszeg emelkedése is.
2026. 04. 17. 14:00
Megosztás: