Így növelnék a betegápolás hatékonyságát
A londoni külügyminisztérium csütörtöki bejelentése szerint az indítható járatok száma "korlátozott". A tárca ezért arra szólította fel a távozni kívánó briteket, hogy csak visszaigazolt helyfoglalás birtokában induljanak el a repülőtérre.
Az első bérelt repülőgép szerdán szállt fel a bejrúti nemzetközi repülőtérről; ezen a járaton a tárca csütörtöki ismertetése szerint hozzávetőleg 150-en távoztak.
A minisztérium már az első járat bérléséről szóló tájékoztatásában közölte, hogy az esetleges további chartergépekről az igényektől és a térség biztonsági helyzetétől függően döntenek majd.
Az újabb járatok bérléséről közzétett csütörtöki tájékoztatásban a londoni külügyi tárca nem részletezte, hogy ezek a gépek mikor indulnak.
Továbbra is érvényes az a szabály, hogy a repülőgépekre brit állampolgárok és házastársuk vagy élettársuk, illetve 18 évnél fiatalabb gyerekeik szállhatnak fel.
A brit kormány az Irán által támogatott libanoni Hezbollah síita milícia és Izrael fegyveres konfliktusának fellángolása után azonnal felszólította a Libanonban tartózkodó brit állampolgárokat a haladéktalan távozásra.
A külügyminisztérium szerint szükség esetére a brit királyi légierő (RAF) is készenlétben tart repülőgépeket és szállító helikoptereket.
London a múlt héten 700 fős brit katonai kontingenst vezényelt Ciprusra.
A külügyi tárca tájékoztatása szerint az egység parancsnoksága készenléti terveket állít össze "lehetséges forgatókönyvek egész sorának megvalósulása esetére".
A brit légierő legnagyobb térségi támaszpontja a ciprusi Akrotiriben működik.
Nagy-Britannia ezen a támaszponton eddig is jelentős létszámú katonai és diplomáciai személyzetet állomásoztatott, emellett a Földközi-tenger keleti medencéjében tartózkodik két brit hadihajó is.
A brit védelmi minisztérium ismertetése szerint az Izrael ellen e hét elején végrehajtott iráni rakétatámadás idején a brit légierő két Typhoon típusú harci repülőgépe - egy Voyager légi üzemanyagtöltő gép segítségével - részt vett azokban az erőfeszítésekben, amelyek célja a helyzet további eszkalációjának megakadályozása volt.
A tárca szerint a brit gépek "a támadás természete miatt" nem vettek célba egyetlen iráni rakétát sem, de fontos szerepet töltöttek be a szélesebb körű elrettentésben.
A minisztérium nem részletezte, hogy a brit harci repülőgépek pontosan milyen feladatot láttak el a ballisztikus rakétákkal végrehajtott iráni támadás idején.
Amikor Irán április közepén több száz drónt és rakétát indított Izrael ellen, annak a támadásnak az elhárításában brit Typhoon repülőgépek is közvetlenül részt vettek és számos iráni drónt lelőttek.