Ilyen is rég volt: több mint százezren léptek be egészségpénztárba 2025-ben

Százezer fölé nőtt tavaly az egészségpénztárakba újonnan belépő tagok száma, ezzel a taglétszám már közelíti az 1,26 milliót – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Közben – teszi hozzá – a tagdíjbevételek is nagyon szép ütemben emelkednek a kasszáknál, 2025-ben már közelítették a 100 milliárd forintot.

Ilyen is rég volt: több mint százezren léptek be egészségpénztárba 2025-ben

Hosszú évek óta nem látott szintre, 103,3 ezerre nőtt tavaly a hazai egészségpénztárakba belépő új tagok száma: ez a létszám ötödével meghaladja a szintén sokéves csúcsot jelentő 2024-es adatot is – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Az új belépők nagy számának köszönhetően – teszi hozzá – a taglétszám is rekordot döntött az egészségkasszáknál a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint, és 5,8 százalékos (nagyjából 70 ezres) bővülés után az év végére megközelítette az 1,259 milliót.

A BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója szerint az új belépők számának emelkedése az éves befizetések utáni 20 százalékos, de legfeljebb 150 ezer forintos adó-visszatérítés mellett azzal is magyarázható lehet, hogy egyre többen érzik hasznosnak az egészségmegőrzési célú öngondoskodást, illetve használják ki a pénztárak önsegélyezési jellegű szolgáltatásainak – például az iskolakezdési támogatásnak vagy a lakáshitel-törlesztés támogatásának – előnyeit is. „Arról sem lehet megfeledkezni, hogy a pénztárak az elmúlt időszakban nagy hangsúlyt helyeztek a digitalizációra, ami könnyebben elérhetővé tette a szolgáltatásaikat, illetve folyamatosan bővítik az elérhető partneri kedvezmények körét is” – emlékeztet Barát Mihály.

Egyre többet fizetnek be a pénztártagok

A taglétszám gyors ütemű növekedése mellett a tagdíjbevételek is nagyon szépen alakulnak az egészségpénztáraknál: a tagok által fizetett tagdíj összege 16,3 százalékkal, 86,8 milliárd forintra, míg a munkáltatói tagdíj-hozzájárulásoké 13,7 százalékkal, 11,4 milliárd forint közelébe emelkedett.

Az inflációt többszörösen meghaladó ütemben emelkedett ugyanakkor a szolgáltatási célú kiadások összege is 2025-ben, és közel 18 százalékos növekedés után meghaladta a 115,5 milliárd forintot. A szolgáltatásokra fordított összeg megoszlása nem változott érdemben a korábbi évekhez képest, vagyis a kiadások legnagyobb, 52,4 százalékos szeletét gyógyszerekre, illetve gyógyászati segédeszközökre fordították a pénztártagok. Magánegészségügyi ellátásra a felhasznált összeg 37,1 százaléka ment el a jegybanki adatok szerint, ami nagyjából megegyezik a 2024-re kimutatott aránnyal. Az önsegélyező szolgáltatások közé tartozó lakáshitel-törlesztés támogatására viszont a 2024-es összeg több mint másfélszeresét, 4,9 milliárd forintot költöttek a pénztártagok, így ez a szolgáltatás már 4,2 százalékkal részesedik a teljes tortából.

Fejlesztik a szolgáltatásaikat a pénztárak, és folyamatosak az akciók is

A BiztosDöntés.hu egészségpénztári kalkulátora szerint a pénztárak fokozatosan fejlesztik, illetve bővítik a tagok számára elérhető szolgáltatásokat, amellett, hogy belépést ösztönző akciók is futnak a szolgáltatóknál.

Az OTP Egészségpénztárnál kártyaösszekötési akció tart egészen az év végéig. Ennek lényege, hogy azoknak a pénztártagoknak, akik összekötik az OTP Egészségkártyájukat a bankkártyájukkal, és az összekötéses vásárlásaik meghaladják a 100 ezer forintot, a pénztár visszatéríti a 100 ezer forint feletti rész 2 százalékát.

Ha pedig az új pénztártag a BiztosDöntés.hu felületén keresztül lép be az OTP Egészségpénztárba, az első egészségkártyáját díjmentesen kaphatja meg.

A Patika Egészségpénztár az év elején tette elérhetővé a Patika ePénztár mobilalkalmazást, amelynek segítségével gyorsabban és kényelmesebben intézhetők az egészségpénztári ügyek. A pénztár folyamatosan fejleszti az applikációt: várhatóan március második felétől a pénztári kártyákat is lehet majd kezelni az alkalmazásban.

A Gondoskodás Egészségpénztárnál nyereményjáték tart június elsejéig, ahol egy 250 000 forintos MediaMarkt utalványt, és 15 darab 50 000 forintos Lidl digitális utalványt sorsolnak ki a résztvevők között. A játékban való részvételhez – egyéb feltételek teljesítése mellett – legalább 30 ezer forint egyéni befizetésnek kell érkeznie az egészségpénztári számlára.

A Prémium Egészségpénztár március végéig futó akciójában az új belépők 5 000 forint jóváírást kaphatnak a feltételek teljesítése esetén, miközben részt vehetnek a 10 millió forintos nyereményért folytatott játékban is.

Elutazik tervezett amerikai állami látogatására a brit uralkodó

Elutazik tervezett amerikai állami látogatására a brit uralkodó.
2026. 03. 31. 17:00
Megosztás:

Erősíti vezetői csapatát a WING: áprilistól dr. Walter Katalin a magyarországi vezérigazgató

Átalakítja vezetői struktúráját 2026. április 1-jével a WING Zrt. A változás részeként kettéválik az elnök-vezérigazgatói szerep: Noah Steinberg a jövőben elnökként folytatja munkáját, míg a magyarországi operatív tevékenység irányítását dr. Walter Katalin veszi át vezérigazgatóként.
2026. 03. 31. 16:30
Megosztás:

Az INA megvásárolja a SAVA-07 kutatási terület teljes tulajdonát

Az INA horvát olajipari vállalat kötelező érvényű megállapodást írt alá a kanadai Vermilion Energy horvátországi leányvállalatával, a Vermilion Zagreb Exploration d.o.o.-val a szárazföldi SAVA-07 kutatási terület fennmaradó 60 százalékos részesedésének megvásárlásáról, amellyel tulajdoni aránya 100 százalékra nő - közölte a vállalat az MTI-vel kedden.
2026. 03. 31. 16:00
Megosztás:

Több mint kétszáz éve nem született olyan kevés gyerek Csehországban, mint tavaly

Tavaly mintegy 77 600, az ilyen statisztikák kezdete, 1785 óta a legkevesebb gyerek született Csehországban, ennek ellenére a bevándorlásnak köszönhetően nőtt az ország népessége - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal kedden Prágában.
2026. 03. 31. 15:00
Megosztás:

Digitális csapdában a magyar óvodások?

Bár tízből kilenc magyar óvodás használ valamilyen digitális eszközt, a szülők döntő többsége komoly aggodalommal figyeli a jelenséget. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megbízásából készült kutatás rámutat: a szülők 71 százaléka szerint a képernyőidő inkább negatív hatással van a gyermekek fejlődésére. A mindennapokban mégis nehéz gátat szabni a tartalomfogyasztásnak, amit jól mutat, hogy a szülők bevallása szerint a digitális eszközt használó gyerekek 83 százaléka küzd leválási nehézségekkel - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága kedden az MTI-vel.
2026. 03. 31. 14:30
Megosztás:

Átadták a Horizont kerékpáros túraútvonal új szakaszait

Az új szakaszok átadásával közel ezer kilométeresre bővült a Horizont kerékpáros túraútvonal, mely várhatóan legkésőbb 2027 tavaszára eléri teljes hosszát - jelentette ki a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) aktív Magyarországért felelős államtitkára az újonnan kijelölt útvonal ünnepélyes átadásán, a horpácsi Kálmán Kertje Panzió és Rendezvényházban.
2026. 03. 31. 14:00
Megosztás:

4iG: kisebbségi részesedéset vásárol a cseh CSG a Hirtenberger Defence Systems Védelmi Ipari Kft.-ben

A cseh védelmi ipari vállalatcsoport, a CSG 49 százalékos részesedést vásárol a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) leányvállalatában, a védelmi ipari gyártó Hirtenberger Defence Systems Védelmi Ipari Kft.-ben (HDS) - tájékoztatta az MTI-t a 4iG kedden.
2026. 03. 31. 13:30
Megosztás:

Az ünnepek alatti kamionstopot részlegesen feloldják

A húsvéti ünnepek alatt szakmai kezdeményezésre a kamionstopot részlegesen - az éjszakai időszakokban 22 óra és másnap reggel 6 óra között, 8 órás időtartamokban - felfüggesztik - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) kedden az MTI-vel.
2026. 03. 31. 13:00
Megosztás:

Akár 12 millió forint támogatás kisvállalkozások digitalizációs fejlesztéseire

Az elmúlt két évtized legkedvezőbb digitális pályázati lehetősége nyílik meg most kedden a legkisebb cégek előtt. Az összesen 30 milliárd forint támogatás vidéki mikro- és kisvállalkozások digitális infrastruktúrájának, képességeinek fejlesztésére fordítható, például számítógépek, mobiltelefonok, nyomtatók, hálózati berendezések, szoftverek vagy felhőszolgáltatások beszerzésére, weboldal vagy webshop elkészítésére - hívta fel a figyelmet keddi közleményében az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2026. 03. 31. 12:30
Megosztás:

Húsvétkor is sokat lehet spórolni az online árfigyelővel

Pénzt és időt spórolhatnak a családok a húsvéti nagy bevásárlások során az online árfigyelő használatával – erre hívja fel a figyelmet keddi közleményében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
2026. 03. 31. 12:00
Megosztás:

A szlovén kormány feloldotta a tankolható üzemanyag mennyiségi korlátozását

A szlovén kormány hétfőn visszavonta az egy benzinkúton naponta értékesíthető üzemanyag mennyiségének korlátozásáról szóló rendeletet, miután a piac és az ellátás stabilizálódott - közölte a kormány kommunikációs hivatala.
2026. 03. 31. 11:30
Megosztás:

Ennyi volt januárban a bruttó átlagkereset

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 26,3, a nettó átlagkereset 28,0, a reálkereset pedig 25,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 03. 31. 11:00
Megosztás:

A kockázatkerülő hangulatban estek a hosszú kötvényhozamok, erősödött a dollár

Tovább emelkedtek az energiahordozók árai, WTI közel 5%-kal 105, a Brent 1,5%-kal 115 dollár környékére került, a holland tőzsdei gázár elérte az 55 Eurót.
2026. 03. 31. 10:30
Megosztás:

Többnyire csökkenéssel zártak hétfőn a főbb Wall Street-i részvényindexek

Számottevő napon belüli ingadozást követően vegyesen zártak a tengerentúli részvényindexek: az S&P500 és a Nasdaq Composite 0,4, illetve 0,7%-ot gyengültek, a Russell2000 1,5%-ot esett, míg a Dow 0,1% -os pluszban zárta a napot.
2026. 03. 31. 10:00
Megosztás:

Rossz hangulatban indult a hétfői kereskedés, azonban később megfordultak az indexek

Csökkenéssel indult a hétfői kereskedés az európai tőzsdéken azt követően, hogy Ázsiában eladási hullám söpört végig, miközben a befektetők egy elhúzódó öbölbeli konfliktusra készülnek.
2026. 03. 31. 09:30
Megosztás:

Így alakultak az ipari termelői árak februárban

2026 februárjában az ipari termelői árak átlagosan 3,3 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbinál - jelentette kedden a Központi Staosztikai Hivatal (KSH).
2026. 03. 31. 09:00
Megosztás:

Harminc százalékkal növeli budapesti kapacitásait nyáron a wizz air

A Wizz Air, Magyarország piacvezető légitársasága minden eddiginél több járatot üzemeltet a nyári menetrendi időszakban Budapestről. A légitársaság nyári kapacitása 30 százalékkal haladja meg a tavalyi évit: két új repülőgép érkezik a budapesti bázisra, amelyekkel a népszerű déli nyaraló városok mellett egyre több északi célállomás is karnyújtásnyira kerül.
2026. 03. 31. 08:00
Megosztás:

Új időszámítás a szerencsejátékok történetében – megérkezett a Lutri!

Nemzetközi szinten is egyedi játékmenettel rendelkező játékot vezet be március végétől a Szerencsejáték Zrt. A Lutri alapjaiban értelmezi újra a klasszikus lottóélményt. A játék egyik különlegessége, hogy akár négy napig is eltarthat, miközben naponta kerülnek döntési helyzetbe a játékosok, akik – eltérően az eddig megszokottól -akkor örülhetnek igazán, ha nem találják el a kihúzott számokat. A tét pedig 400 millió forint, ráadásul minden nap.
2026. 03. 31. 06:30
Megosztás:

Tízből hat döntéshozó szerint már nem az ár a legfontosabb a céges utazásoknál

Az időmegtakarítás és a rugalmasság felülírta a puszta költségcsökkentést a hazai vállalatok utazási döntéseinél. A Bolt for Business magyar vállalkozások körében végzett 2026-os felmérése rávilágít: a hibrid munkavégzés elterjedésével a céges utak hossza ugyan jelentősen csökkent, de a személyes találkozók szerepe viszont felértékelődött, így az utak mennyisége összességében növekedett. A megkérdezett döntéshozók mintegy kétharmada szerint az üzleti mobilitás ma már a munkáltatói márkaépítés szerves része.
2026. 03. 31. 06:00
Megosztás:

Újabb szabadkereskedelmi alkuk fenyegethetik az EU agráriumát és a fogyasztókat

Az európai gazdák és fogyasztók is a kárvallottjai lehetnek azoknak a szabadkereskedelmi egyezményeknek, amelyeknek a létrehozásán az Európai Bizottság dolgozik - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) hétfőn az MTI-vel.
2026. 03. 31. 05:30
Megosztás: