Ingyenhitelhez még 150.000 Ft-ot is adnának a bankok, csak vigyék!

Tülekednek a bankok, hogy babaváró hitelt nyújthassanak. Akár 100-150 ezer forintot is zsebre tehetnek az igénylők a kölcsönért cserébe, ha sietnek. Az eredetileg év végén lejáró igénylési határidő alapján erre minden ok meglenne, csakhogy a kormány már bejelentette a hosszabbítást 2023-ra. Erről azonban azóta sem született jogszabály – írja a Bank360.hu. 

Ingyenhitelhez még 150.000 Ft-ot is adnának a bankok, csak vigyék!

A kamatmentesen törleszthető, legfeljebb 10 millió forintos babaváró kölcsönnél már a három évvel ezelőtti indulása idején sem volt kedvezőbb ajánlat, most azonban, a 10 százalékos lakáshitelek és 15 százalékos személyi kölcsönök időszakában különösen vonzó a kamatmentes törlesztés lehetősége. (Igaz, ezzel együtt a büntetés mértéke is meredeken nő a támogatás elvesztése esetén.)

A bankok egy része azonban még ehhez is hozzácsapott egy csinos összeget, és jóváírási kedvezménnyel kínálja a babaváró hitelt, ami akár 100-150 ezer forintot is jelenthet az igénylőknek.

A Gránit Bank kedvezményes ajánlata 2022. április óta él és november 30-ig tart. Ebben az időszakban a hiánytalanul benyújtott babaváró kölcsönigénylések esetén a bank egy alkalommal 150 ezer forintot ír jóvá az ügyfél kölcsönszerződésében szereplő folyószámláján a babaváró kölcsön folyósítását követő hónap végéig.

Feltétel, hogy a folyósításnak meg kell történnie 2022. december 31-ig. Emellett a babaváró hitel alapfeltételeinek kell megfelelni, azzal a plusz kikötéssel, hogy az igénylő házaspár egyik tagja sem lehet 23 évnél fiatalabb. 

Az UniCredit Bank kedvezménye 2022. szeptember 1. és november 30. között vehető igénybe, a jóváírás mértéke pedig szintén 150 ezer forint. Az összeget a bank a babaváró kölcsön folyósítását követő hónapban írja jóvá, feltéve, hogy az megtörténik 2022. december 31-ig.

A kedvezmény feltétele, hogy az igénylő új ügyfél legyen, ami azt jelenti, hogy a hiteligénylés befogadásának időpontjában nincs UniCredit lakossági bankszámlája, vagy van ugyan, de annak szerződését 2022. szeptember 1-jén, vagy azt követően kötötte.

A CIB Bank 2022. szeptember 30-ig hirdet jóváírási akciót, mellyel 130 ezer forintot kaphatnak az igénylők a babaváró hitel mellé. A jóváírás feltétele, hogy a kölcsön folyósítása megtörténjen legkésőbb 2022. november 11-ig.

Az MKB Bank jóváírási akciója 2022. szeptember 30-ig tart, hiánytalanul befogadott kölcsönkérelem alapján. Az elérhető összeg 130 ezer forint, ehhez viszont legalább 9 millió forintot kell felvenni. 

Szintén 130 ezer forint jóváírással hirdeti a babaváró hitelt a Magyar Bankholding másik tagbankja, a Takarékbank is. Az akció 2022. július 1-jétől visszavonásig, de legkésőbb 2022. szeptember 30-ig érvényes, és a hiánytalanul befogadott kölcsönkérelmekre vonatkozik. A kedvezményhez legalább 9 millió forintot kell felvenni. A jóváírás a hitel folyósítását követő hónap végéig történik meg, az ügyfél Takarékbanknál vezetett, törlesztésére megjelölt lakossági számlájára. 

Az Erste Banknál szintén április óta van érvényben az a jóváírási kedvezmény, mely akár 120 ezer forintot is jelenthet az igénylőknek. Az akciónak nincs végdátuma, visszavonásig érvényes és más kedvezménnyel nem vonható össze.

Emellett Erste Max hitelkártya igénylése esetén Babaváró csomag is elérhető, mely öt bababoltban is igénybe vehető. Az akció során a szerződéskötést követő egy évben 10 százalékos visszatérítést kapnak az igénylők a vásárlások árából. 

A K&H Bank szintén 120 ezer forintos jóváírási akciót hirdet, ami 2022. május 13-tól érvényes visszavonásig. A jóváíráshoz a maximális 10 millió forintot kell felvenni, a jóváírásra pedig a folyósítás naptári negyedévét követő hónapban kerül sor.

A Raiffeisen Banknál is 120 ezer forintos jóváírási akció van érvényben, melyet az új és a meglévő ügyfelek is kihasználhatnak. A jóváírás feltétele, hogy a hiteligénylést 2022. július 16. és szeptember 30. között adja be az ügyfél, illetve, hogy a folyósítás megtörténjen legkésőbb 2022. november 30-ig. A jóváírás a kölcsönösszeg folyósítását követő 30 napon belül történik meg. 

Meddig számíthatunk még az akciós ajánlatokra?

Amint látható, a bankok ajándék pénzzel csábító ajánlatainak többsége szeptember vagy november végéig szól. Ez a hajráztatás érthető lenne a babaváró hitel igénylésének eredetileg december 31-én lejáró határidejének ismeretében. Csakhogy a kormány július végén bejelentette, hogy 2023-ban is fenntartja a babaváró hitelt és a CSOK-ot (utóbbinak egyébként nincs végdátuma, tehát elvileg nem járt volna le az igényelhetősége 2022 végén).

A szűkszavú Facebook poszton túl azonban azóta nem történt semmi, a hosszabbításról nem jelent meg jogszabály. Így jelenleg a rendeletben és a bankok tájékoztató oldalain is a 2022. december 31-i dátum szerepel a kölcsön és a babaváró támogatás igénybevételéről szóló szerződés megkötésének határidejeként – derül ki a Bank360.hu elemzéséből.

A bankok csábító “kelengyepénzére” szükség is van, mert a folyósítási adatokból az látszik, hogy a babaváró hitel már túl van a csúcson. A program indulása óta több mint 1897 milliárd forintra szerződtek le a fiatal házaspárok, ami a maximálisan felvehető 10 millió forintos hitelösszeggel számolva közel 190 ezer hiteligénylőt jelent. 2022-ben a március volt a legerősebb hónap a babaváró hitel számára közel 45 milliárd forinttal, de még ez is jelentősen elmarad a 2020-ban és 2021-ben folyósított összegektől, amikor általában 45-50 milliárd forintos havi összeg volt a jellemző.

Aki magyar részvényt vett, jól járt januárban

Erőteljes rajtot vett a hazai részvénypiac 2026-ban, a BUX index január végére, új rekordot elérve 128 831,58 pontra emelkedett, ami 16 százalékos növekedést jelent az előző év zárásához képest. A januári összforgalom 477,6 milliárd forintot tett ki, amely 23,9 milliárd forint értékű napi átlagnak felelt meg. A legnépszerűbb részvények sorrendjét továbbra is az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon vezette 287,9, 94,5 és 49,6 milliárd forint értékű forgalommal. A befektetési szolgáltatók közül a Concorde tört az élre, amelyet a WOOD & Company és az ERSTE követett.
2026. 02. 02. 14:00
Megosztás:

Trump szerint Venezuela komoly bevételhez juthat

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. 02. 02. 13:30
Megosztás:

Döntésképtelenség bénítja a magyar vállalkozókat

A magyar vállalkozók körében egyre gyakoribb a döntésképtelenség, pedig az információk könnyen hozzáférhetők – állítja Kasza Tamás lezárási specialista. A „tudás–cselekvés paradoxon” lényege, hogy a túl sok tudás bénítja a cselekvést, amit szerinte a szocialista múlt kockázatkerülő reflexei is erősítenek.
2026. 02. 02. 13:00
Megosztás:

Tavaly Magyarországon több mint 200 kockázatos termék miatt kellett intézkedni

Az EU Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Riasztási Rendszere (RASFF) alapján 2025-ben Magyarországon 249 kockázatos termék miatt kellett intézkedni, az esetek főként zöldségekhez és gyümölcsökhöz, baromfihúshoz és az abból készült termékekhez, valamint gabonához és pékáruhoz kapcsolódtak, 82 százalékban külföldi előállítású termék volt érintett - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 02. 12:30
Megosztás:

Csőtörés helyett megelőzés: Milliárdokat menthet meg az új víziközmű-rendelet

Február 1-jén lépett hatályba az a kormányrendelet, amely új alapokra helyezi a Víziközmű-fejlesztési és Ellentételezési Alap működését. A szabályozás célja a nemzeti víziközművagyon védelme és a hálózati veszteségek csökkentése. A szolgáltatóknak ezentúl elkülönített számviteli nyilvántartást kell vezetniük a karbantartásra fordított forrásokról. Illés Gábor, az ECORPS Kft. ügyvezetője szerint a rendelet előremutató, de a sikerhez elengedhetetlen a kivitelezések minőségi követelményrendszerének szigorítása. A szakember kiemelte: a szakszerűtlen munkavégzés hosszú távon veszélyezteti a hálózat élettartamát és a közpénzek hatékony felhasználását.
2026. 02. 02. 12:00
Megosztás:

Több százezer forintot hagyhat veszni, aki nem jól választ bankot az Otthon Start hitelnél

Bár az Otthon Start programban a kamatokat jogszabály maximálja, ez korántsem jelenti azt, hogy a bankok között nincs verseny az ügyfelekért. Az eddigi és az elmúlt időszakban indult új banki kampányok is azt mutatják, hogy a pénzintézetek elsősorban extra jóváírásokkal igyekeznek magukhoz csábítani a hitelfelvevőket. Akár több százezer forint a tét, mindez kárba veszhet annak, aki megszokásból a saját bankjánál ír alá anélkül, hogy körülnézne a piacon – derül ki a money.hu legfrissebb banki körképéből.
2026. 02. 02. 11:30
Megosztás:

Ismét meghosszabbította a jegybank zöld tőkekövetelmény-kedvezmény programját

A jegybank egy évvel, 2027. december végéig meghosszabbította, illetve bővítette a hitelintézeteknek nyújtott zöld tőkekövetelmény-kedvezmény programjait, mindez kiszélesítheti az ügyfeleknek nyújtandó fenntartható pénzügyi termékek körét, csökkentheti a klímaváltozás banki kockázatát és a hazai karbonkibocsátást is - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 02. 11:00
Megosztás:

Hat százalék feletti betéti kamatokkal várják a februári pénzesőt a bankok

Az inflációt bőven meghaladó, akár 6 százalék feletti éves kamat mellett is elhelyezhetik a pénzüket azok, akiket érintenek a februárban esedékes kormányzati juttatások – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból. Az alacsony kockázatú értékpapírokban gondolkodóknak pedig jó választást jelenthetnek a lakossági állampapírok is.
2026. 02. 02. 10:30
Megosztás:

Tovább robog a gyorsjelentési szezon

Tovább robog a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon a tengerentúlon. Február első hetében közzéteszi majd legfrissebb számait többek között a Walt Disney, a PayPal, az Uber és az Amazon is. Míg az előttünk álló héten Európából közzéteszi majd gyorsjelentését többek között az Infineon és a Novo Nordisk is.
2026. 02. 02. 10:00
Megosztás:

A Revolut nem reagált, a Wise viszont lépett a 300.000 Ft-os készpénzfelvételi limit kapcsán

Így reagáltak a fintech cégek a 300 ezer forintos ingyenes készpénzfelvételre: Magyarországon 2026. február 1-jétől jelentős változás lépett életbe a készpénzfelvételi szabályokban: a hazai banki ügyfelek számára megduplázódott az ATM-ből díjmentesen felvehető összeg.
2026. 02. 02. 09:30
Megosztás:

A napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz

A NAV idén is 5,5 millió magánszemélynek készíti el az szja-bevallási tervezetét, amelyek március 15-től lesznek elérhetők. Február 2-a fontos időpont, ugyanis a magánszemélyek ebben az időszakban kapják meg az szja-bevalláshoz szükséges munkáltatói igazolásokat. Fontos, hogy ezeket nem kell beküldeni a NAV-hoz, de 5 évig meg kell őrizni őket - hívta fel a figyelmet hétfőn a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 02. 09:00
Megosztás:

A kemény téli rezsi igazi ellenszere: az épületfelújítás

Az utóbbi évek enyhe telei után az idei nagy hidegek ismét ráirányították a figyelmet arra, mennyire sérülékeny a magyar épületállomány energiahatékonysága. A megugró lakossági és vállalati energiafogyasztás nem rendkívüli helyzet, hanem egy régóta fennálló szerkezeti probléma következménye. Koczóh Levente András, a Green Policy Center senior klímapolitikai tanácsadója elemzésében arra hívja fel a figyelmet, hogy az épületenergetikai felújítás nem időjárási kérdés, hanem gazdasági, társadalmi és klímavédelmi szükségszerűség. A problémák feltárásán túl a cikk több támogatási konstrukciót is bemutat mindazok számára, akik szeretnének belevágni elavult ingatlanjaik korszerűsítésébe.
2026. 02. 02. 08:30
Megosztás:

Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 02. 08:00
Megosztás:

Tavaly történelmet írt a magyar turizmus

Tavaly történelmet írt a magyar turizmus, ami a turisztikai szakma közös sikere; minden szegmensben növekedést mértek 2025-ben - hangsúlyozta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) elnöke vasárnap a 33. Turizmus Évadnyitó Gálán a Budapest Kongresszusi Központban.
2026. 02. 02. 07:00
Megosztás:

Közel 400 millió dollárt loptak el kriptóban 2026 januárjában

A kriptoipar biztonsági problémái új szintre léptek 2026 januárjában, amikor kifinomult adathalász-támadások és kincstári visszaélések közel 400 millió dollárt szívtak ki az ökoszisztémából. A blockchain-biztonsággal foglalkozó CertiK adatai szerint önmagában 40 dokumentált incidens mintegy 370 millió dolláros veszteséget okozott, ám a hónap utolsó napján történt további támadással a kár már meghaladta a 400 millió dollárt.
2026. 02. 02. 06:00
Megosztás:

Mit tehet egy gyógyíthatatlan beteg az egészségéért?

Az agyat és a gerincvelőt megtámadó sclerosis multiplex ma még gyógyíthatatlan betegség, viszont gyógyszerrel lefékezhető, illetve maguk a betegek is befolyásolhatják életkilátásaikat – szögezi le a Multiplex Magazin. Az ingyenes országos lap részletesen foglalkozik az életmód sorsdöntő szerepével, bemutatja a rehabilitáció évtizedek óta bevált, illetve a legújabb robottechnológiát alkalmazó módszereit, kitér a magányosság egészségügyi kockázataira. Kiemelt téma a világ legnagyobb SM adatbázisának működése is, amelybe immár a magyar SM betegek adatai is bekerülnek.
2026. 02. 02. 05:00
Megosztás:

Eltűntek a Trump-korszak nyereségei: mélyrepülésben a Bitcoin

A Bitcoin árfolyama a hétvégén olyan mértékű esést szenvedett el, hogy gyakorlatilag eltörölte az összes nyereséget, amelyet a kriptopiac Donald Trump második elnöki ciklusának időszakában halmozott fel. A világ legismertebb kriptovalutája 77 ezer dollár környékére zuhant, miközben a befektetők tömegesen fordultak el a kockázatos eszközöktől.
2026. 02. 02. 04:00
Megosztás:

Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. 02. 02. 03:00
Megosztás:

Ennyi párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. 02. 02. 02:00
Megosztás:

Több mint 1,8 milliárd forintból hajthat végre oktatási fejlesztéseket Miskolc

Összesen több mint 1,8 milliárd értékben nyert el száz százalékos vissza nem térítendő támogatást Miskolc oktatási intézmények fejlesztésére - olvasható a vármegyeszékhely honlapján.
2026. 02. 02. 01:00
Megosztás: