Ipari, kis- és külkereskedelmi, valamin költségvetési statisztikai adatok várhatók a jövő héten
Kedden a kormányzati szektor negyedik negyedévi egyenlegét ismerteti a KSH. A harmadik negyedévben a kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 3,7 százalék, az első három negyedévben 5,4 százalék volt.
Az ipari termelői árak februári adatait is kedden publikálja a statisztikai hivatal. Januárban az ipari termelői árak átlagosan 6,8 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 7,6, az exportértékesítéséi 6,3 százalékkal csökkentek. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 1,1 százalékkal mérséklődtek, az exportértékesítési árak 1,0 százalékkal növekedtek, így az ipari termelői árak összességében 0,3 százalékkal emelkedtek.
Ugyancsak kedden teszi közzé a KSH a külkereskedelmi termékforgalom januári részletes adatait. Az előzetes adat szerint januárban 497 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 12, az importoldalon 4,2 százalékkal nőtt. A külkereskedelmi termékforgalom februári előzetes adatai csütörtökön jelennek meg.
Pénteken a februári ipari és kiskereskedelmi adatokat közli a KSH.
Januárban az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 4,1 százalékkal csökkent. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás a 2023. decemberinél 1,1 százalékkal kisebb volt. Az év első hónapjában a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 0,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakihoz képest, míg az előző hónaphoz képest nem változott.