Ismét felrobbant az NVIDIA árfolyama
Ugyanakkor így is a tajvani TSMC a legjobb beszállító, hiszen gyorsan és pontosan reagál az Nvidia igényeire, így nem nagyon lehet kiváltani, pedig esetében még geopolitikai kockázatot is fut az amerikai gyártó. Az Nvidia vezére azt is elmondta még, hogy hiába drágák az eszközeik, minden egyes dollár, amit ebbe fektetnek a felhőszolgáltatók, 5 dollárt hoz számukra. Vagyis a vevőknek bőven megéri megvenni.
Erős szavak ezek!
Fel is robbant az Nvidia árfolyama (8,2 százalék), magával húzva az egész félvezető szektort (6,7 százalék), s jól megrántva az indexeket is. Legfőképpen – természetesen – a Nasdaq-ot. Így a value-growth spread (Dow Jones – Nasdaq) majdnem 2 százalékpontot elvesztett a két hónap alatt kialakult cirka 15 százalékos előnyéből.
Ha pedig ránézünk a grafikonokra, a konferencián elhangzott szavak hatására a két index „hasonlóan” néz ki technikailag. Mind a kettő visszatért a 20 napos mozgóátlaghoz, alulról. Vagyis megtörtént a visszateszt. Ja, az Nvidia is éppen ugyanígy néz ki! Igazándiból innen kritikus a dolog. Sikerül-e áttörni ezt a szintet vagy sem? Az MACD ugyan támogatónak tűnik mindegyik esetben, de azért bizonytalanok vagyunk.
Ugyanakkor a PWC kirúgja az amerikai munkavállalóinak 2,5 százalékát, vagyis 1.800 embert. Persze a cég közleményéből kiderül, hogy ez csak az elmúlt években elmaradt leépítés, míg a Big Four többi cége már korábban megtette ezt. Szóval legyintünk rá, bár ez is a Sahm-szabályt erősíti.
Na jó, akkor vissza az Nvidiára. Most akkor olcsó, ha ilyen hatalmas a kereslet és robban az árbevétel, na meg az eredmény is? Igaz, idén nagyot ugrik a profit, 1,2 dollárról 2,8-ra. 2029-re, ami az előző pénzügyi évhez képest az ötödik időrendben, átlagosan 42 százalékkal fog növekedni az eredmény. A részvény pedig 41-es P/E rátán forog az idei eredménnyel számítva.
Szóval a PEG ráta kicsivel 1 alatt van. Ráadásul a vezérigazgató szavai alapján az is lehet, hogy az eredményekre adott becslések alacsonyabbak, mint amik tényleg kialakulnak. Vagyis ez alapján olcsó a részvény. Ugyanakkor ott van a gazdasági lassulás vagy éppen recesszió réme. Az nem csak a hangulatra, hanem valószínűleg a keresletre is ki fog hatni. Vagyis egy ilyen forgatókönyv esetén (amelynek a valószínűsége emelkedett az elmúlt időszakban) viszont vélhetően már nem tekinthető olcsónak a részvény. Legalábbis a fenti számok alapján.
Ami pedig nagyon fontos az egész történetben, hogy itt két nagyon tehetséges távfutó sprintjét látjuk tandemben. Ha valamelyiket elgáncsolják, akkor borul a váltó. Kína pedig nagyon feni a fogát Tajvanra. Persze abban az esteben más, nagyobb bajaink is lennének, ha Kína megtámadná a szigetországot. (forrás: ERSTE)