Rippl-Rónai brilliáns Kunffy portréja, Scheiber futurista táncosnői és id. Markó Károly egyik főműve - a Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Ikonikus magyar festők csúcsművei - köztük Rippl Rónai József kukoricás portréja - kerülnek kalapács alá a Virág Judit Galéria karácsonyi aukcióján. Rippl-Rónai jó barátját, Kunffy Lajost örökítette meg a festményén. Az aukción szerepel majd id. Markó Károly életének egyik főműve, a Rhodopis cipője is. Szőnyi István a Dunakanyart, Kmetty János a Városligetet festette meg, míg Scheiber Hugó a fülledt pesti éjszakába enged betekintést. A galéria ingyenes kiállításon mutatja be a festményeket - a hazai közönségnek már csak néhány napja maradt arra, hogy élőbe is láthassa a kivételes magyar remekműveket, mielőtt azok a december 8-i árverésen új tulajdonoshoz kerülnek.

Rippl-Rónai brilliáns Kunffy portréja, Scheiber futurista táncosnői és id. Markó Károly egyik főműve - a Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Egy Rippl-Rónai festmény felbukkanása mindig örömünnep a művészeti világban, de különösen értékessé teszi a most aukcióra kerülő képet annak személyes háttere. A kaposvári festőzseni jó barátját, Kunffy Lajos festőművészt örökítette meg a vásznon. A két férfi évtizedeken át ápolt szoros barátságot, együtt járták be Párizst, majd utaztak haza Kaposvárra, ahol gyakran lefestették egymást és feleségeiket is - ebből lettek a híres Barátság-képek. A Kunffy Lajosról tüzes színekkel megfestett portré Rippl-Rónai legkeresettebb, kukoricás korszakának egyik remekműve. Kikiáltása ára 65 millió forint.

Kmetty János Városliget ciklusának legkiemelkedőbb kvalitású festménye a téli aukció egyik ékköve. A kép az egyik legjobb szemű hazai műgyűjtő kollekciójából kerül kalapács alá. Kmetty a Városliget mellett lakott, gyakran járt ide, hogy különleges, modern, kubizáló stílusával megörökítse a városi parkot. A Városligeti táj című festmény egy friss, ropogós tavaszi fényeket és levegőt árasztó igazi remekmű, amely 20 millió forintos kikiáltási árról indul.

Az aukció egyik legjobban várt tétele id. Markó Károly 1835-ös remekműve. A művészt egyszerre ünneplik Olaszországban és Magyarországon, hiszen alkotói élete nagy részét Itáliában töltötte. A Rhodopis cipője című festmény is id. Markó római időszakának egyik csúcsműve, múzeumi szintű alkotás. Az alkotás a Hamupipőke történet egyik legkorábbi, antik görög változatát ábrázolja, amikor a folyóban fürdőző Rhodopis saruját ellopja a sas. A festmény kikiáltási ára 16 millió forint.

Egy másik lenyűgöző tájképre is licitálhatnak a gyűjtők december 8-án. Szőnyi István a saját zebegényi kertjéből csodálta a Dunakanyart, amelyet ezüstszürke színkölteményként álmodott vászonra. A Szürke Duna című, 1935-ben alkotott festmény több, mint egyszerű tájkép, a természet és az ember összhangját szimbolizálja. Kikiáltási ára 12 millió forint.

Scheiber Hugó az egyik legkeresettebb festő ma Magyarországon, pedig életében egy mappával a hóna alatt járta a pesti utcákat és az éjszakát, hogy vevőt találjon képeire. Scheiber szellemesen ragadta meg a nagyváros jellegzetes karaktereit, a villogó reklámokat, a gyorsuló városi közlekedést.  A most aukcióra kerülő Táncosnők című alkotása bravúrosan ábrázolja a táncot, a mozgást, a pattogó ritmust egy olyan időszakból, amikor a jazz villámgyorsan terjedt, és Josephine Baker lázban égett a város. Scheiber alkotása 7,5 millió forintos kikiáltási árról indul. 

A 80. Téli aukció összes művét december 7-ig ingyenesen láthatja a közönség a Virág Judit Galériában (1055 Budapest, Falk Miksa utca 30.), az árverést december 8-án, a Kongresszusi Központban tartják. 


A fuvarozók megkezdték a felkészülést a közös munkára az új kormánnyal

A NiT Hungary szerint a közúti fuvarozás versenyképessége nem ágazati részletkérdés, hanem nemzetgazdasági ügy: a logisztika a magyar GDP mintegy 5,3 százalékát adja, ezen belül a fuvarozás önmagában körülbelül 4 százalékos súlyt képvisel.
2026. 05. 27. 02:30
Megosztás:

Szeretné, ha a nyugdíját újra kiszámítaná valaki?

Mivel a nyugdíj összegének újbóli megállapítása magasabb ellátási összeg elérését teheti lehetővé, ez sokak számára vonzó lehetőségnek számít, ezért folyamatosan nagy az érdeklődés a feltételek iránt. Ugyanakkor a témával kapcsolatban számos félreértés is él a köztudatban. Az alábbiakban bemutatjuk a vonatkozó szabályokat.
2026. 05. 27. 02:00
Megosztás:

Nyomás az ALDI-ba, 99 Ft-ért kínálnak egy csomó dolgot!

Az ALDI magyarországi áruházaiban újabb nagyszabású akció indul. A május 28-án kezdődő kiárusítás több kategóriát is érint: elektronikai és ruházati termékek, lakberendezési cikkek, barkácsoláshoz kapcsolódó áruk, valamint szabadidős eszközök is kedvezményes áron lesznek elérhetők.
2026. 05. 27. 01:00
Megosztás:

Meghosszabbította az emberi jogok megsértése miatt Oroszországgal szemben bevezetett szankciókat az EU

Az Európai Unió egy évvel, 2027. május 28-ig meghosszabbította az emberi jogok megsértése miatt Oroszországgal szemben bevezetett szankciók hatályát - közölte az Európai Unió Tanácsa kedden.
2026. 05. 27. 00:30
Megosztás:

A MEKH piaci manipuláció miatt 350 millió forintra bírságolta a Hungaro Energy Kft.-t

A piaci manipulációra vonatkozó tilalom megszegése miatt 350 millió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Hungaro Energy Kft.-t a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) - közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
2026. 05. 27. 00:05
Megosztás:

Az OTP Csoport bezárja a fizz.hu online kereskedési platformot

A fizz.hu egy innovatív kezdeményezés volt, egyfajta startup, amelynek célja a piacvezető e-kereskedelmi pozíció megszerzése volt új digitális megoldások kialakítása és egy széles ügyfélkör megszólítása révén.
2026. 05. 26. 23:30
Megosztás:

Mozdonyok soron kívüli átvizsgálásáról rendelkezett a MÁV vezérigazgatója

A MÁV vezérigazgatója elrendelte a soron kívüli átvizsgálását annak a mozdonytípusnak, amelyből az egyik szerelvény hétfőn Budapesten kigyulladt – erről Hegyi Zsolt közösségi oldalán tájékoztatott kedden.
2026. 05. 26. 23:00
Megosztás:

Horvátország pert nyert a Mol ellen egy választottbírósági eljárásban

Horvátország pert nyert a Mol Nyrt. ellen egy választottbírósági eljárásban, amelyben a magyar olajtársaság 36,1 millió euró kártérítést követelt, másodlagos kereseti kérelmében pedig 91,1 millió euró megfizetését kérte az INA horvát olajipari vállalat javára - közölte kedden a horvát államügyészség (DORH).
2026. 05. 26. 22:30
Megosztás:

A nyári utazási biztosítások megkötésére figyelmeztet a Magyar Biztosítók Szövetsége

A bizosítók széleskörű utasbiztosítási ajánlatokkal szolgálnak, érdemes körültekintően megválasztani az úticélnak és az időtöltési szándéknak megfelelő, az adott kockázatokhoz szükséges fedezeteket - hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) keddi közleményében.
2026. 05. 26. 22:00
Megosztás:

Most még maradt a hazai forintkamat

A döntés megfelel a piaci várakozásoknak, egyben azt jelzi, hogy a Magyar Nemzeti Bank továbbra is óvatos, szigorú monetáris politikát folytat” – kommentálta a lépést Németh Dávid.
2026. 05. 26. 21:30
Megosztás:

Új villamosenergia-tároló rendszer épült Baján

Új, 3 megawattóra (MWh) tárolókapacitású villamosenergia-tároló rendszer épült Baján mintegy 550 millió forintból - közölte a beruházó Merital Vagyonkezelő Kft. az MTI-vel.
2026. 05. 26. 21:00
Megosztás:

Ötvenmillió forintos bírságot szabott ki az adatvédelmi hatóság a Médiaworks-re

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elmarasztalta és ötvenmillió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Mediaworks Hungary Zrt.-t, mert három cikkben megfelelő jogalap nélkül tette közzé azon honlap elérhetőségét, amelyen egy interaktív térképen keresztül nyilvánosságra kerültek a Tisza Párt szimpatizánsainak adatai.
2026. 05. 26. 20:30
Megosztás:

Hogyan növelhető a hatékonyság a szépségiparban?

A szépségipar dinamikus növekedése önmagában már nem garantálja a jövedelmezőséget, mivel a szektor szereplőinek egyszerre kell megküzdeniük az inflációs nyomással és a technológiai váltás kényszerével. A korábbi üzleti modellek érvényessége lejárt; a fenntartható növekedés alapja a működési hatékonyság és a stratégiai rugalmasság radikális növelése.
2026. 05. 26. 20:00
Megosztás:

Nyugdíj-előtakarékosság 2026: mennyit kell félretenni havonta, hogy biztonságban legyünk?

A KSH 2026-os adatai szerint az átlagos magyar nyugdíj a nettó átlagkereset 55–60%-a körül mozog. Ez azt jelenti, hogy a nyugdíjba vonuló munkavállalók havi jövedelme aktív kereset­szintjük közel felére esik vissza.
2026. 05. 26. 19:30
Megosztás:

Közel lehet a kamatcsökkentés, de most még nem lépett az MNB

Az MBH Bank elemzői várakozásának és a piaci konszenzusnak megfelelően májusban 6,25%-on hagyta az alapkamatot az MNB és a kamatfolyosó sem változott. A mai ülésen már két forgatókönyvet tárgyalt a Monetáris Tanács és nem is volt egyhangú a döntés: volt, aki kamatvágásra szavazott.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

Miért kiváló befektetés egy új építésű ingatlan?

Az ingatlanpiac folyamatos átalakulása során a befektetők és a saját célra vásárlók számára egyaránt kulcskérdés, hogy hova érdemes tőkét befektetni. Bár a használt ingatlanok piaca gyakran csábító árszínvonallal kísérti a vevőket, az új építésű lakások mellett szóló racionális érvek egyre határozottabban az utóbbi kategória felé billentik a mérleg nyelvét. Egy modern otthon ugyanis azon túl, hogy lakóhelyként szolgál, egy hosszú távon fenntartható, kiszámítható és magas likviditással rendelkező vagyontárgyat is jelent.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

McKinsey: a mesterséges intelligencia gazdasági értékteremtése a GDP 6-7%-át teheti ki Magyarországon 2030-ig

A McKinsey & Company elemzése szerint Magyarország gazdasága fordulóponthoz érkezett: a foglalkoztatás bővülése helyett csak a termelékenységre épülő gazdasági fejlődés lehet sikeres, és ebben a mesterséges intelligenciára (MI) támaszkodva jelentős eredmények érhetőek el – a jól átgondolt stratégia akár a GDP 6-7%-ának megfelelő értéket jelenthet 2030-ig. A McKinsey hamarosan megjelenő, a magyar gazdaság lehetőségeire fókuszáló tanulmánya azonosítja azokat a területeket, ahol az MI a növekedés motorjává válhat.
2026. 05. 26. 18:30
Megosztás:

Váratlan hőhullám sújtja a Nyugat-Balkánt

Váratlanul érte a nyugat-balkáni országokat a rendkívüli meleg, több országban 30 Celsius-fok fölé emelkedik a hőmérséklet a hét folyamán, Szerbiában ezért az idei első hőségriasztást is kiadták.
2026. 05. 26. 18:00
Megosztás:

Az első munkahellyel indul el igazán a fiatalok öngondoskodása

A 25–35 éves fiatal felnőttek közel háromszor annyian rendelkeznek egészségpénztári számlával, mint a 25 év alattiak, derül ki az OTP Pénztárak megbízásából készült felmérésből. Az öngondoskodás emelkedő szintjét mutató jelentős különbség a munkába álláshoz köthető, azaz egy életszakasz-váltás lenyomata.
2026. 05. 26. 17:30
Megosztás:

Akár 3 millió forinttal magasabb lakáshitelhez juthatnak a mediánbér alatt kereső családok az új adótervek bevezetésével

A mediánbér alatti keresetekre vonatkozó, 15-ről akár 9 százalékra csökkenő személyi jövedelemadó (szja), valamint a családi pótlék összegének tervezett megduplázása javíthatja az érintett háztartások hitelképességét is. A nettó jövedelem növekedése közvetlenül hat a bankok által maximálisan adható hitelösszegre. De mit is jelent ez forintosítva? A money.hu kiszámolta, mennyivel több lakáshitelt vehetnek fel a családok az új intézkedések életbe lépése után.
2026. 05. 26. 17:00
Megosztás: