Ismét sajátrészvény visszavásárlási programot indít az OPUS
Kiemelték, a tőzsdei vásárlások aktuális piaci áron történhetnek, azonban a legmagasabb ár nem haladhatja meg az 548 forintot. Ez az összeg a 2023. évi konszolidált beszámoló alapján számított saját részvények figyelembevétele nélküli egy részvényre jutó saját tőke értéke. A saját részvények visszavásárlásának felső korlátja kétmilliárd forint. A közgyűlés felhatalmazása alapján az OPUS sajátrészvény állománya nem haladhatja meg az alaptőke 20 százalékát.
Hangsúlyozták, a részvények visszavásárlását a társaság javuló eredményessége tette lehetővé, a részvények vásárlásának a forrása a cég készpénzállománya.
Az OPUS a közzétett tájékoztatóban azt is hangsúlyozza, hogy a júniusban induló program nem veszélyezteti a korábbi Növekedési Kötvényprogram (NKP) keretében kibocsátott kötvények visszafizetésének az ütemezését.
Az igazgatóság döntése összhangban van a társaság 2024-ben publikált stratégiájával. A cégcsoport a 2023-as éves jelentéssel egyidőben tette közzé első hosszútávú üzleti stratégiáját. A 2024-2029-es időszakra szóló dokumentum szerint 2026-ig még a konszolidáció marad a fókuszban, és a javuló eredményesség mellett a cég azt ígéri, hogy a konszolidált adózott eredményének minimum a 15 százalékát kifizeti osztalékként. Emellett tervezi saját részvények visszavásárlását is 2024-2026. között tízmilliárd forintért. A 2026. utáni időszakban viszont újra az akvizíció kerül előtérbe, ami a meglévő négy ágazat mellé, egy ötödik kiépítését célozza - írják a közleményben.
Az OPUS GLOBAL tavaly már vásárolt egymilliárd forintért saját részvényeket, míg 2024-ben tőzsdén kívüli aukció keretében vett kétmilliárd forintnyi OPUS részvényt - közölte az társaság.