Jelentős növekedés a Glosternél
Az árbevétel 60,7%-kal 1,76 milliárd forintra emelkedett az előző évben látott 1,09 milliárdról. Az EBITDA ennél is nagyobb mértékben, 154%-kal 154 millió forintra bővült. Az EBITDA marzs 8,8%-ra javult a tavaly első félévi 5,6%-ról. Ebben jelentős szerepe volt, hogy az árbevételi szerkezeten belül főként a nagyobb hozzáadott értéket képviselő szolgáltatások felé terelődött el a hangsúly. Szintén ezt támasztja alá, hogy az egyszeri értékesítési bevételek aránya 36%-ra esett a tavalyi 60%-ról, ezzel párhuzamosan teret nyert a megújuló, visszatérő árbevétel aránya. A korrigált adózott eredmény 28 millió forintos értékkel nyereségbe fordult.
Jelentősen, csaknem ötszörösére bővült a nyitott rendelésállomány, a tavalyi első félév végi 120 millió forintról 594 millió forintra emelkedett. Ez azokat a már megkötött szerződéseket tartalmazza, melyek a menedzsment várakozása szerint biztosan teljesülnek, így bevétellé konvertálódnak az év végéig.
A jelentős növekedést felmutató első féléves eredményt követően a menedzsment ugyan határozottan pozitív az év második felét illetően, de a globális chiphiány miatti bizonytalan helyzetre tekintettel a 2021. április 7-én közzétett eredményvárakozásait változatlanul hagyja. Közepes Covid hatással számolva 3-4,5 milliárd forint közöti árbevételt és 460-530 millió közötti EBITDA eredményt várnak. Az IT cégeknél jelentős szezonalitás figyelhető meg, jellemzően az év vége a legerősebb. Az első féléves jelentés tükrében a menedzsment egész éves várakozását reálisnak és teljesíthetőnek tartjuk.
Nem mellesleg a mai naptól már a felaprózott, 10 forint névértékű részvényekkel zajlik a kereskedés, amitől a likviditás növekedése várható.