Jelentősen nőtt a Mol-csoport eredménye tavaly

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 1071,9 milliárd forint (3,53 milliárd dollár) volt tavaly, ami meghaladta a 3,2 milliárd dolláros éves célkitűzést - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

Jelentősen nőtt a Mol-csoport eredménye tavaly

A vállalatcsoport 2020-ban 629,7 milliárd forint (csaknem 2,05 milliárd dollár) tiszta EBITDA-t termelt. A tavalyi utolsó negyedévben az EBITDA 301,2 milliárd forintot (947 millió dollárt) tett ki, több mint kétszeresére nőtt az előző év azonos időszakához képest, és meghaladta a 290,2 milliárd forintos piaci konszenzust.

A társaság közleménye idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki kiemelte: a Mol-csoport jelentősen túlteljesítette a megemelt éves célkitűzését, és 2021-ben minden eddiginél magasabb EBITDA-t ért el. A Mol integrált üzleti modelljének és a jó belső teljesítményének köszönhetően maximálisan kiaknázhatták a külső környezet adta lehetőségeket, így finanszírozni tudták transzformációs beruházásaikat - jelezte. Az elnök-vezérigazgató hangsúlyozta: arra számítanak, hogy a külső környezet 2022-ben is változékony és kiszámíthatatlan marad, ennek ellenére a Mol-csoport EBITDA-ja az idén eléri vagy akár meg is haladhatja a 2,8 milliárd dollárt.

A működési kihívások ellenére folytatták stratégiai transzformációs projektjeiket, amelyeket egy évvel ezelőtt már felgyorsítottak a vállalatcsoport frissített stratégiájának meghirdetésével. Az új poliolkomplexum építése a terveknek megfelelően haladt, és inorganikus lépéseket is tettek a fogyasztói szolgáltatások üzletág lengyelországi és szlovén portfóliójának megerősítése érdekében - kommentálta az eredményeket Hernádi Zsolt.

A Mol-csoport nettó eredménye 526,1 milliárd forint (1,74 milliárd dollár) volt tavaly, az előző évi 18,3 milliárd forintos (63,4 millió dolláros) veszteség után.

Az értékesítés nettó árbevétele meghaladta az 5959 milliárd forintot (19,6 milliárd dollár) 2021-ben, az egy évvel korábbi 4011 milliárd forint (13,07 milliárd dollár) után.

A kutatás és termelés (upstream) üzletág tisztított EBITDA-ja 184 százalékkal, 163,3 milliárd forintra (513 millió dollárra) nőtt 2021 utolsó negyedévében a 2020-as mélypontról. Az üzletág így 473,6 milliárd forintos (1,55 milliárd dollár) EBITDA-val zárta az évet, ami a Mol-csoport teljes eredményének közel felét teszi ki. A teljesítmény mögött a Brent olajár 70 százalékos emelkedése és az előző évihez képest 3,5-szer magasabb gázár állt - közölték.

A feldolgozás és kereskedelem (downstream) üzletág tisztított EBITDA-ja 2021-ben a jóval magasabb finomítói és petrolkémiai árrés miatt megduplázódott, 450,7 milliárd forintot (1,5 milliárd dollár) tett ki. A negyedik negyedévi eredmény szintén nyomott bázisról 165 százalékkal, 111,4 milliárd forintra (352 millió dollár) nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az értékesítési volumenek 3 százalékkal nőttek az utolsó negyedévben az előző év azonos időszakához képest, a regionális üzemanyag-kereslet pedig 4 százalékkal emelkedett Közép- és Kelet-Európában, a Mol fő piacán.

A fogyasztói szolgáltatások üzletág 19 százalékos EBITDA-növekedést ért el az év során, főként az értékesítési volumenek és a nem üzemanyag típusú termékek javuló árrése miatt. A magyarországi és horvátországi üzemanyagár-korlátozás, valamint a dollárral szembeni gyengülő árfolyamok negatívan befolyásolták a folyamatos növekedési tendenciát, a tavalyi negyedik negyedévben az EBITDA 10 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest.

A gázszállítási üzletág 41,2 milliárd forint (135,6 millió dollár) EBITDA-t ért el tavaly, ami 33 százalékkal kevesebb, mint 2020-ban. A negyedik negyedévben az EBITDA éves összehasonlításban 18 százalékkal 11 milliárd forintra (34 millió dollárra) csökkent a meredeken emelkedő gázbeszerzési árak, valamint a Szerbia és Bosznia-Hercegovina felé irányuló szállítás leállása miatt - közölte a vállalat.

A Mol részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír 2652 forinton zárt csütörtökön. Az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 2810, a legalacsonyabb 2008 forint volt.


A Cardano előtt megnyílhat a kriptopiac legnagyobb stabilcoin-szövetsége

A Cardano Foundation vizsgálja annak lehetőségét, hogy a Cardano blokklánc bekapcsolódjon az OpenUSD stabilcoin-ökoszisztémájába. A Visa, a Mastercard, a BlackRock és a Stripe részvételével induló kezdeményezés új likviditást, nagyobb DeFi-aktivitást és szélesebb körű felhasználást hozhatna az ADA hálózatának.
2026. 07. 06. 08:00
Megosztás:

A Bitcoin árfolyam a 64 ezer dollár közelében: gyenge munkaerőpiaci adat indította be a ralit

A bitcoin árfolyama július 6-án megközelítette a 64 ezer dollárt, miután a vártnál gyengébb amerikai munkaerőpiaci adatok átrendezték a Federal Reserve kamatpolitikájával kapcsolatos várakozásokat. A gyors emelkedést több mint 450 millió dollárnyi short pozíció likvidálása is felerősítette, a piaci fordulat tartóssága azonban továbbra sem tekinthető biztosnak.
2026. 07. 06. 07:34
Megosztás:

A BME kutatói segítenek kideríteni, hogyan lehetne Budapestre vinni a paksi hőt

Az atomerőmű hulladékhőjének a fővárosi távfűtésben történő hasznosítása gazdasági és környezetvédelmi szempontból is ígéretes elképzelés.
2026. 07. 06. 07:00
Megosztás:

Melyik kriptovaluta csinálhat 10 ezer dollárból 1 milliót 2030-ra? Íme az öt legesélyesebb jelölt

Sok befektető álma, hogy egy viszonylag kis összegből vagyonra tegyen szert a kriptopiacon. Egy friss elemzés azt vizsgálta meg, hogy 10 000 dollárból lehet-e 1 millió dollár 2030-ig, és összehasonlította az öt legismertebb kriptovalutát: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Solana (SOL) és Hyperliquid (HYPE).
2026. 07. 06. 06:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: új vezetője van a Várkapitányságnak és a Steindl Imre Programirodának

Vitézy Dávid felmentette a Steindl Imre Programiroda eddigi vezetőjét, Szinay Attilát, a Várkapitányság pedig új vezetési struktúrában működik tovább, és mind a Várkapitányság, mind a Kossuth téri épületek beruházói feladatait ellátó Steindl programiroda vezetését Ambrus György építőmérnök veszi át - ezt a közlekedési és beruházási miniszter vasárnap délután jelentette be Facebook bejegyzésében.
2026. 07. 06. 05:00
Megosztás:

Berobbantak a rövid képzések Magyarországon – Egyre többen keresnek gyorsan elvégezhető tanfolyamokat

Látványosan nő az érdeklődés a rövid idő alatt elvégezhető, gyakorlatorientált képzések iránt Magyarországon. A TanfolyamGURU.hu tanfolyamkereső portál adatai szerint egyre többen választanak olyan tanfolyamokat, amelyek akár 3–4 hónap alatt új szakmát, mellékállási lehetőséget vagy gyorsabb elhelyezkedést biztosíthatnak.
2026. 07. 06. 04:00
Megosztás:

Kolozsváron is luxusingatlanokat épít a Trump család

Hivatalos amerikai kormányzati dokumentum erősítette meg a Trump család kolozsvári ingatlanberuházási tervét, miután a projekt bekerült Donald Trump amerikai elnök 2026-os vagyonnyilatkozatába - közölte vasárnap az erdélyi Transtelex hírportál.
2026. 07. 06. 03:00
Megosztás:

Tovább eshet az Ethereum? Több figyelmeztető jel is a medvéknek kedvez

Az Ethereum (ETH) árfolyama az elmúlt 30 napban mintegy 22%-kal csökkent, és elemzők szerint egyelőre kevés jel utal arra, hogy hamarosan tartós fordulat következne. A szezonális minták, a szigorú monetáris környezet, a biztonsági problémák és a továbbra is gyenge piaci hangulat egyaránt lefelé mutató kockázatokat hordoznak.
2026. 07. 06. 02:00
Megosztás:

Trump kriptóbirodalma milliárdokat hozott, miközben a befektetők súlyos veszteségeket szenvedtek

Donald Trump és családja 2025-ben több mint 1 milliárd dollárnyi bevételre tett szert kriptovalutás üzleteiből, miközben a Bitcoin árfolyama történelmi csúcsról több mint 50%-ot zuhant, és a kisbefektetők jelentős része komoly veszteségeket könyvelhetett el.
2026. 07. 06. 01:00
Megosztás:

Zöldenergia és precíziós mezőgazdaság egy helyen: agrárinnovációs fejlesztést mutatott be a Széchenyi István Egyetem

Újabb mérföldkőhöz érkezett az Oasis Technology Zrt., a Virtualitica Kft. és a Széchenyi István Egyetem közös fejlesztése, amely egyetlen, intelligens rendszerben kapcsolja össze a villamosenergia-termelést és a mezőgazdasági művelést. A különleges megoldást a GreenTech Plus európai uniós projekt keretében megtartott rendezvényen mutatták be az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar Smart Farm tangazdaságában.
2026. 07. 05. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter hétfőn a törökországi NATO-csúcsra utazik

Magyar Péter miniszterelnök hétfő hajnalban Törökországba utazik a NATO csúcstalálkozójára.
2026. 07. 05. 22:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával a Holdra szállásban

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával abban, hogy embert juttasson a Holdra - jelentette ki Jared Isaacman, az Egyesült Államok űrkutatási hivatalának (NASA) igazgatója vasárnap.
2026. 07. 05. 21:00
Megosztás:

A közel-keleti válság bizonytalanságai ellenére kissé bővült a nemzetközi turizmus

A nemzetközi turisták száma 2 százalékkal nőtt 2026 első negyedévében, a márciusi közel-keleti válság növekvő zavarai bár kissé visszavetették a forgalmat, ennek ellenére mintegy 307 millió turista utazott külföldre; ami nagyjából 6 millióval haladta meg az előző év azonos időszakit - állapította meg az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) honlapján közzétett negyedéves jelentésében.
2026. 07. 05. 20:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 07. 05. 19:00
Megosztás:

Újabb hőhullám érte el Franciaországot

Újabb hőhullám érte el vasárnap Franciaországot, ahol a hőségriasztás alá került déli megyékben a hőmérséklet ismét elérheti a 40 Celsius-fokot néhány nappal a történelmi hőhullám után.
2026. 07. 05. 18:00
Megosztás:

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek. A sok napsütést olykor felhőzet zavarja, de zápor, zivatar inkább csak a hét elején fordulhat elő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 07. 05. 17:00
Megosztás:

Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal

Semmiképpen sem lehet a jogállamisággal összhangban lévő megoldásnak nevezni az alaptörvény tizenhetedik módosításáról szóló javaslatot, amely szerint megszűnne a jelenlegi köztársasági elnök megbízatása - jelentette ki a magyar köztársasági elnök a Do Rzeczy lengyel konzervatív hetilap honlapján vasárnap megjelent interjúban.
2026. 07. 05. 16:00
Megosztás:

Szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról

Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium. A tárca célja valódi párbeszédet építeni az ágazati szereplőkkel, és együtt kialakítani azokat a prioritásokat, amelyek mentén hatékonyabb, gyorsabb és kiszámíthatóbb működés valósulhat meg az egészségügy kulcsterületein - írta az egészségügyi miniszter a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 07. 05. 15:00
Megosztás:

Érvénytelen lett a népszavazás Szlovákiában az alacsony részvétel miatt

Az alacsony - mindössze 16 százalékos - részvételi arány miatt érvénytelen lett a szombaton Szlovákiában tartott népszavazás - jelentette be a választásokért és a pártok finanszírozásának ellenőrzéséért felelős állami bizottság vasárnap.
2026. 07. 05. 14:00
Megosztás:

Növekvő forgalom mellett csúcsot döntött a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt heti záráshoz képest 2,35 százalékkal emelkedve 143 072,29 pontos történelmi csúcsra jutott pénteken.
2026. 07. 05. 13:00
Megosztás: