Kibővíti és megújítja duális képzési együttműködését a Bosch Miskolcon

A tíz éve indult miskolci duális képzési együttműködés megújításáról és kibővítéséről írt alá megállapodást a magyarországi Bosch csoport két miskolci telephelye és a Miskolci Szakképzési Centrum - közölte a cég az MTI-vel csütörtökön.

Kibővíti és megújítja duális képzési együttműködését a Bosch Miskolcon

Az együttműködés célja, hogy a járműipari alkatrészek, valamint elektromos hajtások gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Robert Bosch Energy and Body Systems Kft., valamint az idén húsz éve működő, elektromos kéziszerszámokat, akkumulátorokat gyártó Robert Bosch Power Tool Kft. számára utánpótlást neveljenek, valamint támogassák a szakképzési centrum tagiskoláiban a középfokú oktatást és a felnőttképzést - írták.

A megállapodás értelmében a jövőben a Miskolci Szakképzési Centrum Andrássy Gyula Gépipari Technikuma és a Bláthy Ottó Villamosipari Technikuma mellett a Kandó Kálmán Informatikai Technikummal is együttműködik a Bosch. A duális képzésű szakokon a technikusnak és szakmunkásnak készülő diákok az iskola mellett a Bosch gyáraiban, a közös működtetésű tanműhelyekben is tanulnak. 2022 szeptemberétől a mechatronikai technikus, automatikai technikus, gyártósori gépbeállító és gépgyártás-technológiai technikus szakok mellett erősáramú elektrotechnikus szakon is képzik a fiatalokat.

Az együttműködés kiterjed a képzések tartalmának egyeztetésére, az új technológiák beépítésére a szakmai programba, a tananyag fejlesztésére, a szakmai gyakorlatokra, a szakoktatók továbbképzésére, a Bosch szakembereinek részvételére az elméleti oktatásban, valamint pályaorientációs és felnőttképzési programokra. "A duális szakképzés utánpótlásunk egyik fontos pillérévé vált az elmúlt tíz évben a technikus és szakmunkás pozíciókban. Az együttműködés sikerét mutatja, hogy a több száz már végzett diák túlnyomórészt a két miskolci Bosch gyár egyikében helyezkedett el vagy aztán továbbtanult a későbbiekben" - mondta Frank-Stephan Kupfer, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója a közleményben.

Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy a gyakorlatspecifikus képzés komoly előnyt biztosít a diákoknak a munkaerőpiacon, egyben  megerősítette, aktuális igényeiknek megfelelően a végzett tanulók számára hosszú távú munkalehetőséget, ezáltal kiszámítható életpályát biztosítanak.

A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett, a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17 000 munkatársat foglalkoztat. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.

A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 402 600 munkatársat foglalkoztat , 2021-ben 78,7 milliárd euró árbevételt ért el.


Szerdán találkozik Magyar Péterrel az Európai Tanács elnöke Budapesten

Uniós körútja során szeptember 2-án, szerdán találkozik Magyar Péter miniszterelnökkel António Costa, az uniós tagországok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke Budapesten.
2026. 08. 29. 07:00
Megosztás:

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Fradiváros-projekt ügyében

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Ferencvárosi Torna Club Fradiváros-projektjéhez kapcsolódó, csaknem 25 milliárd forint állami támogatás felhasználása miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán - közölte a tárca sportért felelős államtitkársága az MTI-vel pénteken. Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke tudatta: nyugodt szívvel állnak minden, jogállami keretek között lefolytatott vizsgálat elé.
2026. 08. 29. 06:00
Megosztás:

Létrejött a megállapodás a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról

A Mol Nyrt. és a Mol Investment Kft. megállapodott az állammal a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról – közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 29. 05:00
Megosztás:

Újabb NAV-tutorial: webes nyugtaadat-szolgáltatás lépésről lépésre

Újabb videóval segíti a NAV a vállalkozások felkészülését a szeptember 1-jén induló nyugtaadat-szolgáltatásra. A most megjelent tutorial azoknak mutatja be lépésről lépésre az adatok kézi rögzítését, akik továbbra is klasszikus, kézzel kitöltött nyugtatömbös papírnyugtát szeretnék használni. A videó a belépéstől egészen az adatok beküldéséig, képernyőről képernyőre vezeti végig a felhasználót a Pénztárgép Portálon szeptember 1-jén élesedő nyugtaadatok rögzítése menüponton.
2026. 08. 29. 04:00
Megosztás:

Hatmilliárd forintból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét

Hatmilliárd forint uniós támogatásból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét - közölte a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 03:00
Megosztás:

Lakossági villamos energia áremelés - mennyire emelkedhet az ár a tőzsdei árak miatt?

A magyar áramtőzsde idei drágulása valóban növeli a lakossági áremelés kockázatát, de a magasabb HUPX-ár nem jelenik meg automatikusan a villanyszámlákban.
2026. 08. 29. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A nyugdíjak emelése nem lehet több, mint...

Sokan csak az év elején automatikusan érkező nyugdíjemelésről hallanak, pedig létezik egy másik lehetőség is azok számára, akik különösen nehéz anyagi helyzetbe kerültek. Ez az emelés azonban nem jár automatikusan, kérelmet kell benyújtani érte, és a megítélhető összegnek szigorú felső határa van.
2026. 08. 29. 01:00
Megosztás:

Tovább terjeszkedik a Kifli.hu

Tovább terjeszkedik az online kereskedelmi szolgáltatást kínáló Kifli.hu, mostantól a Bakony és Külső-Somogy 94 településén is elérhető a szolgáltatásuk - közölte a cég pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 00:05
Megosztás:

Javult a balatoni vonatok menetrendszerűsége nyáron

A MÁV intézkedéseinek köszönhetően a nyári főszezonban 7 százalékkal javult a Balaton északi partján a vonatok menetrendszerűsége - írta a közösségi oldalán pénteken a vasúttársaság vezérigazgatója.
2026. 08. 28. 23:00
Megosztás:

Öt százalékkal nőtt a szlovén GDP a második negyedévben

Szlovénia hazai összterméke (GDP) 5,0 százalékkal nőtt éves összevetésben az idei második negyedévben az első negyedévi, felülvizsgált 3,2 százalékos bővülés után - közölte a szlovén statisztikai hivatal pénteken.
2026. 08. 28. 22:00
Megosztás:

A stabilcoin-fizetések áttörhetik a határokat: a cégek a gyorsabb elszámolást keresik

A stabilcoinok felhasználása egyre látványosabban lép túl a kriptotőzsdék és a digitális eszközökkel aktívan kereskedők világán. Egyre több vállalat azért fordul a blokkláncalapú fizetések felé, mert gyorsabb nemzetközi elszámolást, alacsonyabb devizaváltási költségeket és hatékonyabb likviditáskezelést szeretne. A következő növekedési hullámot pedig már nem feltétlenül a technológiai lelkesedés, hanem a versenykényszer indíthatja el.
2026. 08. 28. 21:00
Megosztás:

Tovább erősítette refinanszírozási és tőkepiaci szerepét az MBH Jelzálogbank az első fél évben

Jelentős mérlegfőösszeg-növekedés és erősödő refinanszírozási aktivitás a hitelintézetnél Jelentősen növelte refinanszírozási aktivitását az MBH Jelzálogbank 2026 első fél évében: a refinanszírozott hitelállomány június végére 603,2 milliárd forintra emelkedett, ami éves összevetésben 48,6 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 28. 20:00
Megosztás:

Vegyes képet mutat a munkaerőpiac

Vegyes kép bontakozott ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerint a munkaerőpiac júliusi mutatóiból: a népességfogyással szemben aktivizálódott a munkaképes lakosság, és egyszerre nőtt a foglalkoztatottak és munkanélküliek száma. Az adatokat szezonális tényezők is befolyásolták és a jövőt illetően semmiféle trendre nem lehet következtetni belőlük.
2026. 08. 28. 19:00
Megosztás:

Az S&P megerősítette Kína adósi besorolását

Az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő intézet megerősítette Kína hosszú lejáratú "A plusz" és rövid lejáratú "A-1" deviza- és helyi valutában kibocsátott szuverén adósságának minősítését. A hosszú lejáratú minősítési kilátások "stabilak" maradtak a pénteken ismertetett jelentés szerint.
2026. 08. 28. 18:00
Megosztás:

Csaknem megduplázták a lakáshitel-törlesztésre fordított pénzt az egészségpénztárak tagjai

Az első félévben 3,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitelek törlesztésére a tagok, ami közel a duplája az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Nagyot nőtt az önkéntes nyugdíjkasszák vagyona, a pénztáraknak pedig összesen 77 ezerrel több tagja van, mint tavaly ilyenkor.
2026. 08. 28. 17:00
Megosztás:

Tovább mélyül a demográfiai gödör: több mint 8 százalékkal esett vissza a születésszám júliusban

Az előzetes adatok szerint 2026 júliusában 6197 gyermek született, és 8896 ember halt meg. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 8,2, a halálozásoké 2,9 százalékkal csökkent, a házasságkötéseké pedig 3,6 százalékkal nőtt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 28. 16:00
Megosztás:

Júliusban 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet

Júliusban az export euróban mért értéke 11 százalékkal, az importé 15 százalékkal nőtt, 69 millió euró volt a külkereskedelmi többlet, az egyenleg 434 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz mérten - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 08. 28. 15:00
Megosztás:

Így változott a nyugdíj, és így változik januártól

Január 1-jétől 120 ezer forintra nő az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege - ismertette Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a kormány előző napi döntését a Facebook-oldalán.
2026. 08. 28. 14:00
Megosztás:

Minden tizedik középkorú magyarnak van befektetési célú ingatlana

A középkorú magyarok felének nem reális lehetőség a befektetési célú ingatlanvásárlás, miközben 12 százaléknak már van is ilyen ingatlana. A K&H biztos jövő kutatás második negyedéves eredményei szerint a megkérdezettek 49 százaléka eleve nem számol ezzel a lehetőséggel, közel harmaduk, 27 százalékuk viszont már gondolkodott rajta, hogy kiadásra vásároljon lakást. A kutatás alapján sokan nyitottak lennének erre a befektetési formára, de jóval kevesebben érzik úgy, hogy valóban megengedhetik maguknak. A szándék különösen a 30-as és 40-es korosztályban, valamint a magasabb jövedelműek körében jelenik meg, míg az 50-esek, a falvakban és a keleti országrészben élők jóval nagyobb arányban zárják ki ezt az opciót.
2026. 08. 28. 13:00
Megosztás:

A nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások felülvizsgálatáról

A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások körüli legújabb szabályozói változások és felülvizsgálatok érdemben átrendezhetik a hazai újépítésű lakáspiacot. Az OTP Ingatlanpont elemzése szerint a kiemelt státuszok felülvizsgálata nem csupán a kínálati szerkezetre lehet hatással, hanem fenntarthatóbb várostervezési környezetet és új lehetőségeket is teremt.
2026. 08. 28. 12:00
Megosztás: