Kínában létesíthet repülőgépgyárat a Magnus Aircraft Zrt. leányvállalata
A pécs-pogányi reptéren működő cég közleményében azt írták, hogy a fejlesztés részeként egy 18 ezer négyzetméteres épületkomplexum - benne egy bemutatóterem, egy kompozit, egy repülőgép összeszerelő, egy karbantartó üzemegység, valamint az Óbudai Egyetem közreműködésével egy fejlesztési központ - valósul meg az ázsiai országban.
Minderről a Magnus kínai leányvállalata, a Jiangsu Magnus Aircraft Manufacturing Company és a hétmilliós Wuxi kínai város kerületi népi kormánya között jött létre megállapodás - olvasható a közleményben, amelyben kitértek arra, hogy a létrehozott egységekben a vegyesvállalat összesen 300 munkahelyet, a magyar kollegáknak vezető szerepet, az Óbudai Egyetem kutatóinak pedig fejlesztési lehetőségeket biztosít.
Az elkészülő egységek a tervek szerint összesen több mint 2800 magyar fejlesztésű Fusion repülőgép és több mint 400 négyüléses repülőgép gyártására lesznek képesek kilenc év alatt. A Magnus elképzelései szerint egy olyan nagyvállalati környezet jöhet létre a megállapodás eredményeként, amelyben a társaság leányvállalata a kínai piacon meghatározó szerepű repülőgépgyártóvá válik - áll a közleményben.
A pogányi reptéren 2017 és 2019 között kétmilliárd forintos kormányzati támogatással, hatmilliárd forintos beruházással összeszerelő üzemet és kompozitgyárat építő, magyar tulajdonú vállalat augusztus végén jelentette be, hogy Pogányból nyolc nap alatt repült az Egyesült Államokba a cég Fusion 212 típusú ultrakönnyű, kétszemélyes, belsőégésű motorral hajtott kisrepülőgépe, hogy bemutatkozzon reménybeli észak-amerikai piacán.
A jelenleg száz, év végétől várhatóan plusz tizenöt főt foglalkoztató társaság az MTI érdeklődésére közölte: 2021. évi árbevételük 850 millió forint, ebből 350 millió forint export volt, 100 millió forintos veszteség mellett. Idén várhatóan a 2021-es bevétel többszörösét éri el a cég és profitot is fog termelni - jelezték.