Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdasági miniszter felerészben tulajdonosa Csornán egy 237 négyzetméteres családi háznak, emellett 209,7 hektár termőföldtulajdonnal rendelkezik Csornán, valamint Rábapordány, Dör, Bodonhely és Bágyogszovát településeken. A szántó és gyep besorolású földeket 36 pótlapon szerepelteti nyilatkozatában.

Bóna Szabolcsnak föld bérbeadásból származó bevételt is feltüntet. A miniszter értékpapírban tart 34 ezer eurót és 9,4 millió forintot, bankszámláján 7 millió forint van, hitelintézettel szembeni tartozása pedig 8,5 millió forint.

Lannert Judit, oktatási és gyermekügyi miniszter a II. kerületben tulajdonol egy 81 négyzetméteres lakást és Badacsonytomajban van egy 100 négyzetméteres üdülője is.

Értékpapírban több mint 114 millió forintot tart, tartozása nincsen. Vagyonnyilatkozatában kutatóként havi bruttó 200 és 500 ezer forint közötti jövedelmet vallott be, illetve díjazás nélkül látja el egy közalapítvány kuratóriumi elnökségét.

Görög Márta igazságügyi miniszter Szegeden felerészben tulajdonosa egy 65 négyzetméteres lakásnak, és egy 300 négyzetméteres családi háznak, emellett haszonélvezeti joga van egy budapesti VII. kerületi 70 négyzetméteres lakáson és egy szegedi 78 négyzetméteres lakáson is.

A miniszternek van egy 2022-ben vásárolt 2018-as évjáratú BMW X5-ös autója, és mintegy 35 millió forintot tart értékpapírban. Hitelintézettel szemben 7,5 milliós tartozása van, és egy millió forintot szerepeltet a szerződés alapján fennálló pénzkövetelések között.

Görög Márta nyilatkozatában a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Állam- és Jogtudományi Karán intézetvezető egyetemi tanárként és dékánként kapott fizetését, valamint az SZTE rektori megbízottjaként és a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság kollégiumi elnökeként kapott jövedelmét szerepelteti. A miniszter díjazás nélkül tagja egy kft-nek is.

Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter négy ingatlant szerepeltet a vagyonnyilatkozatában: egy Budapest XI. kerületben lévő 57 négyzetméteres, valamint egy 36 négyzetméteres lakást, egy 885 négyzetméteres telket rajta családi házzal Nagykovácsiban.

2021-ben örökléssel résztulajdonosa lett egy II. kerületi 437 négyzetméteres lakóháznak udvarral, amellyel kapcsolatban azt közölte: a 23940/100000 arányú tulajdoni hányadára végrehajtási jog van bejegyezve.

Ruff Bálintnak van egy 2020-ban vásárolt Volvo V60-as autója. A védett műalkotások között egy 2010-ben örökölt nemesi oklevelet tüntetett fel a miniszter, aki négyezer kötetes könyvtárral rendelkezik.

A politikusnak 1,8 millió forint értékben van OTP-részvénye; bankszámláján 7,3 millió forint van, de eurót és dollárt is tart, összesen 7,4 millió forint értékben. Ruff Bálint adóstárs egy 9,3 millió forintos babaváró támogatással nyújtott kölcsönben, magánszemélyeknek pedig 35 millió forinttal tartozik.

A miniszteri megbízatása előtti három évben tanácsadó volt a józsefvárosi önkormányzatnál, valamint Szeged városánál is dolgozott, míg az Invisible Hand Tanácsadó Kft.-ből osztalékot vett ki.

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszternek nincs változás az ingatlanjaiban a januári, még fővárosi képviselőként benyújtott nyilatkozatához képest. Az I. kerületben egy 113 négyzetméteres, a XI. kerületben egy 67 négyzetméteres, illetve egy 82 négyzetméteres lakásnak a tulajdonosa. Édesanyjától egy XII. kerületi, édesapjától egy III. kerületi ingatlant örökölt, de édesapjától egy balatongyöröki gyümölcsöst is kapott. Anyai öröksége egy 2008-as Audi A4-est.

A miniszter több mint három oldalon át sorolja jelentős részben édesanyjától örökölt értékpapírban elhelyezett megtakarításait, egyéb befektetéseit, részvényeit, utóbbiak száma nőtt is előző vagyonnyilatkozatához képet. Januárhoz képest átalakult magyarállampapír-portfoliója is: míg januárban magyar állampapírban több mint 15 millió forintot tartott, most 2,4 millió forintja van; euróban nyilvántartott magyar állampapírjainak értéke továbbra is 145 ezer, és újdonság az OTP portfóliókezelt állománya, amelynek névértéke 46 millió forint.

Vitézy Dávidnak 2,5 millió forint készpénze, bankszámláján pedig 3,4 millió forintja és 2 millió forint értékű devizája van; két lakáshitel miatt 44 millió forinttal tartozik banknak, míg magánszemélyekkel szembeni tartozása 3,5 millió forint.

Miniszteri kinevezése előtt jövedelme származott a fővárosi képviselőségből, valamint Közlekedési Kutató Kft. ügyvezetői posztjából. Vitézy Dávid ingatlanbérbeadásból is bevételhez jut.

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadónak Budapest XIII. kerületében három ingatlanja van: egy 50 négyzetméteres társasházi lakás, egy 505 négyzetméteres ingatlan rajta családi házzal és egy 461 négyzetméteres lakóház

A főtanácsadó Balatonszemesen is rendelkezik családi házzal egy 1151 négyzetméteres ingatlanon, a Fejér vármegyei Válon pedig egy 1133 négyzetméteres beépítetlen terület résztulajdonosa.

Tóth Péternek van egy 2018-ban vásárolt Seat Alhambrája és egy 2023-ban vett Regal OBX 21 motoros kishajója. 18 millió forint készpénzt tüntetett fel nyilatkozatában. Megbízatása előtti három évben pedig bevételhez jutott a Tisza Párt kampánymenedzsereként és három cég ügyvezetőjeként.

A kormányzati igazgatásról szóló törvény szerint a képviselői megbízatással nem rendelkező politikai felsővezetőnek a megbízatása keletkezését követő harminc napon belül kell vagyonnyilatkozatot tennie.

A kormany.hu oldalon közzétették a kabinet tagjainak és az államtitkároknak a személyijövedelemadó-bevallásból nyilvános adatait is.


Jelen formájában megszűnik a TEK

A kormány úgy döntött, hogy jelen formájában megszűnik, és azonos néven az Országos Rendőr-főkapitányságon belül folytatja működését a Terrorelhárítási Központ - közölte a kabinet előző nap tartott ülését követő csütörtöki tájékoztatón Szondi Vanda kormányszóvivő.
2026. 06. 18. 16:00
Megosztás:

Európai működőtőke-beáramlás: Magyarország a 16. legvonzóbb befektetési célország

Bár a gazdasági nehézségek és a geopolitikai feszültségek miatt csökkent tavaly az Európába érkező külföldi működőtőke-befektetések (FDI) volumene, a kontinens iránti hosszú távú bizalom továbbra is erős. Az egyes régiók és iparágak vonzereje ugyanakkor látványos átrendeződést mutat – más fontos megállapítások mellett ez is kiderül az EY European Attractiveness Survey 2026 című kutatásból, amely a kontinensre beáramló FDI legátfogóbb és legrégebb óta készülő éves elemzésének számít.
2026. 06. 18. 15:30
Megosztás:

Közel az 1 milliárd dollárhoz az XRPL stabilcoin-piaca – mit jelez a látványos növekedés?

Az XRP Ledger stabilcoin-ökoszisztémája 2026-ban látványos növekedést produkált: a hálózaton futó stabilcoinok összértéke már elérte a 907 millió dollárt. Az XRPL ezzel egyetlen lépésre került a szimbolikus 1 milliárd dolláros mérföldkőtől, ami újra a befektetők és piaci elemzők figyelmének középpontjába helyezte a hálózatot.
2026. 06. 18. 15:00
Megosztás:

Túl drága lett a budapesti lakáspiac? Most érdemes alkudni a vevőknek

Két és fél éve nem lehetett annyit alkudni a budapesti lakáspiacon, mint idén tavasszal – derül ki az OTP Ingatlanpont friss elemzéséből. Országosan még ezzel együtt is minimálisan csökkent az alku tere, ami arra utal, hogy az erősen túlárazott fővárosi piacon egyre nehezebb megtalálni a vevőket az eladók által várt áron. Különösen a panellakások piacára igaz ez, ott az elmúlt hónapokban érezhetően visszaesett az érdeklődés.
2026. 06. 18. 14:30
Megosztás:

Warsh első sajtótájékoztatója új korszakot jelezhet a Fed kommunikációjában

A Federal Reserve júniusi kamatdöntő ülésén változatlanul, 3,50–3,75 százalékon tartotta az irányadó kamatsávot. A döntés megfelelt mind az előzetes várakozásainknak, mind a piaci konszenzusnak. A figyelem középpontjában azonban ezúttal nem önmagában a kamatdöntés, hanem Kevin Warsh első elnöki sajtótájékoztatója állt, amely több fontos újdonságot is hozott a Fed jövőbeli működésével és kommunikációjával kapcsolatban.
2026. 06. 18. 14:00
Megosztás:

A legtöbb új reklámot a TV2 sugározta

Egy internetes sajtótermékben több esetben is burkolt kereskedelmi közlemény jelent meg, emiatt a médiatartalom-szolgáltatót szankcionálta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület emellett vizsgálta a legnagyobb elérésű televíziók szponzorációs gyakorlatát is.
2026. 06. 18. 13:30
Megosztás:

A Fidelity stabilcoin-tartalékalapot indít: új korszak kezdődik a digitális dollárok piacán

A Fidelity Investments új pénzpiaci alapot jelentett be, amelyet kifejezetten stabilcoin-kibocsátók és intézményi befektetők számára hozott létre. A lépés jól szemlélteti, hogy a hagyományos pénzügyi szektor egyre komolyabban veszi a szabályozott digitális eszközök piacát, és már most igyekszik pozíciót foglalni a stabilcoinok mögött álló tartalékeszközök kezelésében. Az új alap a tavaly elfogadott GENIUS Act szabályozási keretrendszerére épül, amely jelentősen átalakítja az amerikai stabilcoin-piac működését.
2026. 06. 18. 13:00
Megosztás:

Minősített elektronikus aláírás válik elérhetővé a magyar vállalkozásoknak

A <a href="https://mkik.hu/hirek/ujabb-szolgaltatonal-erheto-el-kedvezmenyes-elektronikus-alairasi-szolgaltatas" target="_blank">Magyar Kereskedelmi és Iparkamara</a> és a <a href="https://flintsign.hu/" target="_blank">FlintSign</a> stratégiai együttműködése újabb lépés a hazai vállalkozások digitális ügyintézésének támogatásában. A megállapodás révén a kamarai regisztrált vállalkozások és az önkéntes kamarai tagok hozzáférhetnek a Flintsign minősített elektronikus aláírási szolgáltatásához.
2026. 06. 18. 12:30
Megosztás:

Hogyan válassz laptopot?

A laptopvásárlás nem csupán a technikai specifikációk átnézéséről szól, hanem több fontos döntés meghozataláról. Az egyik leglényegesebb kérdés, hogy új vagy felújított laptopot vegyél. Mindkettő különféle előnyökkel és hátrányokkal jár, amelyeket érdemes alaposabban mérlegelni hosszútávú hatásukat is figyelembe véve. De melyik lehet számodra a megfelelő választás?
2026. 06. 18. 12:00
Megosztás:

Stabilcoin vagy CBDC: kié lesz a digitális pénz feletti bizalom?

A digitális pénz körüli vita mára kilépett a kriptoszektor belső világából, és a globális pénzügyi rendszer egyik stratégiai kérdésévé vált. A stabilcoinok néhány év alatt a kriptokereskedés háttéreszközeiből a digitális dollárhasználat egyik legfontosabb csatornáivá váltak. Ezzel párhuzamosan a jegybankok a CBDC-kben, vagyis a központi banki digitális valutákban látják annak lehetőségét, hogy a készpénz szerepét a digitális korban is megőrizzék, és a pénzügyi infrastruktúrát korszerűsítsék.
2026. 06. 18. 11:30
Megosztás:

Riasztást adott ki Olaszországban az egészségügyi tárca

Először az ország északi térségében, majd az egész országban a megszokottnál magasabb, 40 Celsius-fokhoz közeli hőmérsékletet jeleztek csütörtöktől, ezért a római egészségügyi tárca újabb riasztást adott ki.
2026. 06. 18. 11:00
Megosztás:

Befektetői adóilletőség és az Egyesült Arab Emírségek: mit jelent valójában a 0% személyi adó 2026-ban?

Az Egyesült Arab Emírségek a nemzetközi befektetők és kereskedők egyik legvonzóbb célpontja, és ezen a 2023-ban bevezetett társasági adó sem változtatott. A magánszemély jövedelmei – a bér, az osztalék, a tőkenyereség és az ingatlan bérleti bevétel (az ingatlanból származó bevételek az egyezményes országokban általánosságban az ingatlan elhelyezkedése szerint adóztatható) – után ugyanis továbbra sincs személyi jövedelemadó. Egy magyar befektető szempontjából azonban nem ez az igazán érdekes kérdés, hanem az, hogy ezt a 0%-ot ténylegesen milyen feltételekkel lehet elérni. A válasz egyetlen fogalom köré szerveződik: az adóilletőség.
2026. 06. 18. 10:30
Megosztás:

Változatlanul hagyta az alapkamatot a Fed, a vártnál szigorúbb hangnem hatására csökkentek a piacok

A Federal Reserve szerdán a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta a kamatlábakat, de a döntéshozók jelezték, hogy az év hátralevő részében várható egy kamatemelés, mivel egyre nagyobb aggodalmat kelt, hogy az infláció az amerikai jegybank 2%-os célja felett marad.
2026. 06. 18. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek szerdán az európai piacok, 11,2%-kal növekedtek a keresetek Magyarországon

Az európai részvények szerdán enyhén emelkedtek, miközben a befektetők az Egyesült Államok és Irán közötti békemegállapodás részleteire, valamint a Federal Reserve monetáris politikai kilátásaira vártak. A páneurópai STOXX 600 index 0,5%-kal zárt magasabban, ezzel sorozatban az ötödik emelkedő napját könyvelhette el. A Dax és az FTSE 100 kisebb mértékben emelkedtek, míg a CAC 40 alulteljesítőnek bizonyult 0,1%-os csökkenéssel.
2026. 06. 18. 09:30
Megosztás:

Az energiapiacon a verseny már nem a termelésről, hanem a tárolásról és a gyors alkalmazkodásról szól

Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével - fejtette ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
2026. 06. 18. 09:00
Megosztás:

Ez történt a forint árfolyamával csütörtök reggelre

Gyengült a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 18. 08:30
Megosztás:

Megkezdte működését a Green Energy Investhor paksi energiatárolója

A Green Energy Investhor Zrt. (GEI) leányvállalata, az MB Sunissimo Primo Kft. sikeresen lezárta paksi energiatároló-fejlesztésének próbaüzemét, így a rendszer megkezdte kereskedelmi működését. A 21 MVA/48 MWh névleges teljesítményű energiatároló a GEI 2024-ben üzembe helyezett paksi naperőművéhez kapcsolódik, és annak működését támogatja a villamosenergia-rendszerhez való rugalmasabb alkalmazkodással.
2026. 06. 18. 08:00
Megosztás:

Közzétették a nem képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát

Közzétették a kormany.hu-n a nem országgyűlési képviselő kormánytagok vagyonnyilatkozatát szerdán; Bóna Szabolcs agrárminiszter jelentős földtulajdonnal rendelkezik, Lannert Judit, az oktatási tárca vezetője értékpapírban több mint 100 millió forintot tart, Vitézy Dávid közlekedési miniszter pedig csökkentette magyarállampapír-állományát.
2026. 06. 18. 07:30
Megosztás:

Biztonságos nyaralás a digitális korban: még a pénzmosás elleni szakértőt is érhetik meglepetések

Nyaraláskor sokan hajlamosak lazítani a biztonsági rutinjaikon, pedig a digitális világban a vakáció sem ad felmentést az óvatosság alól. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő arra figyelmeztet, hogy egy egyszerű szállodai bejelentkezés vagy egy ártatlannak tűnő közösségi média poszt is komoly adatvédelmi és anyagi kockázatokat rejthet.
2026. 06. 18. 07:00
Megosztás:

Digitális előrendelés alakíthatja át az iskolai étkeztetést, hogy eltűnjön a pazarlás

Az online előrendelés a közétkeztetés egyik legnagyobb problémájára, az ételpazarlásra is választ adhat. Az A–B–C menürendszerben a diákok előre kiválasztják az ételt, így a konyhák pontosan annyi adagot készíthetnek, amennyire valóban szükség van. A szakértő szerint ezzel a módszerrel az ételhulladék mennyisége szinte nullára csökkenthető. A rendszer közben választási lehetőséget ad a gyerekeknek, és kiszámíthatóbbá teszi a napi konyhai működést. Az előrendelés így egyszerre lehet logisztikai megoldás, nevelési eszköz és a pazarlás visszaszorításának kulcsa.
2026. 06. 18. 05:00
Megosztás: