Az Ethereum árfolyama kapcsán a piac beárazza az értéket!
Miközben az Ethereum a közelmúltban végrehajtotta az elmúlt év legnagyobb technológiai frissítését, a platform körül nem csitulnak a kritikák. Az ETH árfolyama gyengélkedett (aztán az elmúlt héten hatalmas rallyt indított), fejlesztők egy része más láncokra vándorolt, és az Ethereum Foundation jövőképe is viták tárgya. Ennek ellenére a torontói Consensus konferencián az Ethereum vezetői magabiztosan álltak ki: szerintük a fundamentumok erősek, az innováció él, és csak idő kérdése, hogy a piac is újra felismerje ezt az értéket.
Trump kriptós projektje támadás alatt – politikai vihar közepén a World Liberty Financial
Egyre nagyobb politikai hullámokat vet Donald Trump kriptoalapú pénzügyi projektje, a World Liberty Financial (WLFI). A demokrata szenátorok aggodalmait nem csillapította a cég legutóbbi válasza a Szenátus vizsgálóbizottságának kérdéseire. Sőt, újabb gyanú árnyékolja be a projektet: külföldi kapcsolatok, lobbitevékenység és összefonódások a Trump családdal – mindez egy olyan időszakban, amikor az USA kriptoszabályozási keretei még kialakulóban vannak.
Mi az interoperabilitás, és miért fontos a kriptovilágban?
Interoperabilitás jelentése: az interoperabilitás (angolul: interoperability) az informatikában és a pénzügyi rendszerekben azt jelenti, hogy különböző rendszerek, hálózatok vagy eszközök képesek zökkenőmentesen együttműködni egymással. A kriptovaluta és stabilcoin szektorban ez azt jelenti, hogy különféle blokkláncok, kriptoeszközök, pénztárcák, tőzsdék és fizetési rendszerek képesek egymással adatot, értéket vagy tranzakciókat megosztani anélkül, hogy központi közvetítőre lenne szükség.
Érthetően a GENIUS Act stabilcoin törvényjavaslatról - Mérföldkő a kriptovaluta szabályozásban
Az Egyesült Államok kongresszusa előtt fekvő GENIUS Act of 2025 a stabilcoinok – vagyis stabil árfolyamú digitális fizetőeszközök – szabályozását célozza meg példátlan részletességgel. A törvényjavaslat célja, hogy biztonságot, átláthatóságot és jogi egyértelműséget teremtsen ezen új pénzügyi eszközök piacán. Cikkünkben közérthetően bemutatjuk, mit tartalmaz a GENIUS Act, kiket érint, és miért lehet ez döntő jelentőségű a jövő digitális gazdaságára nézve.
Stabilcoin-szabályozás küszöbén az USA: a GENIUS törvényjavaslat forradalmat hozhat a kriptovilágba
Egy amerikai törvényjavaslat, amely akár már a jövő héten elfogadásra kerülhet, alapjaiban változtathatja meg a kriptopénzek jövőjét. A GENIUS Act névre keresztelt tervezet nemcsak stabilcoinokra fókuszál, hanem egyensúlyt teremthet innováció és szabályozás között, miközben új korszakot nyithat az amerikai digitális pénzügyi rendszerben. De mit is jelent mindez a gyakorlatban, és kik lesznek a nyertesei?
A stabilcoinok és CBDC-k jövője a geopolitikai viharok közepette - Stabilitás vagy szabályozás?
2025 májusában a globális pénzügyi piacok újra fókuszba kerültek, ahogy az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi megállapodás híre pozitív hatást gyakorolt a kriptovaluta szektorra. A stablecoinok és a központi banki digitális valuták (CBDC-k) szerepe egyre jelentősebbé válik ebben a dinamikusan változó környezetben.
Bhután nagy dobása: zöldenergia, Bitcoin és a boldogság gazdasága
A Himalája szívében megbúvó Bhután nemcsak a bruttó nemzeti boldogságról híres, hanem most már arról is, hogy kis mérete ellenére merész gazdasági stratégiába kezdett. A világ egyik legkisebb szuverén vagyonalapja zöldenergiával és kriptovalutával igyekszik belépni a globális gazdasági versenybe.
Mi hajtja felfelé a Bitcoin árfolyamát? Egy döntő ok, ami miatt az árfolyam tovább szárnyalhat 2025-ben
A Bitcoin újabb lendületet vett: 2025 első hónapjaiban már több mint 25%-ot erősödött, és sok elemző szerint a rali még messze nem ért véget. De mi az az egyetlen, megkerülhetetlen tényező, ami most igazán hajtja az árfolyamot? A válasz: az emberi psziché és a befektetői érzelem. Nézzük meg, miért lehet ez kulcsfontosságú!
Kriptovaluta adó forradalom Missouriban: Állami szinten törölhetik az árfolyamnyereség-adót
Amerika egyik szíveként ismert Missouri most a kriptovilág középpontjába kerülhet: egy frissen elfogadott törvénytervezet révén az állam elsőként törölheti el teljes egészében az árfolyamnyereség-adót. Ha a kormányzó aláírja, a Bitcoin- és XRP-befektetők adózási álma válhat valóra.
Mennyi az XRP valós értéke? Milliomosgyár vagy túlértékelt token? XRP elemzés
Az XRP az elmúlt félévben több mint 300%-os árfolyam-emelkedést produkált, és egyre többen teszik fel a kérdést: vajon ez a kriptovaluta lehet a következő Bitcoin? Vagy csupán egy túlértékelt eszköz, amely már most beárazta jövőbeli reményeit? A válasz összetettebb, mint gondolnánk – mutatjuk a részleteket.
Visszatér a kriptóhoz a Facebook? – Stabilcoinokkal próbálná újra Zuckerberg birodalma
A Meta (korábban Facebook) három évvel azután, hogy látványosan feladta Diem névre keresztelt kriptovaluta projektjét, újra visszatér a digitális pénzügyi színtérre – de ezúttal óvatosabb lépésekkel. A cél most nem a világ pénzügyi rendszerének megreformálása, hanem egy letisztultabb, praktikus alkalmazás: stabilcoin-alapú fizetések bevezetése.
Visszatérnek a nagyhalak: Intézményi bizalom erősödik a Bitcoin iránt a Deribit opciós piacon
A Bitcoin árfolyam újabb lendületet kapott – ezúttal nem csupán a kriptopiac rajongóitól, hanem a professzionális intézményi szereplőktől. Az opciós piac mozgásai alapján világosan kirajzolódik: a nagy befektetők hosszú távra terveznek, és egészen extrém árfolyam-emelkedésre fogadnak. Vajon tényleg 140 000 dollár lesz a következő célár?
Állami Bitcoin kriptovaluta tartalékok indulnak: új kriptovaluta árfolyam katalizátor jöhet az USA-ból
Két amerikai állam – New Hampshire és Arizona – most hivatalosan is belépett a kriptojátékba. Az általuk elfogadott új törvények lehetővé teszik, hogy állami szinten is Bitcoin-tartalékot hozzanak létre, ami akár hosszú távon is befolyásolhatja a Bitcoin árfolyamát. Bár ezek a kezdeményezések még kezdeti fázisban járnak, új korszak kezdődhet az intézményi kriptobirtoklás terén. Mutatjuk, mi változott, és miért lehet ez fontos a befektetőknek.
„Türelem, kriptós barátaim” – Az SEC biztosa üzent a kriptovaluta ETF-re váróknak
Miközben a piac már tűkön ülve várja a következő kriptovaluta ETF-ek engedélyezését, az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) egyik legismertebb alakja, Hester Peirce – a kriptós közösség által csak „Crypto Mom”-ként emlegetett biztos – hűtötte le a kedélyeket: „Legyetek türelmesek”, üzente egy interjúban. Vajon mi áll a csúszások mögött, és mit várhatunk a következő hónapokban?