Magyar HR vezető nyerte el európa egyik legrangosabb sokszínűségi díját

Komáromi Zsófiának, a Publicis Groupe Hungary Chief Talent Officerének és a Publicis Groupe CEE Talent Transformation Partnerének ítélték oda a 2024-es HR Diversity Champion of the Year kategóriadíját a European Diversity Awards-on. Az egyik legnagyobb presztízsű európai DEI-tematikájú (Diversity, Equity, Inclusion) elismerés (amelynek céges, “Company of the Year” kategóriájában a Publicis Groupe Hungary finalista lett), annak visszaigazolása, hogy a sokszínűség és befogadás iránti elkötelezettség a társadalmi felelősségvállalás mellett komoly üzleti értéket is teremt.

Magyar HR vezető nyerte el európa egyik legrangosabb sokszínűségi díját

Komáromi Zsófiát díjazó European Diversity Awards (EDA), Európa egyik legrangosabb DEI-tematikájú elismerése, amely a sokszínűség területén kiemelkedő vezetőket, vállalatokat és kezdeményezéseket díjazza 2010 óta. A november elején Londonban átadott elismerés  mára a kontinens vezető eseményévé vált, és évről évre ráirányítja a figyelmet azokra a megoldásokra, amelyek valódi, mérhető változást hoznak az egyenlőség és befogadás előmozdításában.

Az elmúlt években Komáromi Zsófia vezetésével a Publicis Groupe Hungary számos úttörő kezdeményezést indított a befogadó vállalati kultúra erősítése érdekében. Zsófia irányítása alatt olyan programok indultak útnak Magyarországon, mint a „Working with Cancer” kezdeményezés, amely a súlyos betegséggel küzdő munkatársaknak és hozzátartozóiknak nyújt támogatást, vagy a Menopauza és Menstruációs Program, amely a női munkavállalók speciális igényeit helyezi előtérbe. Emellett a cég számos, az LMBT közösség mellett kiálló projektben vett részt (például pro bono módon támogatta Család az család kampányt és a Pride állandó aktív szereplője), partnere a Nyitottak vagyunk szervezetnek, és az alulról jövő kezdeményezések támogatására létrehoztak egy ún. ERG-t, egy sokszínűségi munkavállalói csapatot. Ezen munka eredményeként - amiben a teljes, 10 fős HR szervezet mellett az egész cégnek óriási szerepe van - közel 30 ország és 4 generáció képviselője dolgozik a budapesti irodában, és a Publicis Groupe Hungary a női felsővezetők arányában (55%)  az egyik legdiverzifikáltabb cég az iparágban.

“A minket körülvevő világban tapasztalható globális feszültségek jelentős hatással vannak mindannyiunk életére. Ilyen időkben még fontosabb, hogy elfogadással forduljunk egymás felé, és vállalatként olyan befogadó kultúrát építsünk, ahol valóban nem teszünk különbséget munkatársaink között származásuk, szexuális orientációjuk, életkoruk vagy nemük alapján. Ezt az értéket aktívan képviseljük a külvilág felé is. Ezért is tölt el óriási büszkeséggel minket Zsófi díja és cégünk shortlistes helyezése, hiszen ezek egyértelmű megerősítései annak, hogy közös erőfeszítésink jó irányba mutatnak, hogy jó úton haladunk. A mostani eredményeinkre építkezve folyamatosan, progresszívan fejlesztjük tovább munkánkat, és tovább feszegetjük azokat a normákat, amelyek a teljesen inkluzív kultúra megteremtésének útjában állnak" – mondta Borbás Veronika, a Publicis Groupe Közép- és Kelet-Európai Chief Talent Officere.

„A DEI melletti kiállás a DNS-ünk része - hazai és nemzetközi szinten egyaránt. Ugyanakkor fontos látni, hogy a munkahelyi légkör és társadalmi küldetés mellett üzleti sikerünkben is óriási szerepe van a sokszínűségnek - ez egy olyan közös értékrend, amit a nálunk és velünk dolgozókra, tehát a munkatársainkra és az ügyfeleinkre is jellemző. Ez a szemlélet a teljes szervezetre igaz, ugyanakkor szeretném kiemelni a kultúra fejlesztésében óriási szerepet vállaló HR csapatot, illetve kettő szenior kollégámat: Madarász Dávidot, a cég DEI vezetőjét, és Varga Petrát, aki a cég inkluzív toborzási stratégiájáért felelős; mindketten rengeteget dolgoztak azon, hogy mi legyünk az egyik legsokszínűbb, legelfogadóbb cég Magyarországon. Ezért is szolgált örömömre, hogy a díjat ők vehették át a nevemben” - mondta el Komáromi Zsófia.

Ehhez kapcsolódva Polgár Zsuzsa, a Publicis Groupe Hungary Chief Business Officere hozzátette: “Közel két évtizedes szakmai tapasztalatom alapján biztosan állíthatom, hogy a sokszínűség és befogadás iránti elkötelezettségünk nemcsak belső érték, hanem egyértelmű versenyelőnyt is jelent ügyfeleinknek: egy diverz csapat sokszínűbben, kreatívabb módon gondolkodik, ami ösztönzi az innovációt. Így olyan kampányokat és stratégiákat alkothatunk, amelyek különleges, izgalmas, addig nem látott módon szólítják meg és vonják be a különböző célcsoportokat, erősítve ügyfeleink piaci pozícióját”.

Az EDA által átadott díj jól illeszkedik a Publicis Groupe Hungary törekvéseinek elismeréséhez: idén októberben a cég ügynökségi kategóriában megnyerte HRKOMM Award HR EXCELLENCE fődíját is. Mindez jól tükrözi a Publicis Groupe mottóját – „Viva la différence!” – azaz éljen a különbözőség, amely a sokszínűség és befogadás fontossága melletti állásfoglalás.

Újabb öntözésfejlesztési beruházásokat támogat a kormány

Az Agrárminisztérium (AM) első körben 26 darab komplex öntözésfejlesztési beruházás támogatásáról döntött 21,2 milliárd forint értékben. A vissza nem térítendő támogatás célja, hogy elősegítse a jelentősen megváltozott klimatikus viszonyoknak kitett művelés alatt álló területeken a víz utánpótlásának biztosítását - jelentette be Nagy István agrárminiszter a szaktárca pénteki közleményében.
2026. 04. 10. 22:00
Megosztás:

Száz új munkahelyet hoz létre a Révész Trans Kft. kapacitásbővítése

Száz új munkahelyet hoz létre a Révész Trans Kft. legfrissebb 3,2 milliárd forint értékű kapacitásbővítő beruházása Tiszaújvárosban és Kazincbarcikán, ami ismét jól mutatja, hogy a hazai tulajdonú vállalatok mennyire megerősödtek az utóbbi időszakban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Tiszaújvárosban.
2026. 04. 10. 21:00
Megosztás:

Amway 2025: 11% növekedés Magyarországon, 3,5% az ESAN régióban

Az Amway, a világ legnagyobb közvetlen értékesítési vállalata közzétette 2025-ös pénzügyi eredményeit, bemutatta legfontosabb fejlesztéseit: 7,3 milliárd USD globális árbevételével megerősítette iparági vezető szerepét. A folyamatosan változó piaci környezetben a Magyarországot is magában foglaló ESAN régió (Európa, Dél-Afrika, Ausztrália és Új-Zéland) 2025-ben 439 millió USD árbevételt ért el, ami 3,5%-os növekedést jelent a 2024-es 424,3 millió USD-hez képest, folytatva ezzel az évek óta tartó növekedési trendet.
2026. 04. 10. 20:00
Megosztás:

Közel 9 milliárd forintos árbevétellel zárta a 2025-ös évet a Pensum Group

9 milliárd forint közelébe bővült 2025-ben a munkaerő-kölcsönzés terén meghatározó pozíciójú Pensum Group árbevétele. A Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett vállalat növekedését elsősorban a harmadik országbeli munkavállalók kölcsönzése hajtotta, ugyanakkor az elmúlt évben tovább romló gazdasági környezettel szembesült, amely mellett a fokozódó árverseny és az év elejétől a szektor szereplőire kivetett foglalkoztatási díj is rontotta a társaság működési eredményét. A Pensum Group mindezek mellett 68 millió forint adózott eredménnyel és 35 forint egy részvényre jutó nyereséggel zárta az év első felét.
2026. 04. 10. 19:00
Megosztás:

Budapest Airport: a Lufthansa és az olasz légiirányítás pénteki sztrájkja is érint budapesti járatokat

A német Lufthansa légitársaság pénteki fedélzeti személyzetének sztrájkja mellett az olasz légiirányítás is sztrájkot jelentett be pénteken délutánra; mindkét munkabeszüntetés érinti a budapesti repülőtérről induló és oda érkező járatokat is - közölte a Budapest Airport pénteken délben az MTI-vel.
2026. 04. 10. 18:30
Megosztás:

Hátrányos helyzetű fiatalokat segít az új Szókincs sorsjegypár

Újabb jótékonysági sorsjegyekkel, pop-art stílusú Szókincs és Szókincs Extra sorsjegypárral bővíti kínálatát a Szerencsejáték Zrt. A sorsjegyek bevezetésével a Társaság az Ökumenikus Segélyszervezet Kapaszkodó programját támogatja.
2026. 04. 10. 18:00
Megosztás:

Rontotta osztrák GDP-növekedési prognózisait a Wifo és az IHS kutatóintézet

Az osztrák gazdaság kilátásai érdemben romlottak az iráni háború és az energiaárak megugrása miatt: a bécsi Wifo és az IHS gazdaságkutató intézet egyaránt lefelé módosította 2026-ra és 2027-re vonatkozó konjunktúra-előrejelzését.
2026. 04. 10. 17:00
Megosztás:

Kína mesterséges intelligenciát vezetne be az oktatásban

Kína "MI plusz oktatás" program elindítását tervezi, amelynek célja a mesterséges intelligencia (MI) széles körű bevezetése az iskolákban – közölte a kínai oktatási minisztérium pénteken.
2026. 04. 10. 16:30
Megosztás:

Olajszennyezés miatt leállt a hajóforgalom az antwerpeni kikötőben

Olajszennyezés miatt teljesen leállt a hajóforgalom az antwerpeni kikötőben - közölte a a belga kikötői hatóság pénteken.
2026. 04. 10. 16:00
Megosztás:

Kreml: kizárólag humanitárius jellegű a húsvéti tűzszünet

Kizárólag humanitárius jellegű a Vlagyimir Putyin orosz elnök által az ortodox húsvét alkalmából bejelentett tűzszünet - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak Moszkvában.
2026. 04. 10. 15:30
Megosztás:

Csökkent a búza termelői ára tavalyhoz képest

Jelentősen csökkent az étkezési és a takarmánybúza áfa és szállítási költség nélkül számolt termelői ára éves összevetésben - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) elemzésében.
2026. 04. 10. 15:00
Megosztás:

Márciusban csökkent a munkanélküliség Csehországban

Márciusban 5 százalékra csökkent a munkanélküliség Csehországban a februári 5,2 százalékról - közölte az országos munkaügyi hivatal pénteken Prágában.
2026. 04. 10. 14:00
Megosztás:

CZ nagy víziója: 5 éven belül eltűnhet a „kripto” szó – de a technológia mindenhol ott lesz

A kriptovaluták jövőjéről szóló diskurzus új irányt vett: Changpeng Zhao (CZ) szerint hamarosan eljuthatunk oda, hogy már nem is beszélünk „kriptóról” – egyszerűen csak használjuk. A Binance társalapítója szerint a blokklánc ugyanúgy beépülhet a mindennapokba, mint az internet, miközben az AI felgyorsíthatja ezt az átalakulást.
2026. 04. 10. 13:30
Megosztás:

Jelentősen nőtt az intermodális fuvarozás Magyarországon

Több mint 114 százalékkal nőtt 2025-ben a magyarországi intermodális fuvarozás teljesítménye, miközben európai szinten inkább stagnálás vagy visszaesés volt jellemző - közölte a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 10. 13:00
Megosztás:

358 millió dollár áramlott Bitcoin ETF-ekbe – az Ethereum is erős, de nem tudta tartani a tempót

Április 9-én új lendületet kapott az intézményi kriptokereslet: a spot Bitcoin ETF-ekbe hatalmas, 358 millió dolláros tőke áramlott, miközben az Ethereum ETF-ek is pozitív mérleget zártak. A számok azonban egyértelműen azt mutatják, hogy a piac fókusza továbbra is a Bitcoin körül koncentrálódik.
2026. 04. 10. 12:00
Megosztás:

Csökken az infláció, és ez jól jön a lakossági betétek piacának is

Az elmúlt időszakban jórészt változatlanok maradtak – sőt, esetenként emelkedtek is – a legkedvezőbb feltételekkel kínált lekötött forintbetétek kamatai, így ezekkel a konstrukciókkal már bőven lekörözhető az infláció – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ennek – teszi hozzá – azért is nagy a jelentősége, mert a szabad pénzeszközeik igen jelentős részét még mindig nem fektetik be a háztartások.
2026. 04. 10. 11:30
Megosztás:

Április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 04. 10. 11:00
Megosztás:

Csökkentek az amerikai hozamok, gyengülő dollár segítette a régiós devizák erősödését

Nem sokáig tartott az Iránnal szembeni háború gyors lezárásával kapcsolatos optimizmus, a tűzszünetet nem tarották be a felek, így az energiahordozók árában bekövetkezett szerdai nagy esést tegnap már korrekció követte. A tíz éves amerikai hozam ugyanakkor kissé csökkent tegnap, benézett a 4,3%-os szint alá, miután a februári PCE infláció a várakozásoknak megfelelően emelkedett, de a negyedik negyedéves GDP-növekedést lefelé revideálták 0,5%-os évesített ütemre, egyre gyengébb adatok érkeznek az első negyedévről is és az újonnan munkanélküli segélyért folyamodók száma is emelkedett. Az európai kötvényhozamok viszont felfelé korrigáltak a szerdai zuhanás után, a tíz éves német hozam 5 bázispontot közelítő mértékben emelkedett a 3%-os szintig. A gyenge amerikai adatok miatt tovább erősödött az euró és az EURUSD elérte az 1,17-es értéket.
2026. 04. 10. 10:30
Megosztás:

Pozitív hírekre emelkedni tudtak az amerikai piacok, a vártnak megfelelően alakult a core PCE mutató

A reggeli hangulatromlás az amerikai nyitásra már némiképp oldódott, a békülő hangulatú izraeli kijelentést követően pedig emelkedni tudtak az amerikai piacok: az S&P és a Dow 0,6%-kal, a Nasdaq 0,8%-kal zárt magasabban. A nem alapvető fogyasztási cikkek szektora erősödött, miután az Amazon vezérigazgatója, Andy Jassy közölte, hogy a vállalat felhőszolgáltatásain belül a mesterséges intelligencia-alapú szolgáltatások évesítettbevétele meghaladja a 15 milliárd dollárt, így az Amazon részvényei jelentős, 5,8%-os emelkedéssel zártak. A CoreWeave árfolyama 3,4%-kalemelkedett, miután a felhőinfrastruktúra-vállalat bejelentette a Meta Platforms-szalkötött, 21 milliárd dolláros felhőmegállapodásának bővítését, azonban a nyereséget korlátozta,hogy a cég 3 milliárd dollár értékű átváltható kötvénykibocsátást is bejelentett.
2026. 04. 10. 10:00
Megosztás:

A rendkívül törékeny tűzszünetre figyeltek a befektetők, csökkentek az európai piacok

A befektetők világszerte az ingatag lábakon álló amerikai-iráni tűzszünet fejleményeit figyelték, mely egy napon belül veszélybe került, miután Izrael szerint a megegyezés nem terjed ki Libanonra és a háború eddigi legintenzívebb légicsapásában részesítette Bejrútot, amely háromszáznál is több halottat eredményezett, napokkal a tervezett pakisztáni tárgyalásokat megelőzően. Válaszul Irán legfőbb vezetője megtorlást ígért az őt ért támadásokért, valamint a Hormuzi-szoros feletti ellenőrzés „új szakaszba” léptetését helyezte kilátásba, amely így effektíve zárva maradt a szerdai megállapodás ellenére, a szokásos hajók mennyiségének 10%-a sem tudott átjutni. Ennek megfelelően mind az iráni, mind az amerikai fél azzal vádolta a másikat, hogy nem tartotta be a tűzszünetet, ugyanakkor a tegnapi nap végére az izraeli miniszterelnök, Benjámin Netanjahu kijelentette, hogy közvetlen tárgyalásokat kíván folytatni Bejrúttal.
2026. 04. 10. 09:30
Megosztás: