Magyarországi fióktelepet nyitott az iBanFirst
Az iBanFirst jelenleg tíz európai országban, köztük Angliában is jelen van. Nagy potenciált lát a magyar piacban a vállalat belga vezetősége, ezért is döntöttek a lokális bővítés mellett. “A magyarországi fióktelep megnyitásával lehetőségünk van helyi csapat toborzására. Leginkább olyan vállalati ügyfelekkel, döntéshozókkal dolgozunk, akik értékelik a személyes kapcsolattartást. Kollégáink dedikált számlamenedzserként nem csupán a rendszer működésében, számlanyitásban, hanem a devizatranzakciókkal kapcsolatos valamennyi kérdésben, akár a fedezeti stratégia kialakításában is rendelkezésre állnak” - mondta Johan Gabriels, az iBanFirst regionális ügyvezető igazgatója.
Nyitottak a fintech megoldások iránt a magyarok
Nem csupán a fővárosban tevékenykedő vállalatok nyitottak a fintech megoldásokra. Az iBanFirst jelenlegi ügyfél állományának harminc százalékát vidéki cégek teszik ki. Éppen ezért gondolják úgy, hogy az oktatás és a tanácsadás kulcsfontosságú a magyar vállalkozók számára. Támogatást nyújtanak a cash-flow menedzsmenttől kezdve, a nemzetközi kereskedelmen át a devizakockázat-kezelésig. “Úgy gondoljuk, hogy a magyar cégek pénzügyi tudatosságának fejlesztésével hozzájárulhatunk, hogy Magyarország gazdaságilag virágzóbb országgá váljon” - tette hozzá Johan Gabriels.
Egyre többen állnak át eurós gazdálkodásra
A jelenlegi gazdasági helyzet arra vezetheti rá a magyar cégeket, hogy eurós gazdálkodásra álljanak át. Miközben a költségek egy része, mint a fizetések vagy a rezsiköltségek továbbra is forintban keletkeznek. A lehetőség adott, hogy az ÁFÁ-t euróban fizessék a cégek, azonban az iBanFirst szakértői szerint költséghatékonyabb forintban fizetni, amit határidős ügyletek segítségével optimalizálhatnak a vállalatok. A folyamatos gazdasági és devizapiaci változások miatt is fontos, a belga székhelyű fintech cég magyarországi jelenlétének erősítése, akik szilárd partnerként támogatják az azonnali, gyors döntési folyamatokat a devizaügyletek kapcsán.