Már az egészségpénztári megtakarítás is segíthet a karácsonyi bevásárlásban

Az idei év több könnyítést is hozott az egészségpénztári egyenlegek felhasználásánál, így akár a karácsonyi ajándékvásárlás költségein is egyszerűbben lehet spórolni ezzel a megtakarítással – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Közben egyre több pénz áramlik egészségpénztári megtakarításokba, és a taglétszám is folyamatosan nő a kasszáknál.

Már az egészségpénztári megtakarítás is segíthet a karácsonyi bevásárlásban

Több, jelentős könnyítést is hozott az idei nyár az egészségpénztári megtakarításoknál: egyrészt az iskolakezdési szolgáltatásokon belül elszámolható eszközök köre számos számítástechnikai eszközzel bővült, másrészt az önsegélyező szolgáltatásoknál – ahová az iskolakezdés támogatása is tartozik – megszűnt az addig előírt 180 napos várakozási idő is – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Mindezek alapján – teszi hozzá – egy sor számítástechnikai eszköz megvásárolható – akár közvetlenül a befizetést követően – az egészségpénztári egyenleg terhére, így ezeknek a könnyítéseknek akár a karácsonyi bevásárlások időszakában is jelentőségük lehet.

A BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója szerint pedig nem elhanyagolható az a megtakarítás, amit így el lehet érni: az egészségpénztári tagok az adott évi befizetések 20 százalékát, de legfeljebb 150 ezer forintot minden évben visszaigényelhetnek a személyi jövedelemadójukból. „Ha a pénztár által levont működési költséget is figyelembe vesszük, a megtakarítás akár 15 százalék is lehet az adott eszköz – notebook, tablet, asztali gép vagy éppen monitor – árából. Arra viszont érdemes figyelni, hogy az iskolakezdési támogatás címén felhasználható keret gyermekenként évi 290 800 forint (vagyis a bruttó minimálbér összege), és a jogosultságot igazolni kell” – emeli ki Barát Mihály.

Egyre több a pénztártag, nőnek a befizetések is

A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint az elmúlt időszakban stabilan emelkedett a taglétszám a hazai egészségkasszáknál. Az idei év júniusának végén 1,226 millió tagot tartottak nyilván az egészségpénztárak, ami érezhető, bő hat százalékos – hozzávetőleg 70 ezer fős – emelkedés 2024. derekához képest. Eközben a tagok által befizetett tagdíjak összege több mint 18 százalékkal, 34,1 milliárd forintra ugrott éves összevetésben. Meggyőző mértékben, több mint 10 százalékkal emelkedett az éve első felében a munkáltatói tagdíj-hozzájárulások összege is, és meghaladta az 5,3 milliárd forintot.

A pénztárak szolgáltatási kiadásainak két legnagyobb szeletét változatlanul a gyógyszerre, illetve magánegészségügyi ellátásra fordított összegek adják: előbbiek részesedése 39, utóbbiaké 38,2 százalékot tett ki 2025. első felében. Az önsegélyező, más néven ernyőszolgáltatások közül a jelzáloghitel törlesztésének támogatása emelkedik ki: ennek az összege hat hónap alatt meghaladta a 2 milliárd forintot, ami figyelemre méltó, bő 35 százalékos ugrás a megelőző év azonos időszakához képest.

Kampányokból sincs hiány az egészségpénztáraknál

Azzal együtt, hogy láthatóan igen jól megy a szekér a szektorban, a pénztárak tagtoborzó kampányokkal és különböző kedvezményekkel igyekeznek fenntartani az érdeklődést az egészségpénztári szolgáltatások iránt.

Az OTP Egészségpénztár szeptember második felében indított közös kampányt az Országos Vérellátó Szolgálattal a véradás ösztönzése érdekében. A kezdeményezés lényege, hogy az OTP Egészségpénztár egészségpénztári jóváírással kedvez ezer pénztártagnak, akik a kampány idején – az év végéig – vért adnak és regisztrálnak. Az első véradás után 3 ezer, a második után 7 ezer forintot írnak jóvá az OTP Egészségpénztári számlán.

A Prémium Egészségpénztár év végéig tartó akciójában minden új számlanyitó három ajándék sorsjeggyel vehet részt abban a nyereményjátékban, amelynek végén egy személyautót sorsolnak ki. A meglévő pénztártagok pedig minden befizetett 5 000 forint után egy sorsjegyet kapnak. Azok pedig, akik a BiztosDöntés.hu egészségpénztári kalkulátorán keresztül lépnek be a Prémium Egészségpénztárba, hat hónapig ingyen kapják a Védőháló egészségbiztosítást, amely 23-féle kritikus betegségnél téríti a diagnosztikai vizsgálatok díját, és többek között egynapos sebészeti eljárásokra is fedezetet nyújt a szolgáltatási keret erejéig.

A Patika Egészségpénztár tagjai Patikakártyájuk felmutatásával 10 százalékos kedvezménnyel vehetik igénybe a szakorvosi, diagnosztikai, laboratóriumi és szűrővizsgálati szolgáltatásokat valamennyi Affidea magánegészségügyi központban. A pénztár tagjai emellett a befizetéseikért járó hűségpontokkal is spórolhatnak a Patikakártyás költéseiken.


Trump szerint újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között

Hétfőn újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között a Hormuzi-szorosról és az iráni atomprogramról – közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. 08. 03. 12:00
Megosztás:

Az emelkedő olajárak feljebb húzták a hozamokat

Az amerikai állampapírpiacon pénteken jelentős hozamemelkedés bontakozott ki, miután az olajárak tovább emelkedtek a globális kínálatot fenyegető geopolitikai kockázatok erősödése miatt.
2026. 08. 03. 11:00
Megosztás:

Kedvező vállalati gyorsjelentések segítették az amerikai indexek emelkedését a hét utolsó két napján

Emelkedéssel zártak pénteken a főbb amerikai indexek a júliusi hónap utolsó kereskedési napján, miközben a befektetők nem törődtek államkötvények hozamának emelkedésével, ehelyett elsősorban a kedvező vállalati gyorsjelentésekre koncentráltak. A júliust azonban a technológiai szektor részvényeiből a hagyományos vállalatok felé irányuló tőkeáramlásnak köszönhetően az S&P 500 és a Nasdaq csökkenéssel zárta, miközben a Dow Jones enyhén emelkedni tudott.
2026. 08. 03. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek júliusban az európai indexek; a vártnak megfelelően gyorsult az euróövezet inflációja

Vegyesen zártak az európai részvénypiacok pénteken, ugyanakkor a pán-európai STOXX 600 index júliusban 1,2%-os, az elmúlt héten pedig 0,7%-os emelkedést könyvelhetett el, mivel az erős vállalati gyorsjelentések ellensúlyozták a közel-keleti feszültségek és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos bizonytalanságok negatív hatását.
2026. 08. 03. 09:00
Megosztás:

Ma lejárnak a régi, könyvformátumú személyazonosító igazolványok

Ma lejárnak a 2000. január 1. előtt kiállított, könyvformátumú személyazonosító igazolványok az uniós szabályozással összhangban.
2026. 08. 03. 08:00
Megosztás:

Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás:

Meddig marad a forróság, mikor lesz enyhülés?

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 03. 05:00
Megosztás:

A hibrid munka lett a hallgatók egyik legfontosabb elvárása

A Corvinuson tanuló diákok többsége már az egyetemi évek alatt dolgozik, a diploma munkaerőpiaci értékét egyre erősebbnek látja, és pályakezdőként elsősorban rugalmas, hibrid munkavégzést kínáló munkahelyet keres – derül ki a Corvinus friss felméréséből.
2026. 08. 03. 04:00
Megosztás:

A pancsovai olajfinomító is leállhat a Duna alacsony vízállása miatt

A pancsovai olajfinomító működését is veszélyezteti a Duna történelmi mélypontra süllyedt vízállása a szerb elnök szerint, aki vasárnap közölte, ha a helyzet tovább romlik, ideiglenesen le kell állítani a finomítót.
2026. 08. 03. 03:00
Megosztás:

Az augusztusi családi pótlék kifizetése így fog zajlani

Augusztusban a megszokottnál is fontosabbá válik, hogy a családok pontosan kövessék a családi pótlék folyósítását.
2026. 08. 03. 02:00
Megosztás:

Jogszabályi döntés! A nyugdíj nem feltétlenül indul el automatikusan

Sokan úgy gondolják, hogy a 65. életév betöltését követően az állam automatikusan kiszámítja és folyósítani kezdi az öregségi nyugdíjat. A valóságban azonban a korhatár elérése önmagában általában nem indítja el a kifizetést: az érintettnek kérelmet kell benyújtania, és meg kell jelölnie azt is, hogy melyik naptól kéri az ellátás megállapítását.
2026. 08. 03. 01:00
Megosztás:

Magyar Péter: több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet

Akár több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet - mondta a miniszterelnök vasárnap az RTL Házon kívül című műsorában.
2026. 08. 02. 23:00
Megosztás:

Újabb nagybank vág kamatot: augusztustól olcsóbbak lesznek a CIB lakás- és jelzáloghitelei

Újabb hazai nagybank jelentett be kamatcsökkentést: 2026. augusztus 1-jétől a CIB Bank több lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelének kamata is mérséklődik. A CIB ezzel az OTP után már a második nagybank, amely az elmúlt hetekben olcsóbbá tette piaci lakáshiteleit: az OTP július 1-jétől csökkentette egyes konstrukcióinak kamatát.
2026. 08. 02. 22:00
Megosztás:

A Fidesz részt vesz a Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen

A Fidesz ott lesz a köztársasági elnöki jogköröket ideiglenesen gyakorló házelnök, Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen - tudatta Bóka János, az ellenzéki párt parlementi frakcióvezetője a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 08. 02. 21:00
Megosztás:

Energiatakarékosság - Magyar Péter: az ország energiarendszere stabilan működik

Hazánk energiarendszere stabilan működik. A szakemberek gyors beavatkozásának köszönhetően újra üzemel és teljes kapacitással termel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Magyar Péter vasárnap a Facebook-oldalán. A miniszterelnök videóüzenetében a teljes paksi leállásról, a fogyasztási adatokról, az energiarendszer állapotáról, a védelmi munkacsoport ülésének témájáról és a következő napok várható fejleményeiről adott tájékoztatást.
2026. 08. 02. 20:00
Megosztás:

Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. 08. 02. 19:00
Megosztás:

A magyarországi Auchan áruházakban is intézkedéseket vezettek be

Az országos energiapiaci helyzetre tekintettel haladéktalanul energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be az Auchan Retail Magyarország - közölte a bolthálózatot üzemeltető társaság vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 18:00
Megosztás:

Nyári diákfoglalkoztatás 2026: tudnivalók a kötelező szakmai gyakorlatról

A nyári kötelező szakmai gyakorlat nemcsak a diákok számára jelent lehetőséget arra, hogy valódi munkatapasztalatot szerezzenek, hanem a fogadó cégeknek is alkalmat kínál arra, hogy fiatal, motivált munkaerőt vonjanak be működésükbe. A diákok foglalkoztatása azonban csak akkor jelent valódi előnyt, ha a munkáltatók pontosan ismerik a vonatkozó jogszabályi és adminisztrációs előírásokat. A Niveus összefoglalta, mire kell figyelni a szerződéskötéstől a bérszámfejtésen át egészen a NAV-adminisztrációig.
2026. 08. 02. 17:00
Megosztás:

Megugrott a Circle részvénye a New York-i hatósági engedély után

Öt százalékkal emelkedett a Circle Internet Group részvényének árfolyama, miután az USDC stabilcoin kibocsátója megszerezte a New York-i pénzügyi felügyelet korlátozott célú trustengedélyét. A jóváhagyás tovább erősítheti a vállalat szabályozási pozícióját az Egyesült Államokban, miközben a stabilcoinpiacon egyre intenzívebb verseny és fokozódó hatósági figyelem tapasztalható.
2026. 08. 02. 16:00
Megosztás: