Megjöttek a magyar fellépők a Szigetre

Eddig a nemzetközi sztárok sorát tették közzé a Sziget szervezői, de most megérkezett a hazai fellépők legjava is, megújítva a fesztivál magyar zenei koncepcióját és kínálatát.

Megjöttek a magyar fellépők a Szigetre

“A hosszútávú tervünk, amelynek első lépése már idén megtörténik, hogy olyan hazai fellépőknek adunk helyet a Nagyszínpadon, akik egyedi, máshol nem látható produkciókkal készülnek a Szigetre, akár lökést adva ezzel a zenészek nemzetközi karrierjének is, de a többi helyszínen is igyekszünk az aktuális hazai fellépőknek teret biztosítani, bemutatni őket a világ minden pontjáról érkező közönségünknek” – jelentette be korábban Kádár Tamás, a Sziget főszervezője. 

Eszerint a Nagyszínpadon kap idén helyet a Bagossy Brothers Company. A 2013 májusában alakult, máig változatlan felállásban játszó gyergyószentmiklósi zenekar népszerűsége egyenletesen, de gyors ütemben emelkedett. A Bagossy Brothers Company energikus, közönségcentrikus koncertjeivel rövid idő alatt vált, előbb az erdélyi, majd az egész kárpát-medencei magyarság egyik legnépszerűbb koncertzenekarává. Az együttes látványos vizuális megoldásokkal készül, és a Cika nevű, szintén gyergyói bandával karöltve ezúttal a zenekar népzenei oldalát domborítják ki. 

Érkezik a “Z-generációs ikon, az utóbbi évek egyik legnagyobb magyar könnyűzenei sikersztorija”, Azahriah, aki egy hatalmas színpadi show-t ígér, élőzenekarral készülve az első szigetes fellépésére. 2021 MTV EMA-díjasa az idén DESH-sel adott ki közös lemezt A ló túloldalán címmel – alkotótársával ezúttal új köntösben adják elő a legnagyobb slágereiket. “Az este szenzációja pedig Azahriah vadonatúj, Dzsúdlóval közös dala lesz, ami itt debütál majd” - mondta a produkció menedzsere. 

A Random Trip világszinten is egyedülálló zenei projekt: határokon, generációkon, műfajokon átívelő improvizációs közösség, amely a színpadon alkotja meg a zenét, mégis sokezer ember hallgatja kiemelt koncertjein. A 2022-es Sziget Nagyszínpadára olyan csapatot válogatott össze Delov Jávor dobos-művészeti vezető, amely a mai magyar zenei élet esszenciáját mutatja be hetven percben, a legismertebb - így Vitáris Iván, Palya Bea, Lábas Viki - és legfrissebb frontemberek, azaz Beton.Hofi, Péterffy Lili mellett egy egész zenekart, az Analog Balatont is vendégül látva. 

A Carson Coma fennállása óta először lép fel a Szigeten, rögtön a Nagyszínpadon, ami erre a koncertre egy nappalivá alakul. “Az önmagunk és a mások elfogadásáért is többször felszólaló, ezeket az üzeneteket pedig dalokba foglaló együttes nem véletlenül tud majd otthonosan zenélni az Island of Freedom nagyszínpadán; gondolatiságuk egybecseng a Sziget szellemiségével” – olvashatjuk a zenekar leírásában. 

És a Nagyszínpadon túl is van élet. Íme!  

Global Village: Ballet Camara, Oláh Gipsy Beats, Los Orangutanes, Csángálló, Zoord & Zorg, Chalaban. ibis X ALL Európa Színpad: The Anahit, Duckshell, Platon Karataev, Дeva, Müller Péter Sziámi AndFriends, Saya Noé. FreeDome: Analog Balaton, Superflake. dropYard: Beton.Hofi, Krúbi, Mulató Aztékok, Slow Village, Saiid, Cadik, Mango, Q-cee, The Bashment Cave, Yago. Light Stage: LAIHO, The Microwaves. MusicBox: Boebeck, Barkóczi Noémi, Lázár Tesók, Napfonat, IAMSOYUZ, Sena DagaDuB, Perrin, Mark&Jason, Jazzbois, Paulina, Aron András ‘Apey’, O’Sullivan. Ticketswap Party Arena: Mateo & Spirit, Metha, B'Andre & Nosphere, Skrude & Myano, Dublic, Roberto Rios, TITS / Metzker Viktoria x Yamina, Jumodaddy, Andro x Lotfi Begi, James Cole, Maddow, Gemcamp. Samsung Colosseum: Menishu, dtnb., Crimson & Imre Kiss, Switch Nollie, DJ Pola, Shabaam & Raul Young Episode 1, Bernathy live, Gabor Kraft, SFB, Hot X, Souveq, Raasa, Sobek & Mulya, Secret Factory, Adis Is OK b2b Klayman, Jaffa Surfa, Galactic Jackson, Rizkid, Garay, Chuck & Perge, Poli. Hajógyár x Petőfi Stage: The Nobles, Mörk, Abigél, ÉK, Sasa Lele, KIES, Fatal Error, Ricsárdgír, Solere, Belau, Zaporozec, Anima Sound System, Canarro, Besh O Drom, Kerekes Band, Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák, Kollár-Klemencz, Lóci Játszik, Anna and the Barbies, Esti Kornél, Barabás Lőrinc Live Act, Ohnody, Jónás Vera Experiment, Óperentzia.

Nézettségi rekordokat döntött a Hunyadi című filmsorozat

Nézettségi rekordokat döntött a Hunyadi című tévéfilmsorozat - derült ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH) a filmsorozat népszerűségét és társadalmi hatását vizsgáló kutatásából, amelynek részleteit hétfőn közölték az MTI-vel.
2025. 09. 23. 00:30
Megosztás:

Orbán Viktor: a magyar középosztály kiszélesítésének programja az Otthon Start

A magyar középosztály kiszélesítése programjának nevezte az Otthon Start Programot Orbán Viktor hétfőn az Országgyűlésben.
2025. 09. 22. 23:30
Megosztás:

Megújult Nagyatád központja

Megújult Nagyatád központja és a Jókai lakótelep, a Somogy vármegyei város egymilliárd forintot költött a fenntarthatóság és környezettudatosság jegyében megvalósult fejlesztésre - tájékoztatta az önkormányzat hétfőn, közleményben az MTI-t.
2025. 09. 22. 23:00
Megosztás:

Nyáron sem tartott szünetet a belföldi használtautó-piac

Augusztusban a DataHouse előzetes adatai szerint 75 ezer személygépkocsi cserélt gazdát a hazai használtautó-piacon, 8,3 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Ez a mennyiség csaknem eléri az év előző hónapjainak átlagát, vagyis az idei augusztusban kimaradt az az egyszeri szezonális visszaesés, amelyet tavaly ilyenkor tapasztalhattunk.
2025. 09. 22. 22:30
Megosztás:

Az Otthon Start miatt most még a korábban beragadt ingatlanokra is megjelentek az érdeklődők a belvárosban

Felgyorsultak az eladások, miközben folyamatosan kúsznak felfelé az árak a budapesti belső kerületek ingatlanpiacán. Pedig sokan úgy kezdenek ingatlankeresésbe Otthon Start-os érdeklődőként, hogy nincsenek tisztában azzal, megfelelnek-e egyáltalán az új, állami kamattámogatású hitel feltételeinek.
2025. 09. 22. 22:00
Megosztás:

Közbeszerzési Hatóság: fokozódik a szigor a közbeszerzést mellőzőkkel szemben

Fokozódik a szigor a közbeszerzést mellőzőkkel szemben. A közfeladatot ellátó, kizárólag állami vagy önkormányzati tulajdonban lévő cégek gyakran nem közbeszerzés útján valósítják meg beszerzéseiket. A jövőben minden ilyen szervezetet fokozott szigorral ellenőriznek majd - hangsúlyozta a Közbeszerzési Hatóság és az Állami Számvevőszék elnöke egy konferencián hétfőn Budapesten a hatóság közleménye szerint.
2025. 09. 22. 21:30
Megosztás:

Két év múlva készülhet el az MCC új miskolci központja

A tervek szerint 2027 őszére készülhet el a Mathias Corvinus Collegium (MCC) új miskolci központja, amely az egykori Korona Szálló felújításával jön létre - ismertette Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója hétfő délelőtt a beruházásról tartott sajtótájékoztatón, az épület Vörös terménél.
2025. 09. 22. 21:00
Megosztás:

A KLM szerdán 119 járatot töröl a földi személyzet sztrájkja miatt

A KLM holland légitásaság szerdán 119 járatát törli a földi személyzet béremelést követelő sztrájkja miatt - tájékoztatott a Dutch News című, angol nyelvű holland hírportál szerdán.
2025. 09. 22. 20:30
Megosztás:

2010-ben három autópálya érte el, ma tíz autópálya éri el az országhatárt

Míg 2010-ben három, ma tíz autópálya éri el az országhatárt, miközben 2010-ben kevesebb mint 1300 kilométernyi gyorsforgalmi út volt hazánkban, ma pedig hosszuk eléri az 1900 kilométert - hangsúlyozta Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) közlekedésért felelős államtitkára Bicskén, az M1-es autópálya bővítéséről tartott hétfői sajtótájékoztatón.
2025. 09. 22. 20:00
Megosztás:

Több mint 80 ezer látogatót fogadott az idei OMÉK

Több mint 80 ezer látogatót fogadott a 82. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) - közölte az MTI-vel hétfőn az Agrármarketing Centrum (AMC).
2025. 09. 22. 19:30
Megosztás:

Mínuszban zárt a BUX a kedvezőtlen piaci hangulatban

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 808,91 pontos, 0,81 százalékos csökkenéssel, 99 290,14 ponton zárt hétfőn.
2025. 09. 22. 19:00
Megosztás:

Kicsit enyhült a borúlátó fogyasztói hangulat az euróövezetben

Az euróövezetben némileg enyhült a borúlátó fogyasztói hangulat szeptemberben az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának (DG ECFIN) hétfőn közzétett előzetes adatokon alapuló jelentése szerint.
2025. 09. 22. 18:30
Megosztás:

Új korszak kezdődik: megújul a Suzuki logója

A Suzuki Motor Corporation 22 év után változtat a termékein használt logón - jelentette be a cég honlapján hétfőn.
2025. 09. 22. 18:00
Megosztás:

Energiaügyi Minisztérium: 9 gigawatt felett a hazai zöldenergia kapacitás

A MAVIR energia irányító adatai szerint szeptember elejére 9000 megawatt fölé nőtt a megújuló áramtermelők összes beépített teljesítménye Magyarországon - jelentette be hivatalos Facebook-oldalán hétfőn az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2025. 09. 22. 17:30
Megosztás:

Tovább bővült a Mészáros Csoport agrár portfóliója

Sikeresen lezárult a Békés vármegyei mezőgazdaság egyik meghatározó szereplője, a 25 éves múltra visszatekintő Gyulai Agrár Zrt. akvizíciója. A Mészáros Csoport érdekeltségébe tartozó Talentis Agro Zrt. a tranzakció keretében a Good Farming Kft.-től vásárolta meg a vállalatot, ezzel tovább erősítve vezető pozícióját a hazai agráriumban - közölte a Mészáros Csoport hétfőn az MTI-vel.
2025. 09. 22. 17:00
Megosztás:

Az intelligens vízmegoldások segíthetnek megvédeni a magyar városokat az egyre gyakoribb villámárvizektől

Miközben a klímaváltozás hatására egyre nagyobb aggodalmat jelent a vízkészletek csökkenése és a szárazságok gyakoribbá válása, a hirtelen, intenzív esőzések veszélye is nő. Spanyolországban több helyütt is katasztrófát okozott a gyorsan lezúduló csapadék az elmúlt időszakban – több spanyol város a világ egyik vezető víztechnológiai vállalata, a Xylem megoldásaival épített ki védelmi rendszert a villámárvizek ellen. A korszerű technika szimulációval, lakossági figyelmeztetésekkel és más digitális megoldásokkal növeli a vízelvezető infrastruktúra hatékonyságát, nagyobb esélyt adva arra, hogy még az özönvízszerű esőzések se vezessenek végzetes katasztrófákhoz.
2025. 09. 22. 16:30
Megosztás:

Hozott is megegyezést a telefonhívás, meg nem is

Donald Trump és Hszi Csin-ping telefonon beszéltek pénteken. Ezt követően Trump kijelentette, hogy Hszi elvileg jóváhagyta a TikTok-kal kapcsolatos megállapodást, de még nem írtak alá.
2025. 09. 22. 16:00
Megosztás:

Fizetőssé válik a brain drain

Donald Trump rendeletben kötelezi a vállalatokat, hogy minden egyes új H-1B vízumért 100 ezer dollárt fizessenek évente.
2025. 09. 22. 15:30
Megosztás:

Az EU kereskedelmi megállapodással szeretné megdrágítani az orosz kőolaj importját

A Bloomberg kiszivárgott információi szerint az EU kereskedelmi megállapodásokkal, elsősorban vámok bevezetésével szeretné rávenni a MOL csoportot, illetve Magyarországot és Szlovákiát az orosz energiahordozókról való leválásra - írja az ERSTE.
2025. 09. 22. 15:00
Megosztás:

Agrárminisztérium: átadták az év szaktanácsadója díjakat

Kihirdették a 2025 Év Szaktanácsadója díj nyerteseit. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Agrárminisztérium által immár hatodik alkalommal meghirdetett pályázat célja az agrárágazatban tevékenykedők érdekeit szolgáló, kiemelkedő szaktanácsadói munka elismerése - jelentette be hétfőn az Agrárminisztérium (AM).
2025. 09. 22. 15:00
Megosztás: