Negyedével bővülő árbevétel és duplázódó nyereség a Pensum Group-nál

25 százalékkal növelte árbevételét 2022 első félévében a Pensum Group, ezzel tovább fokozta a növekedés ütemét a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett vállalat. A humánerőforrás-szolgáltatások, főként a munkaerő-kölcsönzés terén meghatározó pozíciójú Pensum Group adózott eredménye ennél is nagyobb mértékben nőtt, több mint a duplájára ugrott. A kiemelkedő teljesítmény mögött elsősorban a két tucat új szerződés, a meglévő ügyfelekhez kapcsolódó bővülő forgalom, valamint a korábban megkezdett hatékonyságnövelő intézkedések állnak.

A Pensum Group Nyrt. tovább tudta fokozni a tavalyi árbevétel-növekedésének ütemét, így az idei első fél évben ismét kiemelkedő teljesítményt ért el. A társaság árbevétele 25,3 százalékkal 1,48 milliárd forintra, míg adózott eredménye ennél jóval nagyobb ütemben a duplájára (+116,8%), 59 millió forintra bővült. Az értékesítés közvetlen költségei az árbevételtől elmaradó mértékben 22,5 százalékkal 1,18 milliárd forintra emelkedtek, aminek eredményeképpen a bruttó fedezet 38 százalékkal nőtt. Az árbevétel növekedésének fő oka a Pensum Group belföldi partnereinek bővülő aktivitása, megrendelései voltak, valamint az első fél évben kötött 24 új szerződés. A társaság külföldi munkaerő-kölcsönzési ágazatának bővülési dinamizmusa elmaradt az előző évek és a belföldi ágazat növekedésétől. Ennek legfőbb oka az orosz-ukrán háború következményeként kialakult bizonytalanság, valamint a koronavírus-járvány óta fennálló munkaerőhiány.

A jelentősen bővülő adózott eredmény hátterében a növekvő árbevétel miatti magasabb fedezet, valamint a javuló működési hatékonyság állt. Ez utóbbit támogatták a még 2020-ban elkezdett szervezeti átalakítások és munkaköri optimalizációk is. A Pensum Group sikeresen kezelte a Sberbank Magyarország Zrt-vel kapcsolatosan kialakult helyzetet: a bankkal szembeni követeléseit beszámíttatta a hitelállományba. A megmaradt hitelállományt sikerrel vette át az új finanszírozó CIB Bank Zrt., kedvezőbb kamatozású, és magasabb hitelkeretet biztosítva a társaság számára, amely a korábbinál nagyobb és rugalmasabb lehetőséget biztosít a növekvő piaci igények kielégítésére.

2022 második félévében a Pensum Group emelkedő kamatkörnyezetre, növekvő inflációra, és az emelkedő közüzemi költségek miatt elbocsátásokra, így összességében a munkaerőkínálat növekedésére, valamint a bérnövekedés ütemének lassulására számít. A változó, illetve romló gazdasági környezetben a vállalat előrejelzése szerint bizonyos területeken a piaci szereplők óvatosságból gyakrabban vehetnek majd igénybe munkaerő-kölcsönzési, közvetítési szolgáltatásokat.

2715 település kap ingyenes tüzelőanyagot

Ingyenes tüzelőanyagot kap 2715 település - írta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) önkormányzati államtitkára csütörtökön a Facebook-oldalán.
2026. 02. 19. 17:00
Megosztás:

A Dyson bemutatja legvékonyabb, ultrakönnyű és higiénikus nedves-száraz tisztítóját, a PencilWash™-t

A könnyed irányíthatóságra és higiénikus nedves tisztításra tervezett új, 38 mm-es PencilWash™ gyorsan száradó felületet hagy maga után, miközben hatékonyan távolítja el a kiömlött folyadékokat és a makacs foltokat.
2026. 02. 19. 16:45
Megosztás:

Aki kivárt, lemaradt: hetek alatt elkapkodták a keresett kategóriákba tartozó ingatlanokat

A tavalyi év második felében látványosan felgyorsult az ingatlanpiac: a jó állapotú, megfelelően árazott lakások – különösen a panellakások – akár napok vagy hetek alatt gazdára találtak.
2026. 02. 19. 16:30
Megosztás:

Felújították az SZTE Petőfi épületét

Felújították a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Petőfi épületét, az uniós támogatással és az egyetem saját forrásaiból megvalósult, több mint 1,2 milliárd forintos beruházást csütörtökön adták át.
2026. 02. 19. 16:00
Megosztás:

Megállt az élet? Mi történik most a használtautó piacon?

Januárban a DataHouse előzetes adatai szerint alig több, mint 69 300 használt személygépkocsi adásvétele zajlott Magyarországon, ami 12 százalékkal marad el a tavaly januári 78 800-as szinttől.
2026. 02. 19. 15:00
Megosztás:

Bitcoin-alapú hitelezés közérthetően: mennyi a kamat a BTC fedezetű hitelre?

A Bitcoin-fedezetű hitelezés lényege egyszerű: nem eladod a BTC-det, hanem fedezetként letétbe helyezed, és cserébe dollárhoz (vagy stabilcoinhoz) jutsz hitel formájában. Ez sokaknak azért vonzó, mert így likviditást kapnak, miközben a BTC-pozíciójuk megmarad (és ha az árfolyam emelkedik, továbbra is “benne ülnek” a növekedésben). Ugyanakkor ez egy kockázatos, árfolyamérzékeny konstrukció, amit érdemes a részletek szintjén megérteni.
2026. 02. 19. 14:30
Megosztás:

Középkorúak, kisebb jövedelemmel: ők tervezik meg legjobban a kiadásaikat

Az Árukereső.hu friss adatai alapján jól kirajzolódik, hogy kik azok, akik a leginkább megfontoltan kezelik a pénzügyeiket: a középkorú, átlagos vagy annál alacsonyabb jövedelműek. Ők azok, akik vásárlásaik során tudatosabban mérlegelnek, és jobban tervezik a kiadásaikat.
2026. 02. 19. 14:00
Megosztás:

Kastélyt már csak napelemmel? – Új korszak a történelmi ingatlanoknál

A magyarországi kastélyok és kúriák piacán a romantikus elképzeléseket felváltotta az üzleti logika. A vevők már nem csak történelmi hangulatot, hanem fenntartható és működtethető ingatlanokat keresnek. A külföldi vásárlók szerepe az utóbbi években folyamatosan csökken, a keresletet egyre inkább a tőkeerős hazai magánszemélyek és vállalkozások határozzák meg.
2026. 02. 19. 13:30
Megosztás:

Jelentősen javult az Air France-KLM pénzügyi eredménye 2025-ben

Az Air France-KLM nyilvánosságra hozta a 2025-ös pénzügyi eredményeit, az adatok jelentős javulást mutatnak az előző évihez képest.
2026. 02. 19. 13:00
Megosztás:

Bitcoin-fedezetű kötvények: új korszak nyílik a kriptovaluta-finanszírozásban

A kanadai Ledn 188 millió dollár értékben értékesített Bitcoin-fedezetű kötvényeket, ami mérföldkő lehet az intézményi kriptopiaci integrációban. A tranzakció nemcsak a digitális eszközök iránti bizalmat erősíti, hanem új hidat is képez a hagyományos tőkepiacok és a blokkláncalapú finanszírozás között.
2026. 02. 19. 12:30
Megosztás:

Inflációt meghaladó hozamot értek el a nyugdíjpénztárak 2025-ben

Tavaly is folytatódott az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztári tagok által megtakarított vagyon növekedése és tovább emelkedett a taglétszám is, a nyugdíjpénztárak által elért hozam ismét jelentősen meghaladta az éves átlagos inflációt - közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 02. 19. 12:00
Megosztás:

Hárommillió forint alatti volt a legtöbb tartozás tavaly

Javult az adósok tudatossága és a fizetési hajlandóság Magyarországon: tavaly 18 százalékkal kevesebb fizetési meghagyást indítottak, mint 2024-ben, és nőtt az ellentmondások aránya is. A 404 138 fizetési meghagyás 84 százaléka hárommillió forint alatti tartozás miatt indult, de több mint húszezer esetben 10 és 30 millió forint közötti összegeket is ezzel az egyszerű és gyors, pereskedés nélküli eljárással próbáltak visszaszerezni azok, akiknek tartoztak.
2026. 02. 19. 11:30
Megosztás:

Szabadesésben a Bitcoin – egy Fed döntés mindent átírhat?

A Bitcoin újra reflektorfénybe került – ezúttal azonban nem az emelkedés, hanem egy drámai korrekció miatt. A világ legnagyobb kriptovalutája mintegy 40%-ot esett legutóbbi csúcsáról, kulcsfontosságú technikai szintek alá csúszott, miközben a piacok egyre komolyabban árazzák annak lehetőségét, hogy Kevin Warsh lehet a következő amerikai jegybankelnök. A helyzetet Szitás Lóránt, a Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB piaci elemzője tekintette át.
2026. 02. 19. 11:00
Megosztás:

Már elérhető a Vállalkozói Ügysegéd

Csütörtöktől, a sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd - jelentette be az MTI-nek küldött közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 19. 10:30
Megosztás:

Az emelkedő nemzetközi trend ellenére idehaza tovább estek a hozamok

Miután a vártnál erősebb lett a tegnap közzétett amerikai konjunktúramutatók többsége, az ipari termelés gyorsan bővült, a tartós cikkek megrendelései kisebb mértékben csökkentek a vártnál és érdemben megugrott az új lakásépítések száma is.
2026. 02. 19. 10:00
Megosztás:

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 19. 09:30
Megosztás:

Enyhe csökkenéssel nyithat a tőzsde

Enyhe csökkenéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.
2026. 02. 19. 09:00
Megosztás:

Pluszban zárt a Wall Street is, újra az NVIDIA és az MI lett a húzóerő

A Wall Street indexei is emelkedtek szerdán, amit az Nvidia, az Amazon és más technológiai nehézsúlyúak árfolyamának erősödése fűtött a mesterséges intelligenciával kapcsolatos aggodalmak után. Az NVIDIA 1,6%-kal került feljebb, miután a világ legértékesebb vállalata bejelentette, hogy többéves megállapodást írt alá jelenlegi és jövőbeli mesterséges intelligencia chipjeinek több millió dolláros eladásáról a Meta Platformsnak. A Meta részvényei 0,6%-os pluszban fejezte be a kereskedést. Az Amazon szerdán 1,8%-kal, az Alphabet pedig 0,4%-kal emelkedett. A Sandisk, a Western Digital és a Seagate Technology Holdings részvényei egyaránt 1,7% és 4,3% között emelkedtek, amelyet a tárolási technológiájuk iránti, mesterséges intelligenciával kapcsolatos hatalmas kereslet táplált. A PHLX chipindex 1%-kal ugrott meg.
2026. 02. 19. 08:30
Megosztás:

A BUX volt szerdán a régió éllovasa

A BUX volt szerdán a régió éllovasa. Pluszban zárt a Wall Street is, újra az NVIDIA és az MI lett a húzóerő. Ismét felröppent az EKB-elnök idő előtti távozásának híre. Az emelkedő nemzetközi trend ellenére idehaza tovább estek a hozamok; a forint maradt 380 alatt az euróval szemben. A mai nap az euróövezetből munkaerőköltség index és fogyasztói bizalom, a tengerentúlról heti munkanélküliségi és havi lakáspiaci adatok érkeznnek.
2026. 02. 19. 08:00
Megosztás:

Közbeszerzési Hatóság: már mélyépítés kategóriában is megszerezhető az ezüst fokozatú minősített ajánlattevői státusz

A Közbeszerzési Hatóság tavaly kezdte meg az ajánlattevők minősítési rendszerének megújítását, melynek célja, hogy a hazai vállalkozások számára egyszerűbbé, hatékonyabbá és gyorsabbá tegye a közbeszerzési eljárásokban való részvételt. Ennek részeként immár a mélyépítés kategóriához kapcsolódóan is elérhető az ezüst fokozatú ajánlattevői minősítés – hívta fel a figyelmet Dr. Kovács László, a Hatóság elnöke a Közbeszerzési és Versenyügyi Konferencián, Debrecenben.
2026. 02. 19. 07:30
Megosztás: