Nem érte meg befektetni a Dow Jones indexbe az elmúlt 25 évben
Így az átlagos éves emelkedés 5,7 százalék volt az azóta eltelt időszakban. Ez nem tűnik túl jó értéknek, ha a 30 éves kötvényt — mint alternatív befektetést — hívjuk segítségül, amit aznap 5,64 százalékos hozammal lehetett megvenni. Mivel az indexet a részvényosztalékokkal módosítják, így „total return” indexnek, vagyis ténylegesen egy részvényportfóliónak tekinthető.
Ez pedig azt jelenti, hogy a nagy kapitalizációjú alapvetően „érték” alapú részvények hozama – óvatosan szólva is – nem volt túl attraktív az elmúlt negyed évszázadban. Ez pedig azért van, mert az 1999 utáni 10 évben az index gyakorlatilag nem ment sehova. Viszont a 2008-2009-es válságot követően az elmúlt 15 évben több mint ötszörösére, évente átlagosan 12,8 százalékot emelkedett az index.
Vagyis ezen az időintervallumon már teljesült az elmélet (sőt, túl is teljesült) azaz, hogy a részvényárak a kockázatmentes hozam plusz kockázati prémiummal emelkednek. Ez pedig jelen pillanatban 8,5 százalékos elvárt hozamot jelent.
Ebből pedig a formális logika szerint az következik, hogy ugyan az index az elmúlt 15 évben sokat ledolgozott a „lemaradásából”, de van még mit tennie, hogy a hosszabb időtávon is érvényesüljön a részvénypiacokra vonatkozó alapvetés. Persze ez csak egy „játék” a számokkal. Viszont a jelenlegi előrejelzések szerint joggal mondhatjuk azt, hogy: Folytassa Dow!. (Persze ezt is hosszabb távon értjük.)