Nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon szeptemberben

A befektetési alapokban kezelt vagyon szeptemberben 1,7 százalékkal, 278 milliárd forinttal nőtt, így a hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) tagjai 16 888 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a szövetség kedden az MTI-vel.

Nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon szeptemberben

A pénzpiaci alapoktól 42,9 milliárd forintnyi tőke távozott. A hozamok ezt a nagy arányú kiáramlást érdemben nem tudták tompítani, így összességében 7 százalékkal 527,58 milliárd forintra csökkent a kategória vagyona a hónapban.

A kötvényalapokba 54,2 milliárd forint áramlott be, ezen belül vegyes volt a kép. A rövid futamidejű kötvények esetében tőkebeáramlás mutatkozott, amelynek nagysága 46,9 milliárd forint. A hosszú futamidejű kötvényalapok esetében a tőkekiáramlás 2,7 milliárd forint volt a hónap folyamán, míg a szabad futamidejű kötvényalapokhoz 10 milliárd érkezett. A hozamok is pozitívan alakultak, így a nettó eszközérték 1,8 százalékkal 5991 milliárd forintra nőtt, ezzel karnyújtásnyira a 6 ezer milliárdos határ - írták.

A vegyes alapokhoz 38,6 milliárdnyi tőke érkezett, amely a harmadik legmagasabb érték a hónapban. A kategória vagyonát tovább növelték a hozamok, így összeségében 2,8 százalékos volt a vagyonnövekedés a hónapban, a kategória vagyona 2504 milliárd forint lett.

A részvényalapok esetében tőkemozgás gyakorlatilag nem volt, viszont a hozamok kedvezően alakultak. A kategória vagyona az elmúlt hónapban 1,7 százalékkal 1148 milliárd forintra nőtt.

A tőkevédett alapokhoz 7,2 milliárdnyi tőke érkezett a hónap során. A hozamok is hozzá tudtak tenni a gyarapodáshoz, így a kategória vagyona 1,9 százalékkal 650 milliárd forintra növekedett a hónap folyamán.

Az abszolút hozamú alapok esetében 61,6 milliárd áll az értékesítési soron, amely a legnagyobb érték a kategóriák között. A hozamok is hozzá tudtak tenni a növekedéshez, így a kategória vagyona a hónap során 4,6 százalékkal 2108 milliárd forintra emelkedett. Már augusztus végén beigazolódott a korábbi előrejelzés, amely szerint ilyen dinamikus növekedés mellett nyár végére a kategória vagyona átlépi a 2000 milliárdos határt - közölte a Bamosz. Hozzátették, hogy így az abszolút hozamú alapok vagyona a vártnál hamarabb, szeptemberben megelőzte az ingatlanalapokét, és a harmadik legnagyobb kategóriává vált.

Az ingatlanalapok esetében 18 milliárdnyi tőkekiáramlást mértek a hónap során. Végül a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 0,3 százalékkal 2 087 milliárd forintra csökkent.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba az elmúlt hónapban 13,5 milliárdnyi tőke érkezett. A hozamok tovább segítették a növekedést, így összeségében a vagyon 2 százalékkal 1733 milliárd forintra nőtt a hónap során.

A Bamosz a hazai alap- és vagyonkezelő szakmát képviselő szövetség, 24 tagja összesen 21 900 milliárd forint vagyont kezel.

8 gyakori kriptós csalás 2026-ban – így védd meg a pénzed

A kriptovaluták egyik legnagyobb előnye – a gyors, határokon átnyúló és visszafordíthatatlan tranzakció – egyben a legnagyobb kockázat is. A csalók pontosan ezekre az adottságokra építenek, és egyre kifinomultabb módszerekkel fosztják meg a befektetőket pénzüktől. Ebben az átfogó útmutatóban bemutatjuk a leggyakoribb kriptós átveréseket, és azt is, hogyan kerülheted el őket.
2026. 04. 13. 17:06
Megosztás:

Polkadot bridge-hack sokkolta a piacot: 1 milliárd DOT kibocsátás után esett az árfolyam

Komoly turbulenciát okozott a kriptopiacon egy friss biztonsági incidens, amely a Polkadot ökoszisztémához köthető. Egy feltételezett híd (bridge) exploit következtében akár 1 milliárd token is forgalomba kerülhetett – ez pedig azonnali árfolyamesést és bizalomvesztést indított el a DOT körül.
2026. 04. 13. 16:30
Megosztás:

Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés februárban

2026 februárjában az építőipari termelés volumene a nyers adatok, illetve a munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint egyaránt 0,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 04. 13. 16:00
Megosztás:

Árnyékolás az erkélyen: mi lehet jobb megoldás, mint a napvitorla?

Az erkélyünk árnyékolása gyakran okoz fejtörést, hiszen több megoldás is elérhető a piacon, és nehéz kiválasztani a legjobbat. A fedett teraszokkal rendelkezőknek sokszor elegendő a környezeti fény védelme, de a nyitott erkélyek tulajdonosai komoly kihívással szembesülnek a tűző nap ellen.
2026. 04. 13. 15:30
Megosztás:

Az MNB elrendelte a Green Credit Finance végelszámolását

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közzétett határozatában visszavonta a Green Credit Finance Zrt. tevékenységi engedélyét és elrendelte végelszámolását.
2026. 04. 13. 15:00
Megosztás:

Hogyan kezdjünk bele a hegesztésbe?

Ha valaha is érdeklődtél a hegesztés iránt, vagy gondolkodtál már egy hegesztőgép beszerzésén, feltétlenül olvass tovább. A fogyóelektródás védőgázas hegesztés, más néven MIG/MAG, a legelterjedtebb és legkönnyebben elsajátítható módszerek közé tartozik.
2026. 04. 13. 14:30
Megosztás:

Vagyon mozgásban: tanácsok az ingóságok külföldi költöztetéséhez

Számos élethelyzetben előfordulhat, hogy egyes vagyontárgyainkat külföldre szeretnénk mozgatni, legyen szó bútorokról, háztartási ingóságokról vagy komolyabb értékű műtárgyakról. Az ingóságaink amellett, hogy jelentős piaci értéket képviselnek, sok esetben komoly eszmei értékkel is bírnak, ezért nem mindegy, hogyan döntünk a költözködés során – az Insura szakértője összefoglalta, mire kell figyelnünk.
2026. 04. 13. 14:00
Megosztás:

Törölték a Lufthansa hétfői budapesti járatait

A Lufthansa pilótáinak sztrájkja miatt törölték a légitársaság hétfői budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. 04. 13. 13:30
Megosztás:

Arbitrum árfolyam ugrás: 1 millió új felhasználó hajtja az ARB-t – jöhet a 0,15 dollár?

Az Arbitrum (ARB) ismét a kriptopiac fókuszába került, miután látványos árfolyam-emelkedést produkált, miközben a hálózat felhasználói bázisa is robbanásszerűen bővült. A kérdés most az: képes lesz-e fenntartani ezt a lendületet, és áttörni a kulcsfontosságú 0,15 dolláros szintet?
2026. 04. 13. 13:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők?

A hétvége közel-keleti konfliktussal kapcsolatos híreit kedvezőtlenül fogadták ma reggel a legfontosabb ázsiai-csendes-óceáni tőzsdék, a sikertelen béketárgyalások és a Hormuzi-szoros amerikai blokádjának lehetősége újra erősítette az aggodalmat egy elhúzódó konfliktus miatt és emelte az olajárakat, így a pénteken még 95 USD/hordó körüli hordónkénti Brent ár ma reggel már újra 100 dollár fölött jár. A határidős részvényindexek többségében piros nyitást ígérnek Európában és a tengerentúlon.
2026. 04. 13. 12:30
Megosztás:

A gépjárműadó befizetéséhez telefonon 18 óráig segítenek

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) meghosszabbított ügyelettel segít a gépjárműadó április 15-én esedékes befizetésében - hívta fel a figyelmet hétfőn a NAV az MTI-nek küldött közleményében.
2026. 04. 13. 12:00
Megosztás:

Az euróövezeti hozamok a korábbi csúcsok körül ragadtak

Bár a piacok most kevésbé figyelnek a makrogazdasági adatokra, de az érkező amerikai és európai – jobbára még a háború megindulása előtti időszakra vonatkozó konjunktúra adatok - a növekedés megtorpanását mutatták és a vártnál alacsonyabb lett a márciusi amerikai maginflációs adat is.
2026. 04. 13. 11:30
Megosztás:

Többségében estek a vezető tengerentúli indexek pénteken, a hét egészét tekintve emelkedtek

A technológiai szektor jó teljesítményéből profitálni tudó NASDAQ kivételével kevéssel estek a vezető Wall Street-i indexek, a befektetők kivártak a hétvégi béketárgyalások előtt. Az S&P szektorindexei közül a nem ciklikus fogyasztási cikkek vezették az esést, míg a technológiai részvények álltak a sor elején.
2026. 04. 13. 11:00
Megosztás:

Bitcoin hullámvasúton: geopolitikai feszültségek rázták meg a piacot

A Bitcoin árfolyama ismét bizonyította, mennyire érzékeny a globális politikai eseményekre. Az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalások kudarca után a piac hirtelen reakcióba lépett, miközben a háttérben a nagybefektetők csendben újrapozicionálták magukat.
2026. 04. 13. 10:30
Megosztás:

Pénteken még a hétvégi béketárgyalások sikerébe vetett hit fűtötte az európai piacok optimizmusát

Óvatos optimizmus jellemezte a pénteki kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdéken, amikor csak a német DAX és a brit FTSE100 csúszott minimális mínuszba. Szektor szinten a média, az alapanyag, a pénzügy és a technológia teljesítettek a legjobban, míg a repülőgépipari és hadiipari részvények estek egy esetleges orosz–ukrán megállapodás hírére. A német Rheinmetall és Hensoldt, valamint az olasz Leonardo több mint 5%-ot, a CSG pedig 8%-ot esett.
2026. 04. 13. 10:00
Megosztás:

Mélyrepülésben a kormányközeli cégek tőzsdei részvényei: Opus, 4iG

Gyengén indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén: a kormányközeli nagyvállalatok részvényei már a hétfői nyitáskor komoly mínuszba kerültek. Az Opus Global és a 4iG árfolyama is jelentős esést mutatott, ami felerősítheti a piaci aggodalmakat.
2026. 04. 13. 09:26
Megosztás:

25 millió dolláros lökést kap az Aave – új korszak kezdődik a DeFi óriásnál

Az egyik legnagyobb decentralizált pénzügyi protokoll, az Aave történelmi döntést hozott: a közösség által irányított DAO jóváhagyta a 25 millió dolláros finanszírozást és a régóta várt V4 fejlesztési ütemtervet. Ez nemcsak technológiai ugrást jelent, hanem teljesen új működési modellt is bevezet.
2026. 04. 13. 09:00
Megosztás:

Izraelben a hírek élén a magyarországi választás eredménye

Izraelben a hírek élén állt vasárnap este a magyarországi parlamenti választás eredménye, Orbán Viktor veresége.
2026. 04. 13. 08:00
Megosztás:

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem a Fidesz-KDNP-nek adták, a győztes pártnak gratuláltam - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap a Fidesz-KDNP budapesti eredményváró rendezvényén nem sokkal este fél tíz előtt.
2026. 04. 13. 07:00
Megosztás:

Középső Parancsnokság: az amerikai haderő hétfőn tengeri blokád alá veszi az iráni kikötőket

Az amerikai katonai erők hétfőn tengeri blokád alá veszik az iráni kikötőket - közölte vasárnap a Középső Parancsnokság (CENTCOM).
2026. 04. 13. 03:00
Megosztás: