Október 23-án ne hajts ezekre az utakra, mert pórul jársz!

Az október 23-i nemzeti ünnep alkalmából több rendezvényt is tartanak Budapesten, amelyekhez kapcsolódóan forgalomkorlátozásokra, lezárásokra kell számítani, ezért változik néhány járat menetrendje - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.

Október 23-án ne hajts ezekre az utakra, mert pórul jársz!

A közlemény szerint kedden 11 és 17 óra között lezárják a Műegyetem rakpartot, majd várhatóan 16 és 19 óra között fáklyás felvonulás miatt szakaszos forgalomkorlátozás lesz a Szent Gellért tér-Szent Gellért rakpart-Döbrentei tér-Várkert rakpart-Ybl Miklós tér-Lánchíd utca-Clark Ádám tér-Fő utca-Jégverem utca-Bem rakpart-Csalogány utca-Nagy Imre tér-Fő utca-Bem József tér útvonalon.

Hozzátették, hogy szerdán - a nemzeti ünnep alatt - egész nap lezárják a II. kerületi Lövőház utcát, 8 órától estig a Margit körút külső sávját a Kis Rókus utca és a Széna tér között, valamint 14 órától 19 óráig a Bem József tér-Bem József utca-Margit körút-Széna tér-Széll Kálmán tér útvonalat.

Úgy folytatták, hogy kedden a 107-es busz 11 és 17 óra között nem érinti a Műegyetem rakpartot, helyette a Budafoki út-Karinthy Frigyes út-Irinyi József utca útvonalon közlekedik; a 7-es, a 107-es és a 133E autóbuszok 16 és 16.40 között a Szabadság hídon át közlekednek az Erzsébet híd helyett; a 11-es autóbusz várhatóan 16.30 és 17.10 között módosított útvonalon, a Nagybányai út és (a Batthyány tér helyett) a Széll Kálmán tér között közlekedik; a 16-os autóbusz várhatóan 16.20 és 17.00 között rövidített útvonalon, a Széll Kálmán tér és a Clark Ádám tér között közlekedik.

Közölték azt is, hogy a 19-es és a 41-es villamosok várhatóan 16.00 és 16.40 között az észak-budai végállomásuk felől csak a Döbrentei térig, dél-budai végállomásuk felől pedig csak a Szent Gellért tér-Műegyetem megállóig közlekednek, ezt követően 16.40-től 18.30-ig a villamosok a Szent Lukács Gyógyfürdő és a Rudas Gyógyfürdő között az 56A és a 17-es villamos vonalán, a Krisztina körút-Széll Kálmán tér-Margit körút útvonalon közlekednek.

A 39-es busz várhatóan 16.30 és 17.10 között rövidített útvonalon, a Goldmark Károly utca és a Fazekas utca között közlekedik; az 56A villamos várhatóan 16.00 és 16.40 között a Széll Kálmán tér és a Móricz Zsigmond körtér között a 61-es villamos vonalán közlekednek; a 105-ös, a 178-as, a 210-es és a 216-os autóbuszok várhatóan 16.20-tól 17.00-ig a Lánchíd helyett az Erzsébet hídon át közlekednek - sorolták.

Jelezték azt is, hogy a 2-es, a 2B és a 23-as villamosok az első járatindulástól várhatóan 10 óráig rövidített útvonalon, a Jászai Mari tér helyett a Kossuth Lajos tér (Széchenyi rakpart) megállóig közlekednek, a BKK a villamosok helyett a 15-ös autóbusz igénybevételét ajánlja.
A 4-es, 6-os villamosok 14 órától a Margit körút megnyitásáig (várhatóan 20-21 óráig) rövidített útvonalon, dél-budai végállomásuk és a Jászai Mari tér között közlekednek.

A Margit körút lezárása miatt pótlóbusz a kimaradó vonalszakaszon nem közlekedik. A BKK a villamosok helyett a Széll Kálmán tér elérésére az M2-es metró igénybevételét ajánlja.

A 17-es villamos 14 órától a Margit körút megnyitásáig (várhatóan 20-21 óráig) a Savoya Park felől csak a Széll Kálmán térig, a Bécsi út-Vörösvári út felől pedig a Margit híd budai hídfőt követően a Batthyány térig közlekedik; a 11-es autóbusz várhatóan 15.15 és 15.45 között rövidített útvonalon, a Nagybányai út és a Kitaibel Pál utca között közlekedik; a 39-es autóbusz várhatóan 14.30 és 20.00 között rövidített útvonalon, a Kissvábhegy és a Széll Kálmán tér között közlekedik - írták.

Hozzátették, hogy a valós idejű és a tervezett forgalmi változásokat, valamint a legfontosabb közlekedési információkat a bkk.hu/nemzetiunnep oldalon lehet követni.


EUIPO: a formatervezésen alapuló iparágak különösen ki vannak téve a hamisítás veszélyének

A formatervezésen alapuló iparágak különösen ki vannak téve a hamisítás veszélyének: becslések szerint a divat- és ruházati ágazatban évente 12 milliárd euró, a kézitáskák és az ékszerek esetében 2,7 milliárd euró veszteség keletkezik hamisítás miatt; csak Magyarországon a hamisítványok több mint 160 millió eurós veszteséget okoznak ezeken a területeken - közölte az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 20. 18:00
Megosztás:

Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár

Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló 10 óra 24 perckor lesz - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
2026. 06. 20. 17:00
Megosztás:

A termesztett növények számára a nagy meleg komoly stresszt jelent

A termesztett növények számára a hőség komoly stresszt jelent, ami általánosságban hatással van mind a termés mennyiségére, mind a minőségére; ráadásul a helyzetet tovább súlyosbítja, ha az éjszakai lehűlés elmarad, mert 18-20 Celsius fok feletti éjszakai hőmérsékletnél a növény nem tud regenerálódni és a felhalmozott tartalékait éli fel a légzéssel - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az MTI kérdésére válaszolva.
2026. 06. 20. 16:00
Megosztás:

MÁV: Június 20-án indul a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban - tudatta az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2026. 06. 20. 15:00
Megosztás:

Nem a legjobb pályázó nyer

Az Európai Bizottsággal létrejött megállapodást követően hamarosan újra jelentős uniós fejlesztési források nyílhatnak meg a magyar vállalkozások előtt. A Niveus és az IBSH szakértői szerint azonban nem azok kerülnek előnybe, akik a pályázati kiírások megjelenése után kezdenek kapkodni. A nyertes cégek már most évekre előre terveznek, előkészítik beruházásaikat, biztosítják a szükséges önerőt, rendezik pénzügyi és jogi hátterüket, és azt vizsgálják, hogy a várható támogatások miként illeszthetők a vállalkozás hosszú távú stratégiájába.
2026. 06. 20. 14:00
Megosztás:

Stabilnak érzik a munkájukat a fiatalok, de a megbecsültség hiányzik

A fiatal dolgozók több mint fele stabilnak érzi munkahelyét, ugyanakkor mindössze 36%-uk érzi magát igazán megbecsültnek a K&H ifjúsági index 2026 első negyedéves adatai szerint. A kutatás arra is rámutatott, hogy a nyelvtudás továbbra is erősen meghatározza a fiatalok munkaerőpiaci lehetőségeit, miközben jelentős különbségek látszanak a fővárosi és vidéki válaszadók tapasztalatai között.
2026. 06. 20. 13:00
Megosztás:

Az Apple megnyitotta a brazil iOS-fizetéseket: új korszak jöhet a stabilcoin tárcáknak?

Az Apple Brazíliában olyan változtatást vezet be, amely komoly lehetőséget nyithat a kriptós alkalmazások, különösen a stabilcoin tárcák előtt. A fejlesztők alternatív alkalmazásboltokat és külső fizetési megoldásokat is használhatnak digitális termékekhez, ami új lendületet adhat a mobilos kriptofizetéseknek.
2026. 06. 20. 12:00
Megosztás:

Logisztikai központot nyitott Győrben a PHOENIX Pharma

Átadta nyolcmilliárd forintos beruházással épült, 6550 négyzetméteres logisztikai központját pénteken a PHOENIX Pharma Zrt. Győrben, a létesítmény a vállalat saját forrásaiból épült meg az M1-es autópálya közelében.
2026. 06. 20. 11:00
Megosztás:

Elindult az első MiCA-kompatibilis svéd korona stabilcoin: bemutatkozott a SEKAU

Az AllUnity elindította a SEKAU-t, az első teljes fedezettel rendelkező, svéd koronához kötött stabilcoint, amely az Európai Unió MiCA szabályozási keretrendszere alapján készült. Az új digitális eszköz fontos lépés lehet az európai kriptopiacon, ahol egyre nagyobb igény mutatkozik a szabályozott, nem dolláralapú stabilcoinok iránt.
2026. 06. 20. 10:00
Megosztás:

Megkezdte működését a Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank

Megkezdte működését az Európában is egyedülálló Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank azzal a céllal, hogy állati élelmezésre szolgáló termékeket mentsen meg, majd rászoruló állatvédelmi szervezeteknek, szociális intézményeknek, önkormányzatoknak adományozva menhelyeken, gyepmesteri telepeken vagy magánszemélyeknél visszaszorítsa az állatok éhezését - mondta csütörtöki székesfehérvári sajtótájékoztatóján Lajos Bence alapító.
2026. 06. 20. 09:00
Megosztás:

Nőtt az utasforgalom a budapesti repülőtéren

Májusban a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 1 822 483-an utaztak a légikikötőn keresztül, 7,1 százalékkal többen, mint a tavalyi év azonos hónapjában, a legtöbben Londont, Párizst és Milánót választották úti célul, az első öt hónap utasforgalma meghaladta 7,6 milliót - közölte a Budapest Airport a honlapján.
2026. 06. 20. 08:00
Megosztás:

Az alfa generáció nyáron is szívesen fizet bankkártyával

Az Ersténél bankszámlával rendelkező, hét évnél idősebb gyerekek közül tízből kilencnek van bankkártyája, amelyet többségük rendszeresen használ. A nyári szünetben a költési szokások is megváltoznak: ilyenkor többet költenek utazásra és szórakozásra, mint a tanév során.
2026. 06. 20. 07:00
Megosztás:

Díjemelést sürget a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete

A közúti fuvarozás évek óta tartó veszteségességét 10-12 százalékos díjemelés ellensúlyozhatja - közölte az MTI-vel pénteken a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete.
2026. 06. 20. 06:00
Megosztás:

Fordulat a hazai uborkapiacon

Kettős képet mutat a hazai uborka-termesztés. Míg a konzervuborka termesztése csökken, addig a hajtatott kígyóuborka-ágazat látványos fejlődésen ment keresztül, elsősorban a modern technológiai beruházásoknak és az intenzív termesztési rendszerek elterjedésének köszönhetően - derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) pénteken megjelent közös körképéből.
2026. 06. 20. 05:00
Megosztás:

Közös kassza, közös jövő? Mit üzen a ciprusi alku az EU következő hétéves költségvetéséről?

Az Európai Unió következő hétéves költségvetéséről szóló vita 2026 júniusában új szakaszba lépett. A ciprusi tanácsi elnökség 2026. június 11-én előterjesztette az első olyan átfogó tárgyalási keretet, az úgynevezett „nego(tiating) boxot”, amely már konkrét számokat is tartalmaz a 2028–2034-es többéves pénzügyi keretre vonatkozóan. Ez önmagában is fontos fejlemény: a jövő hétéves keretét meghatározó költségvetési vitákban ugyanis eddig számos politikai nyilatkozatot hallhattunk, eddig azonban pénzügyi súlypontokról, elosztási arányokról és egyéb számszerű értékekről nem esett igazán szó. A ciprusi javaslat ezért semmi esetre sem a tárgyalások végét, hanem sokkal inkább azok valódi kezdetét jelzi.
2026. 06. 20. 04:00
Megosztás:

Itt a nyári autópálya matrica!

A tanév végét követően, a nyári hónapokban vesz új lendületet az e-matrica-vásárlások száma. Június, július és augusztus hónapban vásárolja meg az utazóközönség az éves pályamatrica-mennyiség nagyjából harmadát.
2026. 06. 20. 03:00
Megosztás:

Drótból van a kerítésed? Akkor komoly bajba kerülhetsz!

Sokan úgy gondolják, hogy egy egyszerű drótkerítés tökéletesen elegendő ahhoz, hogy megvédje az otthonukat a kíváncsi tekintetektől vagy az illetéktelen behatolóktól. Az alacsony ár és a gyors telepítés miatt rengeteg családi ház, nyaraló és telek körül találkozhatunk ilyen megoldással.
2026. 06. 20. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Nyugdíj emelés szabályai évről-évre

Sok nyugdíjas nem tudja pontosan, hogyan emelik a nyugdíjakat, és mikor járhat pluszpénz az év végén. Pedig előfordulhat, hogy az infláció magasabb lesz a vártnál, ilyenkor pedig kiegészítő emelés vagy egyösszegű kifizetés érkezhet. Nézzük meg egyszerűen, közérthetően, mit mond a törvény, és mire számíthatnak a nyugdíjasok!
2026. 06. 20. 01:00
Megosztás:

Hőségriadó!

Az elmúlt években egyre gyakoribbá váltak a tartós hőhullámok Magyarországon, a nyári hónapokban pedig rendszeresen rendelnek el hőségriadót az ország különböző területein.
2026. 06. 19. 23:59
Megosztás:

Az uniós források reményt adnak, az építőipar még várja a fordulatot

Az építőipar tavaszi adatai továbbra sem mutatnak egyértelmű élénkülést. Miközben az uniós forrásokról született megállapodás új beruházások előtt nyithatja meg az utat, a megrendelések csökkenése, a vállalkozások számának fogyása és a magas megszűnési arány alapján az ágazat rövid távon továbbra is nehéz környezetben működik.
2026. 06. 19. 23:00
Megosztás: