Ösztöndíjprogramot indított a Huawei az Óbudai Egyetemen
Az ösztöndíjprogramban hallgatók, hallgatói csapatok és mentor tanárok vehetnek részt. A hallgatói projektek olyan jövőbe mutató technológiai kutatásokra fókuszálnak, mint a digitalizált energiahatékonysági megoldások, különösen a napenergia ipari hasznosítása és az energiatárolás, valamint az 5G-technológia energiafelhasználásának csökkentése, megújuló energiával való hatékony működtetése. A virtuális- és kiterjesztett valóság (Virtual Reality és Augmented Reality), valamint a robotika ipari alkalmazása szintén a kutatási területek között lesz.
Az ipari és egyetemi szféra szorosabb együttműködése, valamint a tudás- és tapasztalatcsere elősegítéséért háromoldalú együttműködési megállapodást is aláírt a Huawei Technologies Hungary, az Óbudai Egyetem és a Czecz Közép-európai Kereskedelmi és Logisztikai Együttműködési Övezet.
A közlemény idézte Jason Xie, a Huawei Technologies Hungary ügyvezetőjét, aki hangsúlyozta: a megállapodás célja, hogy olyan új megoldásokat fejlesszenek, amelyek segítenek kihasználni az 5G-ben rejlő lehetőségeket az iparvállalatok számára az Ipar 4.0 megoldások magyarországi elterjedése érdekében, különösen a logisztika területén. Az együttműködés magában foglalja az intelligens logisztikai megoldások és közlekedési rendszerek telepítésének elősegítését is.
A Huawei Technologies kínai magánvállalat több mint 170 országban van jelen, 23 kutatás-fejlesztési központot működtet világszerte. Valamennyi üzletága jelen van Magyarországon, a vállalatcsoport Kínán kívüli legnagyobb logisztikai és gyártási bázisa, a Huawei Európai Ellátó Központ Magyarországon működik, több mint 2000 embernek biztosít munkát.
A Huawei 2020-ban összesítetten - mind a négy, a távközlési, a vállalati, a felhő és a végfelhasználói üzletágát tekintve - több mint 137 milliárd dolláros árbevételt ért el globálisan, ami 11 százalékos növekedés 2019-hez viszonyítva.