Pest vármegyében is terjeszkedik az amerikai ingatlanlánc

Január 29-én, Veresegyházon nyitotta meg legújabb, országosan 25. irodáját a RE/MAX, a világ egyik legnagyobb, amerikai érdekeltségű ingatlanközvetítő hálózata. A 110 országban több mint 9000 irodával rendelkező lánc friss, RE/MAX Platinum néven működő tagja is franchiserendszerben üzemel, jelen esetben egy helyi generálkivitelezővel, a Platinum Homes-szal szoros együttműködésben. Az új iroda ünnepélyes megnyitásában mások mellett Cserháti Ferenc, Veresegyház polgármestere is részt vett.

Pest vármegyében is terjeszkedik az amerikai ingatlanlánc

Intenzív növekedésben van Magyarországon a világ egyik legnagyobb ingatlanközvetítő hálózata, a RE/MAX. Az amerikai franchise alig pár év alatt megduplázta magyar irodáinak számát, január 29-én pedig már a 25. itteni egységét nyitotta meg Veresegyházon. Az irodalánc kezdetben a fővárosi prémiumpiacra koncentrált, majd hamarosan megkezdte a vidéki nagyvárosok és a frekventált üdülőövezetek meghódítását is, most pedig a jelek szerint a Budapest környéki agglomerációra fókuszál.

A RE/MAX Platinum néven megnyílt új egység átadóünnepségén beszédet mondott egyebek között Cserháti Ferenc, Veresegyház polgármestere, Szalai Zsolt, az újonnan nyílt egység tulajdonosa és vezetője, valamint Keszthelyi Bence, a RE/MAX Magyarország ügyvezetője is.

A polgármester köszöntötte az új vállalkozást, majd rámutatott: minden új vállalkozás esetében abban reménykedik, hogy az hosszan része lehet majd Veresegyház életének, és jelen esetben ez ilyen háttérrel nem is lehet kérdéses. A települése egyébként jelentős az ingatlanpiac, és biztos, hogy az új vállalkozás ennek meghatározó szereplője lesz.

Szalai Zsolt kifejtette: az ingatlaniroda, ahogy az a nevéből is kiderül, szorosan együttműködik majd a Platinum Homes generálkivitelezővel. Így biztosítják ügyfeleiknek a valóban teljes körű és egyablakos szolgáltatást, amelyben igény szerint a telek kiválasztásától a tervezésen, felújításon vagy építésen át a kulcsrakész ház átadásáig mindent egykézben tarthatnak. Az ingatlankínálatot a RE/MAX garantálja, míg a kivitelezési feladatokat a Platinum Homes látja el. A választék az épületek tekintetében is széles, a hagyományos téglaházak mellett a cégnek komoly tapasztalata van a CLT-technológia (Cross Laminated Timber ‒ keresztirányban rétegelt tömörfa) alkalmazásában is.

Keszthelyi Bence, a RE/MAX franchise hazai vezetője rámutatott: a 25. egység megnyitása szimbolikus a hálózat számára, de a lendület nem áll meg. A közeljövőben 7 további egység nyílik majd az ország különböző pontjain. A recept Magyarországon is ugyanaz, mint bárhol a világon: a lokális irodák hozzáférnek a nemzetközi technológiához, adatbázisokhoz és az 1973-as alapítás óta összegyűlt nemzetközi tapasztalathoz, módszertanhoz. Ugyanakkor minden iroda önálló vállalkozásként működik, kifejezetten a saját környékére, a RE/MAX Platinum esetében az észak-pesti agglomerációra koncentrálva. A hely- és piacismeretet ötvözik tehát a nemzetközi legjobb gyakorlatokkal és a franchise egységesen magas szakmai elvárásaival. A legtöbb lakóingatlant évek óta a RE/MAX hálózat adja el a világon, és itthon is célja a további dinamikus növekedés, elsősorban a prémiumszegmensre koncentrálva.


Módosul a Széchenyi Kártya Program egyes likviditási célú konstrukcióinak kamatozása

A Széchenyi Kártya Program továbbra is a hazai kis- és középvállalkozások egyik legfontosabb finanszírozási eszköze.
2026. 06. 19. 03:30
Megosztás:

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kinevezése óta először látogatott el az üzleti szféra szereplőihez és beszélt a magyar gazdaság következő időszakáról

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kinevezése óta először látogatott el az üzleti szféra szereplőihez és beszélt a magyar gazdaság következő időszakáról
2026. 06. 19. 03:00
Megosztás:

Powell támogatja a Fed új stabilcoin-szabályait, de Trump jegybankelnöke tartózkodott

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az amerikai stabilcoin-szabályozás. A Federal Reserve közzétette azt a javaslatcsomagot, amely részletesen meghatározza, milyen ügyfélazonosítási és pénzmosás elleni kötelezettségek várnak a kriptovállalatokra a Genius Act hatálybalépését követően. Bár a Fed vezetőinek többsége támogatta a tervezetet, egy figyelemre méltó kivétel mégis akadt: Kevin Warsh, Donald Trump új jegybankelnöke tartózkodott a szavazás során.
2026. 06. 19. 02:30
Megosztás:

Te is szoktál pletykálni? 10 millió Ft-ba kerülhet mostantól!

Milyen számszerűsíthető károkat okozhat az elégtelen vállalati kommunikáció és a helyét betöltő pletyka?
2026. 06. 19. 02:00
Megosztás:

Történelmi pillanat jött el Ukrajna számára

Történelmi pillanat jött el Ukrajna számára: az első tárgyalási fejezetcsoport megnyitása rendkívül fontos lépés az Európai Unió bővítése és Ukrajna teljes uniós csatlakozása felé - jelentette ki az António Costa, az uniós tagállamok állam- és kormányfőit tömörítő Európa Tanács elnöke csütörtökön Brüsszelben.
2026. 06. 19. 01:30
Megosztás:

Magyar nyugdíj paradoxon - 3/4 gondolkodik, és kevés cselekszik

A megkérdezett 18-35 éves fiatalok háromnegyede már gondolkodik a nyugdíj kérdésén, csaknem a felük tudja, hogy fiatalon kellene elkezdeni a megtakarítást – mégis csupán 17% tesz félre ténylegesen erre a célra.
2026. 06. 19. 01:00
Megosztás:

Növelte jövedelmezőségét és piaci részesedését a Fundamenta 2025-ben

Növelte a jövedelmezőségét az MBH Csoporthoz tartozó Fundamenta-Lakáskassza Zrt. 2025-ben, részesedése meghaladta az 50 százalékot a lakástakarék-piacon - közölte az MBH Bank csütörtökön az MTI-vel.
2026. 06. 19. 00:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítási KYC szabályok jöhetnek a stabilcoin-kibocsátóknál a FED tervei szerint

A Federal Reserve új ügyfélazonosítási szabályokat javasolt a fizetési stabilcoinok (cikkünk végén erről külön írtunk) kibocsátói számára. A tervezet értelmében a cégeknek minden ügyfél személyazonosságát ellenőrizniük kellene, mielőtt számlakapcsolatot létesítenének velük.
2026. 06. 19. 00:01
Megosztás:

Megszűnik a 3 %-os fix kamat: változnak a likviditási célú Széchenyi Kártya hitelek feltételei

Jelentős változást jelentett be a kormány a vállalkozások számára elérhető Széchenyi Kártya Program egyes konstrukcióinál.
2026. 06. 18. 23:30
Megosztás:

Bérszámfejtés: a zökkenőmentes működés alap

A bérszámfejtés a munkavállalók járandóságainak pontos kiszámítása, a kapcsolódó adók és járulékok megállapítása, valamint a bérkifizetéshez szükséges dokumentumok elkészítése. Ez a terület a vállalkozás működésének egyik legérzékenyebb pontja: a hibátlan elszámolás nemcsak a jogszabályi megfelelést biztosítja, hanem a munkavállalók bizalmát is megerősíti. Ha a bérek pontosan, határidőre érkeznek, és minden levonás szabályosan történik, a cég elkerüli a feszültségeket és a hatósági kockázatokat. A precíz bérszámfejtés ezért nem pusztán adminisztratív feladat, hanem a kiegyensúlyozott, kiszámítható működés egyik feltétele.
2026. 06. 18. 23:00
Megosztás:

Árat emel a Magyar Telekom, a Yettel, és a One

A Magyar Telekom, a Yettel, és a One is emel az árain; előbbi két cégnél 2026. július 1-jétől 4,4 százalékos inflációkövető díjkorrekciót alkalmaznak, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által a tavalyi évre megállapított éves fogyasztói árváltozásnak megfelelően, míg a One idén szeptember elsejétől érvényesíti az áraiban ezt az emelést - közölték a cégek az MTI megkeresésére csütörtökön.
2026. 06. 18. 22:30
Megosztás:

Megjelent a PwC e-kereskedelmi toplista

Megjelent a PwC e-kereskedelmi toplistája, a legjobban teljesítő online kereskedők az elismeréseket csütörtökön Budapesten, a PwC Magyarország székházában vették át.
2026. 06. 18. 22:00
Megosztás:

Vérfürdő a kriptopiacon: ezek a tokenek zuhantak a legnagyobbat 24 óra alatt

Miközben a Bitcoin és a vezető kriptoeszközök körül továbbra is jelentős figyelem összpontosul, a piac alsóbb szegmenseiben valóságos vérengzés zajlott az elmúlt 24 órában. Több népszerű altcoin és feltörekvő projekt kétszámjegyű veszteséget szenvedett el, miközben a befektetők egy része kockázatcsökkentésbe kezdett, mások pedig profitrealizálással reagáltak az elmúlt hetek emelkedéseire.
2026. 06. 18. 21:30
Megosztás:

Októberre helyreállhat az olajtermelés az Arab-öbölben

Az Arab-öböl menti államok olajtermelése valószínűleg októberre helyreáll, de a Hormuzi-szoroson áthaladó szállítmányok mennyisége így sem haladja meg a háború előtti szint 70 százalékát - vélik az amerikai Goldman Sachs bank szakértői, akiket a Bloomberg idézett csütörtökön.
2026. 06. 18. 21:00
Megosztás:

AIPM: Veszélyben a betegek hozzáférése az új gyógyszerekhez

Azonnali és radikális beavatkozást sürget az amerikai árpolitika okozta globális gyógyszerpiaci sokkhullámok és a hazai környezetben tapasztalható „kettős szorítás” miatt az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM). Magyarország ugyanis rendszerszintű csapdába sétált, amelyből az egyetlen kivezető út egy hárompilléres stratégiai keretrendszer azonnali bevezetése.
2026. 06. 18. 20:30
Megosztás:

Átalakul a sörpiac: az alkoholmentes és prémium termékek a növekedés motorjai

Európa-szerte átalakul a sörpiac, a növekedést egyre kevésbé a hagyományos lager hajtja. Nyáron már minden negyedik online vásárolt sör az alkoholmentes kategóriából kerülhet ki, miközben a kraft sörök közel 40 százalékos növekedést értek el az elmúlt évben – derül ki a Kifli.hu adataiból. A számok jól mutatják, hogy a sörpiacon egyre inkább a tudatos fogyasztás és a prémium termékek alakítják a keresletet.
2026. 06. 18. 20:00
Megosztás:

Fokozódik az aszály, tartós kánikula várható

Nem várható országos eső a közeljövőben, a hőmérséklet azonban emelkedik, tartós kánikula, hőhullám várható, az aszály fokozódni fog - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 06. 18. 19:30
Megosztás:

A GMO-mentesség fenntartását szorgalmazza több civil szervezet

A Greenpeace Magyarország, a Magyar Biokultúra Szövetség és a Magyar Természetvédők Szövetsége szerint a kormánynak egyértelművé kell tennie, hogy Magyarország továbbra is kiáll a GMO-mentes mezőgazdaság mellett - közölték a tiltakozó szervezetek csütörtökön az MTI-vel.
2026. 06. 18. 19:00
Megosztás:

Visszatért a nagytőke az európai logisztikai piacra – a mélypont után történelmi léptékű fellendülést produkál a szektor

A 2023-as mélypontról látványosan visszapattant az európai logisztikai piac: a szektor befektetési értéke a korábbi 34,8 milliárd euróról 19,5 százalékos növekedéssel 41,6 milliárd euróra ugrott, amivel a járványidőszakot leszámítva a valaha volt legerősebb évet produkálta. A Gestor Befektetési Zrt. nemzetközi adatokon alapuló elemzése szerint a tartósan magas kamatkörnyezet, a geopolitikai feszültségek és a megújult inflációs nyomás közepette az intézményi tőke a logisztikai szektorban keres menedéket.
2026. 06. 18. 18:30
Megosztás:

NKFH fellépés a tiltott kozmetikai összetevők ellen

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos, összehangolt vizsgálatot indított a kozmetikai termékekben előforduló tiltott összetevők kiszűrése érdekében. Az ellenőrzési program célja, hogy a fogyasztók egészségére veszélyes, már betiltott anyagokat tartalmazó termékeket kivonja a forgalomból, valamint erősödjön a jogkövető piaci magatartás.
2026. 06. 18. 18:00
Megosztás: