Repülőrajtot vett januárban a kiskereskedelemi forgalom

A Központi Statisztikai Hivatal naptárhatástól megtisztított adatai szerint januárban az előző év azonos időszakához képest a kiskereskedelmi forgalom volumene 4,7%-kal emelkedett, míg 2024 decemberéhez viszonyítva 2,2%-os növekedést mutatott.

Repülőrajtot vett januárban a kiskereskedelemi forgalom

Tehát éves és havi bázis alapján is jelentős bővülést tapasztalhatunk. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletek esetében az értékesítés volumene 4,7%-kal emelkedett. A nem élelmiszer- kiskereskedelemben ennél is nagyobb mértékben, 5,6%-kal bővült az értékesítési volumen.

Ezen belül a gyógyszer-, gyógyászati termék- és illatszerüzletekben 9,7%-kal, a bútor- és műszaki cikk üzletekben 7,8%-kal, az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 6,7%-kal, a textil-, ruházati és lábbeliüzletekben 4,7%-kal növekedett az értékesítés.

A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy a gazdaság jobban teljesítsen, így a családok több pénzből tudjanak gazdálkodni, ezáltal többet is tudjanak fogyasztani. Ehhez járul hozzá a teljes foglalkoztatottság, és a 16 hónapja tartó, legutóbb 6,1%-ot kitevő reálbéremelkedés is, amelynek hatására folyamatosan erősödik a lakosság bizalma.

A kormány elkötelezett abban, hogy megvédje a magyar családokat és nyugdíjasokat az árak elfogadhatatlan mértékű emelésétől, ezért határozottan fellép az árnövelőkkel szemben. A megfizethető élelmiszerárak biztosítása érdekében továbbra is működteti az online árfigyelő rendszert, amely korábban már hatékony eszközként bizonyult a túlzott élelmiszeráremeléssel szemben. A nyomon követett termékek köre 100 kategóriára bővülhet, és olyan alapvető élelmiszerek is szerepelnek majd rajta, mint a hal, kávé, tea, rizs, tejszín, marhahús, zsemle és kakaópor.

A nyugdíjasok támogatására a kormány egyedülálló áfavisszatérítési rendszert vezet be, amelynek során az alapvető élelmiszerek – köztük a zöldségek, a gyümölcsök és a tejtermékek – áfáját a nyugdíjasok visszakapják egy külön erre a célra kialakított kártya segítségével. Az intézkedés több mint 2-2,5 millió nyugdíjas számára nyújthat érdemi anyagi segítséget, és hozzájárulhat a fogyasztás további bővüléséhez is.

A Nemzetgazdasági Minisztérium mindezek mellett elvárja a kiskereskedelmi láncoktól, hogy önkéntesen csökkentsék áraikat. A tárca elvárása, hogy a kiskereskedelmi láncok jövő hét

elejére jelezzék szándékaikat. Amennyiben az önkéntes árkorlátozás nem eredményezi az árak érezhető csökkenését, úgy a Nemzetgazdasági Minisztérium kész hatósági eszközökkel beavatkozni az árnövelőkkel szemben.

Digitális jüan új szinten? – 3–5 éven belül jöhet a kínai stabilcoin a globális valutaversenyben

A globális pénzügyi rendszer átalakulása új szakaszba léphet: egy vezető iparági szereplő szerint Kína hamarosan beléphet a stabilcoin-piacra. A Circle vezérigazgatója úgy látja, hogy a jüan-alapú digitális token komoly geopolitikai és gazdasági fordulatot hozhat – ám az út továbbra sem akadálymentes.
2026. 04. 16. 16:00
Megosztás:

Egy év alatt átrendeződött Budapest ingatlanpiaci térképe

A Duna House 2026 márciusi vévői érdeklődési adatai szerint a XIII. kerület változatlanul az összes budapesti kerület közül a legkeresettebb célpont, miközben a budai oldalon a II. és XII. kerület erősödött. Az érdeklődési trendek elemzése több pesti kerület – köztük a korábban top 3-ban szereplő VII. kerület – mérsékelt, de tartós visszaesését jelzi.
2026. 04. 16. 15:30
Megosztás:

Tőzsdére lépett az Urban Plaza Plus Nyrt.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) standard kategóriájában, euró alapon kereskednek a bevásárlóközpont fókuszú, ingatlanbefektetési társaság, az Urban Plaza Plus Nyrt. részvényeivel, amelynek tőzsdére lépését szimbolikus kereskedési csengetéssel ünnepelték a BÉT székhelyén csütörtökön Budapesten.
2026. 04. 16. 15:00
Megosztás:

Kerekdomb Fesztivál 2026 programja összeállt - lássuk kik az idei fellépők!

2026 szeptember 18. és 20. között Tállya csodálatos lankái vibráló közösségi térré alakulnak. Akik jártak már az elmúlt tíz alkalommal a Kerekdomb Fesztiválon, azok biztosan visszatérnek idén is, de az első bálozókat is befogadja a közeg, és persze a legizgalmasabb kulturális programok is várják őket.
2026. 04. 16. 14:30
Megosztás:

Dél-Korea blokklánc-alapú fizetési rendszert tesztel: jönnek a Deposit Tokenek az állami kiadásokban

Egy új korszak küszöbén áll a közpénzek kezelése Dél-Koreában: a kormány blokklánc-technológiára épülő „Deposit Token” rendszerrel készül leváltani a hagyományos fizetési megoldásokat. A 2026-ra tervezett pilot program nemcsak hatékonyabbá, hanem átláthatóbbá is teheti az állami pénzmozgásokat.
2026. 04. 16. 14:00
Megosztás:

Elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Médiatanács

A Nemzeti konzultációra vonatkozó társadalmi célú reklám miatt szankcionálta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület a rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek használatára kiírt pályázati eljárások eredményéről is döntött.
2026. 04. 16. 13:30
Megosztás:

Stagnáló piacon is növekedett a Mapei

A Mapei Kft. 2026 első negyedévében 8,8 milliárd forint belföldi árbevételt ért el, amely 13,7 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának értékét. Az exportértékesítés 36 százalékkal, 139 millió forintra nőtt.
2026. 04. 16. 13:00
Megosztás:

Likviditási csapda a kriptopiacon? – Egy neves elemző szerint a Bitcoin még mindig medvés pályán mozog

A kriptopiac jelenlegi emelkedése sok befektetőben kelt optimizmust, azonban egy ismert elemző szerint ez könnyen lehet csupán egy jól felépített csapda. A részletes likviditási elemzés alapján a Bitcoin árfolyama kritikus szintek között mozog, és a következő nagy mozgás akár komoly veszteségeket is okozhat a felkészületlen kereskedők számára.
2026. 04. 16. 12:30
Megosztás:

A modern technológia újragondolja a betonkerítéseket

Otthonunk környezetének megóvása kiemelten fontos, amikor a biztonságot és a vizuális megjelenést vesszük figyelembe.
2026. 04. 16. 12:00
Megosztás:

Új csúcson zárt az S&P500 és a Nasdaq Composite, a befektetők a banki eredményjelentéseknek és a Broadcom-Meta partnerség meghosszabbításának örülhettek

Tovább emelkedtek a tengerentúli részvényindexek szerdán, a befektetők az iráni háború lezárultával kapcsolatos optimista várakozásokon túl a vállalati eredményjelentéseknek örülhettek. A Dow ugyan kismértékben csökkent, viszont a Nadsaq Composite és az S&P500 új történelmi csúcson zárta a napot. Az előbbi 11 napja megszakítás nélkül emelkedik, az utóbbi 11 kereskedelmi napból tízet pluszban fejezett be. A részvényindexek annak a reményében emelkedtek ezen a héten, hogy az Egyesült Államok és Irán között békemegállapodás jön létre.
2026. 04. 16. 11:30
Megosztás:

Gyengült az európai részvénypiacok többsége a luxusszektor visszaesése nyomán

Az európai részvénypiacokon negatív hangulat uralkod?ott, mivel a befektetők elsősorban a közel-keleti geopolitikai feszültségek alakulását, azon belül az amerikai–iráni konfliktus eszkalációjának és az esetleges diplomáciai enyhülésnek az esélyét árazták. A STOXX 600 index 0,4%-kal csökkent, amit elsősorban a luxusszektor gyengesége magyarázott. A szektorban a Hermés részvényei 8%-ot zuhantak, miután a közel-keleti feszültségek érdemben visszafogták az értékesítési növekedést, míg a Kering árfolyama 9%-kal esett, miután a vállalat a Guccinál tapasztalt, a vártnál gyengébb teljesítményről számolt be, részben a konfliktus miatti keresletlassulással indokolva azt.
2026. 04. 16. 11:00
Megosztás:

CZ megszólalt: így gondolkodik a kriptóról és a befektetésekről a Binance alapítója

Exkluzív AMA során osztotta meg stratégiáit és tapasztalatait a világ egyik legismertebb kriptós vezetője. A memecoinoktól a kockázatkezelésig – Changpeng Zhao őszintén beszélt arról, mi működik valójában a piacon.
2026. 04. 16. 10:30
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 16. 10:00
Megosztás:

Visszatér a reklámadó 2026-ban

Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
2026. 04. 16. 09:30
Megosztás:

Ha TESCO nádcukrot vettél, akkor vidd vissza a boltba azonnal - baj van vele

A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. a Tesco nádcukor 500g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, nem engedélyezett adalékanyag (E150d) lehetséges jelenléte miatt.
2026. 04. 16. 09:00
Megosztás:

Tisza adóprogram – koncepcióváltás, vagy finomhangolás?

A vasárnapi választásokat fölényesen megnyerő Tisza Párt korábban már közölt részleteket a tervezett adóprogramjáról, a Niveus ennek hatásait vizsgálja.
2026. 04. 16. 08:30
Megosztás:

London minden eddiginél több drónt ad Ukrajnának

Nagy-Britannia minden eddiginél nagyobb drónszállítmányt juttat az idén Ukrajnának.
2026. 04. 16. 08:05
Megosztás:

NVI: kiemelkedő terhelés mellett működött a választási portál

Vasárnap kiemelkedő érdeklődés mellett zajlott az eredményeket közlő választási portál működése: a választási portál 3,1 millió egyedi látogatót szolgált ki a világ 182 országából - közölte a Nemzeti Választási Iroda szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 16. 07:30
Megosztás:

Klasszis: íme a legjobb magyar befektetési alapok és alapkezelők, innovációk

A hazai befektetési alapok vagyona 2025-ben is dinamikusan nőtt tovább, meghaladta a 20 ezer milliárd forintot. A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2026 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek. Az Év Alapkezelője az Accorde Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Lokietek Eszter, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere pedig Németh Gábor lett.
2026. 04. 16. 06:30
Megosztás:

A magyar-román kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett Magyar Péterrel a román miniszterelnök

Ilie Bolojan román miniszterelnök a román-magyar kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett telefonon Magyar Péterrel, akinek személyesen és a bukaresti kormány nevében is gratulált a választási eredményhez - közölte szerdán a román kormány sajtóirodája.
2026. 04. 16. 06:00
Megosztás: