Részvénykibocsátással 123 millió euró tőkét vont be a GTC S.A.

A 2021. júniusi tőkebevonásról szóló részvényesi döntést követően a GTC 55 000 000 darab O sorozatú bemutatóra szóló befektetési jegyet bocsátott ki. Erős kereslet mellett a Társaság végül 88 700 000 részvényt értékesített részvényenként 6,40 zloty áron, amivel mintegy 123 millió euró friss tőkét vont be.

A december 14-én, kedden indult tranzakció december 16-án, csütörtökön könyvépítéses jegyzési eljárás keretében zajlott. A két nap alatt számos lengyel és nemzetközi befektető nyilvánította ki jegyzési szándékát, amellyel jelentősen túljegyezték az 55 000 000 új részvényt tartalmazó alapajánlatot. Az erős kereslet hatására a Társaság úgy döntött, hogy több mint 60 százalékkal növeli az ajánlat értékét, és végül 88 700 000 részvényt allokál részvényenként 6,40 zloty áron, amivel mintegy 123 millió euró tőkét vont be. A friss tőkét a Csoport tőkeszerkezetének megerősítésére és a jövőbeli növekedés finanszírozására fordítják.

„Nagyon örülünk, hogy meglévő és új befektetőink hatalmas érdeklődése mellett még az év végén lebonyolíthattunk egy ilyen sikeres tranzakciót. A kiemelt érdeklődés lehetővé tette az ajánlat értékének jelentős megnövelését és a diszkont piaci árra korlátozását. Ez is bizonyítja, hogy nagy a kereslet a GTC részvényei iránt, ami a stratégiánkat és a piaci pozíciónkat is igazolja” – mutatott rá Yovav Carmi, a GTC Igazgatótanácsának elnöke.

„A rendkívül sikeres tőkeemelésből származó bevétel, valamint a szerbiai portfóliónk eladásából származó források lehetővé teszik tőkeszerkezetünk megerősítését, LTV-arányunk csökkentését, valamint jövőbeni növekedésünket is finanszírozzák. Nagyon elégedettek vagyunk a tőkeemelés eredményével. Gratulálok a szindikátusi csapatnak, hatalmas köszönet illeti őket a tranzakcióval kapcsolatos munkájukért” – fogalmazott Ariel Ferstman, a GTC S.A. pénzügyi igazgatója és igazgatósági tagja.

„A kihívásokkal teli év végi piaci viszonyok ellenére a lengyel és a nemzetközi befektetők által generált kiemelkedő keresletnek köszönhetően a GTC mérsékelt – a 10 napos árfolyamértékkel súlyozott átlagárhoz képest körülbelül 6,6 százalékos – diszkont mellett több mint 60 százalékkal növelhette a kibocsátás értékét. Büszkék vagyunk arra, hogy részesei lehettünk ennek a hatalmas sikernek” – tette hozzá Mateusz Kacprzak, a Santander Poland vállalati és befektetési banki részlegének vezetője.

A tranzakcióban a GTC-t a Santander, az Erste Group és a WOOD & Company közös globális koordinátorként és a jegyzés vezetőjeként támogatta.

Új stratégia mentén folytatja tevékenységét az MBH Bank az öngondoskodási piacon

Az MBH Bank felülvizsgálta az MBH Gondoskodás Egészségpénztárral és az MBH Gondoskodás Nyugdíjpénztárral fennálló együttműködését és annak megszüntetése mellett döntött.
2025. 10. 08. 12:30
Megosztás:

Nagy a vállalkozói érdeklődés a 3 százalékos fix kamattal elérhető hitelek iránt

Már az első két nap azt mutatja, hogy nagy a vállalkozói érdeklődés a Széchenyi Kártya Program keretében egységesen 3 százalékos fix kamattal elérhető hét hiteltermék iránt - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős államtitkára szerdán a TV2 Mokka című műsorában.
2025. 10. 08. 12:00
Megosztás:

Kriptovaluták és adózás: mit kell tudni 2025-ben?

Az elmúlt években a kriptovaluták már nemcsak a technológia rajongóinak játékszere, hanem valódi befektetési és fizetőeszközzé váltak. Magyarországon több mint 300 ezer ember rendelkezik valamilyen digitális eszközzel, és egyre több vállalkozás is elfogadja a Bitcoint, az Ethereumot vagy más tokeneket.
2025. 10. 08. 11:30
Megosztás:

Továbbra sem sikerült tető alá hozni a kormányzati leállással kapcsolatos megállapodást

A keddi kereskedés során gyengültek az amerikai indexek.
2025. 10. 08. 11:00
Megosztás:

Kis elmozdulások mellett vegyesen zártak tegnap a mértékadó nyugat-európai indexek

Alig mozdultak tegnap a főbb európai részvénypiacok, miközben a befektetők figyelme Franciaországra összpontosult.
2025. 10. 08. 10:30
Megosztás:

Nyolcszázmillió forintból fejlesztik az ipari parkot Encsen

Nyolcszázmillió forintos vissza nem térítendő támogatásból hajtanak végre alapinfrastrukturális beruházásokat, emellett bővítik a logisztikai szolgáltatásokat, új épületet építenek, és a már meglévőt is átalakítják az encsi ipari parkban - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei város kommunikációs irodája az MTI-vel.
2025. 10. 08. 09:05
Megosztás:

Augusztusban 21,7 százalékkal nőttek globálisan a chipeladások

Globálisan 64,88 milliárd dollár értékben adtak el chipeket augusztusban, ami 21,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - áll a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szervezet, a SIA honlapján. Júliushoz képest a növekedés 4,4 százalék volt.
2025. 10. 08. 08:30
Megosztás:

Számlafeltöltés bankkártyával: még mindig aktuális? – szakértői vélemény Onlyspins

Az online kaszinók gyakran kínálnak különböző fizetési módokat a tranzakciókhoz.
2025. 10. 08. 07:30
Megosztás:

A BYD lendületesen bővíti márkakereskedői hálózatát Magyarországon

A BYD lendületesen bővíti márkakereskedői hálózatát Magyarországon, Pécsen megnyílt az első, új márkaarculattal rendelkező vidéki kereskedés, és további három értékesítési pont is megkezdte működését a napokban - tájékoztatta a BYD Hungary közleményben az MTI-t kedden.
2025. 10. 08. 07:00
Megosztás:

Történelmi csúcson Oroszország arany-deviza tartalékai

Oroszország nemzetközi tartalékai 713,301 milliárd dollárral október 1-jén történelmi csúcsot értek el - közölte kedden az orosz központi Bank.
2025. 10. 08. 06:30
Megosztás:

Szúrópróba: megvizsgálja a GVH a szúnyogirtás hazai piacát

Gyorsított ágazati vizsgálatot indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a szúnyoggyérítés hazai piacán. A GVH eljárása elsősorban az egyajánlatos közbeszerzésekre, azon belül is főként az ajánlattevői oldal piaci magatartására fókuszál. A nemzeti versenyhatóság 2024-ben három területet azonosított, ahol magas az egyajánlatos közbeszerzések aránya. Ezekből eddig az orvosi képalkotó diagnosztikai berendezések piacát és a gépjármű-beszerzések piacát vizsgálták meg a GVH szakértői.
2025. 10. 08. 06:00
Megosztás:

Hamisított és veszélyes fűszerek a boltok polcain – súlyos szabálytalanságokat tárt fel az NKFH

Minden második oregánó megbukott a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) nagyszabású célellenőrzésén, amelynek fókuszában két, Magyarországon igen népszerű fűszer, az oregánó és az őrölt bors állt. A vizsgált oregánó minták több mint 46%-a problémásnak bizonyult, 15 oregánó minta közül 4, átlagosan 70-80%-ban tartalmazott idegen növényt. Az ellenőrzések nemcsak a hagyományos és online kereskedelemben elérhető termékekre terjedtek ki, hanem a keleti és csomagolásmentes boltok lédig árusított fűszereire is. A szakemberek a termékek nyomonkövethetőségét, higiéniai feltételeit és tárolási gyakorlatát is ellenőrizték.
2025. 10. 08. 05:00
Megosztás:

Vlagyimir Putyin: csaknem ötezer négyzetkilométert foglalt el idén az orosz hadsereg

Csaknem ötezer négyzetkilométer területet foglalt el idén az orosz hadsereg az ukrajnai háborúban – jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz védelmi minisztériumnak és a vezérkarnak a vezetőségével kedden Szentpéterváron tartott tanácskozásán.
2025. 10. 08. 04:30
Megosztás:

Aranyat ér egy parkolóhely a belvárosban: mutatjuk, mennyiért hirdetik őket

A lakóingatlanokkal együtt a garázsok ára is folyamatosan emelkedik - derül ki a zenga.hu ingatlanhirdetési portál adataiból. Ahol kevés a fedett garázs, például Budapest belvárosában és a budai oldalon, ott az átlagár többszöröséért hirdetik meg az eladó vagy kiadó garázsokat.
2025. 10. 08. 04:00
Megosztás:

Új ügyvezető igazgató a Raben Hungary élén

A Raben Trans European Hungary ügyvezető igazgatói posztját október 1-jétől Inna Ocheretna tölti be - közölte a holland logisztikai szolgáltató, a Raben Group kedden az MTI-vel.
2025. 10. 08. 03:30
Megosztás:

Sokba kerül a fluktuáció a cégeknek, mégsem mérik hatékonyan

A munkaerőpiac dinamikája az elmúlt években jelentős átalakuláson ment keresztül, és a fluktuáció – azaz a munkavállalók elvándorlása – továbbra is az egyik legnagyobb kihívás a magyarországi vállalatok számára. A Jobtain HR Szolgáltató tapasztalatai és a legfrissebb benchmark adatok alapján világosan kirajzolódik, hogy a fluktuáció nem csupán számokban mérhető jelenség, hanem mélyebb szervezeti, kulturális és stratégiai kérdéseket is felvet.
2025. 10. 08. 03:00
Megosztás:

Két lépcsőben változik a magyar adórendszer! Íme a részletek

Két lépcsőben változik az adórendszer – az EY összefoglalja a legfontosabb újdonságokat.
2025. 10. 08. 02:30
Megosztás:

Összeomlik a magyar állami nyugdíjrendszer, mégsem kapunk észbe!

A hazai lakosság havonta átlagosan 42 000 forintot tud megtakarítani, több mint harmaduknak ugyanakkor egyáltalán nincs félretehető jövedelme – derül ki a nemrég TOP Employer 2025 minősítést elnyert Generali Biztosító friss, reprezentatív kutatásából.
2025. 10. 08. 02:00
Megosztás:

16 évesnél öregebb autód van? Akkor bajban vagy!

Az Europ Assistance közelmúltban végzett reprezentatív felmérése rávilágít, hogy a magyar autósok közel fele (49%) 16 évesnél idősebb gépjárművet használ.
2025. 10. 08. 01:00
Megosztás:

Nagy baj van a Balatonnál? Iszapos part, rekordalacsony vízszint...

“Iszapos partok”, „rekordalacsony vízszint”, “ kiszárad a Balaton” – az utóbbi napok hírei riasztó képet festettek a régióról. Kommunikációs szempontból azonban nem csupán egy negatív természeti esemény zajlik a Balatonon, hanem potenciális reputációs katasztrófa, amely a turizmusra és a térség gazdasági teljesítményére is közvetlen hatással lehet.
2025. 10. 08. 00:30
Megosztás: