Sikeres félévet zárt az UBM Holding Nyrt.

Sikeres félévet zárt az UBM Holding Nyrt., a cégcsoport történetének legmagasabb 6 havi árbevételét és adózás utáni eredményét érte el. Az egy évvel korábbihoz képest árbevétele a 2022 július-decemberi első üzleti fél évben 33,8 százalékkal 123 milliárd forintra, adózott eredménye 48 százalékkal 1,898 milliárd forintra nőtt - közölte a cég szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

Sikeres félévet zárt az UBM Holding Nyrt.

Az ország legnagyobb takarmányalapanyag-kereskedője és piacvezető takarmánygyártó cégcsoportja továbbiakban is folytatni kívánja beruházásait és a nemzetközi terjeszkedést, és növelné a kisbefektetők arányát a tulajdonosi struktúrában. Ez utóbbi érdekében az UBM részvények 1:20 arányú felosztását tervezik - írták.

A közlemény szerint a csoport árbevétele a tervek szerint évi 9-15 százalékkal nőhet 2023-2025-ben - a jelenlegi árkörnyezetet feltételezve -, és elérheti az évi 350 milliárd forintot az időszak végére.

"A lezárt fél év eredményei alapján úgy látjuk, hogy az UBM Nyrt. és kapcsolódó leányvállalatai piaci helyzete stabil, az UBM a magyar mezőgazdaság megkerülhetetlen szereplője, első számú takarmánygyártója, a regionális terjeszkedés feltételei adottak, és elérhető az éves egymillió tonnás takarmánygyártás, valamint a kétmillió tonnás takarmány-alapanyag kereskedelem" - fogalmaztak.

A jelentés szerint regionális jelenlét alatt első körben a Kárpát-medence országait értik, azaz Magyarországon kívül Szlovákiát, Ukrajnát, Romániát és Szerbiát. További stratégiai célként jelölték meg Bulgáriát, Bosznia-Hercegovinát, Montenegrót, valamint Albániát.

Ezen országokban még nem alakultak ki az intenzív állattartás feltételei, ez azonban az elkövetkező öt-tíz évben meg fog változni, ehhez dinamikusan csatlakozva ki lehet építeni azt az üzemhálózatot, amely az így keletkező takarmányigényt fedezni tudja - jegyezték meg.

A cégcsoport Magyarország mellett Romániában és Szlovákiában rendelkezik termelőüzemmel. Tavaly adták át új takarmánykeverő üzemüket a szlovákiai Hernádcsányban. A 6,7 millió eurós, részben pályázati forrásból megvalósult beruházásnak köszönhetően tizedével, évi 840 ezer tonnára növekedett a csoport takarmánygyártási kapacitása.

E fejlesztésnek is köszönhetően tovább bővülhet az UBM exporttevékenysége is; a társaság jelenleg 15 országba - elsősorban Olaszországba, Romániába és Ausztriába - exportál termékeket, ebből származik árbevételének mintegy 46,5 százaléka.

A mintegy 390 alkalmazottal rendelkező UBM Csoport hét termelő telephellyel rendelkezik Szelestén, Környén, Tökön, Mátészalkán, Szentesen, Hernádcsányban és Kerelőszentpálon, központi irodája Pilisvörösváron található.

A jelentés alapján a cég saját tőkéje 2022. december 31-én mintegy 14 milliárd forintot tett ki.

Az UBM részvényeit a BÉT standard kategóriájában jegyzik. Legutóbb 29 400 forinton kereskedtek velük, ez volt egyben az elmúlt egy év legmagasabb ára is, míg a legalacsonyabb 24 000 forintot tett ki.


Változás a használtautó-piacon: meredeken esik a dízel, miközben 30%-kal nőtt a zöld autók iránti kereslet

Tovább gyorsul a hajtásláncok szerkezeti átalakulása a hazai használtautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, júliusi statisztikái szerint. Egyetlen év alatt több mint 12,5 ezer érdeklődőt* veszítettek a dízelüzemű autók, miközben a villamosított hajtásláncok (tisztán elektromos és hibrid modellek) iránti vásárlói kereslet több mint 30%-os ugrással megközelítette a havi 49 ezres határt. A piac alapját jelentő benzines szegmens változatlanul szilárd bázist mutat.
2026. 08. 06. 04:00
Megosztás:

Átalakítja ügynökségi modelljét a Szerencsejáték Zrt.

Az átláthatóság, a szakmai minőség és a verseny erősítése érdekében új marketing és kommunikációs ügynökségi struktúrát alakít ki a Szerencsejáték Zrt. A társaság a következő időszakban több lépcsőben meghirdetett pályázatokon keresztül választja ki a marketing-, a média-, a nyomdai, a PR, a social, valamint a rendezvényszervező ügynökségeit. Az új rendszer kialakítása a szakmai ajánlások és piaci visszajelzések figyelembevételével, független szakértők támogatásával történik.
2026. 08. 06. 03:00
Megosztás:

Így kaphat egy magyar nyugdíjas olcsóbban gyógyszert - 7 lehetőség

Sok magyar nyugdíjas havonta többféle gyógyszert szed, ezért a patikában hagyott összeg könnyen elérheti a több ezer vagy akár több tízezer forintot. Kevesen tudják azonban, hogy a társadalombiztosítási támogatás mellett közgyógyellátás, önkormányzati segítség, egyedi méltányosság és olcsóbb helyettesítő készítmény is csökkentheti a kiadásokat.
2026. 08. 06. 02:00
Megosztás:

Ki rendelhet el vízkorlátozást ma Magyarországon?

Nyári hőhullámok és tartós aszály idején gyakran jelennek meg olyan közlemények, amelyek megtiltják a vezetékes ivóvízzel történő locsolást, autómosást vagy medencetöltést. A köznyelv ezeket egyszerűen „vízkorlátozásnak” nevezi, jogilag azonban több, egymástól eltérő intézkedésről lehet szó. Nem mindegy, hogy vízhiány miatti települési korlátozásról, műszaki üzemzavarról, ivóvízminőségi problémáról vagy mezőgazdasági vízhasználat korlátozásáról beszélünk.
2026. 08. 06. 01:00
Megosztás:

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. 08. 06. 00:05
Megosztás:

Csökkenti a reaktor teljesítményét a krskói atomerőmű

Szerda éjszakától fokozatosan csökkenti reaktorának teljesítményét a szlovén-horvát tulajdonú Krsko Atomerőmű (NEK) a Száva alacsony vízhozama és magas vízhőmérséklete miatt - közölte az erőmű vezetése.
2026. 08. 05. 23:00
Megosztás:

MNB: egyhangúlag támogatta a monetáris tanács az alapkamat csökkentését júliusban

Enyhangúlag szavaztak a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának tagjai a július 21-i ülésen az alapkamat csökkentéséről - olvasható az MNB honlapján szerdán közzétett rövidített jegyzőkönyvben.
2026. 08. 05. 22:00
Megosztás:

Jóval olcsóbb lett a villanyautók és a hibridek kötelezője

Már a százezres nagyságrend felett van a magyar villanyautó-flotta, ami bő 40 százalékos bővülést jelent éves szinten. A Netrisknél kötött kgfb-szerződéseken belül az elektromos személyautók aránya júniusra 3,6 százalékra, a hibrideké pedig több mint 5 százalékra emelkedett. Az elektromos autók kötelező biztosításának féléves átlagdíja éves összevetésben 8 százalékkal, a hibrideké 12 százalékkal csökkent, miközben a többi személyautónál mindössze 2 százalékos mérséklődés történt. A cascónál ugyanakkor jelentős a különbség: az elektromos autók éves átlagdíja meghaladta a 263 ezer forintot.
2026. 08. 05. 21:00
Megosztás:

Vitézy Dávid: lassítja a vonatokat és festéssel is védi a síneket a hőségtől a MÁV

Lassítja a vonatokat a MÁV és festéssel is védi a síneket a hőségtől - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook-bejegyzésében.
2026. 08. 05. 20:00
Megosztás:

Átlépte a 810 millió dollárt az eurós stabilcoinok piaca, az EURC toronymagasan vezet

Új mérföldkőhöz érkezett az euróhoz kötött stabilcoinok szektora: teljes piaci kapitalizációjuk augusztus 5-én meghaladta a 810 millió dollárt. A növekedés legnagyobb nyertese a Circle által kibocsátott EURC, amely egymaga a piac közel kétharmadát ellenőrzi, miközben az Ethereum továbbra is a digitális eurók legfontosabb blokklánca.
2026. 08. 05. 19:00
Megosztás:

Körültekintőbben jár el a Lidl az árakkal kapcsolatos kommunikációja során a GVH eljárásnak eredményeként

48 millió forintos bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.-re egy most lezárt megismételt eljárásban. Az országszerte mintegy 200 áruházat működtető kiskereskedelmi vállalkozás megtévesztő módon kommunikálta, hogy „Lidl a legolcsóbb élelmiszerlánc”. 2024 februárjában – az eredeti ügyben – ugyanezért már elmarasztalta a céget a GVH, de a Kúria új eljárásra kötelezte a GVH-t. A megismételt eljárásban a GVH szűkebb körben, de gyakorlatilag ugyanarra a megállapításra jutott. A cég együttműködött a versenyhatósággal, elismerte a jogsértést és vállalta, hogy a jövőben körültekintőbben jár el az árakkal kapcsolatos kommunikációja során.
2026. 08. 05. 18:00
Megosztás:

Az Erste működési eredménye nőtt, adózott eredménye csökkent az idei első félévben

Az Erste Bank működési eredménye 11 százalékkal nőtt, adózás utáni eredménye a magasabb adóterhek miatt 20 százalékkal csökkent az idei első fél évben az előző év azonos időszakához képest - ismertette a bank elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.
2026. 08. 05. 17:00
Megosztás:

A Solanára épül a Western Union új stabilcoinkártyája

A Western Union 175 év után közvetlenül is belépett a blokkláncalapú fizetések piacára. A vállalat új Stablecard szolgáltatása a Solana hálózatán kibocsátott USDPT stabilcoinra épül, és lehetővé teszi, hogy a nemzetközi pénzküldések címzettjei digitális dollárban kapják meg, majd a Visa rendszerén keresztül azonnal elköltsék pénzüket.
2026. 08. 05. 16:00
Megosztás:

Minden egyes hét Paks nélkül akár közel 0,1%-kal is csökkentheti a GDP-t

Az elmúlt napokban kibontakozó energiavészhelyzet miatt a gazdasági szereplők részéről széles körben és önkéntesen vállalt fogyasztáscsökkentés a villamosenergia hálózat számára kezelhetőbbé teszi a Paksi Atomerőmű szinte teljes kiesése miatti roppant feszült helyzetet.
2026. 08. 05. 15:00
Megosztás:

Te döntöd el, mikor használod fel – új konstrukció az OTP Lakástakaréknál

Egy lakásfelújítás, költözés vagy új otthon megvásárlása ritkán igazodik az évekkel korábban meghatározott időponthoz. Van, amikor néhány év alatt összegyűlik a szükséges önerő, máskor pedig érdemes tovább takarékoskodni egy nagyobb cél érdekében. A pénzügyi és ingatlanpiaci lehetőségek, illetve a családi tervek időközben is változhatnak. Az OTP Lakástakarék megújított konstrukciója ezekre a kiszámíthatatlan helyzetekre kínál rugalmas megoldást.
2026. 08. 05. 14:00
Megosztás:

Több mint négyszeresére nőtt a magyar háztartások közvetlen részvényvagyona hat év alatt

A magyar háztartások közvetlen tőzsdei részvényvagyona hat év alatt több mint négyszeresére nőtt, és először közelítette meg a 4 ezer milliárd forintot. Ezzel párhuzamosan a részvények aránya a teljes pénzügyi vagyonon belül 3 százalék fölé emelkedett, ami a lakossági megtakarítások szerkezetének fokozatos átalakulását jelzi. A K&H Értékpapír elemzése szerint ez arra utal, hogy a hazai megtakarítók egyre nagyobb nyitottságot mutatnak a hosszú távú részvénybefektetések iránt.
2026. 08. 05. 13:00
Megosztás:

Cardano áttöri a blokkláncok közti falakat, az ADA egyhavi csúcsra ugrott

Jelentős technológiai, irányítási és piaci fejlemények történtek a Cardano ökoszisztémájában július 30. és augusztus 5. között. A hálózat az Injective blokklánccal kialakított új kapcsolat révén tovább javította interoperabilitását, miközben új szakaszba lépett a Cardano fejlesztése és az on-chain irányítási rendszer is. Az ADA árfolyama eközben több mint 20%-kal emelkedett, és rövid időre megközelítette a 0,20 dolláros szintet.
2026. 08. 05. 12:00
Megosztás:

Gyorsjelentések repítették az európai piacokat

Kedvező hangulat jellemezte az európai részvénypiacokat, a befektetők figyelmét elsősorban a vállalati gyorsjelentések és a javuló eredménykilátások kötötték le.
2026. 08. 05. 10:00
Megosztás:

Elmaradt a várakozásoktól az OTP Bank nyeresége a második negyedévben

Az OTP Bank a második negyedévben 256 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, ami 13 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos időszakinál, és 21 százalékkal marad el az előző három hónap eredményétől - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán hajnalban közzétett tájékoztatóban.
2026. 08. 05. 09:00
Megosztás:

Erősödött szerda reggelre a forint

Erősödött szerda reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 05. 08:30
Megosztás: